Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος πως ανεβάζουν φωτογραφίες από το iPad στο car.gr ?

 

Εκτός αν έχει το site δική του εφαρμογή δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτό από το iPad με τον safari σε οποιαδήποτε site.

Edited by miky7

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας!Εχω αγοράσει το ανταπτοράκι hdmi για σύνδεση με την tv μου.Βλέπω ότι εκτός απο τα βίντεο τα υπόλοιπα δεν εμφανίζονται σε widescreen πχ επιφάνεια εργασίας,παιχνίδια κτλ.Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να εμφανίζεται σε widescreen;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχει το site δική του εφαρμογή δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτό από το iPad με τον safari σε οποιαδήποτε site.

 

Έχει το car.gr δική του εφαρμογή αλλά δεν φορτώνει την επιλογή. Μήπως χρειάζεται κάποιο προγράμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει το car.gr δική του εφαρμογή αλλά δεν φορτώνει την επιλογή. Μήπως χρειάζεται κάποιο προγράμμα ?

 

Τότε μπορεί να είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Εχω αγοράσει το ανταπτοράκι hdmi για σύνδεση με την tv μου.Βλέπω ότι εκτός απο τα βίντεο τα υπόλοιπα δεν εμφανίζονται σε widescreen πχ επιφάνεια εργασίας,παιχνίδια κτλ.Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να εμφανίζεται σε widescreen;

 

Δοκίμασε να πατήσεις 2 φορές γρήγορα το home button ώστε να εμφανιστεί το multitasking και σύρε προς τα δεξιά 2 φορές για να σου δείξει την στάθμη της φωνής και ένα άλλο εικονίδιο. Δες αν το πατήσεις αν σου έχει κάποια άλλη επιλογή εκτός από το iPad.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι στο multitasking...Προς τα αριστερά είνοι η φωνή,το κλειδωμα οριζ-καθ και η εφαρμογή που τρέχει...προς τα δεξιά δεν έχει κατι...Μιλάω για το ipad 2
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τους χρηστες του new ipad. ποσο πολυ χρησιμοποιείται το 3g? και ποσα mb απαιτούνται για μια νορμαλ καθημερινή χρηση γιατι εχω ακούσει οτι τα 500mb ας πουμε ειναι πολύ λίγα. ρωτάω γιατι ηθελα να πάρω και εγω το 16gb 3g που εχει 649Ε και μου πουλάει μια φίλη ενα new ipad 16gb wifi ενος μηνος που τελικά δεν την βόλεψε με 400Ε και επειδη εχω και ενα mifi λεω να το τιμήσω.τι λέτε? να το παρω ή να παρω το 3g που ήθελα εξαρχής?
Link to comment
Share on other sites

Το 3G ειναι χρήσιμο, το χρησιμοποιω αρκετα! Τα 500MB δεν ειναι λιγα, αν δεν κατέβαζεις βιντεακια, μουσικη κτλ φυσικα! Για να φορτώσει μια τυπική σελίδα θα έλεγα ότι απαιτούνται γύρω στα 100kb.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τους χρηστες του new ipad. ποσο πολυ χρησιμοποιείται το 3g? και ποσα mb απαιτούνται για μια νορμαλ καθημερινή χρηση γιατι εχω ακούσει οτι τα 500mb ας πουμε ειναι πολύ λίγα. ρωτάω γιατι ηθελα να πάρω και εγω το 16gb 3g που εχει 649Ε και μου πουλάει μια φίλη ενα new ipad 16gb wifi ενος μηνος που τελικά δεν την βόλεψε με 400Ε και επειδη εχω και ενα mifi λεω να το τιμήσω.τι λέτε? να το παρω ή να παρω το 3g που ήθελα εξαρχής?

 

Θα έλεγα χαλαρά το απλό με τα 400€!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή η τιμή που βρισκεις το απλό μοντέλο.Ύστερα ,υπάρχει και η λύση του tethering απο το κινητό σου

για όταν χρειάζεσαι το 3G!

Edited by embrime78
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τους χρηστες του new ipad. ποσο πολυ χρησιμοποιείται το 3g? και ποσα mb απαιτούνται για μια νορμαλ καθημερινή χρηση γιατι εχω ακούσει οτι τα 500mb ας πουμε ειναι πολύ λίγα. ρωτάω γιατι ηθελα να πάρω και εγω το 16gb 3g που εχει 649Ε και μου πουλάει μια φίλη ενα new ipad 16gb wifi ενος μηνος που τελικά δεν την βόλεψε με 400Ε και επειδη εχω και ενα mifi λεω να το τιμήσω.τι λέτε? να το παρω ή να παρω το 3g που ήθελα εξαρχής?

 

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα οικονομικό τότε να προτιμήσεις το 4G και λόγω gps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα το iPad 3 :D

To iPad πραγματικά τα σπάει..

Αγόρασα την απλή έκδοση μιας και για το δρόμο υπάρχει το κινητό τηλέφωνο, εφαρμογές δεν θα του βάλω αρκετές.

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω προϊόν της Apple πείτε μου κάποιες εφαρμογές που είναι must have για το iPad.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα το iPad 3 :D

To iPad πραγματικά τα σπάει..

Αγόρασα την απλή έκδοση μιας και για το δρόμο υπάρχει το κινητό τηλέφωνο, εφαρμογές δεν θα του βάλω αρκετές.

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω προϊόν της Apple πείτε μου κάποιες εφαρμογές που είναι must have για το iPad.

iPhoto

flipboard

fotopedia

AVplayerHD

iBooks

Pages

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή η τιμή που βρισκεις το απλό μοντέλο.Ύστερα ,υπάρχει και η λύση του tethering απο το κινητό σου

για όταν χρειάζεσαι το 3G!

 

δεν ειναι τοσο το οικονομικό αλλα εχω συσκευή mifi για tethering οποτε μαλλον θα τιμησω της φίλης μου μιας και το εχει δουλέψει το πολύ 2 φορες και της ειναι αχριστο,εχει βάλει και μεμβράνη puro μπροστα..με το mifi η ταχύτητα θα ειναι ιδια οσο με το εσωτερικό 3g ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο το οικονομικό αλλα εχω συσκευή mifi για tethering οποτε μαλλον θα τιμησω της φίλης μου μιας και το εχει δουλέψει το πολύ 2 φορες και της ειναι αχριστο,εχει βάλει και μεμβράνη puro μπροστα..με το mifi η ταχύτητα θα ειναι ιδια οσο με το εσωτερικό 3g ?

 

Θεωρητικά δε θα είναι. Το MiFi δίνει ταχύτητες μέχρι 7.2mbps, ενώ το iPad 3 δίνει 21mbps. Εντούτοις, στην πράξη, τα δίκτυα δεν προσφέρουν ποτέ και πουθενά τέτοιες πραγματικές ταχύτητες...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα χαλαρά το απλό με τα 400€!

 

Αυτο το διλημμα ειχα κι εγω. Περιμενω ενα απο Αμερικη. Τελικα ρωτησα και μου ειπαν να παρω με 3g γιατι τα ζητανε πιο πολυ σε περιπτωση μεταπωλησης. Κι εμενα μου φαινεται καλη λυση με το Mifi, αλλα ενας γνωστος που εχει ipad ειναι απολυτος στο οτι τα 3g κρατανε περισσοτερο την αξια τος. Ελπιζω να μην την πατησα γιατι εχει 100$ διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δε θα είναι. Το MiFi δίνει ταχύτητες μέχρι 7.2mbps, ενώ το iPad 3 δίνει 21mbps. Εντούτοις, στην πράξη, τα δίκτυα δεν προσφέρουν ποτέ και πουθενά τέτοιες πραγματικές ταχύτητες...

καλα τα 21 mbps ειναι για το 4g που δεν θα το δουμε ποτε Ελλάδα..μεταπωλητικά το 3g ειναι καλύτερο αλλα νομίζω με τα 400 ευρω που θα πάρω το wifi και του χρόνου να το δώσω 300-350 θα τα πάρω πίσω..

Link to comment
Share on other sites

καλα τα 21 mbps ειναι για το 4g που δεν θα το δουμε ποτε Ελλάδα..μεταπωλητικά το 3g ειναι καλύτερο αλλα νομίζω με τα 400 ευρω που θα πάρω το wifi και του χρόνου να το δώσω 300-350 θα τα πάρω πίσω..

Όχι, είναι για το HSPA+ που υπάρχει στην Ελλάδα (θεωρητικά τουλάχιστον). Το 4G θα πετυχαίνει γύρω στα 72mbps!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα το iPad 3 :D

To iPad πραγματικά τα σπάει..

Αγόρασα την απλή έκδοση μιας και για το δρόμο υπάρχει το κινητό τηλέφωνο, εφαρμογές δεν θα του βάλω αρκετές.

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω προϊόν της Apple πείτε μου κάποιες εφαρμογές που είναι must have για το iPad.

 

AppZapp, απόλυτο must, όλα τα αλλα θα τα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Σήμερα παράγγειλα το νέο ipad με 32GB μνήμη και χωρίς το 4G, λόγω του ότι δεν θέλω να μπλέξω με άλλα πάγια κ καθώς έχω στο κινητό μου δωρεάν mb...Ήθελα να ρωτήσω,χωρίς 4G δεν θα έχω ούτε gps??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Σήμερα παράγγειλα το νέο ipad με 32GB μνήμη και χωρίς το 4G, λόγω του ότι δεν θέλω να μπλέξω με άλλα πάγια κ καθώς έχω στο κινητό μου δωρεάν mb...Ήθελα να ρωτήσω,χωρίς 4G δεν θα έχω ούτε gps??

Δεν θα έχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε να ρωτήσω....Αξίζει να έχεις gps στο ipad???

 

Αναλόγως που και πως το χρησιμοποιείς. Εγώ μετά από 2,5 χρόνια χρήσης iPad δεν χρειάστηκαν ποτέ ούτε gps (στο iPad) ούτε 3g. Βέβαια η χρήση που του κάνω είναι στο σπιτι και όταν πηγαίνω διακοπές μέσω wifi ή σε κανένα πλοίο ή αεροπλάνο.

 

Κάποιος πχ που θα ήταν όλη την ώρα στο ΚΤΕΛ ίσως να χρειαζόταν το 3G. Τώρα το gps δεν μου έρχεται κάποιος λόγος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...