Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θες να δεις από το κινητό υλικό που έχεις σε pc .

Είστε συνδεδεμένοι στο ίδιο δίκτυο?

 

ναι φυσικά στο ίδιο δίκτυο. γίνεται με κάποια απο τις ενσωματωμένες εφαρμογές του κινητού ή θα χρειαστώ third party app?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα απο εβδομαδα θα ειμαι και εγω στην οικογενεια με το συγκεκριμενο τηλ..θα ηθελα να μου πειτε συντομα τα υπερ και κατα τωρα που το εχετε δουλεψει το κινητο...

Και κατι ακομα αν δεν σας κανει κοπο μου απαντατε....nfc tags που μπορω να βρω αμμεσα....διοτι ειναι πολυ βολικο..αν εχει και καποιος και δεν τις χρειαζετε το κανονιζουμε....:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά στο ίδιο δίκτυο. γίνεται με κάποια απο τις ενσωματωμένες εφαρμογές του κινητού ή θα χρειαστώ third party app?

 

Τότε πολύ απλά φροντίζεις να μοιράζεις σωστά στο δίκτυο το δίσκο με το υλικό και πας εκεί από το κινητό μέσω του es file explorer, πατάς το αρχείο που σε ενδιαφέρει και καλή θέαση

Να προτείνω dice player

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα μια βοήθεια.Εχω ενα xperia s εδώ και 3 μήνες περίπου και τώρα αποφάσισα να βάλω ενεργοποιήσω το 3g με την q card που έχω.Κατέβασα ρυθμίσεις,ένεργοποίησα τα δεδομένα και την περιαγωγή όπως χρειάζεται για την q αλλά τίποτα.Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν οτι η γραμμή δεν έχει πρόβλημα..Τι μπορεί να συμβαίνει,υπάρχει περίπτωση να είναι ελλατωματικό το «μόντεμ»,αν είναι δόκιμο να το περιγράψω έτσι,του κινητού? Ευχαριστώ πολύ.

 

μια απλη ερωτηση. επανεκκινηση εκανες?

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Τότε πολύ απλά φροντίζεις να μοιράζεις σωστά στο δίκτυο το δίσκο με το υλικό και πας εκεί από το κινητό μέσω του es file explorer, πατάς το αρχείο που σε ενδιαφέρει και καλή θέαση

Να προτείνω dice player

 

+1 για το dice player. πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Τότε πολύ απλά φροντίζεις να μοιράζεις σωστά στο δίκτυο το δίσκο με το υλικό και πας εκεί από το κινητό μέσω του es file explorer, πατάς το αρχείο που σε ενδιαφέρει και καλή θέαση

Να προτείνω dice player

 

μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις λιγο πραπανω πληροφοριες πως θα το κανω αυτο? καποιο λινκ ισως?

 

τελος εγινε μια μλκια χθες και μαμηθηκε το κινητακι μου :(:(:(:(:(:(

 

το ειχε ενας φιλος μου στα χερια του και την ωρα που περπαταγαμε του πεφτει κατω στο δρομο με την οθονη και το πατησε το ζωο κιολας και εχει 2 τεραστιες γρατζουνιες.

εχω ξενερωσει τη ζωη μου,θα βγαλω την ζελατινα(εγοστασιακη) τωρα να δω το μεγεθος της ζημιας,λετε να εχει χαραχθει και το πραγματικο τζαμι? υπαρχει διορθωση αμα ειναι τοσο μεγαλη η ζημια?

τελος χριαζομαι να μου προτεινεται μια πολυ καλη screen protector που θα αντικαταστησει την εργοστασιακη καθως και μια αλλη θηκη που θα προστατευει και την οθονη του κινητου. (απο ebay αν γινεται)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

τελος χριαζομαι να μου προτεινεται μια πολυ καλη screen protector που θα αντικαταστησει την εργοστασιακη καθως και μια αλλη θηκη που θα προστατευει και την οθονη του κινητου.

Κοίταξε την Case mate tough. Είναι πολύ καλή, και προεξέχει πάνω από την οθόνη για να την προστατεύει. Εγώ έχω για το Xperia ion, είναι όμως αρκετά ακριβές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές..Αυτό που έχω προσέξει είναι οτι δεν κρατάει την επιλογή στο«όνομα σημείου πρόσβασης»

Q internet που τις ρυθμίσεις της έχω περάσει εγω χειροκίνητα και τις έχω αποθηκεύσει,αλλά τικάρεται ως ενεργό το Q wap που έχει κατεβάσει μόνο του το κινητό από το internet..Δεν ξέρω πάντως αν φταίει αυτό..

 

 

A:

Q Internet

"Μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα και γρήγορα το κινητό σου, εισάγοντας τις παρακάτω παραμέτρους

για άμεση πρόσβαση στο Internet":

Όνομα Προφίλ: Q Internet

Σημείο πρόσβασης: myq

Διακομιστής μεσολάβησης: (κενό)

Πόρτα: (κενό)

Αρχική σελίδα: (κενό)

Όνομα χρήστη: (κενό)

Κωδικός πρόσβασης: (κενό)

--------------------

B:

Android OS Terminals (with ICS)

 

Ρυθμίσεις Internet:

 

Ρυθμίσεις -> Περισσότερες ρυθμίσεις -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->Ονόματα σημείων πρόσβασης -> Επιλογές -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

 

• Όνομα: WIND Internet

• APN: gint.b-online.gr

• MCC: 202

• MNC: 10

• Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

 

Ρυθμίσεις MMS:

 

Ρυθμίσεις -> Περισσότερες ρυθμίσεις -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->Ονόματα σημείων πρόσβασης -> Επιλογές -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

 

• Όνομα: WIND MMS

• APN: mnet.b-online.gr

• MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

• Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.200.11

• Θύρα ΜΜS: 9401

• MCC: 202

• MNC: 10

• Τύπος APN: MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά!

 

Internet Settings:

 

Settings -> More settings -> Mobile Networks -> Access Point Names -> Options New APN

 

• Name: WIND Internet

• APN: gint.b-online.gr

• MCC: 202

• MNC: 10

• APN Type: Internet

 

MMS Settings:

 

Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Access Point Names -> Options -> New APN

 

• Name: WIND MMS

• APN: mnet.b-online.gr

• MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

• ΜΜS proxy: 192.168.200.11

• ΜΜS port: 9401

• MCC: 202

• MNC: 10

• APN type: MMS

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις λιγο πραπανω πληροφοριες πως θα το κανω αυτο? καποιο λινκ ισως?

 

τελος εγινε μια μλκια χθες και μαμηθηκε το κινητακι μου :(:(:(:(:(:(

 

το ειχε ενας φιλος μου στα χερια του και την ωρα που περπαταγαμε του πεφτει κατω στο δρομο με την οθονη και το πατησε το ζωο κιολας και εχει 2 τεραστιες γρατζουνιες.

εχω ξενερωσει τη ζωη μου,θα βγαλω την ζελατινα(εγοστασιακη) τωρα να δω το μεγεθος της ζημιας,λετε να εχει χαραχθει και το πραγματικο τζαμι? υπαρχει διορθωση αμα ειναι τοσο μεγαλη η ζημια?

τελος χριαζομαι να μου προτεινεται μια πολυ καλη screen protector που θα αντικαταστησει την εργοστασιακη καθως και μια αλλη θηκη που θα προστατευει και την οθονη του κινητου. (απο ebay αν γινεται)

το κανω ενα bump μηπως δεν το ειδε κανεις γιατι εχω ανχοθει λιγακι και περιμενω καμια προταση για screen protector να παραγγείλω αμεσα.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απο εβδομαδα θα ειμαι και εγω στην οικογενεια με το συγκεκριμενο τηλ..θα ηθελα να μου πειτε συντομα τα υπερ και κατα τωρα που το εχετε δουλεψει το κινητο...

Και κατι ακομα αν δεν σας κανει κοπο μου απαντατε....nfc tags που μπορω να βρω αμμεσα....διοτι ειναι πολυ βολικο..αν εχει και καποιος και δεν τις χρειαζετε το κανονιζουμε....:happy:

 

nfc tags απο ελλάδα http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=34052 ή http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Sony%20Kit%20Smart%20Tags%20For%20NFC%20(4pcs)%20(Gadgets)&actual=nfc%20tags

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Για οθονη παρε οτι πιο της πλακας βρεις βασει τιμης-τεμαχιων.

Πχ. αγορα απο ΕΒΑΥ 10 ζελατινες με σχεδον 3 ευρω με τα μτφ μεσα απο Κινα,

χαλασα 2-3 στο περασμα λογο οτι κολλουσαν λιγο σκονες ή κανανε φουσκαλες

λογο απειριας και τελικα η επομενη κολλησε τελεια και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.Αν παρεις μια και δεν σ αρεσει ή δεις καμια σκονη κολλημενη ή στραβοκολλημενη,την ξεκολλας και την πετας. Οποτε παρε πολλες και θα την κολλησεις τελεια μια απο ολες.Και δεν ειδα καμια διαφορα με ακριβοτερη που ειχα. Ιδια αισθηση,ιδιες δαχτυλιες,ιδια αποκριση. Σε συνδυασμο με φθηνο θηκες της πλατης μονο,εισαι αρχοντας. 14 μηνες κλεισαμε και το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση.

Εχω δοκιμασει και ακριβες και φθηνες θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αλλά δεν μου έκανε την χάρη να ποζάρει καλά. ίσως ήταν ντροπαλούλικο :p:lol:

 

Να φανταστώ ότι θες να μας δείξεις το autofocus της καμεράρας του S ε;:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει πολύ στο sony xperia s είναι το design του και η μπαταρία του που κρατάει πολύ .

 

να υποθέσω ότι εσύ για άλλο xperia αναφέρεσαι προφανώς :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!!! Μήπως ξέρετε πότε λένε τα τελευταία νέα ότι θα πάρουμε την 4.1????? και μήπως γνωρίζετε αν θα πάρει και την 4.2????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

την 4.2 μαλλον απο xda θα τη βαλουμε...

τωρα οσο για την 4.1 εχει ο Θεος... απο μηνα σε μηνα το πανε. Το εχουν ξεφτυλισει το θεμα. Τι προγραμματιζουνε πια?

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου ειναι καλυτερα να σιχτιριζετε τωρα που αργει αλλα οταν ερθει να ειναι αψεγαδιαστη παρα να την παρετε τωρα και να γινετε beta testers
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ανάγκη την βοήθεια σας

 

Χθες αγόρασα το Xperia S από το Easy Buy World λόγο του ότι είχε χαμηλή τιμή.

Έρχομαι σπίτι χαρά γεμάτος ανοίγω το κουτί και πάω να ανοίξω το τηλέφωνο και δεν άνοιγε. Το έβαλα στο φορτιστή και μετά από 10-15 λεπτά Τελικά άνοιξε. Μόλις άνοιξε αντίκρισα ένα ΚΑΜΕΝΟ PIXEL :( στην άκρη άκρη της οθόνης. Μετά βλέπω ότι το κινητό ήταν ήδη αναβαθμισμένο σε ICS παρόλο που όλοι ξέρουμε ότ.ι το κινητό έρχεται από το κουτί με 2.3 GB. Και επίσης το κινητό είναι από την Πολωνία, δεν μου είπαν στο μαγαζί ότι είναι παραεισαγωγης. Θέλω να μάθω εάν το πάω στην μαμά Sony θα μου κάνει αντικατάσταση? Σας ευχαριστώ παρά πολύ!

 

P.S: Λέτε το κινητό να είναι μεταχειρισμένο και μου το πούλησαν σαν καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν δε νομίζω ότι στο πούλησαν για ελληνικό. Δεύτερον, αν δεν εχει ενδείξεις μεταχειρισμένης συσκευής από θεμα σημαδιων χρήσης δεν μπορείς να το ισχυριστεις. Το μόνο κακό ειναι το καμμένο pixel μιας και η Sony θεωρεί επίσημα προβλημα από τρία καμμένα pixel και πάνω.

 

Γνώμη μου... Επέστρεψε το στο κατάστημα αγοράς για να διεκδικήσεις doa. Η Sony δεν μπορεί να σε βοηθήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...