Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αν αξιζει ειναι γενικο. Πες μας τι χρηση θες να κανεις. Για το δευτερο, ναι. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ σορρυ δεν το ηξερα

 

μια κανονικη χρηση fb παιχνιδια gps κ καποια video σχετικα με τις ξενες γλωσσες(μαθηματα)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα σε καλύψει απόλυτα.Αν έχεις διαβάσει καθόλου τις προηγούμενες σελίδες,το μόνο του μειωνέκτημα είναι η σχετικά μικρή μπαταρία..Η οποία όμως κάποιες φορές με εκπλήσει ευχάριστα.Μου έβγαλε 1η 19ω αναμονή με 6:30 ώρες οθόνη..Αδύνατον αλλα ο μετρητής ετσι έγραψε.:blink:

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι,γενικότερα υπάρχει αυτο το θέμα στα smartphones.Απλά κάθε βράδυ θα ξέρεις οτι χρειάζεται φόρτιση.Σαν επιλογή πάντως είναι πολύ καλή,και σε θέμα ποιότητας κατασκεής και σε value for money,αφου πλέον το βρήσκεις στα 249ε...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα σε καλύψει απόλυτα.Αν έχεις διαβάσει καθόλου τις προηγούμενες σελίδες,το μόνο του μειωνέκτημα είναι η σχετικά μικρή μπαταρία..Η οποία όμως κάποιες φορές με εκπλήσει ευχάριστα.Μου έβγαλε 1η 19ω αναμονή με 6:30 ώρες οθόνη..Αδύνατον αλλα ο μετρητής ετσι έγραψε.:blink:

 

 

ειδικα αμα το φορτισεις με usb απ το pc και οχι απο πριζα κραταει πολυ η μπαταρια!! Επισης τωρα τελευταια εχω κατεβασει ενα καθαριστικο προγραμματακι το clean master το οποιο εκτος απο διαγραφη προσωρινων αρχειων κλπ, εχει και task killer και απ οτι παρατηρω κανει δουλεια αν μετα απο μια διαδικασια (πχ browsing ή χαρτες ), το τρεξεις! αυξανει αρκετα την αυτονομια! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο το pc το φορτίζω για αργή και ομαλή φόρτιση,το θέμα είναι οτι δεν κρατάει πάντα το ίδιο και οι αποκλείσεις είναι μεγάλες!Το χρόνους αναμονής και οθόνης βλέπεις συνήθως???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Απο το pc το φορτίζω για αργή και ομαλή φόρτιση,το θέμα είναι οτι δεν κρατάει πάντα το ίδιο και οι αποκλείσεις είναι μεγάλες!Το χρόνους αναμονής και οθόνης βλέπεις συνήθως???

 

παντως ψαξτε το γιατι εκτος οτι σε μενα κραταει λιγοτερο το Ν8, εχει πει φιλος εδω σε αλλο νημα βεβαια οτι το usb δεν κανει καλο στη μπαταρια (δε θυμαμαι τον λογο, το εξηγουσε. ισως λογω κακης τασης,κατι τετοιο) οποτε καλο θα ηταν να το ψαξουμε πριν το καθιερωσουμε. ειδικα σε κινητα που δεν βγαινει η μπαταρια ευκολα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια...:) εχω ομως μια απορια πως γινετε σε ενα καταστημα να ειναι 250 κ στο αλλο 350 ??:confused::confused:υπαρχει περιπτωση να ειναι μεταχειρισμενη η συσκευη η' ελλατωματικη???
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος πού μπορώ να βρω οδηγιες για την offline πλοηγηση μεσω των χαρτων της google?

Νομιζω οτι γινεται γι αυτο ρωταω.

Ευχριστω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια...:) εχω ομως μια απορια πως γινετε σε ενα καταστημα να ειναι 250 κ στο αλλο 350 ??:confused::confused:υπαρχει περιπτωση να ειναι μεταχειρισμενη η συσκευη η' ελλατωματικη???

 

Οχι.......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια...:) εχω ομως μια απορια πως γινετε σε ενα καταστημα να ειναι 250 κ στο αλλο 350 ??:confused::confused:υπαρχει περιπτωση να ειναι μεταχειρισμενη η συσκευη η' ελλατωματικη???

 

συνηθως τα πιο φθηνα ειναι παραεισαγωγης απο ευρωπη . Τα πιο ακριβα ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας.. Ωστοσο αν ενδιαφερεσαι να παρεις ελληνικης καλο ειναι να στειλεις mail στα μαγαζια που σε ενδιαφερουν και να ρωτησεις αν ειναι η οχι ελληνικα τα κινητα... ;)

 

Απο το pc το φορτίζω για αργή και ομαλή φόρτιση,το θέμα είναι οτι δεν κρατάει πάντα το ίδιο και οι αποκλείσεις είναι μεγάλες!Το χρόνους αναμονής και οθόνης βλέπεις συνήθως???

 

Κοιτα, με μεση χρηση, χωρις πολυ μουσικη και σερφαρισμα αλλα με πολλα μηνυματα και τηλεφωνα (wifi always on) μου βγαζει 16-18 ωρες και η μπαταρια φτανει στο 15%. Μετα παντα το φορτιζω. Με πιο απαιτητικη χρηση, μηνυματα, τηλεφωνα, ιντερνετ, εφαρμογες, μουσικη κραταει γυρω στις 13-15 ωρες. Παντως η οθονη και το λειτουργικο συστημα android ειναι αυτα που βρισκονται στην κορυφη της λιστας συνηθως. Ακολουθουν wifi κλπ.. Παντως αυτο που ειπα και πιο πανω για το τερματισμα των εφαρμογων που τρεχουν ειναι κατι που το εχω παρατηρησει τωρα τελευταια και που αν το κανεις αρκετες φορες την ημερα, εχει τρελη διαφορα στην αναμονη αλλα και γενικα στην καταναλωση.

Τελευταια φορτιση χθες στις 4 το μεσημερι με usb και μου ειναι ακομα ανοιχτο με 25% !!! Και η χρηση του ηταν μεση. Ας δοκιμασει και κανενας αλλος task killer να δουμε αν οντως εχω δικιο η απλα ειναι τυχαιο....

 

Το παν ομως ειναι η πιο αργη φορτιση για μενα... Και χωρις να μαι σιγουρος ακομα, μ φαινεται οτι οταν το φορτισω ενω η μπαταρια βρισκεται ηδη καπου στη μεση πχ 55%, μετα τη φορτιση πεφτει πιο δυσκολα απ οτι οταν το βαλω για φορτιση στο 15%... θα το ψαξω καλυτερα και θα πω τις επομενες μερες με σιγουρια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συνηθως τα πιο φθηνα ειναι παραεισαγωγης απο ευρωπη . Τα πιο ακριβα ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας.. Ωστοσο αν ενδιαφερεσαι να παρεις ελληνικης καλο ειναι να στειλεις mail στα μαγαζια που σε ενδιαφερουν και να ρωτησεις αν ειναι η οχι ελληνικα τα κινητα... ;)

 

μαλιστα το καταλαβα:) ομως στην περιπτωση που θα ειναι παραεισαγωγης δεν θα εχω την εγγυηση αντιπροσωπιας????:worry:

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα το καταλαβα:) ομως στην περιπτωση που θα ειναι παραεισαγωγης δεν θα εχω την εγγυηση αντιπροσωπιας????:worry:

 

αν ειναι ευρωπαικο το κινητο (πχ εγω που το πηρα απο birdphone ηταν γερμανικο) τοτε εχεις εγγυηση κανονικοτατα!

η διαφορα με τα παραεισαγωγης ειναι οτι απλα παρακαμπτουν την ελληνικη αντιπροσωπεια και κανουν κατευθειαν εισαγωγη απεξω, απο κεντρικες αποθηκες κτλ. επισης θαχεις και νωριτερα updates σε πολλες περιπτωσεις. μην το σκεφτεσαι,αυτο δεν ειναι προβλημα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς γίνεται να ενεργοποιείται μόνο του το Auto Sync ενώ το έχω απενεργοποιήσει;

Πέραν του ότι είναι εκνευριστικό έχω την εντύπωση οτι τρώει απίστευτα γρήγορα την μπαταρία!

 

Το φαινόμενο εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση σε ICS μαζί με την δραματική μείωση της αυτονομίας του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευρωπαικο το κινητο (πχ εγω που το πηρα απο birdphone ηταν γερμανικο) τοτε εχεις εγγυηση κανονικοτατα!

η διαφορα με τα παραεισαγωγης ειναι οτι απλα παρακαμπτουν την ελληνικη αντιπροσωπεια και κανουν κατευθειαν εισαγωγη απεξω, απο κεντρικες αποθηκες κτλ. επισης θαχεις και νωριτερα updates σε πολλες περιπτωσεις. μην το σκεφτεσαι,αυτο δεν ειναι προβλημα.

 

ευχαριστω πολυ θα το παρω επιτελους μετα απο πολυ σκεψη :):happy::happy::up:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ; Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ με wifi τρεχει σφαιρα , και οι σελιδες ανοιγουν πολυ γρηγορα , οταν προσπαθω να συνδεθω με ανοιγμα δεδομενων , δεν μπορω να ανοιξω ουτε μια σελιδα :wacko::wacko:

Εχω περασει τις ρυθμισεις , και βλεπω οτι καποια kl εχουν χρησιμοποιηθει !!! Αρα εχουν περαστει οι ρυθμισεις!!! Παιζει να μην εχου περαστει σωστα ; Αν ειχε γινει αυτο λογικα δεν θα μπορουσε καθολου να συνδεθει . Εχω wind συμβολαιο που μου δινει νομιζω 200 mb internet.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ; Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ με wifi τρεχει σφαιρα , και οι σελιδες ανοιγουν πολυ γρηγορα , οταν προσπαθω να συνδεθω με ανοιγμα δεδομενων , δεν μπορω να ανοιξω ουτε μια σελιδα :wacko::wacko:

Εχω περασει τις ρυθμισεις , και βλεπω οτι καποια kl εχουν χρησιμοποιηθει !!! Αρα εχουν περαστει οι ρυθμισεις!!! Παιζει να μην εχου περαστει σωστα ; Αν ειχε γινει αυτο λογικα δεν θα μπορουσε καθολου να συνδεθει . Εχω wind συμβολαιο που μου δινει νομιζω 200 mb internet.

μηπως δεν εχεις καλο σημα?

τι δειχνει πανω οτι εχεις?3G, Η+?ή τιποτα?

διοτι και εγω wind εχω και κανω κλησεις στο viber και στο skype μεσα απο το σπιτι με data (χωρις wifi δηλαδη) και παιζει τελεια...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γραφει 3G Μου γραφει μονο G και απο κατω αναβοσβηνει ενα τριγωνακι . Καποιες φορες δεν μου γραφει G , μου γραφει E , και καποιες φορες τιποτα!!!

Και καπου ειδα ( εκει που λεει εταιριες δυκτιου ) WIND 2G οχι 3G

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις μήπως εχεις απενεργοποιήσει το 3g...Γιατί αν είσαι με 2g δίκτυο,έχεις τρομερά αργές συνδέσεις.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση του firmware όλα καλά εκτός από το wifi

 

Κατ' αρχάς όσα δίκτυα τα χα ήδη σωσμένα και συνδεόμουν μου τα ξανάβγαλε εις διπλούν σαν να έκανε κλώνουνς ένα πράγμα

 

Το χειρότερο όμως είναι πως κάνει πολύ ώρα να μου ανοίξει το wifi, 1 στις 10 και που θα το ανοίξεις δεν θα βρει τπτ, ενώ μερικές φορές αν και συνδεδεμένος, αν αφήσεις το κινητό σε standby mode μπορεί να βγει απ το δίκτυο παρόλο που το wifi είναι On και πρέπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις...

 

Μεγάλο σπάσιμο καταριέμαι την ώρα που το έκανα update για να μπει το firmware μήπως δω κάτι καλύτερο σε αυτονομία κτλ

 

Σημείωση, παρατήρησα καλύτερη αυτονομία αν το φορτίσω μέσω pc

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση του firmware όλα καλά εκτός από το wifi

 

Κατ' αρχάς όσα δίκτυα τα χα ήδη σωσμένα και συνδεόμουν μου τα ξανάβγαλε εις διπλούν σαν να έκανε κλώνουνς ένα πράγμα

 

Το χειρότερο όμως είναι πως κάνει πολύ ώρα να μου ανοίξει το wifi, 1 στις 10 και που θα το ανοίξεις δεν θα βρει τπτ, ενώ μερικές φορές αν και συνδεδεμένος, αν αφήσεις το κινητό σε standby mode μπορεί να βγει απ το δίκτυο παρόλο που το wifi είναι On και πρέπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις...

 

Μεγάλο σπάσιμο καταριέμαι την ώρα που το έκανα update για να μπει το firmware μήπως δω κάτι καλύτερο σε αυτονομία κτλ

 

Σημείωση, παρατήρησα καλύτερη αυτονομία αν το φορτίσω μέσω pc

 

Έχουν παρατηρηθεί κάποια θέματατα στην κάμερα και στο wifi μετα το τελευταίο update,αλλά ευτυχώς έχουμε την επερχόμενη αναβάθμιση σε jelly bean,οπότε μπορούμε να ελπίζουμε οτι θα λυθούν,αλλά και οτι δεν θα προκείψουν νέα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχει παρατηρησει κανεις οταν τραβαει φωτογραφια το βραδυ οτι δεν συγχρονιζεται το φλας με τη καμερα,με αποτελεσμα οι φωτογραφιες να βγαινουν ειτε σκοτεινες ειτε μισες-μισες;;Μονο σε μενα συμβαινει;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...