Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγες αξιοπιστες λενε οτι θα ξεκινησει την 1η Απριλιου η τιμημενη αναβαθμιση ..:p

 

ωραία μέρα βρήκαν για την αναβάθμιση σε Jelly Bean :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην αρχίσουμε τις κρεβατομουρμούρες πάλι.. Απρίλη είχανε πει για το S από την αρχή.

 

Βασίλη μην ασχοληθείς με custom roms. Θα φλασάρεις 3 φορές τη μέρα, και μετά από ένα μήνα θα πεις " Γυρνάω στην stock γιατί ουσιαστικά δεν μου προσφέρουν κάτι περ/ρο οι custom".

 

Άποψη μου βέβαια.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mάριε η άποψη σου είναι σεβαστή και την δέχομαι. Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις παραπάνω. οπότε μένω με 55 και root :)

 

αυτό το βιντεάκι το έχει ανεβάσει κάποιο παιδί? αν ναι σόρρυ για την επανάληψη.

ισχύει? ή είναι μούφα?

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσουμε τις κρεβατομουρμούρες πάλι.. Απρίλη είχανε πει για το S από την αρχή.

 

Βασίλη μην ασχοληθείς με custom roms. Θα φλασάρεις 3 φορές τη μέρα, και μετά από ένα μήνα θα πεις " Γυρνάω στην stock γιατί ουσιαστικά δεν μου προσφέρουν κάτι περ/ρο οι custom".

 

Άποψη μου βέβαια.

Μαριε την ιδια αποψη εχω και εγω. Στοκ rom με root και κανα zipακι(Boot animations-Statusbar) να το κανουμε ποιο ομορφο :)

Mάριε η άποψη σου είναι σεβαστή και την δέχομαι. Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις παραπάνω. οπότε μένω με 55 και root :)

 

αυτό το βιντεάκι το έχει ανεβάσει κάποιο παιδί? αν ναι σόρρυ για την επανάληψη.

ισχύει? ή είναι μούφα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2154723

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγω με ομιλια 5-10 λεπτα και μερικες φωτογραφιες μεσα σε 24 ωρες εχασα 16% ειμαι στη 55 χωρις root.

για καιρο χρησιμοποιω το μαμα widget που περνει πληροφοριες απο το accu. νομιζω οτι ειναι πολυ αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την προσφατη συζητηση σχετικα με την μπαταρια να πω οτι στην ICS / JB καθε φορα που φορτιζουμε την μπαταρια στο 100% , τα στατιστικα της μπαταριας μηδενιζονται κ το λειτουργικο αρχιζει να μαζευει πληροφοριες απο την αρχη χωρις να ειναι απαραιτητο το manual calibration που καναμε στις GB με wipe battery stats απο το CWM ή αλλα προγραμματα. Δηλ δεν χρειαζεται manual calibration απλα φορτιση στο 100% κ γινεται αυτοματα.
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ σε 2g χανω 2-3% μπαταρια.

Οταν το φορτιζω βραδυ του βαζω εναν φορτιστη 700mah.

Οταν εχω λιγη ωρα διαθεσιμη και ξερω οτι δεν θα το φορτισω στο 100% το φορτιζω με τον δικο του φορτιστη 1500mah.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα εγκατάσταση το battery calibration αλλα dick$ blue sorry κιόλας. τελικά η μπαταρία του είναι ότι να ναι. τα ακούς προβοκάτορα Κωσταντίνε? :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα εγκατάσταση το battery calibration αλλα dick$ blue sorry κιόλας. τελικά η μπαταρία του είναι ότι να ναι. τα ακούς προβοκάτορα Κωσταντίνε? :p:lol:

 

Δεν.ξερω δεν απαντω..χαχχα..χρησιμοποιεις ο,τι και στο s2?

Να σε ρωτησω κατι, ηταν μεταχειρισμενη η συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το S αναφέρεσαι?

 

Ε ναι. Γιατι αν το πηρες μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος δεν ειχε κανει τις σωστες φορτισεις λογικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση !!!!! Αν κλησεις και αφησεις το κινητο για λιγο καιρο πως ειναι καλητερα να το αφηνεις με γεματη η αδεια μπαταρια??? Για να μην φθαρει η μπαταρια του!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Γιατι αν το πηρες μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος δεν ειχε κανει τις σωστες φορτισεις λογικο

 

Κωσταντινε δεν εχει να κανει ,η ταπεινη μου γνωμη , το S το εδωσα στην γυναικα ,2 μερες ανετα με ολα τα καλουδια χωρις δεδομενα παντα ,το ιδιο βιωνω και στο Ζ μετα απο 2 εβδομαδες ,και πιστεψε με το φορτιζα οποτε το ζητουσε η οποτε ηθελα ,εχει κλεισει και μερικες φορες αδειο

 

:

@paul29,

η κοινη λογικη λεει οχι αδειο ,μην δινετε τοση σημασια μεχρι να τα παιξει η μπαταρια του θα εχετε αναβαθμισει 2-3 φορες

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Γιατι αν το πηρες μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος δεν ειχε κανει τις σωστες φορτισεις λογικο

 

τόσο χάλια μπαταρία ούτε το πρώτο κινητό που αγόρασα δεν είχε. και ήταν και Ericsson GH388:D

Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια μπαταρία ούτε το πρώτο κινητό που αγόρασα δεν είχε. και ήταν και Ericsson GH388:D

Πουλησε το ,δεν σου κανει ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

θέλει κάποιους κύκλους καλής φόρτισης να φέρει το νου της η μπαταρία αν ήταν σε περίεργη κατάσταση πριν

μην το σκέφτεσαι πολύ κι άσε το να παρει το δρόμο του μια δυο βδομάδες, και θα δεις που θα σου κρατάει περισσότερο, ειδικά όταν σταματήσεις να το σκαλίζεις όλη μέρα

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εννοώ ότι οι πρώτες φορτίσεις είναι σημαντικές για τις συσκευές. Τόσοι οδηγοί μιλάνε για συγκεκριμένες πρώτες φορτίσεις των συσκευών. Και εμείς συνέχεια φωνάζουμε (που είσαι βρε zxr; :p ) για σωστές πρώτες φορτίσεις ώστε να "νοιώσει" η μπαταρία. Γιαυτό και είπα αν το πήρε μεταχειρισμένο και ο τύπος που το χε πριν δεν είχε κάνει τις ανάλογες πρώτες, σωστές φορτίσεις τώρα να μην παλεύεται η μπαταρία του. Από κει και πέρα δεν επηρεάζεται η μπαταρία από συχνές φορτίσεις, μερικοί λένε ότι είναι και καλύτερα να μην αφήνεις τις μπαταρίες να αδειάζουν τελείως. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  1. Εδώ και μερικά χρόνια δεν παίζει ρόλο πως θα φορτίσεις την μπαταρία. ΟΙ "νέες" μπαταρίες δεν έχουν μνήμη. Οπότε κάτι τέτοιο "Γιαυτό και είπα αν το πήρε μεταχειρισμένο και ο τύπος που το χε πριν δεν είχε κάνει τις ανάλογες πρώτες, σωστές φορτίσεις τώρα να μην παλεύεται η μπαταρία του." δεν ισχύει σε καμιά περίπτωση.
  2. Το σωστό είναι να φορτίζεται στο 10-15% γιατί θεωρητικά χάνουν χωρητικότητα όταν πάνε στο 0 κάτι που όμως δεν αφήνει το σύστημα να γίνει. Δεν "το λένε μερικοί" δεν είναι βουντού είναι επιστήμη.
  3. Θεωρητικά πάλι το andoroid θα κάνει καλύτερη διαχείριση μετά από 3-4 κύκλους φορτοεκφόρτωσης.
  4. Ο βέλτιστος τρόπος αποθήκευσης μπαταριών είναι φόρτιση στο 40% εκτός συσκευής και στην κατάψυξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που το ακουω αυτο εδω μεσα. Ενδιαφερουσα απαντηση. :)

Αρα σιγα σιγα πρεπει να αλλαξουν ολοι οι οδηγοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που το ακουω αυτο εδω μεσα. Ενδιαφερουσα απαντηση. :)

Αρα σιγα σιγα πρεπει να αλλαξουν ολοι οι οδηγοι.

 

εσύ όλα πρώτη φορά τα ακούς :p απορώ τι κάνεις εδώ μέσα :lol:

 

την internal storage γιατί δεν μπορώ να την δω όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή?

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν λιγες μερες αγορασα τον xperia s και αντιμετοπιζω τ εξης προβλημα. Δεν μπορω να κανω αναβαθμηση στην τελευταια εκδοση. Δοκιμασα να κανω update απο το επισημο σιτε τησ Sony http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-s/ και αφου τελειωσε ολη η διαδικασια το κινητο εκανε ρεσταρτ και μετα δεν ειχε μπει η ενημερωση. Τωρα βλεπει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι! To PC companion απο την αρχη εβρισκε την ενημερωση αλλα τωρα μετα απο αυτο λεει και αυτο οτι τ κινητο εναι ενημερωμενο!

Παιδια παρακαλω βοηθηστε γτ εχω σκασει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν λιγες μερες αγορασα τον xperia s και αντιμετοπιζω τ εξης προβλημα. Δεν μπορω να κανω αναβαθμηση στην τελευταια εκδοση. Δοκιμασα να κανω update απο το επισημο σιτε τησ Sony http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-s/ και αφου τελειωσε ολη η διαδικασια το κινητο εκανε ρεσταρτ και μετα δεν ειχε μπει η ενημερωση. Τωρα βλεπει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι! To PC companion απο την αρχη εβρισκε την ενημερωση αλλα τωρα μετα απο αυτο λεει και αυτο οτι τ κινητο εναι ενημερωμενο!

Παιδια παρακαλω βοηθηστε γτ εχω σκασει!

 

jelly bean? μήπως εννοείς ice cream? στις πληροφορίες του κινητού ποια έκδοση γράφει ότι έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...