Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη.

Αγόρασα το iPad3 4G/64GB την Μεγάλη Τρίτη από τον ΟΤΕ και το έχω δοκιμάσει κατά τη διάρκεια των διακοπών του πάσχα που ταξίδεψα. Και το 3G και το wifi λειτουργούν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. :D

ναι, το 4G του νεου ipad ειναι απολυτα 100% συνεργασιμο με τα 3G networks, αν δεν βρει 4G αυτορυθμιζεται αναλογα σε οποιο βρισκει, κι αν δεν βρει ουτε 3G τοτε βρισκει EDGE η GPRS και παιζει με αυτα :) (εξαλλου μονο στο USA εχουν 4G service, σε ολο τον υπολοιπο πλανητη δεν εχουν ... και φυσικα η Apple δεν πουλαει ipads μονο στο USA) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να περάσεις μηνύματα SMS στο iPad.

 

για να μην τα χάσω...αυτό με ενδιαφέρει....εκεί όπου θα εμφανίζονται τα imessages δεν γίνεται δηλαδή????

Link to comment
Share on other sites

ναι, το 4G του νεου ipad ειναι απολυτα 100% συνεργασιμο με τα 3G networks, αν δεν βρει 4G αυτορυθμιζεται αναλογα σε οποιο βρισκει, κι αν δεν βρει ουτε 3G τοτε βρισκει EDGE η GPRS και παιζει με αυτα :) (εξαλλου μονο στο USA εχουν 4G service, σε ολο τον υπολοιπο πλανητη δεν εχουν ... και φυσικα η Apple δεν πουλαει ipads μονο στο USA) :)

 

Ναι, καλά, αυτή η αυτορύθμιση κάπου πάσχει και πρέπει να διορθωθεί άμεσα!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, αυτή η αυτορύθμιση κάπου πάσχει και πρέπει να διορθωθεί άμεσα!

 

Εγώ δεν είχα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Βέβαια δεν χρησιμοποιώ και πολύ το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το wifi! Δουλεύει κανονικά για κάποιες ώρες και χωρίς λόγο κάποιες στιγμές κολλάει. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

Να συστηθώ κιόλα, κάτοχος ipad 3 32 gb με 4g. Αυτο το 4g ωστόσο ακόμα σκέφτομαι αν άξιζε τα 100 ευρώ παραπάνω που έδωσα!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το wifi! Δουλεύει κανονικά για κάποιες ώρες και χωρίς λόγο κάποιες στιγμές κολλάει. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

Να συστηθώ κιόλα, κάτοχος ipad 3 32 gb με 4g. Αυτο το 4g ωστόσο ακόμα σκέφτομαι αν άξιζε τα 100 ευρώ παραπάνω που έδωσα!

 

Αυτο σκεφτομαι κι εγω. Ειχα πει και προηγουμενως πως ειναι να μου το φερουν απο Αμερικη. Καποια στιγμη σκεφτηκα και android tablet λογω της υπαρξης usb, αλλα με επεισαν τα παιδια εδω. Σκεφτηκα οτι εκτος απο την καλη οθονη, πολλοι λενε πως τα ipad εχουν καλη αξια μεταπωλησης. Τελος παντων το περιμενω. Εκεινο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει προβλημα στο τελωνειο. Χρειαζεται να το βγαλουν απο το κουτι μηπως και υπαρξει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομαι κι εγω. Ειχα πει και προηγουμενως πως ειναι να μου το φερουν απο Αμερικη. Καποια στιγμη σκεφτηκα και android tablet λογω της υπαρξης usb, αλλα με επεισαν τα παιδια εδω. Σκεφτηκα οτι εκτος απο την καλη οθονη, πολλοι λενε πως τα ipad εχουν καλη αξια μεταπωλησης. Τελος παντων το περιμενω. Εκεινο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει προβλημα στο τελωνειο. Χρειαζεται να το βγαλουν απο το κουτι μηπως και υπαρξει προβλημα?

Καλό θα είναι να το βγάλουν απ το κουτί του και αν γίνετε να είναι και ενεργοποιημένη η συσκευή...σαν να ήτανε δικό του και το δουλεύει.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το wifi! Δουλεύει κανονικά για κάποιες ώρες και χωρίς λόγο κάποιες στιγμές κολλάει. Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

Να συστηθώ κιόλα, κάτοχος ipad 3 32 gb με 4g. Αυτο το 4g ωστόσο ακόμα σκέφτομαι αν άξιζε τα 100 ευρώ παραπάνω που έδωσα!

 

Eχουν αναφερθεί θέματα με το wifi στο Ipad3:

 

http://www.ipadforums.net/ipad-3-forum/72019-wifi-issues-ipad-3-a.html

 

Kαι εγώ το σκέφτομαι για το αν αξιζε το 4G, αλλά ξέρω ότι τις 5-6 φορές που πραγματικά θα το χρειαστώ και δεν θα έχω wifi θα λέω πάλι καλά που το έβαλα. Παρεμπιπτόντως έχω 2GΒ free με 10Ε από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως έχω 2GΒ free με 10Ε από Cosmote.

2 GB ??! :wacko: εγω γιατι εχω 1 GB το μηνα με 10 ευρω με cosmote ? ... τι προγραμμα εχεις φιλε ?

Link to comment
Share on other sites

εχει ακούσει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο τώρα σε κανένα κατάστημα ή πότε περίπου προβλέπεται να έρθουν νέες παρτίδες;
Link to comment
Share on other sites

εχει ακούσει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο τώρα σε κανένα κατάστημα ή πότε περίπου προβλέπεται να έρθουν νέες παρτίδες;

 

γιατι δεν ψαχνεις απο skroutz??

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

εχει ακούσει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο τώρα σε κανένα κατάστημα ή πότε περίπου προβλέπεται να έρθουν νέες παρτίδες;

παρε τηλεφωνο την iSquare, αυτη τα κανονιζει ολα εδω στην Ελλαδα (νεες παραγγελιες, κλπ), στο τηλ 211.999.75.00 (10:00-16:00 καθημερινες) ;) (θα σου πουνε)

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο την iSquare, αυτη τα κανονιζει ολα εδω στην Ελλαδα (νεες παραγγελιες, κλπ), στο τηλ 211.999.75.00 (10:00-16:00 καθημερινες) ;) (θα σου πουνε)

 

document στη γλυφαδα έχει διαθέσιμα πολλά! κάνε ένα τηλέφωνο να δεις αν εχει το μοντελο που θελεις!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

document στη γλυφαδα έχει διαθέσιμα πολλά! κάνε ένα τηλέφωνο να δεις αν εχει το μοντελο που θελεις!

πραγματι, πηραν τηλεφωνο εναν φιλο μου σημερα που ειχε κανει προπαραγγελια !! ... φερανε νεα κομματια φαινεται !! :) http://www.document.gr/store/

Link to comment
Share on other sites

2 GB ??! :wacko: εγω γιατι εχω 1 GB το μηνα με 10 ευρω με cosmote ? ... τι προγραμμα εχεις φιλε ?

 

Yπάρχει μία προσφορά για αυτό το μήνα από ότι μου είπαν και έχω και 10% επειδή έχω και κινητό cosmote, σύνολο μου βγήκε στα 10Ε.

 

Για ρώτα δεν χάνεις τίποτα...

 

Στην Αμερική πάντως από ότι είδα η AT&T δίνει 250MB με 10Ε περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει μία προσφορά για αυτό το μήνα από ότι μου είπαν και έχω και 10% επειδή έχω και κινητό cosmote, σύνολο μου βγήκε στα 10Ε.

Για ρώτα δεν χάνεις τίποτα...

Στην Αμερική πάντως από ότι είδα η AT&T δίνει 250MB με 10Ε περίπου.

οκ, θα το ψαξω, σε ευχαριστω φιλε :) Ναι, στην αμερικη ειναι λιγο ακριβοτερα απο εδω τα internet προγραμματα, οποτε ας μη μιλαμε καθολου :) :p

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα το ψαξω, σε ευχαριστω φιλε :) Ναι, στην αμερικη ειναι λιγο ακριβοτερα απο εδω τα internet προγραμματα, οποτε ας μη μιλαμε καθολου :) :p

 

Καλησπέρα παιδιά έχει ένα τελευταίο στο apple stor από έχει πήρα και εγώ το δικό μου 16 4g μαύρο 639€ φανταστικό εργαλείο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις...

Ταχυτατο με εντυπωσιακη οθονη και σχετικα καλη καμερα. Το να βλεπεις hd βιντεο ειναι απολαυση. Παιχνιδι δεν εχω παιξει ακομα... Το μονο που θα θελα να ναι διαφορετικο ειναι το βαρος του.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα έρχεται και το δικό μου "νέο" νέο ipad. Θυμίζω πως στο πρώτο δεν λειτουργούσε το μικρόφωνο. Για να δούμε τώρα, ελπίζω να μην έχω θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο Αμερική... Θα πρέπει να αγοραστει απο apple store για να ισχύει η εγγύηση ή και απο αλλα καταστήματα δε θάχει πρόβλημα;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα έρχεται και το δικό μου "νέο" νέο ipad. Θυμίζω πως στο πρώτο δεν λειτουργούσε το μικρόφωνο. Για να δούμε τώρα, ελπίζω να μην έχω θέμα...

 

Με το καλο!

 

Λοιπον πηγα σημερα και του αγορασα μια θηκη που πιστευω ειναι ο,τι καλυτερο απο πλευρας προστασιας

Πηρα αυτη http://www.public.gr/prod/computers-and-software/tablets/aksesoyar-ipad/puro-golf-thiki-ipad-2-mple/prod1870007pp/ η οποια καλυπτει τελεια τη συσκευ, και στο πλαι εχει σκληρο πλαστικο για τις πτωσεις. Το καλυμμα απο πανω κλεινει μαγνητικα οπως το smart cover, και διπλωνει πισω για να γινει stand. Τη συστηνω!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τον συνδυασμό πίσω σκληρού καλυμματος και smart cover εμπρός. Έτσι μένει λεπτό και οπότε δεν χρειάζεται, αφαιρεις και το smart cover
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...