Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλος πολλοι εχουν συνδυασει το παραεισαγωγης με το παρανομο...Λαθος....

 

Εμενα σημερα το κινητο μου παρουσιασε το εξης.....

Εχθες περασα τον Κερνελ Nemesis v5.1 ....φοραω την τελευταια Enigma....

Εκτος απο το οτι το κινητο κανεις restart μονο του (ευτηχως μονο μια φορα μεχρι στιγμης...) Ακουω και την φωνη μου στις κλησεις που κανω η' που δεχομαι!!!!!!!!

Το restart εχει αναφερθει και στους xda (που να δειτε που στην αρχη επεφτε και σε deepsleep τπ κινητο και δεν το επαιρνα χαμπαρι!!!!!!!!) και προσπαθουν να το λυσουν τα παιδια.....ο αντιλλαλος ομως δεν εχω δει μεχρι στιγμης να αναφερεται....

Το εχει συναντησει κανεις?????

 

Παντως αν καποιος θελει να συνδυασει Nemesis κερνελ με Enigma rom ας περιμενει λιγο ακομα....Ο Νικολας το ψαχνει πολυ το θεμα και ασχολειται (Ναι και η ρομ και ο Κερνελ εχουν περασει απο Ελληνικα χερια !!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλος πολλοι εχουν συνδυασει το παραεισαγωγης με το παρανομο...Λαθος....

 

Εμενα σημερα το κινητο μου παρουσιασε το εξης.....

Εχθες περασα τον Κερνελ Nemesis v5.1 ....φοραω την τελευταια Enigma....

Εκτος απο το οτι το κινητο κανεις restart μονο του (ευτηχως μονο μια φορα μεχρι στιγμης...) Ακουω και την φωνη μου στις κλησεις που κανω η' που δεχομαι!!!!!!!!

Το restart εχει αναφερθει και στους xda (που να δειτε που στην αρχη επεφτε και σε deepsleep τπ κινητο και δεν το επαιρνα χαμπαρι!!!!!!!!) και προσπαθουν να το λυσουν τα παιδια.....ο αντιλλαλος ομως δεν εχω δει μεχρι στιγμης να αναφερεται....

Το εχει συναντησει κανεις?????

 

Παντως αν καποιος θελει να συνδυασει Nemesis κερνελ με Enigma rom ας περιμενει λιγο ακομα....Ο Νικολας το ψαχνει πολυ το θεμα και ασχολειται (Ναι και η ρομ και ο Κερνελ εχουν περασει απο Ελληνικα χερια !!!!!!!!)

 

locked bootloader είμαι δεν μπορώ να το τεστάρω

Link to comment
Share on other sites

locked bootloader είμαι δεν μπορώ να το τεστάρω

 

Δεν πειραζει...Ξερω οτι υπαρχουν παιδια που χρησιμοποιουν τα ιδια με εμενα...Ισως να το παρατηρησουν και αυτοι...

Θα δουμε....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ τα ίδια προβλήματα είχα για κάντε μια δοκιμή να απενεργοποιήσετε το STAMINA MODE , με το STAMINA όταν άνοιγε η οθόνη προσπαθούσε να λάβει όλες τις ενημερώσεις - emails - facebook - viber - κλπ με αποτέλεσμα κάθε φορά που είχα κλήση να "κολλάει" το κινητό. Με το που το έκλεισα στάνιαρε .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ τα ίδια προβλήματα είχα για κάντε μια δοκιμή να απενεργοποιήσετε το STAMINA MODE , με το STAMINA όταν άνοιγε η οθόνη προσπαθούσε να λάβει όλες τις ενημερώσεις - emails - facebook - viber - κλπ με αποτέλεσμα κάθε φορά που είχα κλήση να "κολλάει" το κινητό. Με το που το έκλεισα στάνιαρε .

 

δεν έχω ποτέ μα ποτέ ενεργοποιήσει stamnia στο κινητό

το πρόβλημα με το phone.apk που αργεί όταν απαντάς την κλήση είναι καθαρά θέμα sony με ένα memory leak

Link to comment
Share on other sites

Για μερικές μέρες βοηθάει όπως πρόσεξα ένα force stop -clear data στο apk του τηλεφώνου

 

αυτό είναι το Θέμα για λίγο...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια, οσοι εχετε την 4.1, βγαζετε κανονικα φωτος το βραδυ με φλας και 8mp? Γιατι εμενα μου βγαινουν κιτρινες και πολλες φορες συμβαινει και το παλιο φαινομενο που χαμε στην ics με τη μιση σκοτεινη φωτο... τι γινεται??? δεν διορθωθηκε το θεμα?? :( πηγα να βγαλω μερικες χθες και μου σπασανε τα νευρα...οποτε αναγκαστικα το γυρισα στα 6mp και εβγαλα νορμαλ φωτος...
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω φτιάχτηκε αυτό στην JB, τουλάχιστον σε μερικές φωτογραφίες που έβγαλα. Μήπως δεν έκανες clean install;
Link to comment
Share on other sites

το να κλειδώνει γρήγορα εύκολο είναι.......... αλλού είναι το θέμα........ χαμηλό σήμα που σε πολλές φορές έχει διακοπές και πολύ μεγάλες αποκλίσεις κλειδώνει μια χαρά αλλού είναι το θέμα

 

εγώ μόνο και μόνο από περιέργεια ξιλοσα το πίσω καπάκι (4 βίδες είναι) πάω ανοίγω το gps και εκ θαύματος δορυφόρους έβγαλε με το κιλό με ένα σήμα της προκοπής............ και ναι δούλεψε και η καταραμένη πυξίδα σωστά............ (και νόμιζα σενσορας είναι χαλασμένος:blink:)

 

Το έκανα και εγώ, εβγαλα το πίσω καπάκι και βγήκα στο μπαλκόνι.

Περισσότεροι δορυφόροι και το στίγμα μου στο google maps σωστό(όχι 20 με 30 μέτρα διαφορά και να κινείται) .

Αν αγοράσουμε από το ebay άλλο καπάκι (λογικά πλαστικό θα είναι) δεν θα καλυτερεύσει το σήμα?

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ, εβγαλα το πίσω καπάκι και βγήκα στο μπαλκόνι.

Περισσότεροι δορυφόροι και το στίγμα μου στο google maps σωστό(όχι 20 με 30 μέτρα διαφορά και να κινείται) .

Αν αγοράσουμε από το ebay άλλο καπάκι (λογικά πλαστικό θα είναι) δεν θα καλυτερεύσει το σήμα?

 

υπάρχει πλαστικό καπάκι για τούτο πράγμα? (να είναι καλό όμως όχι κάνα ψέμα αλλά samsung)

 

να ρωτησω ρε παιδια, οσοι εχετε την 4.1, βγαζετε κανονικα φωτος το βραδυ με φλας και 8mp? Γιατι εμενα μου βγαινουν κιτρινες και πολλες φορες συμβαινει και το παλιο φαινομενο που χαμε στην ics με τη μιση σκοτεινη φωτο... τι γινεται??? δεν διορθωθηκε το θεμα?? :( πηγα να βγαλω μερικες χθες και μου σπασανε τα νευρα...οποτε αναγκαστικα το γυρισα στα 6mp και εβγαλα νορμαλ φωτος...

 

αν δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση τότε δεν διορθώνετε το πρόβλημα (το είδα και σε άλλους) θέλει clean install

Link to comment
Share on other sites

εκανα clean install και μαλιστα μεσω flashtool! δεν εμφανιζει παντα τη μιση φωτο μαυρη αλλα μονο στη λειτουργια 'παρτυ' που δοκιμασα! στην κανονικη λειτουργια βγαινει κανονικα απλα ειναι κιτρινη!
Link to comment
Share on other sites

Για τις κίτρινες φωτό φταίει το φλας της κάμερας των Sony που δεν είναι λευκό αλλά κιτρινίζει. όπως επίσης και ο συνδυασμός με τον φωτισμό εκείνη τη στιγμή. (Αν δηλαδή οι λάμπες είναι προς το κιτρινωπό)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τις κίτρινες φωτό φταίει το φλας της κάμερας των Sony που δεν είναι λευκό αλλά κιτρινίζει. όπως επίσης και ο συνδυασμός με τον φωτισμό εκείνη τη στιγμή. (Αν δηλαδή οι λάμπες είναι προς το κιτρινωπό)

 

τι να πω, παντως στα 6mp ειναι μια χαρα η καμερα! αρα κατι παιζει με τα 8mp λογικα!

 

Γενικα σαν συνολο δεν μπορω να πω οτι ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος με την jb γιατι μου φαινονται περισσοτερα και σημαντικοτερα τα θεματα που εχει τωρα (αλμπουμ, dialer klp) Τουλαχιστον η ics δεν ειχε τοσο σημαντικα θεματα. Και αν δεν βγει και μια ευκολη και γρηγορη μεθοδος ρουτ με βλεπω να γυρναω σε ics γιατι με χουν πεθανει και τα διαφιμιστικα :(Μου πεταει στο ασχετο μηνυματα χωρις να εχω τιποτα ανοιχτο απο εφαρμογες!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια, οσοι εχετε την 4.1, βγαζετε κανονικα φωτος το βραδυ με φλας και 8mp? Γιατι εμενα μου βγαινουν κιτρινες και πολλες φορες συμβαινει και το παλιο φαινομενο που χαμε στην ics με τη μιση σκοτεινη φωτο... τι γινεται??? δεν διορθωθηκε το θεμα?? :( πηγα να βγαλω μερικες χθες και μου σπασανε τα νευρα...οποτε αναγκαστικα το γυρισα στα 6mp και εβγαλα νορμαλ φωτος...

 

φιλε το εχωμε αναφερη το βραδι στα 8mp εχη προβλημα θα τραβας με ανεβασμενη την φωτεινοτητα+1.7 αλλα νομιζω με την καινουργια αναβαθμιση λενε πως ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το κινητό εδώ και λίγο καιρό, μου έκανε επανεκκινήσεις στο πουθενά.

Σήμερα, ξαφνικά πήγα να μπω Firefox, με πετούσε, και άρχισε να μου βγάζει μηνύματα, ότι κράσαρε το Dropbox, και στη συνέχεια το android.process .

Το έκλεισα, πήγα να το ξανανοίξω, και απο εκείνη την ώρα μου βγάζει μόνο το Sony, Xperia, μαύρη οθόνη, και πάλι απ την αρχή!

Φορτίζει κανονικά, το Pc Companion πάει να το αναγνωρίσει αλλά δε συνδέεται, το κλείνω, το ξανανοίγω αλλά τίποτα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;;;;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το κινητό εδώ και λίγο καιρό, μου έκανε επανεκκινήσεις στο πουθενά.

Σήμερα, ξαφνικά πήγα να μπω Firefox, με πετούσε, και άρχισε να μου βγάζει μηνύματα, ότι κράσαρε το Dropbox, και στη συνέχεια το android.process .

Το έκλεισα, πήγα να το ξανανοίξω, και απο εκείνη την ώρα μου βγάζει μόνο το Sony, Xperia, μαύρη οθόνη, και πάλι απ την αρχή!

Φορτίζει κανονικά, το Pc Companion πάει να το αναγνωρίσει αλλά δε συνδέεται, το κλείνω, το ξανανοίγω αλλά τίποτα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;;;;:wacko:

 

 

Εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μαύρη οθόνη και να αναβοσβήνει το μήνυμα SONY μετά από μια αποτυχημένη αναβάθμιση σε jb μέσω flashtools.Βρήκα λύση ως εξής πατάς το μπουτόν τις αύξησης φωνής (UP) και συγχρόνως το μπουτόν POWER και το αφήνεις να κάνεις καμιά 10 δονήσεις το αφήνεις και θα δεις ότι σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη μετά μέσω ZEUS ξανακάνε την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

πριν λιγο τελειωσα κ εγω την αναβαθμιση σε 4.1.2.ολα οκ δεν εχω παρατηρησει ακομα καποιο προβλημα κ η καμερα εφτιαξε στα 8 ΜΡ επιτελους!τωρα ξαναφορτωνω διαφορα προγραμματα.μια ερωτηση.ειδα δυστυχως οτι το marine traffic πλεον ειναι με πληρωμη!!:mad::mad: ενω μεχρι πριν λιγους μηνες ηταν δωρεαν.υπαρχει καποιος τροπος να το ξανακατεβασω free??

επισης να ευχαριστησω τον φιλο (κωστα αν θυμαμαι καλα) που μου υπεδειξε πως να κανω clean install (μεσω SEUS) :):D:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μαύρη οθόνη και να αναβοσβήνει το μήνυμα SONY μετά από μια αποτυχημένη αναβάθμιση σε jb μέσω flashtools.Βρήκα λύση ως εξής πατάς το μπουτόν τις αύξησης φωνής (UP) και συγχρόνως το μπουτόν POWER και το αφήνεις να κάνεις καμιά 10 δονήσεις το αφήνεις και θα δεις ότι σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη μετά μέσω ZEUS ξανακάνε την εγκατάσταση.

Εγώ όμως δεν προσπάθησα να κάνω καμία αναβάθμιση ή κάτι, και η οθόνη δε σταματάει ν αναβοσβήνει καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου εδωσε ενας φιλος ενα xperia p λεγοντας μου οτι του κανει κοληματα κτλ.

Το κινητο ειναι ακομα με gb rom.

Ποια custom να προτιμησω και ποιον kernel να του περασω?

Θελω καποια που να μην εχει bugs αν ειναι δυνατον γιατι ο ιδιος δεν ασχολειτε καθολου

και θελω απλα να του περασω τη ρομ και να μην ξανα ασχοληθει ξανα ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου εδωσε ενας φιλος ενα xperia p λεγοντας μου οτι του κανει κοληματα κτλ.

Το κινητο ειναι ακομα με gb rom.

Ποια custom να προτιμησω και ποιον kernel να του περασω?

Θελω καποια που να μην εχει bugs αν ειναι δυνατον γιατι ο ιδιος δεν ασχολειτε καθολου

και θελω απλα να του περασω τη ρομ και να μην ξανα ασχοληθει ξανα ο ιδιος.

 

πέρνα την επίσημη jelly bean απο flashtool και καθάρισες τωρα αν θελεις ψαχνεσε και για root κλπ και αφαιρείς την σαβούρα από μέσα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδιακαλησπερα,εχωτο εξης θεμα σε jb οταν ανοιγω τον ιντερνετ browser και γραφω κατι στην αναζητηση και εν συνεχεια παω να το διορθωσω μου βγαινει ενας μεγενθυτικος φακος που ειναι πολυ ενοχλητικος γιατι καλυπτει το σημειο που γραφω .ολα αυτα σε stock πληκτρολογιο .ξερει κανεις πως φευγει αυτος ο μεγενθυτικος φακος?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, κοίταξα πιο πίσω αλλά δεν είδα κάτι... έκανα την αναβάθμιση σήμερα σε jelly bean από pc companion. έχω 2 ερωτησουλες, πρώτον για το illumination bar τώρα που δε δουλεύει,δε φωτίζει έντονα όπως πριν μπορώ να κάνω κάτι?και κάτι άλλο,το live wallpaper του xperia ta waves,δεν υπάρχουν τώρα με την αναβάθμιση σε όλους ε..? όχι μόνο σε μένα..? ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιακαλησπερα,εχωτο εξης θεμα σε jb οταν ανοιγω τον ιντερνετ browser και γραφω κατι στην αναζητηση και εν συνεχεια παω να το διορθωσω μου βγαινει ενας μεγενθυτικος φακος που ειναι πολυ ενοχλητικος γιατι καλυπτει το σημειο που γραφω .ολα αυτα σε stock πληκτρολογιο .ξερει κανεις πως φευγει αυτος ο μεγενθυτικος φακος?ευχαριστω

 

Το κάνει και σε μένα και όχι μόνο στην αναζήτηση. Μια φορά προσπαθούσα να συμπληρώσω τα απαραίτητα στοιχεία σε ένα site εύρεσης πτήσεων και μου εμφάνισε τον μεγεθυντικό φακό και δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα. Το πληκτρολόγιο δεν αντιδρούσε καθόλου και τελικά απλά έκανα back και έφυγα από τη σελίδα. Σημειωτέον ότι όταν έκανα forward και ξαναπήγαινα στη σελίδα με έφερνε ακριβώς στο ίδιο σημείο που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα!

 

Δυστυχώς πρέπει να είναι ένα από τα bugs που ήρθαν μαζί με τη JB.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...