Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One S


petros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή έχει καθοριστεί στα 539€, για Ελλάδα. Από Amazon 500€ στην πόρτα σου...

 

Τσιμπημένο θα το έλεγα σε αυτή την τιμή αν και θα αρχίσουν μετά από κάνα μήνα τα γνωστά skoutz-μαγαζα να το δίνουν ελπίζουμε κάτω από 500€... Εμένα το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η μη ύπαρξη υποδοχής για sd card....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τσιμπημένο θα το έλεγα σε αυτή την τιμή αν και θα αρχίσουν μετά από κάνα μήνα τα γνωστά skoutz-μαγαζα να το δίνουν ελπίζουμε κάτω από 500€... Εμένα το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η μη ύπαρξη υποδοχής για sd card....

Εγώ από την άλλη δεν το θεωρώ τσιμπημένο (όχι βέβαια αναλογιζόμενος τις σημερινές οικονομικές συνθήκες) για official τιμή Ελλάδας. Αν αναλογιστείς ότι το Xperia S, με chipset "προηγούμενης" γενιάς και χωρίς ics, βρίσκεται στα 599€.

 

Εμένα προσωπικά τα "γνωστά" scroutzομαγαζα, δεν με ενδιαφέρουν μιας και που δεν κάνω εκπτώσεις στην official εγγύηση. Αν κάποιος θέλει φθηνότερα ψάχνει για αγορά από γνωστά μαγαζιά της ΕΕ...

 

με χαλαει και η ελλειψη ραδιο ...

Τα είπαμε αυτά... Θα έχει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη δεν το θεωρώ τσιμπημένο (όχι βέβαια αναλογιζόμενος τις σημερινές οικονομικές συνθήκες) για official τιμή Ελλάδας. Αν αναλογιστείς ότι το Xperia S, με chipset "προηγούμενης" γενιάς και χωρίς ics, βρίσκεται στα 599€.

 

Εμένα προσωπικά τα "γνωστά" scroutzομαγαζα, δεν με ενδιαφέρουν μιας και που δεν κάνω εκπτώσεις στην official εγγύηση. Αν κάποιος θέλει φθηνότερα ψάχνει για αγορά από γνωστά μαγαζιά της ΕΕ...

 

Μα και το Xperia S είναι ακριβό όπως και να έχει. Από την άλλη δεν καταλαβαίνω τι είδους "έκπτωση" κάνεις στην επίσημη όπως λες εγγύηση αφού είτε αγοράσεις πχ από ebay.de ή από διάφορα skroutz μαγαζάκια μια χαρά καλύπτεσαι από εγγύηση με την αποδειξούλα σου...κάνω κάποιο λάθος?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα και το Xperia S είναι ακριβό όπως και να έχει. Από την άλλη δεν καταλαβαίνω τι είδους "έκπτωση" κάνεις στην επίσημη όπως λες εγγύηση αφού είτε αγοράσεις πχ από ebay.de ή από διάφορα skroutz μαγαζάκια μια χαρά καλύπτεσαι από εγγύηση με την αποδειξούλα σου...κάνω κάποιο λάθος?? :confused:

Βγαίνουμε off topic. Εγγύηση από την HTC έχεις αν είναι ελληνική συσκευή, αγορασμένη από Ελλάδα, είτε ευρωπαϊκή με απόδειξη εξωτερικού. Τα skroytzoμαγαζα δίνουν ευρωπαϊκές συσκευές με ελληνική απόδειξη και σε καλύπτουν αυτά με εγγύηση δική τους. Δηλαδή στέλνουν την συσκευή στην χώρα προέλευσης της. Από ebay.de με απόδειξη και συσκευή ευρωπαϊκά, μια χαρά είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα site λένε πως δε θα έχει NFC, μετά από μια μικρή παρεξήγηση στην αρχή στην οποία προέκυπτε ότι θα έχει.

Ακόμα και στην σελίδα της HTC, στο One X αναφέρει κανονικά το NFC στα χαρακτηριστικά του, ενώ στο One S όχι. Δεν είναι κάτι δηλαδή που δεν αναφέρεται και στα δύο μοντέλα, που θα σήμαινε αβεβαιότητα...

 

Μέχρι που είδα στο handtec ότι τελικά θα έχει NFC! Και σκέφτομαι, δε γίνεται ένα eshop να σου πουλάει μια συσκευή με τεχνικά χαρακτηριστικά που σου υπόσχεται αλλά τελικά δεν έχει...

Το έψαξα παραπάνω, και παρατήρησα πως στην clove το έχουν αφήσει στο φλου, δεν γράφουν αν θα έχει ή όχι... Οπότε έστειλα email σε αυτούς, και να τι απάντησαν...

The device has NFC capabilities but we can not confirm whether is has an FM radio until a later date.

 

Regards

 

Sales Team

 

Clove Technology

 

Διπλό confirmation λοιπόν από 2 eshop...

Μήπως το ψάχνω πολύ για κάτι που δε θα χρησιμοποιήσουμε στην Ελλάδα? :D

 

edit: αντίθετα, το saturn λέει πως δεν έχει nfc αλλά έχει fm radio, που είναι και το επικρατέστερο σενάριο...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε off topic. Εγγύηση από την HTC έχεις αν είναι ελληνική συσκευή, αγορασμένη από Ελλάδα, είτε ευρωπαϊκή με απόδειξη εξωτερικού. Τα skroytzoμαγαζα δίνουν ευρωπαϊκές συσκευές με ελληνική απόδειξη και σε καλύπτουν αυτά με εγγύηση δική τους. Δηλαδή στέλνουν την συσκευή στην χώρα προέλευσης της. Από ebay.de με απόδειξη και συσκευή ευρωπαϊκά, μια χαρά είσαι...

 

 

εγω εχω αγορασει απο σκρουτζομαγαζο και το κινητο ηταν ελληνικο.με ελληνικα στο κουτι κλπ....

εγω θελω να μαθω κατι.λοιπον.

λεμε οτι τα καθαρα gb μνημης θα ειναι 9 και οχι 16.καπου παραπανω το δα και δεν εχω καταλαβει και πολυ το γιατι.

μπορει καποιος να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αγορασει απο σκρουτζομαγαζο και το κινητο ηταν ελληνικο.με ελληνικα στο κουτι κλπ....

εγω θελω να μαθω κατι.λοιπον.

λεμε οτι τα καθαρα gb μνημης θα ειναι 9 και οχι 16.καπου παραπανω το δα και δεν εχω καταλαβει και πολυ το γιατι.

μπορει καποιος να μου πει?

 

Νομιζω λόγω του ότι τα 7GB πάνε στο sense 4.0.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λόγω του ότι τα 7GB πάνε στο sense 4.0.

 

Πολυ δεν είναι να απαιτείται 7GB για το sense? Όπως και να έχει πάντως θεωρώ μεγάλο fail να σε αφήνει με 7gb ενώ ζούμε αισίως το 2012!! Δηλαδή οι μουσικές μας, οι φωτογραφίες, τα vids και τα υπόλοιπα αρχεία τι θα τα κάνουμε?? Είναι σοβαρό πάντως αυτό.. Περνάς δηλαδή 2 παιχνίδια και κάνα δύο επεισόδια αγαπημένης σειράς και ξεμενεις?? Πω πω με ξενέρωσε τώρα!!

 

Sent from my Galaxy Note

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Πολυ δεν είναι να απαιτείται 7GB για το sense? Όπως και να έχει πάντως θεωρώ μεγάλο fail να σε αφήνει με 7gb ενώ ζούμε αισίως το 2012!! Δηλαδή οι μουσικές μας, οι φωτογραφίες, τα vids και τα υπόλοιπα αρχεία τι θα τα κάνουμε?? Είναι σοβαρό πάντως αυτό.. Περνάς δηλαδή 2 παιχνίδια και κάνα δύο επεισόδια αγαπημένης σειράς και ξεμενεις?? Πω πω με ξενέρωσε τώρα!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

Δεν εχεις άδικο...είναι σίγουρο ότι μόνο 9 θα έχει διαθέσιμα;Στο one X γράφει ότι από τα 32 θα είναι τα 26 διαθέσιμα.

Νομιζω θα έχει και αλλα 25GB στο dropbox αλλα θα πρεπει να εχεις πρόσβαση στο internet...

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο πλαίσιο στα 599€ και το One X στα 699€.

 

Γνωστα πράγματα,κλασικές τιμές πλαισίου κλασικές φτηνές τιμές ελλάδας:p

 

Ευτυχώς που τα android είναι πολυγλωσσικα οπότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιες..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψωνίσουμε από το expansys 500 ευρω δεν είναι εντάξει; γιατί πλαίσιο και 100 ευρώ παραπάνω
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο πλαίσιο στα 599€ και το One X στα 699€.

 

Οτι ακριβώς είχα πει πιο πίσω,σιγα μην ερχόταν 500 ευρω εδω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστα πράγματα,κλασικές τιμές πλαισίου κλασικές φτηνές τιμές ελλάδας:p

 

Ευτυχώς που τα android είναι πολυγλωσσικα οπότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιες..

 

Μα πάνε καλά αυτοί?? Δεν μπορώ να καταλάβω τι σόι πολιτική τιμών είναι αυτή.. Μάλλον δεν τους ενδιαφέρει και πολύ η αγορά των κινητών.. Ακούς εκεί 700αρια και 600αρια.. Βρε ουστ!!

 

Sent from my Galaxy Note

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Μα πάνε καλά αυτοί?? Δεν μπορώ να καταλάβω τι σόι πολιτική τιμών είναι αυτή.. Μάλλον δεν τους ενδιαφέρει και πολύ η αγορά των κινητών.. Ακούς εκεί 700αρια και 600αρια.. Βρε ουστ!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

Ευθύμη για αυτούς..λεφτά υπάρχουν ακόμα!!!:lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη για αυτούς..λεφτά υπάρχουν ακόμα!!!:lol::p

 

Ναι για πόσο ακόμα όμως ρε Μάνο???!! Με εξοργίζει πραγματικά να είναι όπως είναι η κατάσταση εδώ και σε πάμπολλα είδη να είμαστε τόσο μα τόσο ακριβοί!!

 

Πάντως το κινητό μου αρέσει πολύ απλά λιγάκι με ξενίζει η έλλειψη sd expansion slot... όχι για μένα φυσικά, για την γυναίκα, αλλά θα το χαζεύω κι εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ one s ,xperia s, τι προτεινετε παιδια γιατι εχω μπερδευτει,μου αρεσουν και τα 2 τηλεφωνα αλλα δεν βγαζω ακρη.
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ one s ,xperia s, τι προτεινετε παιδια γιατι εχω μπερδευτει,μου αρεσουν και τα 2 τηλεφωνα αλλα δεν βγαζω ακρη.

 

Βάλε το εδώ αν θες θα έχει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

βλέπεις και σκέφτεσαι προσεκτικά τι θες να κάνεις, τι ανάγκες έχεις και ποιο κινητό σου κάνει το παραπάνω κλικ. Όπως και να έχει στα χαρτιά μπορεί να αποφασίσεις, όταν τα δεις από κοντά να αλλάξεις γνώμη κτλ... εγώ προσωπικά μάλλον σε One S θα πήγαινα αλλά και το Xperia S το έχει γνωστός μου και λέει ότι είναι σφαίρα και επίσης ότι η κάμερα του είναι καλύτερη και του N8... και έχει άποψη αφού ήταν ο άνθρωπος από 10 χρονών ασχολείται με την φωτογραφία (τώρα είναι 65!! ), και έχει και το n8 αυτή την στιγμή που μιλάμε (όπως και iphone 4s 64gb, galaxy s2, note, nokia 701, galaxy nexus, και δεν ξέρω τι αλλο)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τα android είναι πολυγλωσσικα οπότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιες..

 

Που τις βρίσκουμε αυτές τις πορτοκαλίες ? :lol: Μπορείς να μου δώσεις info ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Που τις βρίσκουμε αυτές τις πορτοκαλίες ? :lol: Μπορείς να μου δώσεις info ?

 

http://www.expansys.com.gr/htc-one-s-ceramic-metal-229870/

:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

ποια η διαφορά του "ceramic metal" & του "gradient metal"? Αλλάζει το φινίρισμα??

Link to comment
Share on other sites

Ηδξ εχουν ερχισει το skroutzομαγαζα να μας "φτιαχνουν"και στα δυο κινητα.

Με εξοδα αποστολης και εγγυηση που μας καλυπτει εκομα και ενα μαγαζι που για την ωρα κοντραρει το πλαισιο μας ελαφρινει κανα 50αρι (δλδ θηκες και μεμβρανες)

Βεβαια δεν εχω εμπειρια για αγορα απο κει καθως ακι δεν ξερω για οσους απο μας πληρωνουν με αντικαταβολη αν μπορει αν γιενι ακτι τετοιο.

το σημαντικο ομως ειναι πωςκαμαι 10αρια μερςε πριν βγει στα ραφια το μαγαζια εδω ειναι στα +50 ευρω.οχι μαγκες.ευχαρισουμε

Επισης δειτε και αυτο.ειναι σχετικο και εχει ενδιαφερον.....

http://techblog.gr/mobile/htc-one-x-greece-germanos-htc-greeece-expansys-74582/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης δειτε και αυτο.ειναι σχετικο και εχει ενδιαφερον.....

http://techblog.gr/mobile/htc-one-x-greece-germanos-htc-greeece-expansys-74582/

 

Να θυμίσω ότι εδώ μιλάμε για το S και όχι για το X.

 

Επίσης, εκτός του ότι δεν υπάρχει λόγος να γράφεις τα ίδια σε δύο θέματα, δεν ενδείκνυται και από τους κανονισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...