Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι θα χάσει την καλή απόκριση της η οθόνη με δύο μεμβράνες..είναι υπερβολή..όταν έβγαλες την εργοστασιακή είχε κόλλες από κάτω.?? Αν ναι καθαρίζονται εύκολα.?? Ευχαριστώ!!!

 

Κάτι άσχετο.. Σας έχει κλείσει ποτέ το κινητό στα καλά καθούμενα??? Μου το έκανε δύο φορές σε μια εβδομάδα..

Είναι μαμά χωρίς ροοτ κτλ με την τελευταία αναβάθμιση..

Να ανησυχήσω?? Το έχω 2,5 βδομάδες το κινητό.

Edit : κάνει επανεκκίνηση δεν κλείνει.

 

Δεν ήταν δύσκολο να καθαρίσει και δεν είχε κόλες αν θυμάμαι καλά.

Στο δεύτερο τι να σου πω. Στους 5 μήνες μου έχει κάνει μια φορά επανεκκίνηση την προηγούμενη βδομάδα, όταν έτρεχαν ταυτόχρονα 5-6 βαριές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αυτο τραβαει οντως καλυτερες φωτο το s?το εχει δοκιμασει κανεις?Ειναι μονο για root κινητα??

 

 

Σίγουρα έχει κάποιες παραπάνω δυνατότητες και σίγουρα πολυ πιο γρήγορη εστίαση. Αλλά δεν έχω συγκρίνει σωστά φωτογραφίες για να σου πω.

Τραβάει επίσης με το mod 1080p βίντεο!!!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο τραβαει οντως καλυτερες φωτο το s?το εχει δοκιμασει κανεις?Ειναι μονο για root κινητα??

 

μονο για root κινητα

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που μας δίνει λίγο καλύτερες φωτογραφίες είναι η Camera FV-5 (2.99€).

Κι αυτό γιατί σώζει σε PNG μορφή ένα πολύ μεγαλύτερο αρχείο (γύρω στα 15mb) από αυτό που σώζει η κλασσική κάμερα (περίπου 3mb)

 

Μπορείτε να δείτε μια φωτό https://www.box.com/files/0/f/0/1/f_6262393019.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι περίεργο γιατί κι εγώ στο best quality το έχω και παίζει μια χαρά.. :worry:

 

Τι να πω.. Δεν είναι τόσο σμουθ όσο στο medium quality εμένα..το έχεις πειράξει καθόλου το κινητό ??

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα.. Είχα κάνει root, αλλά με την αναβάθμιση το έχασα.. Και δεν έχω ξαναπειράξει τίποτα..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται με την sony ,δώσαμε ένα σκασμό λεφτά να αγοράσουμε την ναυαρχίδα και ακόμη jb τσιφος ! φίλος μου που έχει galaxy s2 9100g του ήρθε μέσω ota και εμεις με νεότερο κινητό τίποτα !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται με την sony ,δώσαμε ένα σκασμό λεφτά να αγοράσουμε την ναυαρχίδα και ακόμη jb τσιφος ! φίλος μου που έχει galaxy s2 9100g του ήρθε μέσω ota και εμεις με νεότερο κινητό τίποτα !

Έχει αναφερθεί παλιότερα, jb το q2.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκα και εγώ στην παρέα του S πριν 2 μέρες και μέχρι τώρα με έχει εκπλήξει! Εξαιρετική η μπαταρία και πολύ smooth στο σκάλισμα xD.
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκα και εγώ στην παρέα του S πριν 2 μέρες και μέχρι τώρα με έχει εκπλήξει! Εξαιρετική η μπαταρία και πολύ smooth στο σκάλισμα xD.

 

:) καλή επιλογή ..να προσθέσω και κάτι ακόμα ..και πολύ στυλάτο ..από τα πιο ωραία smartphone που κυκλοφορούν!!

Link to comment
Share on other sites

:) καλή επιλογή ..να προσθέσω και κάτι ακόμα ..και πολύ στυλάτο ..από τα πιο ωραία smartphone που κυκλοφορούν!!

 

+οσα θες...

Το εχω χωρις θηκη γιατι ειναι πανεμορφο..ποτε θα μου πεσει δεν ξερω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλεις είναι εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1945470

 

Thanks Jb.

Όταν λέει εγκατάσταση με cmw, τι εννοεί; (έχω root)

Link to comment
Share on other sites

Thanks Jb.

Όταν λέει εγκατάσταση με cmw, τι εννοεί; (έχω root)

 

κατέβασε το αρχείο, βάλτο στην μνήμη, μπαίνεις σε recovery, κάνεις wipe cashe/wipe dalvik

 

και μετα εγκαθιστάς το .zip αρχειο.

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το αρχείο, βάλτο στην μνήμη, μπαίνεις σε recovery, κάνεις wipe cashe/wipe dalvik

 

και μετα εγκαθιστάς το .zip αρχειο.

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

wipe cashe/wipe dalvik να μη κανεις.. εμενα ποτε δεν ετρεξε η εφαρμογη οταν εκανα wipe

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιας και τελικα θα το κρατησω το κινητακι, εψαξα δεν βρηκα οδηγο να ρουταρω την .55 και να βαλω recovery ολα σε ενα και νοικοκυρεμενα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιας και τελικα θα το κρατησω το κινητακι, εψαξα δεν βρηκα οδηγο να ρουταρω την .55 και να βαλω recovery ολα σε ενα και νοικοκυρεμενα.

 

Ολα σε ενα δεν υπαρχει ακομα. Αυτο που εχουμε κανει οι περισσοτεροι ειναι μικρες αλχημειες με το flashtool και ηδη flash ηδη rooted firmwares. Υπαρχουν οδηγιες μερικες σελιδες πιο πισω. Δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο φαινεται παντως !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!!την περασμένη εβδομάδα πήρα στα χέρια μου το xperia s σε άσπρο!!!!Πολύ όμορφο(αν και λερώνει εύκολα)επειδή είμαι άσχετη με τα smartphone είναι το πρώτο μου σε αυτήν την κατηγορία γι'αυτό θα ήθελα την συμβουλή σας σε όλα..Ξέρω ότι έχει προστατευτική κάτω από αυτήν με τα σχέδια αλλά θέλω να βάλω και δεύτερη από πάνω και γι'αυτό ακόμη δεν το έχω αφαιρέσει αυτό με τα σχέδια. έκανα καλά;;Θα τη βάλω αύριο τη νέα με τη βοήθεια κάποιου άλλου.

Εκτός από αυτό, μόλις χτες που έπιασα να βάλω τη sim μου μέσα(δεν την είχα βάλει νωρίτερα επειδή την είχα σε άλλη συσκευή)κατάλαβα ότι παίρνει micro sim. Πήγα στη vodafone(είμαι κάτοχος vodafone sim) για να μου την κόψουν και μου ζήτησαν να πάει ο πατέρας μου για να μου την κόψουν επειδή όταν δήλωναν τους αριθμούς(πριν 3 χρόνια σχεδόν) ήμουν ανήλικη. Τους είπα αν γίνεται να φέρω την ταυτότητα του πατέρα μου για να μου το κάνουν και αρνήθηκαν αν και τώρα είμαι ενήλικη.:mad:Οπότε σκέφτηκα να την κόψω μόνη μου(ο πατέρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα και δεν μπορεί να πάει) αλλά φοβάμαι μην τυχόν την χαλάσω. τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;γιατί χωρίς sim μέσα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε να κάνω πολλά.:(

Κάτι άλλο, στο κέντρο ενημερώσεων μου έχει έτοιμη την αναβάθμιση σε 6.1.Α.45.. Να την κάνω η όχι;;;

Τελευταίο, είχα διαβάσει στο site της xperia ότι σε κάποια κινητά χαρίζει 50GB. Ισχύει και για το s;;αν ναι πώς το κάνω;;;Σας κούρασα νομίζω πολύ και συγγνώμη δεν το ήθελα απλά σας είπα παραπάνω ότι είμαι άσχετη από smartphone.το προηγούμενο μου κινητό ήταν το nokiax3 δηλ καμία σχέση με αυτό..περιμένω με αγωνία τις χρήσιμες συμβουλές σας...:)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα vodafon ή στον germano ! Αν είναι δυνατόν για ένα κόψιμο τόση φασαρία.. πρώτη φορά το ακούω ! μπορείς και μόνη σου αλλά ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!!την περασμένη εβδομάδα πήρα στα χέρια μου το xperia s σε άσπρο!!!!Πολύ όμορφο(αν και λερώνει εύκολα)επειδή είμαι άσχετη με τα smartphone είναι το πρώτο μου σε αυτήν την κατηγορία γι'αυτό θα ήθελα την συμβουλή σας σε όλα..Ξέρω ότι έχει προστατευτική κάτω από αυτήν με τα σχέδια αλλά θέλω να βάλω και δεύτερη από πάνω και γι'αυτό ακόμη δεν το έχω αφαιρέσει αυτό με τα σχέδια. έκανα καλά;;Θα τη βάλω αύριο τη νέα με τη βοήθεια κάποιου άλλου.

Εκτός από αυτό, μόλις χτες που έπιασα να βάλω τη sim μου μέσα(δεν την είχα βάλει νωρίτερα επειδή την είχα σε άλλη συσκευή)κατάλαβα ότι παίρνει micro sim. Πήγα στη vodafone(είμαι κάτοχος vodafone sim) για να μου την κόψουν και μου ζήτησαν να πάει ο πατέρας μου για να μου την κόψουν επειδή όταν δήλωναν τους αριθμούς(πριν 3 χρόνια σχεδόν) ήμουν ανήλικη. Τους είπα αν γίνεται να φέρω την ταυτότητα του πατέρα μου για να μου το κάνουν και αρνήθηκαν αν και τώρα είμαι ενήλικη.:mad:Οπότε σκέφτηκα να την κόψω μόνη μου(ο πατέρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα και δεν μπορεί να πάει) αλλά φοβάμαι μην τυχόν την χαλάσω. τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;γιατί χωρίς sim μέσα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε να κάνω πολλά.:(

Κάτι άλλο, στο κέντρο ενημερώσεων μου έχει έτοιμη την αναβάθμιση σε 6.1.Α.45.. Να την κάνω η όχι;;;

Τελευταίο, είχα διαβάσει στο site της xperia ότι σε κάποια κινητά χαρίζει 50GB. Ισχύει και για το s;;αν ναι πώς το κάνω;;;Σας κούρασα νομίζω πολύ και συγγνώμη δεν το ήθελα απλά σας είπα παραπάνω ότι είμαι άσχετη από smartphone.το προηγούμενο μου κινητό ήταν το nokiax3 δηλ καμία σχέση με αυτό..περιμένω με αγωνία τις χρήσιμες συμβουλές σας...:)

 

Στον γερμανο την κοβουν. Στη vodafone γιατι δεν χρησιμοποιεις μια εξουσιοδοτηση που θα σου κανει ο πατερας σου για να κανεις οτι θελεις με τη sim.

Η προστατευτικη που ερχεται απο το εργοστασιο, ειναι μια απλη μεμβρανη που προστατευει απο τυχον σπασιμο της οθονης. Αυτη γραντζουνιζεται σχετικα ευκολα. Πολλοι βαζουν μια δευτερη πανω σε αυτη. Μονο προβλημα ειναι οτι χανεται καπως η αποκριση των κουμπιων αφης, αλλα το συνηθιζεις ευκολα.

Η ενημερωση αυτη ειναι το νεο λειτουργικο ICS. Κανε την γιατι το τηλεφωνο πραγματικα μεταμορφωνεται προς το καλυτερο.

Αυτο με τα 50gb δεν νομιζω οτι ισχυει πια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα 50gb δεν νομιζω οτι ισχυει πια.

 

Μέχρι πριν 15 μέρες ίσχυε σίγουρα στο box..Τότε το έκανα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία αδιάβροχη θήκη που να μπορούμε να το βάλουμε στο νερό μετά; Και γενικά από θήκες τι προτείνετε; Είδα μια puro silicon case στα public, είναι καλή, τι γνώμη έχετε;
Link to comment
Share on other sites

 

nice. Δεν δουλεύει σαν τηλέφωνο πλέον φυσικά :p

 

υπομονή μερικούς μήνες και θα έρθει και σε μας!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το αρχείο, βάλτο στην μνήμη, μπαίνεις σε recovery, κάνεις wipe cashe/wipe dalvik

 

και μετα εγκαθιστάς το .zip αρχειο.

 

AFTER INSTALLING YOU MUST CLEAR DATA Cyber-shot™ & FORCE STOP IN Setting>Apps>All

 

κατεβάζω το apk, το ρίχνω χύμα στην sd και μετά πως μπαίνω σε recovery?

Και οταν μπώ σε recovery, πως το εγκαθηστώ το .zip?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...