Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,

μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω προβλημα με το συγχρονισμο ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΕΠΑΦΩΝ στο GOOGLE.

ολα τα αλλα τα κανει κανονικα εκτος των επαφων και κοκινιζει το σημα του συγχρονισμου & λεει οτι συντομα θα διορθωθει το προβλημα, αλλα εδω & 3 μερες τιποτα.μπηκα και στο λογαριασμο google &

οι επαφες δεν εχουν συγχρονιστει.τι κανω να ξεκολισει?(φυσικα εχω ανοιξει & κλεισει το wi-fi αλλα & ολοκληρη τη συσκευη με κανενα αποτελεσμα)

ευχαριστω:p:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρε σήμερα η γυναίκα μου..

Ωραίος σχεδιασμός, πολύ όμορφο, πολύ καλή οθόνη και γρήγορες εναλλαγές οθονών..

Εκανα και αναβάθμιση λογισμικού σε 4.0 ( η .550 είναι η τελευταία?)

Τώρα πρέπει να πάω να βγάλω microsim , ο πωλητής σε ερώτησή μου μου είπε ότι παίρνει κανονική:X Υπαρχει χρέωση?

Ασχετο:τραγικές οι τιμές και οι επιλογές γύρω στα 400 ευρώ στην Voda

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Όπως εγραψα και στο προηγούμενο μου post, αυτο που εχω παρατηρησει φιλε ειναι εντονη κιτρινίλα στις φωτογραφιες απο την καμερα, κυριως, σε normal mode (ή SceneRocognition) κατω απο το φως του ήλιου ή λάμπας. Το φαινομενο ελατώνεται μόλις απενεργοποιήσω την Bravia Engine ή χαμηλωσω αρκετα το brightness της οθόνης. Ενω σε εσωτερικό χόρο το προβλημα μοιαζει να λυνεται μολις το βαλω σε Party mode, ομως για εξω βγαζει υπερβολικα φωτεινες φωτο.

Μηπως εχω ελλατωματική καμερα? Συμβαινει κατι αναλογο στο δικό σου?

 

Το είχα παρατηρήσει στην αρχή αλλά δεν έχω δοκιμάσει να βάλω τη φωτο στο pc να σω πως είναι εκεί τα χρώματα...Δεν μπήκα καν στον κόπο γιατί πριν είχα φωτογραφικό κινητό 12mp με μεγάλο φακό και ήξερα οτι με τπτ δεν θα είναι τόσο καλό αυτό σε αυτο τον τομέα..Το παρουσιάζει αυτο μόνο στην οθόνη του κιν. η και όταν τις βάζεις στο pc??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παρατηρήσει στην αρχή αλλά δεν έχω δοκιμάσει να βάλω τη φωτο στο pc να σω πως είναι εκεί τα χρώματα...Δεν μπήκα καν στον κόπο γιατί πριν είχα φωτογραφικό κινητό 12mp με μεγάλο φακό και ήξερα οτι με τπτ δεν θα είναι τόσο καλό αυτό σε αυτο τον τομέα..Το παρουσιάζει αυτο μόνο στην οθόνη του κιν. η και όταν τις βάζεις στο pc??

 

Οταν τις βαζω στο pc φαινεται ελαχιστα, σχεδον δεν φαινεται. Δεν περιμενω απτο το κινητο μου να βγαζει τρελη ποιοτητα στις φωτογραφιες, αλλα τουλαχιστον απαιτω να υπαρχει μια σωστη απόκριση στην φυσικοτητα των χρωματων, ενω εδω μιλαμε για πραγματικη αλλοίωση που σε σχεση με αλλα κινητα με μικροτερων δυνατοτητων καμερα αποδιδουν πιο φυσικα χρώματα... :down:

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια μέρη που περπατούσα και έβγαζα φωτογραφίες παρεούλα με ένα 4s των €600, πρέπει να τονίσω την υπεροπλία του P στα πάντα, ένα κιν των €340-400 δλδ
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια μέρη που περπατούσα και έβγαζα φωτογραφίες παρεούλα με ένα 4s των €600, πρέπει να τονίσω την υπεροπλία του P στα πάντα, ένα κιν των €340-400 δλδ

 

:lol::lol: καλο πολλυ καλο

το καινουριο με τον Τοτο το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει καλύτερες το 4s??Πρέπει να βρούμε ενα συγκριτικό..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: καλο πολλυ καλο

το καινουριο με τον Τοτο το ξερεις?

 

Σε τι ακριβώς υπερτερεί το 4S έναντι του P αν εξαιρέσουμε την αυτονομία ? Εσύ που είχες και τα δύο νομίζω ότι μπορείς να μας πεις ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις σήμερα πήρα από γερμανό το τηλέφωνο αλλά διαπίστωσα πως έχει κάποιες αφαρμογές της Cosmote και θέλω να τις σβήσω. Πως μπορω? Πρέπει να κάνω Root ή και κατι άλλο? Το τηλέφωνο έχει την έκδοση 2.3.7

Εχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις σήμερα πήρα από γερμανό το τηλέφωνο αλλά διαπίστωσα πως έχει κάποιες αφαρμογές της Cosmote και θέλω να τις σβήσω. Πως μπορω? Πρέπει να κάνω Root ή και κατι άλλο? Το τηλέφωνο έχει την έκδοση 2.3.7

Εχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρουτ πρεπει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ πρεπει

 

Το πρόβλημά μου είναι οτι δεν κάνει ενημέρωση ακόμα σε ICS και θέλω να κάνω Ροθτ με την διαδικασια του ZXR

που αναφέρει οτι η συσκευή πρεπει να φοραει ICS. Καμια ιδέα?

Επίσης αν το ξερουταρω μετα με το SEUS θα ξαναεμφανιστουν οι εφαρμογες της Cosmote?

Συγνώμη για την ζαλαδα κι ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι οτι δεν κάνει ενημέρωση ακόμα σε ICS και θέλω να κάνω Ροθτ με την διαδικασια του ZXR

που αναφέρει οτι η συσκευή πρεπει να φοραει ICS. Καμια ιδέα?

Επίσης αν το ξερουταρω μετα με το SEUS θα ξαναεμφανιστουν οι εφαρμογες της Cosmote?

Συγνώμη για την ζαλαδα κι ευχαριστώ και πάλι.

 

Θα μπορουσες να περασεις την ics μεσω flashtool με το καταλληλο ftf.

Οταν ξερουταρεις το κινητο θα ερθρι στην αρχικη του κατασταση αρα λογικα θα εμφανιστουν ξανα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να περασεις την ics μεσω flashtool με το καταλληλο ftf.

Οταν ξερουταρεις το κινητο θα ερθρι στην αρχικη του κατασταση αρα λογικα θα εμφανιστουν ξανα

 

Δεν καταλαβα τίποτα, αλλά σ ευχαριστώ.

Μάλλον θα περιμένω την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να περασεις την ics μεσω flashtool με το καταλληλο ftf.

Οταν ξερουταρεις το κινητο θα ερθρι στην αρχικη του κατασταση αρα λογικα θα εμφανιστουν ξανα

 

Τι ειναι αυτα που λες ρε??Αμα δεν ξες φιλε καλυτερα μην μιλας που θα εμφανιστουν ξανα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ρε??Αμα δεν ξες φιλε καλυτερα μην μιλας που θα εμφανιστουν ξανα!!

 

Μήπως γνωρίζεις φίλε, αν θα χαθεί η εγγύηση αν κανω ρουτ και μετά ξανα επαναφορά?

Βασικά θέλω να διώξω τις εφαρμογές κοσμοτε καθως και την οθόνη στην ενεργοποίηση.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους δεν ξερω ανα ρωταω καλα σε αυτη την ενοτητα εχω διαβασει ολα τα σχολια των φιλων οσο αφορα την συγκεκριμενη συσκευη , αυτο που θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ρωτησω ειναι το εξης: Ειμαι κατοχος ενος Arc και ενος i phone 4 και τα δυο ειναι σε συνδεση vodafone.Σε διαφορα σημεια μετρησης του σηματος το Arc εχει πολυ καλυτερη ληψη ( -51 db ) ιδανικο εως ( -75 db ) μετριο ,τη στιγμη ( γνωστο βεβαια ) που το Iphone εχει στα ιδια σημεια απο -51 db εως -98 ( δηλαδη οριακο ) εχει καποιος να μου πει τις δικες του εντυπωσεις οσο αφορα την ληψη του xperia p επειδη σκεπτομαι να το αγορασω και η χρηση που κανω σαν τηλεφωνο ειναι για επαγγελματικους λογους σε ολη σχεδον την Ελλαδα και με ενδιαφερει πολυ η ληψη .Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων.:worry:
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ρε??Αμα δεν ξες φιλε καλυτερα μην μιλας που θα εμφανιστουν ξανα!!

 

Ειπα "λογικα" πραγμα που σημαινει για καποιον νοημων ανθρωπο οτι δεν γνωριζω. Δεν ειχα ποτε branded κινητο και αν κρινω απο τα υπολοιπα που ξαναπερνανε στο κινητο οταν επαναφερεις με seus (παιχνιδια,εφαρμογες) ειπα λογικα περνανε και οι σαβουρες της κοτε.

Την επομενη που θα μου μιλησεις σε αυτο το υφος, θα φας αναφορα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ρε??Αμα δεν ξες φιλε καλυτερα μην μιλας που θα εμφανιστουν ξανα!!

Πραγματικά αναρωτιέμαι ώρες ώρες γιατί σε ένα forum όπου απώτερος στόχος είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον υπάρχει τέτοια επιθετικότητα και φράσεις του παραπάνω στυλ... Δεν νομίζω ότι θα το εξηγήσω ποτέ....

Περιττό να πω ότι την επόμενη φορά που θα επανληφθεί κάτι τέτοιο φύγαμε για ποινή.

Μήπως γνωρίζεις φίλε, αν θα χαθεί η εγγύηση αν κανω ρουτ και μετά ξανα επαναφορά?

Βασικά θέλω να διώξω τις εφαρμογές κοσμοτε καθως και την οθόνη στην ενεργοποίηση.

Η εγγύηση χάνεται όταν κάνεις root. Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί φλασάρεις το κινητό ξανά με το SEUS, το root χάνεται και είσαι πάλι εντός εγγύησης.

Έχω την εντύπωση ότι ακόμα κι αν κάνεις αναβάθμιση με στην ICS τα apps της cosmote θα παραμείνουν οπότε χρειάζεσαι root οπωσδήποτε για να τα διώξεις. Άσε που επειδή το κινητό σου είναι custom σίγουρα θα αργήσεις να πάρεις την αναβάθμιση.

Την επομενη που θα μου μιλησεις σε αυτο το υφος, θα φας αναφορα.:)

Δεν θα χρειαστεί. Θα τον έχω προλάβει εγώ. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μετά το root, φλασάρω πάλι με Seus, τα apps της cosmote θα έχουν φύγει ή θα με κυνηγούν σαν ερινύες???

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους σας!

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά το root φλασάρεις με seus θα χάσεις σίγουρα το root. Τώρα ποια rom θα σου περάσει το SEUS δεν ξέρω. Αν δηλαδή θα έχει τα apps ή αν δεν θα τα έχει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι αμόκ με τα root ρε λεβέντες :-D

Το κινητό αποδίδει ιδανικά με ics και δεν κολλάει πουθενά.. Κοπανάς αν βρεις κάνα apk για battery saver κ διαχείριση εφαρμογών και όλα κομπλέ!

 

Τα μειονεκτήματά του σαν κινητό γνωστά, αλλά πολύ καλό value for money κρίνοντας το κόστος του ανταγωνισμού (κατ' εμέ το nexus το βάζει κάτω μόνο αλλά χάνει σε ποιότητα κατασκευής όγκο design)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!!!! Αρχιζω και βαριεμαι να περιμενω ποτε θα μου ερθει η αναβαθμισει σε ics με PC comp!! Εχεισ κανει κανεις το κιν του σε ICS με flushtool? αν ναι μπορει να μου δοσει το λινκ να το κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Στο companion είχα μπαστούνια και παραδόξως αυτό το βάλε βγάλε πάτα το power button παδέα με το vol+ μου Σπάσε τα νεύρα και με κάνε να νιώσω noob .Λύθηκε με το SEUS
Link to comment
Share on other sites

Αν μετά το root φλασάρεις με seus θα χάσεις σίγουρα το root. Τώρα ποια rom θα σου περάσει το SEUS δεν ξέρω. Αν δηλαδή θα έχει τα apps ή αν δεν θα τα έχει.

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν ειναι πρωτη προτεραιοτητα μου το ροοτ, αλλά το να εξαφανιστούν τα apps της cosmote καθως και η πρασινη απαισια οθόνη στην ενεργοποιηση.

 

Εγω φιλε ξερω οτι μπορεις να τοις βγαλεις χωρις να χασεις εγγυηση γιατι με την ICS δεν χρειαζετε ξεκλειδωμα Bootloader απο κει και περα δεν γνωριζω αλλα πιστεψε με η εγγυηση σε καλυπτει μονο σε καποιο κολημα του software η σε καποιο προβλημα του hardware που υπαρχει οταν το αγοραζεις.Αρα το κολημα μπορεις να το φτιαξεις και μονο σου και το στο hardware εισαι κομπλε αφου δεν σου εχει βγαλει προβλημα!!Αμα σου βγαλει στην πορια το προβλημα hardware δεν σε καλυπτει γιατι λενε οτι ειναι απο την κακη χρηση!!!Με λιγα λογια οτι ξερεις να κανεις εσυ (flash) ξερουν και κανουν και αυτοι.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σύμφωνα με αυτη την πηγή( http://www.techrj.com/2012/10/jelly-bean-updated-devices/ )θα πάρουμε την JB τελικά!Για να δούμε...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...