Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης με βάση νόμο της Ε.Ε. έχω την εντύπωση πως μπορείς να το επιστρέψεις για επιστροφή χρημάτων, ασχέτως αν έχει κάποιο πρόβλημα ή όχι, εντός 7 ημερών από την παραλαβή.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν εφαρμόζεται αυτό ευρέως, χωρίς να γνωρίζω ωστόσο την πολιτική του συγκεκριμένου καταστήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας!

Το θέμα είναι όταν τον ρώτησα σε περίπτωση κάποιου ελαττώματος να του το επιστρέψω μέσα σε 7 μέρες και μου λέει μόνο άμα δεν ανοίγει η συσκευή αλλιώς επισκευή στην Σονυ...και δεν ξέρω γιατί αλλά μου ανέφερε το ΚΑΜΕΝΟ PIXEL εάν βγει τέτοιο πρόβλημα θα πάει για επισκευή και μου λέει ότι είναι σπάνιο φαινόμενο. Τώρα πιστεύω να κρατήσω την συσκευή μιας και λειτουργεί άψογα και δεν έχει ούτε γρατζουνιές. Το μόνο φοβάμαι είναι να μην εξαπλωθουν τα dead pixels, αλλιώς όλα οκ.....Για 271 ευρώ πιστεύω αξίζει η συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειχε κανονικα την ταινια ασφαλειας ?

Θα σου ελεγα να τεσταρεις στα παντα το τηλεφωνο αν δουλευει αψογα.

Αν δεν υπαρχει καποιο αλλο προβλημα εκτος του 1 πιξελ κρατησε το.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο εγω πλεον ο, τι κινητο αγοραζω το ανοιγω στο μαγαζι.:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε ζελατίνα πάνω στη οθόνη. Η κάμερα είναι τελεια, το Ιντερνετ αψογο και το Υουτυβε επισης. Εχει τα πολωνικα προγραματακια αλλα αυτα βγενουν με ροοτ. Το μονο προβλημα μου ειναι το καμενο ΠΙΧΕΛ αλλα και αυτο δεν με ενοχλη στην δουλεια μου! Τι λετε, να το κρατησω παρολο που εχει ενα ΠΙΧΕΛ καμενο? Το έχω ερωτευτη <3 :O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε ζελατίνα πάνω στη οθόνη. Η κάμερα είναι τελεια, το Ιντερνετ αψογο και το Υουτυβε επισης. Εχει τα πολωνικα προγραματακια αλλα αυτα βγενουν με ροοτ. Το μονο προβλημα μου ειναι το καμενο ΠΙΧΕΛ αλλα και αυτο δεν με ενοχλη στην δουλεια μου! Τι λετε, να το κρατησω παρολο που εχει ενα ΠΙΧΕΛ καμενο? Το έχω ερωτευτη <3 :O:O:O

 

Εγώ προσωπικά δεν θα το κράταγα.... Το καινούριο πρέπει να είναι καινούριο και χωρίς κανένα ελάττωμα (κατ' εμέ)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συμφωνήσω. Δικαιούσαι να απαιτήσεις doa για το καμμένο pixel. Στη Sony μην το πας καν, η εγγύηση ισχύει για τουλάχιστον 3 καμμένα pixel.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα το πηγαινα πισω για ΔΟΑ αλλα το θεμα ειναι οτι ο αλλος στο ταμειο μου ειπε ΔΟΑ μονο αμα δεν ανοιγει. Αμα εχει καποιο προβλημα και κανα ΚΑΜΕΝΟ ΠΙΧΕΛ θα το πανε στην Σονυ....Τι θα το παω εκει και θα το πανε στην Σονυ τι θα το παω εγω παλι τα ιδια ΣΚ@Τ@ θα ειναι. Θα το δουλευω και αμα βγαλει και αλλα καμενα ΠΙΧΕΛ εχω φυγει στην Σονυ.....Τι λετε?

Και απο οτι καταλαβα απο τις ΦΑΤΣΕΣ τους εκει στο μαγαζι, ειναι του τυπου ''Στα @ρχιδι@ μας τι εχεις, εμεις λεφτα θέλουμε!

 

Υ.Γ: Συγνωμη για τισ σκληρες κουβεντες

 

EDIT: Συνομιλια μαζι με την υποστηρηξη απο το ΣΙΤΕ ΤΟΥΣ¨

 

 

Giannis

 

Καλησπερα σας

Αγορασα χτες ενα Sony Xperia S και οταν το ανοιξα (για πρωτη φορα) αντικρησα ενα καμενο Pixel

στην οθονη της συσκευης. Υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης?

Ευχαριστω πολυ!

_____

EBW Saleς:

εως και 2 καμμενα pixel δεν τα καλυπτει καμια εγγυηση κανενος κατασκευαστη

 

μπορείτε να το μας στειλετε όμως να το στειλουμε αντιπροσωπεια για ελεγχο

 

Και μετα αρχισε να λεει τα δικα του! Τελως παντων...το κραταω και βλεπουμε!!!

Edited by Peleus17
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα το πηγαινα πισω για ΔΟΑ αλλα το θεμα ειναι οτι ο αλλος στο ταμειο μου ειπε ΔΟΑ μονο αμα δεν ανοιγει. Αμα εχει καποιο προβλημα και κανα ΚΑΜΕΝΟ ΠΙΧΕΛ θα το πανε στην Σονυ....Τι θα το παω εκει και θα το πανε στην Σονυ τι θα το παω εγω παλι τα ιδια ΣΚ@Τ@ θα ειναι. Θα το δουλευω και αμα βγαλει και αλλα καμενα ΠΙΧΕΛ εχω φυγει στην Σονυ.....Τι λετε?

Και απο οτι καταλαβα απο τις ΦΑΤΣΕΣ τους εκει στο μαγαζι, ειναι του τυπου ''Στα @ρχιδι@ μας τι εχεις, εμεις λεφτα θέλουμε!

 

Υ.Γ: Συγνωμη για τισ σκληρες κουβεντες

 

EDIT: Συνομιλια μαζι με την υποστηρηξη απο το ΣΙΤΕ ΤΟΥΣ¨

 

 

Giannis

 

Καλησπερα σας

Αγορασα χτες ενα Sony Xperia S και οταν το ανοιξα (για πρωτη φορα) αντικρησα ενα καμενο Pixel

στην οθονη της συσκευης. Υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης?

Ευχαριστω πολυ!

_____

EBW Saleς:

εως και 2 καμμενα pixel δεν τα καλυπτει καμια εγγυηση κανενος κατασκευαστη

 

μπορείτε να το μας στειλετε όμως να το στειλουμε αντιπροσωπεια για ελεγχο

 

Και μετα αρχισε να λεει τα δικα του! Τελως παντων...το κραταω και βλεπουμε!!!

τρεξε κανα προγραμματακι μηπως το σωσεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.chris.blackspotdetect&hl=el

http://www.androlib.com/android.application.com-jscreenfix-android-xCFx.aspx

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Δικαιούσαι να απαιτήσεις doa για το καμμένο pixel. Στη Sony μην το πας καν, η εγγύηση ισχύει για τουλάχιστον 3 καμμένα pixel.

Δεν δικαιούται DOA για ένα καμμένο pixel. DOA δικαιούται αν η συσκευή έχει κάποιο σφάλμα το οποίο αναγνωρίζεται ώς... σφάλμα και η Sony το ένα καμμένο pixel δεν το θεωρεί ως τέτοιο.

Όταν πήρες το κινητό είχε ταινία ασφαλείας; Σου φάνηκε σαν να είχε ανοιχτεί στο παρελθόν; Αν ναι είναι ο μόνος λόγος για να το επιστρέψεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιούται DOA για ένα καμμένο pixel. DOA δικαιούται αν η συσκευή έχει κάποιο σφάλμα το οποίο αναγνωρίζεται ώς... σφάλμα και η Sony το ένα καμμένο pixel δεν το θεωρεί ως τέτοιο.

Όταν πήρες το κινητό είχε ταινία ασφαλείας; Σου φάνηκε σαν να είχε ανοιχτεί στο παρελθόν; Αν ναι είναι ο μόνος λόγος για να το επιστρέψεις.

Οχι, τιποτα απο ολα αυτα. Και ταινια ασφαλειας ειχε και το κουτι ηταν καλα κλησμενο, και με τα ολα του. Απλος δεν μπορω να καταλαβω γιατι ηταν στη 4.0.4 αφου ολοι ξερουμε οτι βγενει απο το κουτι με την 2.3.7 :worry::worry::worry:

 

Και παρατηρησα να εχει κατι τραγουδια και ενα ΤΡΑΙΛΕΡ απο ενα καρτουν, τιποτα αλλο! Α, και κατι Πολωνικα apps που δεν γινεται ΔΕΛΕΤΕ χωρις ροοτ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, τιποτα απο ολα αυτα. Και ταινια ασφαλειας ειχε και το κουτι ηταν καλα κλησμενο, και με τα ολα του. Απλος δεν μπορω να καταλαβω γιατι ηταν στη 4.0.4 αφου ολοι ξερουμε οτι βγενει απο το κουτι με την 2.3.7 :worry::worry::worry:

 

Και παρατηρησα να εχει κατι τραγουδια και ενα ΤΡΑΙΛΕΡ απο ενα καρτουν, τιποτα αλλο! Α, και κατι Πολωνικα apps που δεν γινεται ΔΕΛΕΤΕ χωρις ροοτ!

 

Η 4.0.4 ειναι διαθεσιμη απο τον ~σεμπτεμβριο, λογικο ειναι να εχει αυτη μεσα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.4 ειναι διαθεσιμη απο τον ~σεμπτεμβριο, λογικο ειναι να εχει αυτη μεσα.

 

4.0.4 απο το κουτι? Αμα ειναι ετσι τελικα παω πασσο!

Link to comment
Share on other sites

4.0.4 απο το κουτι? Αμα ειναι ετσι τελικα παω πασσο!

 

ναι και εμένα με 4.0.4 μου ήρθε,κουτάτο ;)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

οι τελευταιες κατασκευασμένες συσκευές έρχονται με την τελευταία έκδοση λειτουργικού. Δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ για την υποστήριξη! Όλους!!! Από δω και πέρα θα δουλεύω το κινητακι (παρόλο που έχει καμένο ΠΙΧΕΛ) και ότι πρόβλημα βγάλει η άμα έχω κάποια απορία θα ξανακάνω Postεδώ πέρα. Σας ευχαριστώ και πάλι για τον πολύτιμο χρόνο σας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας!

Το θέμα είναι όταν τον ρώτησα σε περίπτωση κάποιου ελαττώματος να του το επιστρέψω μέσα σε 7 μέρες και μου λέει μόνο άμα δεν ανοίγει η συσκευή αλλιώς επισκευή στην Σονυ...και δεν ξέρω γιατί αλλά μου ανέφερε το ΚΑΜΕΝΟ PIXEL εάν βγει τέτοιο πρόβλημα θα πάει για επισκευή και μου λέει ότι είναι σπάνιο φαινόμενο. Τώρα πιστεύω να κρατήσω την συσκευή μιας και λειτουργεί άψογα και δεν έχει ούτε γρατζουνιές. Το μόνο φοβάμαι είναι να μην εξαπλωθουν τα dead pixels, αλλιώς όλα οκ.....Για 271 ευρώ πιστεύω αξίζει η συσκευή!

To xperia s στα 269 ευρώ πλέον είναι καλή επιλογή . Το έχει και η ξαδέρφη μου και δεν έχει κανένα παράπονο από το xperia s ούτε της έχει εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

τα μεγάλα προβλήματα είναι η αυτονομία της μπαταρίας και η αναβάθμιση σε JB. Αλήθεια στην Sony χαρταετό πετάνε ακόμα? :mad:
Link to comment
Share on other sites

τα μεγάλα προβλήματα είναι η αυτονομία της μπαταρίας και η αναβάθμιση σε JB. Αλήθεια στην Sony χαρταετό πετάνε ακόμα? :mad:

 

Θα ρωτήσω για πολλοστή φορά:

 

Ποια πράγματα σας προβληματίζουν και σας ενοχλούν στην παρούσα έκδοση, τα οποία θα φτιαχτούν με την 4.1 ?

 

Ή είναι απλά για να μην έχουμε κόμπλεξ πως την έχουμε μικρή την έκδοση?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτονομία μπαταρίας, χάλια κάληψη wifi, αργεί στο σκρολάρισμα στο browser μερικά που βρήκα εγώ

 

Για την μπαταρια τα εχουμε πει 100 φορες εμενα μου βγαζει μια μερα με φουλ χρησης..Επισης δεν εχω κανα προβλημα απο τα αλλα που ανεφερες φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...