Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο πτωσεις ειναι κι εγω εχω 1-2 ,μην δινεις σημασια :p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει πεσει ποτε, ουτε καν εχει ακουμπησει σε σκληρη επιφανεια πχ γραφειο εξω απο τη θηκη, πραγματικα απορω...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πεσει ποτε, ουτε καν εχει ακουμπησει σε σκληρη επιφανεια πχ γραφειο εξω απο τη θηκη, πραγματικα απορω...

 

Μου ακούγεται από παραξενό εως παράξενο :p

Είναι πολύ σκληρό το υλικό αυτό το χρησιμοποιούν σε αυτοκίνητα στα σημεία που δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν μέταλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... εχω ενα προβλημα με το κινητο.. Οταν με καλουν κ το σηκωσω η οταν καλεσω καποιον για πρωτη φορα μεσα στη μερα το ακουστικο ειναι χαμηλωμενο (η ενταση του ακουστικου) κ δεν ακουω σχεδον τιποτα... μετα αν καλεσω παλι κ αυξησω την ενταση ειναι οκ κ μενει αυξημενη... το εχει παθει καποιος?? ειναι παρομοιο με αυτο που γραφουν 1-2 σελιδες πριν?? Εψαξα στις ρυθμισεις αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω να μιλάτε για προστασία, αυτή τη θήκη χρησιμοποιώ για το δικό μου Xperia S εδώ και κάμποσους μήνες, και με έχει αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο.

 

Μεγαλώνει ελαφρά το συνολικό πάχος του κινητού, και ίσως χρειαστεί να το βγάλετε από τη θήκη εάν θέλετε τα μέγιστα από το flash του κατά τη διάρκεια μιας νυχτερινής φωτογράφισης (μπαίνει και βγαίνει εύκολα πάντως το κινητό, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μπορεί να βγει κατά λάθος), αλλά η προστασία που προσφέρει είναι πολύ μεγάλη, ειδικά μέσα σε τσέπες με στυλό, κλειδιά κλπ, η οθόνη είναι πολύ δύσκολο να έρθει σε επαφή μαζί τους. Μετά από ένα περίπου μήνα που «μαλακώνει» και το δέρμα, θα ανοίγει και θα κλείνει εξαιρετικά εύκολα.

 

Προσωπικά τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.:up:

Edited by noman
Link to comment
Share on other sites

για θήκη εγώ χρησιμοποιώ αυτή της Sony που είχε μέσα στην συσκευασία του κινητού. όχι κάτι το τρομερό, αλλά την δουλειά της την κάνει:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπρω να βρω το κατω καπακι (το πλαστικο δλδ κατω απο τη διαφανη μπαρα) εν Ελλαδι? γενικοτερα ανταλλακτικα. Θελω να την αλλαξω μιας και εχει το χτυπημα εκει και να το σουταρω.

 

αυτο εννοω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28646949

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπρω να βρω το κατω καπακι (το πλαστικο δλδ κατω απο τη διαφανη μπαρα) εν Ελλαδι? γενικοτερα ανταλλακτικα. Θελω να την αλλαξω μιας και εχει το χτυπημα εκει και να το σουταρω.

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php/products_id/1421 μαύρο

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php/products_id/1422 λευκό

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε!

 

edit 5,5 ευρω μεταφορικα!!!!!

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά απουσίαζα. Δυστυχώς μόνο με το SEUS θα κάνεις τη δουλειά με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Ευχαρισυώ φίλε Mod. Τώρα προς τους χρήστες του κινητού με την ICS έχετε παρατηρήσει κολλήματα; Αξίζει η μετάβαση από GB;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισυώ φίλε Mod. Τώρα προς τους χρήστες του κινητού με την ICS έχετε παρατηρήσει κολλήματα; Αξίζει η μετάβαση από GB;

 

Κανε clean install και θασαι ωραιος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε!

 

edit 5,5 ευρω μεταφορικα!!!!!

 

δεν μπορείς να πας να το παραλάβεις απο εκεί? αν είσαι και από Αθήνα κιόλας.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισυώ φίλε Mod. Τώρα προς τους χρήστες του κινητού με την ICS έχετε παρατηρήσει κολλήματα; Αξίζει η μετάβαση από GB;

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο κινητό. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδάκια μου καλά, μια ερώτηση. καμιά καλή custom rom έχει να προτίνει κάποιο παιδί? απλά για αλλαγή. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

παιδάκια μου καλά, μια ερώτηση. καμιά καλή custom rom έχει να προτίνει κάποιο παιδί? απλά για αλλαγή. Ευχαριστώ :)

 

Cm έχεις δοκιμάσει;; Πετούσε το κινητό μ αυτη τγ ρομ όταν το είχα!!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Cm έχεις δοκιμάσει;; Πετούσε το κινητό μ αυτη τγ ρομ όταν το είχα!!

 

για να περάσω custom rom θα πρέπει να έχω το cwm περασμενο. σωστά? διάβασα κάπου στους xda πως γίνεται. τρέχεις ένα αρχείο bat και είσαι οκ αν δεν κάνουν λάθος τα αγγλικά μου, και μετά πατάς συνέχεια την οθόνη για να μπει σε cwm. για την cm που αναφέρεις dimitrissa έχεις κάποιο λινκ? :)

 

μπορώ να αλλάξω το pulse απο το notification led? να το κάνω ένα κλικ πιο γρήγορο.

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Mεταγραφη απο lg 2X σε XPERIA S .

εχω το εξης θεμα-προβλημα με το τηλ. στην οθονη κλησης στο πληκτρολογιο ειναι διαφανο και φαινεται απο πισω το αρχειο κλησεων.

υπαρχει λυση ?

[ATTACH]31175[/ATTACH]

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Mεταγραφη απο lg 2X σε XPERIA S .

εχω το εξης θεμα-προβλημα με το τηλ. στην οθονη κλησης στο πληκτρολογιο ειναι διαφανο και φαινεται απο πισω το αρχειο κλησεων.

υπαρχει λυση ?

[ATTACH]31175[/ATTACH]

 

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας. μεγειά και καλορίζικο το S σου :) δεν ξέρω αν έχει βγει κάποιο mod στους xda. ρίξε μια ματιά δεν έχεις να χάσεις :)

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

για να περάσω custom rom θα πρέπει να έχω το cwm περασμενο. σωστά? διάβασα κάπου στους xda πως γίνεται. τρέχεις ένα αρχείο bat και είσαι οκ αν δεν κάνουν λάθος τα αγγλικά μου, και μετά πατάς συνέχεια την οθόνη για να μπει σε cwm. για την cm που αναφέρεις dimitrissa έχεις κάποιο λινκ? :)

 

μπορώ να αλλάξω το pulse απο το notification led? να το κάνω ένα κλικ πιο γρήγορο.

 

Root μετα cwm και μετα flashαρεις τη ρομ που θέλεις. Στο xda υπάρχουν ολα και έχεις δίκιο, ενα .bat αρχείο τρέχεις;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας για τρόπο ξεκλειδώματος το μοτίβο γίνεται να έχουμε διαφορετικό wallpaper στην οθόνη ξεκλειδώματος απ' ότι στις υπόλοιπες ;

Για το go locker διάβασα αλλά προαπαιτεί το go launcher και μαζεύεται πολύ σαβούρα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω εχει battery stamina το δικο σας?? Η χρησιμοποιειτε καποιο app??

 

ένα power saver έχει το δικό μου. νομίζω την ίδια δουλειά με το stamina κάνει. εκτός και αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος φίλος:)

Link to comment
Share on other sites

ένα power saver έχει το δικό μου. νομίζω την ίδια δουλειά με το stamina κάνει. εκτός και αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος φίλος:)

 

Πού είναι αυτό το Stamina και δεν το βλέπω εγώ; Τι ακριβώς κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...