Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το wifi του new iPad μου φαίνεται χειρότερο απο του iPhone

 

Δηλαδη;Πως το εννοεις αυτο;(Εγω,δεν εχω iPhone,γι'αυτο ρωταω).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το wifi του new iPad μου φαίνεται χειρότερο απο του iPhone

Εγώ έχω το νέο iPad wifi/4G καθώς και το iPhone 4S και στους χώρους που κινούμαι, με κάληψη wifi, συμπεριφέρονται ακριβώς το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχουν σπασει τα νευρα μου! Με το imessage ξαφνικα δε μπορω να στειλω! Τι μπορει να παιζει?

 

να σας πω αναλυτικα,

Ενω το χρησιμοποιουσα κανονικα, σημερα που πηγα να στειλω μου εγραφε συνεχεια για τα μηνυματα οτι δε παραδοθηκε. Πηγα τις ρυθμισεις, το κλεισα, το ανοιξα και ενω βαζω το apple id μου και παταω εισοδος, με βγαζει στο επομενο παραθυρο που λεει ποια διευθυνση mail θελετε να χρησιμοποιησετε. Οταν πατησω εκει επομενο, δ εκανει τιποτα, και με βγαζει στην προηγουμενη σελιδα. Δοκιμασα να δωσω αλλο mail, μου ρθε λινκ ενεργοποιησης, το εκανα, και παλι τα ιδια. Τωρα με το που πατησω εισοδος στο πρωτο βημα, με βγαζει στο επομενο, αλλα μεσα σε δευτερολεπτα ξαναγυρναει εκει.

 

Εκλεισα τη συσκευη, την ξανανοιξα, παλι τα ιδια

 

καμια ιδεα?

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα λυθηκε μ εναν πολυ...περιοεργο τροπο. Σκεφτηκα τι ηταν αυτο που χα αλλαξει στη συσκευη τελευταια, κι ηταν η ωρα που χα απενεργοποιησει την αυτοματη ενημερωση. Μολις λοιπον την ξαναεβαλα, ολα καλα:wacko:
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το ipad το ανοιξα ειχε στο 90% φορτισει κοντευει να παει στο 15%. τι κανω τωρα για να στρώση η μπαταρία? 3 φορές πλήρεις φόρτιση - αποφόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικα με την ενργοποιηση των ακουστικων.

Επειδη δεν ακουγα καλα με το μεγαφωνακι του σημερα,εβγαλα τα ακουστικα απο το handsfree,και τα εβαλα στην τρυπιτσα για να ακουσω με τα ακουστικά,αλλα μολις το εκανα,ε και δεν ακουγα τιποτα,ε και σταματαγε η μαγνητοφωνηση που ακουγα .(Σαν ενα you tube με φωνη μονον δηλαδη).

Για να την ξανακουσω δηλαδη,δεν εφτανε να αποσυνδεσω τα ακουστικα,αλλα επρεπε να ξαναπατησω το play.

Τι γινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, έχω ένα iPad 3 16GB 4G ελαφρώς μεταχειρισμένο αγορα Απρίλιο θέλω να το πουλήσω διότι μου κάνανε δώρο το 32 πόσο να το δώσω να φεύγει?

 

500E μπορείς να το δώσεις με λίγο υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αποφασίσει να αγοράσω ένα iPad 3 και λέω να το πάρω από σκρουτζομάγαζο και συγκεκριμένα από bird phone, δεν είμαι Αθήνα όμως και θα ζητήσω αντικαταβολή.

Δεν έχω κάνει άλλη αγορά από online κατάστημα, να τους εμπιστευτώ;

Σε περίπτωση που το iPad έχει κάποιο πρόβλημα με το που το βγάλω από το κουτί, τι κάνω;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που θα πληρώσεις με αντικαταβολη,τι φοβάσαι;Αν δεν πάρεις το μηχάνημα,απλώς δεν θα πληρώσεις τίποτα.

Καλού κακού,άνοιξε και το κουτί μπροστά στο μεταφορέα,για να δεις αν έχει μέσα iPad ή ντομάτες γεμιστές.Και να είσαι ετόιμος να διαβάσεις τους κωδικούς,αν είναι το 2 ή το 3.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αποφασίσει να αγοράσω ένα iPad 3 και λέω να το πάρω από σκρουτζομάγαζο και συγκεκριμένα από bird phone, δεν είμαι Αθήνα όμως και θα ζητήσω αντικαταβολή.

Δεν έχω κάνει άλλη αγορά από online κατάστημα, να τους εμπιστευτώ;

Σε περίπτωση που το iPad έχει κάποιο πρόβλημα με το που το βγάλω από το κουτί, τι κάνω;

Καλησπέρα, έχεις p.m.

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το jailbreak, πολυ εύκολο και γρήγορο. Είναι για την 5.1.1 .

 

Οκ,που μπορω να το βρω κ επισης επειδη δεν εχω ξανα ασχοληθει,ειναι ευκολο να γινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω αποφασίσει να αγοράσω ένα iPad 3 και λέω να το πάρω από σκρουτζομάγαζο και συγκεκριμένα από bird phone, δεν είμαι Αθήνα όμως και θα ζητήσω αντικαταβολή.

Δεν έχω κάνει άλλη αγορά από online κατάστημα, να τους εμπιστευτώ;

Σε περίπτωση που το iPad έχει κάποιο πρόβλημα με το που το βγάλω από το κουτί, τι κάνω;

 

Με 242 θετικές αξιολογήσεις το birdp hone είναι από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει Jailbreak σε όλες τις ios συσκευές μου μέχρι σήμερα. Χτες δοκίμασα το συγκεκριμένο στο Ipad 3 και παρόλο που ακολούθησα τη προτεινομένη διαδικασία (καθαρό λειτουργικό) μετά τη διαδικασία το Ipad κράσαρε, κόλλαγε, έχασα το 3G connection, ζεσταινόταν πολύ και άλλα ευτράπελα. Το αφαίρεσα και δεν νομίζω να το ξαναδοκιμάσω, έτσι και αλλιώς δεν το χρειάζομαι ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Λοιπον... Ερωτηση.

Ενας φιλος μου θελει να αγορασει ενα μεταχειρισμενο ipad3.

Το προβλημα ειναι οτι με ρωταει πως θα ξεχωρισει οτι ειναι το 3 και οχι το 2 για παραδειγμα...

Του ειπα να τσεκαρει την οθονη αλλα καθοτι ψιλοασχετος αμφιβαλλω αν θα καταλαβει τη διαφορα της απλης με τη ρετινα...(ειδικα απ τη στιγμη που δεν θα τα εχει κ τα δυο διπλα-διπλα)

 

Αρα τι να του πω να κοιταξει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Λοιπον... Ερωτηση.

Ενας φιλος μου θελει να αγορασει ενα μεταχειρισμενο ipad3.

Το προβλημα ειναι οτι με ρωταει πως θα ξεχωρισει οτι ειναι το 3 και οχι το 2 για παραδειγμα...

Του ειπα να τσεκαρει την οθονη αλλα καθοτι ψιλοασχετος αμφιβαλλω αν θα καταλαβει τη διαφορα της απλης με τη ρετινα...(ειδικα απ τη στιγμη που δεν θα τα εχει κ τα δυο διπλα-διπλα)

 

Αρα τι να του πω να κοιταξει;

Έχεις p.m.

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...