Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, αν σβήσω τις εφαρμογές μετά για να επανέλθουν πρέπει να γίνει επαναφορά συστήματος ή flash της stock rom από την αρχή;

 

Ναι. Ή flash με SEUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα αυτές τις δυο θήκες γιατί δεν μου αρέσει η puro που εχω πάρει. Αυτή και αυτή

 

Τη πρώτη την οποία έχω βάλει στο μάτι εδώ κ λίγες μέρες!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Η Nillkin έχει παρουσιάσει προβλήματα (π.χ σπάει στις γωνίες):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1847217

 

Το είχα δει αυτο που λες αλλά είπα να την παραγγείλω. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτές τις δυο θήκες γιατί δεν μου αρέσει η puro που εχω πάρει. Αυτή και αυτή

 

Αυτό πήρα στη γυναικά μου.. Υπάρχει και σε μαύρο ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχουμε κανενα νεο για update!!???

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,πειρα προσφατα το xperia p για την γυναικα μου και διαπιστωσα οτι δεν βρισκω με τιποτα την ρυθμισει στα μηνυματα για 160 χαρακτηρες δεν υπαρχει βασικα στο μενου των ρυθμισεων μηνθματων.τι μπορω να κανω ?πρπει να το κανω ροοτ ?εαν ναι μπορει να στειλε καποιος το λινκ.υπαρχει εναλακτικος τροπος με αλλη εφαρμογη?εχει καποιοσ καποια προταση?ειμαι σε ics 4.0.4 .πως καταλαβαινω αν ειναι ελληνικο ?η παραεισαγωγης .ευχαριστω και συγχωρεστε με για τις συνεχομενεσ ερωτησεισ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,πειρα προσφατα το xperia p για την γυναικα μου και διαπιστωσα οτι δεν βρισκω με τιποτα την ρυθμισει στα μηνυματα για 160 χαρακτηρες δεν υπαρχει βασικα στο μενου των ρυθμισεων μηνθματων.τι μπορω να κανω ?πρπει να το κανω ροοτ ?εαν ναι μπορει να στειλε καποιος το λινκ.υπαρχει εναλακτικος τροπος με αλλη εφαρμογη?εχει καποιοσ καποια προταση?ειμαι σε ics 4.0.4 .πως καταλαβαινω αν ειναι ελληνικο ?η παραεισαγωγης .ευχαριστω και συγχωρεστε με για τις συνεχομενεσ ερωτησεισ

Δες στο κουτι του, θα γραφει για ποιες χωρες ειναι πχ DE,FR, IT,EL .....

Αν δεν ειναι για ελλαδα δες το Handcent SMS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. και το GO SMS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmpiLmdvc21zIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση εβαλα ειδη handsent ,μου κανει εντυπωση παντος γιατι απο εξω το κουτι λεει ελληνικο .μπορω με καποιο αλλο τροπο να το δω εαν ειναι ελληνικο η οχι;οπως και να εχει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση εβαλα ειδη handsent ,μου κανει εντυπωση παντος γιατι απο εξω το κουτι λεει ελληνικο .μπορω με καποιο αλλο τροπο να το δω εαν ειναι ελληνικο η οχι;οπως και να εχει ευχαριστω

Περιμενε να σου απαντησει καποιος που εχει τη μαμισια εφαρμογη sms πως να τη ρυθμισεις για να εχεις 160 χαρακτηρες .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το pinch zoom στο browser σας λαγκαρει?δεν εχει αυτο το smoothness που εχει το σ3 μινι φιλου μου....λετε με jelly bean να ειναι καλυτερα τα πραματα>?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το pinch zoom στο browser σας λαγκαρει?δεν εχει αυτο το smoothness που εχει το σ3 μινι φιλου μου....λετε με jelly bean να ειναι καλυτερα τα πραματα>?

 

Εγώ φίλε μου χρησιμοποιώ τον Opera και δεν έχει κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση εβαλα ειδη handsent ,μου κανει εντυπωση παντος γιατι απο εξω το κουτι λεει ελληνικο .μπορω με καποιο αλλο τροπο να το δω εαν ειναι ελληνικο η οχι;οπως και να εχει ευχαριστω

 

Αν ειναι ελληνικο φιλε μου, θα σου εχει στις ρυθμισεις μηνυματων την επιλογη "εξοικονομηση κοστους" , την οποια αν τικαρεις, θα εχεις 160 χαρακτηρες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, αν μπορουσατε να με βοηθησετε θα ημουν υποχρεη...

σημερα το πρωι, οταν πηγα να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο,εβγαλε μαυρη οθονη κσαι φαινομενικα εκλεισε. μπαταρια ειχε.οσες φορες κι αν προσπαθησα να το ανοιξω,δεν ανοιγει.οταν καλω τον αριθμο μου,δε δειχνει κλειστο, καλει κανονικα αλλα εγω δεν ακουω κατι! τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα το Volume Up + Power button για να κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο. Μόλις κάνει δόνηση άφησε τα κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

zenor,το δοκιμασα κι επιασε!!!! τι ακριβως συνεβη???ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!:clap::clap:

 

Με τον παραπάνω τρόπο κάνεις επανεκκίνηση το κινητό σου. Λογικά έφαγε κάποιο κόλλημα, που μπορεί να προέρχεται π.χ από κάποια εφαρμογή που πέρασες πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα one click root θα βγάλουν άραγε?βαριεμαι να κανω ολη αυτη τη διαδικασία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο παρακάτω μέσω flashtool δεν μου πήρε πάνω από 10 λεπτά:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1900172

 

Για πες μου πιο κατεβάζω,4.0.4 έχω.

Το πρόγραμμα φαντάζομαι τα κάνει όλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εχω γραψει κ πιο πισω ειμαι κατοχος ενοσ xperia p

αλλα εχω το εξης προβλημα ενω το κινητο ειναι ανοιχτο μου λενε '

αρκετοι που με παιρνουν τηλ οτι το εχω κλειστο το κινητο

τη μπορει να συμβενη φταιει η εκδοση 4.0.4? :(

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου πιο κατεβάζω,4.0.4 έχω.

Το πρόγραμμα φαντάζομαι τα κάνει όλα

 

Xperia_P_LT22_6.1.B.0.559_Kernel.zip

Xperia P LT22_6.1.1.B.1.54_Kernel.zip

Xperia P LT22_6.1.1.b.1.75_Kernel.zip

 

Root σε έκδοση 4.0.4:

1) Κατεβάζεις τα kernels 0.559 + ένα από τα δύο (έχουν μικροδιαφορές λένε) 1.54 ή 1.75, τα αποσυμπιέζεις.

2) Ανοίγεις το flashtool, πετάς μέσα το kernel 0.559 πατάς ΟΚ στο παράθυρο που σου βγάζει.

3) Ανοίγεις τα Unknown Sources + USB Debugging στο τηλέφωνο.

4) Κλείνεις το τηλέφωνο, το βάζεις σε flash mode πατώντας volume down + power button.

5) Συνδέεις το USB

6) Αν το έκανες σωστά θα σου πει στο flashtool log ότι ολοκληρώθηκε το φλασάρισμα.

7) Κάνεις reboot το τηλέφωνο.

8) Έχοντας ανοιχτό το flashtool συνδέεις κανονικά το τηλέφωνο με USB.

9) Πατάς στο flashtool το δεύτερο εικονίδιο (root) - επιλέγεις Superuser ή SuperSU.

10) Θα σου βγάλει μήνυμα να ανοίξεις την εφαρμογή backup & restore εκεί πατάς restore (αρχείο RootMe.tar).

11) Μόλις τελειώσει θα κάνει 3 φορές reboot.

12) Επαναλαμβάνεις τα βήματα 2 έως 6 έχοντας αυτή την φορά πετάξει στο flashtool τον 1.54 ή 1.75 kernel.

 

Πηγή: xda

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Xperia_P_LT22_6.1.B.0.559_Kernel.zip

Xperia P LT22_6.1.1.B.1.54_Kernel.zip

Xperia P LT22_6.1.1.b.1.75_Kernel.zip

 

1) Κατεβάζεις τα kernels 0.559 + ένα από τα δύο (έχουν μικροδιαφορές λένε) 1.54 ή 1.75, τα αποσυμπιέζεις.

2) Ανοίγεις το flashtool, πετάς μέσα το kernel 0.559 πατάς ΟΚ στο παράθυρο που σου βγάζει.

3) Ανοίγεις τα Unknown Sources + USB Debugging στο τηλέφωνο.

4) Κλείνεις το τηλέφωνο, το βάζεις σε flash mode πατώντας volume down + power button.

5) Συνδέεις το USB

6) Αν το έκανες σωστά θα σου πει στο flashtool log ότι ολοκληρώθηκε το φλασάρισμα.

7) Κάνεις reboot το τηλέφωνο.

8) Έχοντας ανοιχτό το flashtool συνδέεις κανονικά το τηλέφωνο με USB.

9) Πατάς στο flashtool το δεύτερο εικονίδιο (root) - επιλέγεις Superuser ή SuperSU.

10) Θα σου βγάλει μήνυμα να ανοίξεις το backup & restore (στα settings είναι αυτό) εκεί πατάς restore (αρχείο RootMe.tar).

11) Μόλις τελειώσει θα κάνει 3 φορές reboot.

12) Επαναλαμβάνεις τα βήματα 2 έως 6 έχοντας αυτή την φορά πετάξει στο flashtool τον 1.54 ή 1.75 kernel.

 

Πηγή: xda

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ:-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...