Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα εχουν τα δικα τους +-..θα επιμεινω οτι το S σε αυτην τιμη 300-350ευρω καινουριο ,ειναι σιγουραντζα, εχει περασει τις παιδικες ασθενειες και μην παραξενευτειτε να ανεβει η τιμη του καποια στιγμη

 

Ευελπιστώ οτι θα πεσει λιγο ακομα η τιμη του οσο πεφτει και στο T..

Θελω και να το αγορασω αλλα κωλύομαι οικονομικα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά επέλεξα το Xperia S και είμαι απόλυτα ευχαριστημέμος. Τώρα έχω SuperSU μετά από αυτό τι μπορώ να κάνω; μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ-οδηγό για τέτοια; και για custom rom πως βάζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέλεξα το Xperia S και είμαι απόλυτα ευχαριστημέμος. Τώρα έχω SuperSU μετά από αυτό τι μπορώ να κάνω; μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ-οδηγό για τέτοια; και για custom rom πως βάζουμε;

Βαλε και CWM recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875 για να παρεις Full backup :)

Titanium Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rZXJhbWlkYXMuVGl0YW5pdW1CYWNrdXAiXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το Titanium BackUp τι μπορώ να κάνω;

Οτι γραφει στην ''περιγραφη'' του, δες και το βιντεακι που εχει.

Κατεβασε το να το δες και θα καταλαβεις πως λειτουργει και πως δουλευει :)

Παρε backup με το titaniun ''αντιγραφα ασφαλειας ολων των εφαρμογων του χρηστη + δεδομενων συστηματος''.

Προσεχε μην διαγραψεις καμια σημαντικη εφαρμογη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει το εν λόγω κινητό μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ με εγγύηση 1,5 χρόνο ακόμα.

Το θέμα μου είναι ότι διαβάζω πως τα πρώτα xperia s είχαν πρόβλημα στην οθόνη.Από πότε περίπου άρχισαν να βγαίνουν τα νέα μοντέλα που είχε επιλυθεί το θέμα της οθόνης;Αν τελικά προκύψει κάτι η εγγύηση φαντάζομαι το καλύπτει, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει το εν λόγω κινητό μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ με εγγύηση 1,5 χρόνο ακόμα.

Το θέμα μου είναι ότι διαβάζω πως τα πρώτα xperia s είχαν πρόβλημα στην οθόνη.Από πότε περίπου άρχισαν να βγαίνουν τα νέα μοντέλα που είχε επιλυθεί το θέμα της οθόνης;Αν τελικά προκύψει κάτι η εγγύηση φαντάζομαι το καλύπτει, σωστά;

 

Δεν ξέρω αν έχει λυθεί το θέμα με την οθόνη, παντός τώρα το χειμώνα είναι δύσκολο να σου το εμφανίσει. Το δικό μου το είχα αγοράσει στα μέσα Απριλίου και είδα το πρόβλημα τον Ιούνιο.

Τιμές καινούργιου στο Σκρουτζ είδες? http://www.skroutz.gr/s/432348/Sony-Xperia-S.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις έχω δει τις τιμές του skroutz αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει να δώσω 70 ευρώ παραπάνω για να πάρω μια συσκευή σε ζελατίνα.Άλλωστε το μεταχειρισμένο που κοιτάζω έχει πάνω από ένα χρόνο εγγύηση ακόμα στην περίπτωση που μου εμφανίσει κάτι.

Ποιες είναι οι γνώμες σας;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μεταχειρισμένο το πήρα και ήταν απο τα 1α κινητά . Ευτυχώς το κινητό δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Είναι τελειο άψογο. Δεν εχω μετανιώσει στιγμή που το πήρα !!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις έχω δει τις τιμές του skroutz αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει να δώσω 70 ευρώ παραπάνω για να πάρω μια συσκευή σε ζελατίνα.Άλλωστε το μεταχειρισμένο που κοιτάζω έχει πάνω από ένα χρόνο εγγύηση ακόμα στην περίπτωση που μου εμφανίσει κάτι.

Ποιες είναι οι γνώμες σας;

 

Aμα περιμενεις λιγο ακομα πιστευω θα πεσει και αλλο το τηλέφωνο μεσα στον Δεκεμβριο...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το μεταχειρισμένο αλλά να είναι σε άριστη κατάσταση και επίσης δες τα παρελκόμενα που είναι μπόλικα (Mini-HDMI καλώδιο, Xperia Smartags κλπ). Δες και feedback του χρήστη για να είσαι σίγουρος. Δεν νομίζω να πέσει η άλλο η τιμή του Xperia S. Εδώ μιλάμε για διπύρηνο 1.5 ghz με 12 megapixels δεν νομίζω άλλο να πέσει... Ίσως κάνω λάθος... Πάντως εγώ που το έχω, έχω μείνει υπερευχαριστημένος σε όλα... Η οθόνη όλα τα λεφτά, την ημέρα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, δεν κολλάει, αυτό το κινητό άξιζε καλύτερη μοίρα πιστεύω. Απλώς με τις κιτρινίλες στην οθόνη κάποιοι αγχώθηκαν και μάλλον για αυτό έπεσε η τιμή. Ακόμα 2 αρνητικά, ποιότητα κατασκευής (μιλάμε για πλαστικό), μικρά κουμπια αφής. Έχει και 32 GB μνήμης και Θα πάρει και Jelly Bean. Ελπίζω να σε κάλυψα :) Edited by Kyrlan
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το παρει απο τα γνωστα μαγαζια και να δωσει μια περιουσία ενω εχει φτασει στα 312€..???

Και τα μαγαζια αυτα που λες ειναι υπαρκτα δεν ειναι φαντάσματα!!!

 

499€ σε γνώστη αλυσιδα εχει πολλα δεν ειναι...?????

 

Θα το πάρω από γνωστή αλυσίδα επειδή η κοπέλα μου έχει επιδότηση από την εταιρεία της.Στην τιμή 399 είναι αυτή τη στιγμή και με την επιδότηση πέφτει αρκετά.Απλά μου κάνει εντύπωση που έπεσε η τιμή του κατά 100Ε από τον προηγούμενο μήνα.

 

Ποιες σειρές είχαν πρόβλημα με την οθόνη να ξέρω να κοιτάξω πριν το πάρω?

 

Είναι μεν μέσος χρήστης,αλλά δεν περιορίζεται στα μηνύματα,εξάλλου οι απαιτήσεις σου μεγαλώνουν αν πάρεις καλύτερο κινητό.Υπεραπαιτητική δεν είναι,αλλά γιατί να βάλει να μην πάρει ένα πάρα πολύ καλό κινητό με λιγότερα από 300 ευρώ(λόγω επιδότησης) από την τσέπη της?Είναι χρήστης του Xperia Χ8 εδώ και 3 χρόνια και είναι υπερευχαριστημένη.

 

Το Xperia P στην ίδια αλυσίδα έχει 40 ευρώ λιγότερα,πιστεύω πως για ένα τέτοιο ποσό να πάρεις το S αξίζει,γιατί θα πάρει κι άλλη αναβάθμιση λογικά,ενώ είναι και πιο δυνατό.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 2 αρνητικά, ποιότητα κατασκευής (μιλάμε για πλαστικό), μικρά κουμπια αφής. Έχει και 32 GB μνήμης και Θα πάρει και Jelly Bean. Ελπίζω να σε κάλυψα :)

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά. Το ότι έχει πλαστικό δεν είναι απαραίτητα κακό.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσπαθήσει κανεις να περάσει την 6.1.A.2.55 και να την ρουταρει?

 

Εχουμε κανα xda developer εδω εκτος του bin4ry που και παλι δεν το εχει καταφερει.?..εδω η πλειοψηφεια ειναι στην. 45 και unrooted, Φιλικα

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα xda developer εδω εκτος του bin4ry που και παλι δεν το εχει καταφερει.? μην γραφουμε για να γραφουμε...εδω η πλειοψηφεια ειναι στην. 45 και unrooted, Φιλικα

 

Το οτι κάποιος-οι δεν τους ενδιαφερει να ψάξουν κάποια πράγματα για το κινητο ή δεν θέλουν είναι άλλο θεμα, δεν αφορα τον bin4ry αυτο που λέω.

Εχω γράψει πολλές φορές για τα updates και πως μπορούμε να να φλασαρουμε...και νομίζω οτι δεν γραφω για να γραφω...αν δεις αυτα που εχω γράψει.

Πληροφοριακα η 55 υπάρχει ρουταρισμενη με τον "παλιο" τροπο φλασαροντας μονο κερνελ και baseband.

Η sony εφτιαξε ενα bug, μαλλον αφορα το back-up & restore και ο απλος τρόπος του bin4ry, δεν παιζει....πλεον, αλλα μάλλον θα το βρει...

:-) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, απλα σου απαντησα ετσι αποτομα για τα αυτονοητα και συγνωμη , διορθωσα και το πανω ποστ μου, καλο βραδυ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στην ερωτηση μου,μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει

Xρησιμοποιω τον dolphin browser.Εχει καμια βδομαδα που σε καθε bookmark που ανοιγω,πρεπει να κανω log in οπου χρειαζεται και δεν με εχει μονιμα μεσα συνδεμενο.Τι φταιει?

Ειδικα στο facebook(οχι την εφαρμογη) μου βγαζει και σφαλμα οταν κανω επιτυχως log in και γραφει κατι για post data κλπ. Με 2 refresh εμφανιζονται ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι την αγορα του κινητου μεσα στα Χριστουγενα και θελω να κανω 2 ερωτησεις . 1) υπαρχει τιποτα καλητερο στα <400 ; 2) Τραβαει γρηγορα πολλες photos οπως το s3 & iphone 5 που εχω δει;
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στην ερωτηση μου,μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει

Xρησιμοποιω τον dolphin browser.Εχει καμια βδομαδα που σε καθε bookmark που ανοιγω,πρεπει να κανω log in οπου χρειαζεται και δεν με εχει μονιμα μεσα συνδεμενο.Τι φταιει?

Ειδικα στο facebook(οχι την εφαρμογη) μου βγαζει και σφαλμα οταν κανω επιτυχως log in και γραφει κατι για post data κλπ. Με 2 refresh εμφανιζονται ολα κανονικα

Ρωτησε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921 :)

Σκεφτομαι την αγορα του κινητου μεσα στα Χριστουγενα και θελω να κανω 2 ερωτησεις . 1) υπαρχει τιποτα καλητερο στα <400 ; 2) Τραβαει γρηγορα πολλες photos οπως το s3 & iphone 5 που εχω δει;

2) Με τη μαμισια εφαρμογη οχι, με εφαρμογη απο το market ναι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, απλα σου απαντησα ετσι αποτομα για τα αυτονοητα και συγνωμη , διορθωσα και το πανω ποστ μου, καλο βραδυ

 

Δεν τρεχει κατι οκ.

:) και παλι φιλοι!!! :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,σκεφτομαι και εγω να αγορασω μεσα στον μηνα....

συγκεκριμενα σκεφτομαι να το αγορασω απο εδω : http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119199

και γραφει οτι εχει μεσα HDMI + SCREEN PROTECTOR....

αν το εχει αγορασει κανεις αλλος απο το καταστημα που σκεφτομαι να το παρω εγω,ας μου αν ειχε κανενα προβλημα....

 

και η ερωτηση μου ειναι αν θα αναβαθμιστει το android (οταν το αναβαθμισει η σονυ) επειδη ειναι παλιο σαν μοντελο??

Link to comment
Share on other sites

Σε τι να το αναβαθμίσει?οταν το παρεις καντο ενα update και θα εχεις την τελευταια αναβαθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εσάς είχε η συσκευασία HDMI καλώδιο μέσα; Γιατί εμένα δεν είχε τίποτα.. :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,σκεφτομαι και εγω να αγορασω μεσα στον μηνα....

συγκεκριμενα σκεφτομαι να το αγορασω απο εδω : http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119199

και γραφει οτι εχει μεσα HDMI + SCREEN PROTECTOR....

αν το εχει αγορασει κανεις αλλος απο το καταστημα που σκεφτομαι να το παρω εγω,ας μου αν ειχε κανενα προβλημα....

 

και η ερωτηση μου ειναι αν θα αναβαθμιστει το android (οταν το αναβαθμισει η σονυ) επειδη ειναι παλιο σαν μοντελο??

 

 

Θα πρέπει να κάνεις Update από το pc companion, στην τελευταία για την Ελλάδα εκδοσή, 4.0.4 με firmware το .45

Επίσης θα αναβαθμιστεί στην jelly beam

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...