Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One S


petros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC One S που ανακοινώθηκε στην έκθεση MWC 2012 και αναμένεται να κυκλοφορήσει πριν το Πάσχα σε τιμή 539€

.

 

http://i41.tinypic.com/wugw44.jpg

 

Χαρακτηριστικά:

 

1.5 GHz dual-core Qualcomm MSM8260A Snapdragon

16 GB of internal phone storage

1GB of RAM

No microSD card slot

4.3-inch Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

540 x 960 pixels

8 megapixel camera with autofocus and dual-LED flash

1.3 megapixel front camera

1080p HD video recording

1650 mAh battery

3G: up to 14.4 Mbps download speeds/5.76 Mbps upload speed

WiFi IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.0 with A2DP wireless stereo audio

GPS

USB and WiFi tethering

Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass

Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)

Weight: 119.5 g

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το βρίσκω με διαφορά το πιο όμορφο διπύρηνο κινητό.

Αλήθεια, τι διαφορά έχει 8260Α, με το γνωστο 8260 ;

 

Κατά τα Χριστούγεννα θα είναι μία καλή πρόταση με λογική τιμή, να αντικαταστήσει το EVO 3D μου, να κουβαλάμε λιγότερη γκουμούτσα με τις ίδες δυνατότητες :D.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά του GSMArena λέει πως όχι και στο μενού έχει προεγκατεστημένο το TuneIn Radio οπότε είναι ασφαλές να πούμε πώς όχι.

Κρίμα αυτό, μπορεί να μη χώραγε στα 7,8 χιλιοστα όμως. :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με διαφορά το πιο όμορφο διπύρηνο κινητό.

Αλήθεια, τι διαφορά έχει 8260Α, με το γνωστο 8260 ;

 

Κατά τα Χριστούγεννα θα είναι μία καλή πρόταση με λογική τιμή, να αντικαταστήσει το EVO 3D μου, να κουβαλάμε λιγότερη γκουμούτσα με τις ίδες δυνατότητες :D.

 

Η βασική τους διαφορά είναι ότι ο 8260Α φοράει την δυνατότερη Adreno 225 κάρτα γραφικών, αντί της 220 του 8260. Συν του ότι θα τρέχει στα 1.5ghz αντί των 1.2ghz.

 

Ωραίο είναι εμφανισιακά. Η μπαταρία θα βγάζει τη μέρα; 1650 μόνο;.... Δηλαδή το ICS κάνει τόσο καλή διαχείρηση μπαταρίας ή ο επεξεργαστής που φοράει;...Και χωρίς ραδιόφωνο; Τελικά κατάντησε γελοία η HTC.

Γελοία γιατί δεν έχει ράδιο και έχει 1650mah μπαταρία? Μάλιστα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με διαφορά το πιο όμορφο διπύρηνο κινητό.

Αλήθεια, τι διαφορά έχει 8260Α, με το γνωστο 8260 ;

 

Κατά τα Χριστούγεννα θα είναι μία καλή πρόταση με λογική τιμή, να αντικαταστήσει το EVO 3D μου, να κουβαλάμε λιγότερη γκουμούτσα με τις ίδες δυνατότητες :D.

Ο επεξεργαστης ειναι 2πυρηνος στα 28nm krait και ειναι πολυ πιο γρηγορος και απο τον Tegra 3. Η HTC με εξεπληξε στην Μπαρτσελονα με την σειρα One. Επισης η καμερα 8mp εχει κορυφαια χαρακτηριστικα.

 

Το κινητο θα ερθει το Πασχα των καθολικων και ελπιζω το amazon.de να το εχει αρκετα φτηνοτερα απο τα 539.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμενα το κινητό μου αρέσει παρά πολύ...νομιζω(αν και θελω να δω από κοντά πρώτα) ότι θα είναι το επόμενο smartphone μου.Μου αρέσει παρά πολύ η ποιότητα του,θα έχει οθοναρα(επιτέλους ξανα super Amoled μετα την amoled του Desire),το sense 4.0 από βίντεο που εχω δει ειναι απλά άπαιχτο,beats audio φυσικά...φαίνεται πολύ δύναμη το κινητό! Ιδωμεν...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα ειναι καλυτερο το Χ αλλα για οσους θελουν κινητο με ποιο νορμαλ διαστασεις ειναι πολυ καλο...(απορώ όμως με τέτοια χαρακτηριστικά πως το λένε κινητο μεσαίας κατηγορίας ;; ) Edited by Giorgosk80
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι εμφανισιακά. Η μπαταρία θα βγάζει τη μέρα; 1650 μόνο;.... Δηλαδή το ICS κάνει τόσο καλή διαχείρηση μπαταρίας ή ο επεξεργαστής που φοράει;...Και χωρίς ραδιόφωνο; Τελικά κατάντησε γελοία η HTC.

 

Έχει ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα ειναι καλυτερο το Χ αλλα για οσους θελουν κινητο με ποιο νορμαλ διαστασεις ειναι πολυ καλο...(απορώ όμως με τέτοια χαρακτηριστικά πως το λένε κινητο μεσαίας κατηγορίας ;; )

Με τέτοια τιμή, σίγουρα δεν είναι μεσαίας κατηγορίας :X

 

Έχει ραδιόφωνο.

Πηγή?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τρεξεις ενα cpu και gpu benchmark?

Ευχαριστω.

Ποια εφαρμογή θέλεις ? Quadrant ?

 

Εκανα test με Quadrant :

Total : 5122

CPU: 8557

Mem: 7515

I/O: 6371

2D: 1000

3D: 2166

 

Ότι άλλο θες με ρωτάς.. (Υπ όψη είναι με test software σε 4.0.3 με HTC Sence 4.0)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

off topic για το One V δεν θα ανοιχθει θεμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

quadrant ειναι ok. αλλα ειναι linpack, vellamo δες εδω ενα τεστ ενος snapdragon s4 http://www.anandtech.com/show/5559/qualcomm-snapdragon-s4-krait-performance-preview-msm8960-adreno-225-benchmarks/2

 

Εκανα test με Quadrant :

Total : 5122

CPU: 8557

Mem: 7515

I/O: 6371

2D: 1000

3D: 2166

 

Linpack :

Single Thread : 104.661 , time: 0,8sec, Norm res : 5,68

Multi Thread MFLOPS: 221.638, Time 0,76 secs, Norm res : 3,24

 

Το link θα το δω αργότερα :-) ότι άλλο θες σου λέω..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Εκανα test με Quadrant :

Total : 5122

CPU: 8557

Mem: 7515

I/O: 6371

2D: 1000

3D: 2166

 

Linpack :

Single Thread : 104.661 , time: 0,8sec, Norm res : 5,68

Multi Thread MFLOPS: 221.638, Time 0,76 secs, Norm res : 3,24

 

Το link θα το δω αργότερα :-) ότι άλλο θες σου λέω..

Φιλε μου σε ευχαριστώ. Εχεις συνειδητοποιήσει οτι εχεις το γρηγορότερο κινητο στο κοσμο; ;)

 

Ο επεξεργαστης ειναι ιδιος με τον 8960 απλα δεν εχει ενσωματωμένο LTE. Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι το Linpack :

Single Thread : 104.661. Οι εφαρμογες πρεπει να πετανε, no lag.

 

Τελικα σκεφτομαι να το παραγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας κάνεις και ένα review αφου το έχεις ;;

Κάτι συγκεκριμένο να το δω αν θέλετε αλλά review σε pre release είναι αδικία .. :O σίγουρα θα είναι καλύτερο το τελικό προϊόν :)

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ. Εχεις συνειδητοποιήσει οτι εχεις το γρηγορότερο κινητο στο κοσμο; ;)

 

Ο επεξεργαστης ειναι ιδιος με τον 8960 απλα δεν εχει ενσωματωμένο LTE. Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι το Linpack :

Single Thread : 104.661. Οι εφαρμογες πρεπει να πετανε, no lag.

 

Τελικα σκεφτομαι να το παραγγειλω!

 

Όντως μηδενικό lag, πανάλαφρο, super γρήγορο, φοβερή οθόνη, πολύ καλή και γρήγορη κάμερα, εξαιρετική αίσθηση στο χέρι ( φαίνεται πολύ μικρότερο απο το Endeavor, εννοώ δεν δείχνει ότι είναι 4,3" δίπλα στο κτήνος με 4,7" .. ) .. μοναδικό μειονέκτημα θα έλεγα οτι δεν έχει κάρτα SD..

Αλλά με dropbox που το έχει και integraded είσαι μια χαρά.

 

Προσωπικά μ αρέσει και το sense..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω έχεις και τα δύο, τα 256ppi του One S φαίνονται λίγα μπροστά στα 312ppi του One X? Καταλαβαίνεις τη διαφορά? Φαίνεται σαν δεύτερο/φτωχός συγγενής ή καμία σχέση?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω έχεις και τα δύο, τα 256ppi του One S φαίνονται λίγα μπροστά στα 312ppi του One X? Καταλαβαίνεις τη διαφορά? Φαίνεται σαν δεύτερο/φτωχός συγγενής ή καμία σχέση?

 

Η οθόνη στο One X είναι όντως απίθανη χωρίς όμως να δείχνει το One S φτωχός συγγενής καθώς ναι μεν λιγότερα τα ppi αλλά μικρότερη και η οθόνη..

Παρόλα αυτά και επειδή το One X που έχω είναι με 2.3.5 που δεν έχει ούτε market παρά κάποια dev tools της HTC δεν είναι σωστή η σύγκριση. Δυστυχώς αν και έχω την αναβάθμιση σε ICS που υποστηρίζει 100% την ανάλυση της οθόνης του δεν την παίρνει για κάποιο λόγο...

Το τελικό προϊόν με το τελικό software θα είναι σίγουρα πολύ καλύτερο ( είναι ήδη super... φαντάσου το τελικό ).

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη στο One X είναι όντως απίθανη χωρίς όμως να δείχνει το One S φτωχός συγγενής καθώς ναι μεν λιγότερα τα ppi αλλά μικρότερη και η οθόνη..

Παρόλα αυτά και επειδή το One X που έχω είναι με 2.3.5 που δεν έχει ούτε market παρά κάποια dev tools της HTC δεν είναι σωστή η σύγκριση. Δυστυχώς αν και έχω την αναβάθμιση σε ICS που υποστηρίζει 100% την ανάλυση της οθόνης του δεν την παίρνει για κάποιο λόγο...

Το τελικό προϊόν με το τελικό software θα είναι σίγουρα πολύ καλύτερο ( είναι ήδη super... φαντάσου το τελικό ).

 

Αυτό έχει ραδιόφωνο φίλε μου?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 έχουν fm ραδιόφωνο.

 

Τυχερε φιλε να σε ρωτησω και εγω αν η καμερα του s ειναι καλη σε εσωτερικους χωρους και γρηγορη στο ανοιγμα,focus κ ταχυτητα οσο τα hands on στην εκθεση?

Επισης η amoled στο S πως φαινετε στην απεικονιση σε σχεση με τη μη amoled του X?

Ευχαριστω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι καλο το κινητο,απο μέγεθος μου αρέσει,καμία σχέση με τον τούβλο x

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...