Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά πήρα στη εξυπηρέτηση πελατών Cosmote και μου είπαν ότι επίσημα μηνύματα από το iPad δεν στέλνονται...

Εφαρμογή για έλεγχο του υπολοίπου των mb δεν υπάρχει οπότε η λύση είναι μία....Βγάζεις τη sim από το iPad και τη βάζεις σε κινητό για να στείλεις από εκεί μήνυμα....Φυσικά μίλησα σε προϊστάμενο για το θέμα καθώς είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει και μου είπε πως το έχουν υπόψη τους το ζήτημα και αναπτύσσουν τρόπους αντιμετώπισης....τί να πω;Ευτυχώς που είμαι ευγενικός...Έτσι έχει η κατάσταση για όσους ενδιαφέρεστε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στη vodafone μπαινω σε ενα site και βλεπω το υπολοιπο μου.

Πρεπει να εισαι με 3g και να μπεις στο http://www.vodafone.gr/myvmb

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα mb ελέγχονται κανονικα, Ρυθμίσεις > Γενικά > Χρήση > Χρήση Κινητού!

 

Ευχαριστώ το ξέρω αλλά μπορεί να έχει αποκλίσεις αυτό από τη κοσμοτέ...όλο κ κάτι θα κλέψει..δε μπορεί!!τεσπα...καλή συνέχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το ξέρω αλλά μπορεί να έχει αποκλίσεις αυτό από τη κοσμοτέ...όλο κ κάτι θα κλέψει..δε μπορεί!!τεσπα...καλή συνέχεια σε όλους

 

Μα γιατι να εχει αποκλίσεις, incoming data μετράει! Φιλε μου ειναι ακριβές το χρησιμοποιω απο το iPhone 3G, σε ολα iPhone και iPad!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να εχει αποκλίσεις, incoming data μετράει! Φιλε μου ειναι ακριβές το χρησιμοποιω απο το iPhone 3G, σε ολα iPhone και iPad!

πολύ σωστά αλλά αυτό που εγώ δεν ξέρω είναι πόσο ακριβείς είναι οι τιμές που θα μετράει η κοσμοτέ!!;)

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστά αλλά αυτό που εγώ δεν ξέρω είναι πόσο ακριβείς είναι οι τιμές που θα μετράει η κοσμοτέ!!;)

Αυτό δεν στο λέει κάποιο πρόγραμμα :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν στο λέει κάποιο πρόγραμμα :wacko:

βασικά το θέμα ξεκίνησε με το ότι δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να σου πει η κοσμοτέ το υπόλοιπό σου...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,πως ενσωματωνω τους υποτιτλους στο av player? οκ εκανα file transfer απο το pc μου στο ipad την ταινια αλλα τα subs ειναι ξεχωριστα,μπορω με καποιο τροπο να τα περασω?ελπιζω να καταλαβετε τι εννοω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

βαλε τα στον ιδιο φακελο μεσα στο AV Player και με το ιδιο ονομα και θα παιξουν, ετσι απλα!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

H καταληξη στα subs ειναι .srt μου λες δηλαδη απλα να αλλαξω την καταληξη σε .avi ,να κανω ενα φακελο κ να τα βαλω κ τα δυο εκει? γιατι αυτο το εκανα και δεν παιζουν.. Edited by Nataaasa
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Απλα στο pc ανοιγοντας τον player κανω drag and drop οπως γινεται συνηθως τους υποτιτλους την ωρα που ξεκιναει η ταινια,και τους εμφανιζει κανονικα..εδω κατι τετοιο δεν γινεται..κ αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω..
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,τι παιζει με ταινιες online που να μπορεις να τις δεις στο ipad? υπαρχει καποιο site που να δουλευει η τελικα ολα ειναι μουφα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Απλα στο pc ανοιγοντας τον player κανω drag and drop οπως γινεται συνηθως τους υποτιτλους την ωρα που ξεκιναει η ταινια,και τους εμφανιζει κανονικα..εδω κατι τετοιο δεν γινεται..κ αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω..

 

Πρέπει οι υπότιτλοι να έχουν την ίδια ονομασία με το video, επίσης ανάλογα τον player θα πρέπει να του ρυθμίσεις την κωδικοποίηση που έχουν οι υπότιτλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οι υπότιτλοι να έχουν την ίδια ονομασία με το video, επίσης ανάλογα τον player θα πρέπει να του ρυθμίσεις την κωδικοποίηση που έχουν οι υπότιτλοι.

 

Εχουν την ιδια ονομασια..ανεφερα πιο πανω οτι εχω τον avplayer.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ο οποίος έκανε την αναβάθμιση στην 5.1.1 αν αξίζει να την κάνουμε ή είναι χειρότερα από άποψης αυτονομίας κ.α. Δεν θέλω να κάνω αργότερα jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ο οποίος έκανε την αναβάθμιση στην 5.1.1 αν αξίζει να την κάνουμε ή είναι χειρότερα από άποψης αυτονομίας κ.α. Δεν θέλω να κάνω αργότερα jailbreak.

Καλημέρα, δεν νομίζω να υπάρχει διάφορα σ´αυτον τον τομέα αλλά σίγουρα έχει καλύτερη συμπεριφορά στη διαχείριση του rf.

Η γνώμη μου είναι να κανείς αναβάθμιση όπως και εγώ αυτό έκανα. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια παντος ομολογω πως το ipad 2 μου αρεσε καλητερα σε θεμα χρωματων οθονης..

Ηταν ολα πιο λευκα...

Επισεις παρατηρησα στο νεο ipad πως τα παιχνιδια δεν ειναι τοσο smooth οσο ηταν στο ipad 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε ένα ξένο φόρουμ βρήκα κάποιον της εταιρίας gecko covers που έψαχνε reviewers για θήκη για το new ipad. Του έστειλα μήνυμα και μου έστειλε μια θήκη και ένα stylus!

Ορίστε λοιπόν το review μου:

 

Εδώ για την θήκη

 

Και εδώ για το stylus

 

Σε γενικές γραμμές, η θήκη είναι αρκετά ποιοτική, δεν φαίνεται να έχει προβλήματα κατασκευής. Πιάνει με πλαστικά γαντζάκια η μισή, και η άλλη μισή μαγνητικά (δείτε το βίντεο). Είναι αρκετά εύκολο το βάλε-βγάλε της συσκευής χωρίς να δημιουργεί φθορές σε αυτήν ή στην θήκη. Επίσης οι μαγνήτες για το smart cover δουλεύουν μια χαρά.

 

Το stylus έχει πολύ καλή αίσθηση σαν βάρος και λαβή. Τώρα η μύτη είναι λίγο χοντρή αλλά αυτές που είναι για capacitive οθόνες σχεδόν όλες έτσι είναι. Ένα μείον είναι πως δεν έχει κλιπάκι για να το πιάνεις πάνω στην θήκη-μπλούζα.

 

Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να την απαντήσω!

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησα μια κοκκινη,αμεσως μολις διαβασα το review.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, έχω ένα iPad 3 16GB 4G ελαφρώς μεταχειρισμένο αγορα Απρίλιο θέλω να το πουλήσω διότι μου κάνανε δώρο το 32 πόσο να το δώσω να φεύγει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...