Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από μένα...! Είμαι κάτοχος του Sony Ericsson Xperia Arc(Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 root) εδώ και 10 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά λόγω της πολύ χρησιμότητας και της δουλειάς, το τηλέφωνο κολλάει κάποιες φορές και αργεί να ανταποκριθεί(1GHz επεξεργαστή μονοπύρηνο και 512ΜΒ RAM)...! Αντίκρισα αυτό το στολίδι της SONY πλέον και όχι SONY ERICSSON, XPERIA P και λόγω επιδότησης που μου προσφέρει η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που έχω συμβόλαιο, σκέφτομαι να το αγοράσω..! Είναι σαφώς πιο γρήγορο και πιο δυνατό από το ARC και νομίζω ότι θα είναι ο κατάλληλος αντικαταστάτης του για τις ανάγκες μου γενικά... Τι λέτε αξίζει να γίνει αυτήν η αγορά...;

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σίγουρα είναι πιο ταχύτατο και με ακόμα πιο καλή οθόνη σε σχέση με το Arc.

Το μειονέκτημα του που ακούγεται από τους περισσότερους κατόχους είναι με το θέμα της μπαταρίας που

εξαντλείται εύκολα.. παρόλλο που έχει ένα light dual core chipset (NovaThor U8500) και μια underclock GPU (Mali-400MP) για να περιορίσουν την υπερθέρμανση και την κατανάλωση.Βέβαια καλύτερο συμπέρασμα θα βγει όταν πάρει το update ICS μήπως δούμε βελτίωση...

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να περιμένεις μέχρι την 1 Σεπτεμβρίου που θα γίνει η έκθεση στο Βερολίνο και η SONY θα ανακοινώσει νέα μοντέλα ή facelift στα υπάρχων κινητά της(π.χ Xperia SL)

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για το P, αλλά λίγο ακόμα υπομονή μέχρι το φθινόπωρο που θα δούμε νέα πράγματα μιάς και οι εξελίξεις τρέχουν..

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

πολυ πλαστικο ρε παιδια;

ιιιιιι αλλα μου το φερανε απο εξωτερικο και αγορασε το της ιδιας σειρας αλλα το Samsung 3

και ειπα να το δεχθω μιας και ειναι δωρο

το χειριστικα εχθες ολη μερα και μετα οταν ξαναγυρισα στο ΣΟΝΥ μου ενιωθα και παλι υπεροχα

καλο το Samsung 2 αλλα τιποτα καλυτερο απο το δικο μου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339579

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάλαβα αν προτιμάς τα Sony απο το Samsung. Μάλλον το πρώτο. Όπως και να έχει το Galaxy S3 είναι άλλη κατηγορία από το xperia P και δικαιώς μπορεί να υστερεί. Τo xperia S όμως το προτιμώ από το S3.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάλαβα αν προτιμάς τα Sony απο το Samsung. Μάλλον το πρώτο. Όπως και να έχει το Galaxy S3 είναι άλλη κατηγορία από το xperia P και δικαιώς μπορεί να υστερεί. Τo xperia S όμως το προτιμώ από το S3.

 

Μου χαρισανε το Samsung galaxy 2 οπου και θα το περασω καινουρια προσοψη λιγο ραγισμενη

το κοιταξα ολη την μερα επισεις και το Samsung galaxy 3

μου την εδωσε το πλαστικο .....

και ασχολουμε πλεον με το ΣΟΝΥ το οποιο για μενα δεν πιανεται

τωρα το οτι το Samsung galaxy S3 ειναι 4 πυρινο δεν φαινετε και ειναι για μενα μονο στα χαρτια

δεν καταλαβαινεις διαφορα καλο μεν το DESING σε ασπρο αλλα ψευτικο υλικο προσωπικη μου αποψη ειναι μην παρεξηγηθω

 

το Samsung 2 ειναι πολυ καλο δεν λεω θα το κανω σαν καινουριο και θα το δωσο στα σκυλακια μου να παιζουνε :p

να ακονιζουνε να δοντακια τους

επομενος παραμενω στο ΣΟΝΥ απλα γιατι ειναι το καλυτερο

το μονο που μπορει το Samsung 3 να κανει ειναι να τραβηξει τα βλεματα σαν καινουριο

αλλα τετοια κολιματα δεν εχω μιας και δεν ειμαι πλεον παιδακι αυτα φιλοι μου

μην παρεξηγειτε τιποτα απλα την γνωμη εξεφρασα ελευθερα

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

s3 με p δεν εχουν καμια συγκριση και πουθενα,τοσο απλα.ferrari με opel.κι ας χανει σε κατασκευη το galaxy λογω πλαστικου,κι ισως καλυτερα,αν ηταν αλουμινενιο αυτο το τερας θα ζυγιζε 200 γραμμαρια ανετα.

το p μου αρεσε σαν κατασκευη οταν το πηρα για λιγο.

με χαλασε ομως η χαμηλη ενταση κατα την συνομιλια

το ηχειο,δεν ειναι τοσο ποιοτικο

και κυριως,η μπαταρια.με την χρηση που κανω πραγματικα ηταν τραγικο.3 φορτισεις σε 1 μερα οταν με το galaxy sg3 ειμαι με μια λεει πολλα.<<οχι 24ωρο εννοειται και με τα 2>>

ευχομαι η ics,η καλυτερα η 4.1 να δωσει μια πνοη στην αυτονομια,αν και δυσκολο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σίγουρα είναι πιο ταχύτατο και με ακόμα πιο καλή οθόνη σε σχέση με το Arc.

Το μειονέκτημα του που ακούγεται από τους περισσότερους κατόχους είναι με το θέμα της μπαταρίας που

εξαντλείται εύκολα.. παρόλλο που έχει ένα light dual core chipset (NovaThor U8500) και μια underclock GPU (Mali-400MP) για να περιορίσουν την υπερθέρμανση και την κατανάλωση.Βέβαια καλύτερο συμπέρασμα θα βγει όταν πάρει το update ICS μήπως δούμε βελτίωση...

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να περιμένεις μέχρι την 1 Σεπτεμβρίου που θα γίνει η έκθεση στο Βερολίνο και η SONY θα ανακοινώσει νέα μοντέλα ή facelift στα υπάρχων κινητά της(π.χ Xperia SL)

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για το P, αλλά λίγο ακόμα υπομονή μέχρι το φθινόπωρο που θα δούμε νέα πράγματα μιάς και οι εξελίξεις τρέχουν..

 

Φίλε Adamanteus σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις συμβουλές που μου δίνεις...! Για το θέμα της μπαταρίας του P το έχω διαβάσει εδώ στο forum και νομίζω πως υπάρχει λύση όπως αναφέρανε κάποιοι φιλοι μας εδώ, είτε φορτίζοντας το τηλέφωνο με φορτιστή με λιγα mAh όπως αυτός του Αrc ώστε να φορτίζεται το τηλέφωνο ομαλά και κανονικά(νομίζω ο φορτιστής του Ρ είναι ταχυφορτιστής), είτε αγοράζοντας κάποιον εξωτερικό φορτιστή ισχύος πάνω από 2000mAh ώστε να μην μένεις ποτέ από μπαταρία!

Επίσης πολύ πιθανό με το update της ICS μπορεί να δούμε βελτίωση και μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας...

Όσο για τα νέα μοντέλα που αναφέρεις ότι θα βγούνε στην έκθεση στο Βερολίνο τον Σεπτέμβριο, σίγουρα θα είναι πιο ισχυρά, πιο όμορφα σε design και φυσικά πιο καλαίσθητα και συμπαθητικά για τους υποψήφιους αγοραστές, και μπορώ να πω ότι με έπεισες και μάλλον θα περιμένω μέχρι τότε...!

Να είσαι καλα...!

:) :D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Adamanteus σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις συμβουλές που μου δίνεις...! Για το θέμα της μπαταρίας του P το έχω διαβάσει εδώ στο forum και νομίζω πως υπάρχει λύση όπως αναφέρανε κάποιοι φιλοι μας εδώ, είτε φορτίζοντας το τηλέφωνο με φορτιστή με λιγα mAh όπως αυτός του Αrc ώστε να φορτίζεται το τηλέφωνο ομαλά και κανονικά(νομίζω ο φορτιστής του Ρ είναι ταχυφορτιστής), είτε αγοράζοντας κάποιον εξωτερικό φορτιστή ισχύος πάνω από 2000mAh ώστε να μην μένεις ποτέ από μπαταρία!

Επίσης πολύ πιθανό με το update της ICS μπορεί να δούμε βελτίωση και μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας...

Όσο για τα νέα μοντέλα που αναφέρεις ότι θα βγούνε στην έκθεση στο Βερολίνο τον Σεπτέμβριο, σίγουρα θα είναι πιο ισχυρά, πιο όμορφα σε design και φυσικά πιο καλαίσθητα και συμπαθητικά για τους υποψήφιους αγοραστές, και μπορώ να πω ότι με έπεισες και μάλλον θα περιμένω μέχρι τότε...!

Να είσαι καλα...!

:) :D

 

Κοίτα,κάποιοι θεωρούν σωστό να φορτίζουν με φορτιστή αλλού κινητού,εγώ δεν το βλέπω σωστό.

Φορτίζουμε πάντα με τα αξεσουάρ της εκάστοτε συσκευής κι όχι αλλού κινητού.

Αλλιώς θα είχαμε ένα φορτιστή για όλα,για πιο <<ομαλή>> φόρτιση:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Update 2.3.7 αρχές αυγούστου ? Οπότε το ICS καλό Οκτώβριο ε ? αχαχα .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Update 2.3.7 αρχές αυγούστου ? Οπότε το ICS καλό Οκτώβριο ε ? αχαχα .

 

Υπομονη θα ερθει τον Αυγουστο

το παγωτο το εχω στο Samsung galaxy 2 τα ιδια ειναι ολα μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη θα ερθει τον Αυγουστο

το παγωτο το εχω στο Samsung galaxy 2 τα ιδια ειναι ολα μια ιδεα

 

Έτσι είναι τουλάχιστον να δουλεύει καλά μιας και στο neo v ήθελε root και μοντες Γ να πάει καλά!!

Πάντως παιδιά παρ όλο που το έδωσα σχεδόν μόλις το πήρα το ξανακοιταω καλά μιας και για τηλέφωνο κυρίως αλλά και για ίντερνετ δευτερευόντος είναι πρώτο με κυρια ατού τη πιο ευκρινή οθόνη smartphone στον ήλιο που έχω δει, τη ποιότητα, το σωστό μέγεθος αλλά και το keyboard με αυτό το Τ9 της Sony που για μένα είναι απλά το καλύτερο!!!!

Δε ξέρω ίσως το πάρω για κανονικό μου τηλέφωνο και σα 2ο να έχω το S3!

Ίδωμεν...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη θα ερθει τον Αυγουστο

το παγωτο το εχω στο Samsung galaxy 2 τα ιδια ειναι ολα μια ιδεα

 

Καλημέρα. Με όλο το σεβασμό μην τα λες αυτά παραέξω γιατι θα γελάει ο κόσμος. 1ον το Galaxy S2 είναι ανώτερο του P σαν hardware 2ον το Ics ειναι μια μεγάλη βελτίωση σε σχέση με το GB και όποιος υποστηρίζει ότι όλα ειναι ίδια μάλλον κινδυνεύει να χαρακτηριστεί αδαής 3ον έχω το Ics στο Arc μου εδω και σχεδόν δύο μήνες και εδω και 6 μέρες βλέπω το jelly bean στο nexus ενός φίλου που είμαστε διακοπές μαζί. Απλά 2 σκαλιά κάτω το GB μπροστά τους

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με όλο το σεβασμό μην τα λες αυτά παραέξω γιατι θα γελάει ο κόσμος. 1ον το Galaxy S2 είναι ανώτερο του P σαν hardware 2ον το Ics ειναι μια μεγάλη βελτίωση σε σχέση με το GB και όποιος υποστηρίζει ότι όλα ειναι ίδια μάλλον κινδυνεύει να χαρακτηριστεί αδαής 3ον έχω το Ics στο Arc μου εδω και σχεδόν δύο μήνες και εδω και 6 μέρες βλέπω το jelly bean στο nexus ενός φίλου που είμαστε διακοπές μαζί. Απλά 2 σκαλιά κάτω το GB μπροστά τους

 

Αν δεν εμπενες φιλες μου σε αυτο το φορουμ και εσυ και εμεις ισως να μην γνωριζαμε τι ειναι Ics και να ειμασταν ευχαριστημενοι με το κινητο και με την αυτονομια του

ολα ειναι το πως το επεξεργαζεται κανεις στο μυαλο του :)

φυσικα διαβαζοντας την εξελιξη των αναβαθμισεων δεν θα σου αρεσει αυτο που εχεις τωρα

οσο για το S2 δεν κανει μια μπροστα στο ΣΟΝΥ κατα την αποψη μου.

και οσο για τον αν το πω και γελανε οι εξω

να σου πω εγω γελαω με εκεινους που γνωριζουνε τοσα πολλα και ανυπομονουνε

δεν ειναι για γελια να χαλαω το καλοκαιρι μου για ενα ΚΙΝΗΤΟ?:D

 

κοιταξε παραπανω ο MANAN69t τι σκεφτετε? λες να μην εχει ιδεα απο κινητα?

Link to comment
Share on other sites

To S2 ήταν πρώτο όταν δεν υπήρχαν οι νέες γενιές. Και όπως και να το κάνουμε το xperia P είναι μια νέα γενιά! Μακράν, δε, πολύ καλύτερο σε design!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ας μην το κάνουμε vs το thread. Δεν έχει κανένα νόημας. Εστιάζουμε στο Xperia P και συνεχίζουμε.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα!!!!

Παραλαμβάνω την Τρίτη αν όλα πάνε καλά το p και εγώ.

Νέος και πανάσχετος....

Ελπίζω να μην κάνω πολύ χαζές ερωτήσεις.

Η βοήθεια σας θα μου είναι αναγκαία.

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

 

Διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια για το Xperia P αλλά δεν είδα να γίνεται αναφορά για το SAR του. Κάτοχος Χ10 xperia mini pro με SAR 1.61 W/kg (head) πονοκεφαλιάζω όταν μιλήσω πάνω από 5 λεπτά χωρίς ακουστικά. Επίσης δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κλήσης στο ακουστικό καθώς όταν υπάρχει έστω και ελάχιστος θόρυβος τριγύρω μου, δυσκολεύομαι να ακούσω το συνομιλητή μου. Απ'ότι είδα το Xperia P έχει 0.78 W/kg (head) αλλά η FCC δίνει 1.31 W/kg.

Μπορούν οι κάτοχοι να μας πουν αν ακούνε καλά το συνομιλητή τους χωρίς ακουστικά και αν έχει ψάξει κανείς τη φάση με το SAR?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

 

Διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια για το Xperia P αλλά δεν είδα να γίνεται αναφορά για το SAR του. Κάτοχος Χ10 xperia mini pro με SAR 1.61 W/kg (head) πονοκεφαλιάζω όταν μιλήσω πάνω από 5 λεπτά χωρίς ακουστικά. Επίσης δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κλήσης στο ακουστικό καθώς όταν υπάρχει έστω και ελάχιστος θόρυβος τριγύρω μου, δυσκολεύομαι να ακούσω το συνομιλητή μου. Απ'ότι είδα το Xperia P έχει 0.78 W/kg (head) αλλά η FCC δίνει 1.31 W/kg.

Μπορούν οι κάτοχοι να μας πουν αν ακούνε καλά το συνομιλητή τους χωρίς ακουστικά και αν έχει ψάξει κανείς τη φάση με το SAR?

 

Δυστυχώς φίλε μου προσωπικά με τα ακουστικά αλλά και τα ηχεία των νέων Sony είμαι δυσαρεστημενος μιας και μετά τα άψογα σε αυτό το θέμα neo v και Walkman με τα τρομερά ακουστικό ανοικτή ακρόαση (το neo) κ ηχεία (το Walkman) ότι και να έχω πάρει μετά είμαι δυσαρεστημενος όπως το sole(χαμηλή ένταση πολλά τσικ τσικ στο ακουστικό) η το P που είναι ελαφρώς καλύτερο αλλά όχι στα επίπεδα των προηγούμενων που έγραψα και είναι κρίμα γιατί αυτά είναι βασικά χαρακτηριστικα για 1 τηλέφωνο και είναι και απ τα μόνα τους μειονέκτηματα..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και 0.01 να ήταν το SAR πάλι με ακουστικά θα μίλαγα καθαρά για προληπτικούς λόγους. Το θέμα με το ηχείο δε ξέρω πόσο έντονο είναι στo P, αλλά μέχρι στιγμής μόνο για το Sole άκουγα πολλά παράπονα που κυρίως αφορούσαν τη θέση του ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

 

Διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια για το Xperia P αλλά δεν είδα να γίνεται αναφορά για το SAR του. Κάτοχος Χ10 xperia mini pro με SAR 1.61 W/kg (head) πονοκεφαλιάζω όταν μιλήσω πάνω από 5 λεπτά χωρίς ακουστικά. Επίσης δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κλήσης στο ακουστικό καθώς όταν υπάρχει έστω και ελάχιστος θόρυβος τριγύρω μου, δυσκολεύομαι να ακούσω το συνομιλητή μου. Απ'ότι είδα το Xperia P έχει 0.78 W/kg (head) αλλά η FCC δίνει 1.31 W/kg.

Μπορούν οι κάτοχοι να μας πουν αν ακούνε καλά το συνομιλητή τους χωρίς ακουστικά και αν έχει ψάξει κανείς τη φάση με το SAR?

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα πονοκεφάλου ακόμα και 1 ώρα σερί που έχει χρειαστεί να μιλήσω. Γενικά τον συνομιλητή σου τον ακούς καλά είτε μέσω του handsfree , είτε από το ακουστικό , είτε από το μεγάφωνο στην ανοιχτή ακρόαση ΑΡΚΕΙ να μην έχει πολύ θόρυβο γύρω σου. Στον πολύ θόρυβο υπάρχει θεματάκι.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και τα χειροτερα και τα πιο φθηνα μοντελα που βγαινουνε φορανε την ICS

το ΣΟΝΥ δεν προβλεπετε τι καλα :D

 

Sony Xperia P ICS τέλος Σεπτεμβρίου σύμφωνα με φήμες :ninja:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ρε παιδια?μια φιλη ειδε πως βγηκε το τηλεφωνο σε κοκκινο και θελει να το αγορασει αλλα στο expansys δεν το βλεπω πουθενα ουτε καν για προπαραγγελια.

μπορει να προτεινει κανεις καποιο αλλο e-shop αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Παρακολουθώ το thead από την αρχή καθώς αγόρασα το xperia P από Πλαίσιο τέλος Μαίου, θεωρώντας το για την εποχή του value for money. Γενικά είμαι ευχαριστημένη, παρόλα όσα και αν έχουν κατά καιρούς γραφτεί εδώ, σχετικά με τη μπαταρία του που δε κρατάει πάνω από μέρα (σε ποιό smartphone με κανονική χρήση κρατάει;).

Τη γνώμη σας τώρα για τα παρακάτω:

1. Αντιμετωπίζω όμως κατά καιρούς 1 πρόβλημα που δε το είδα πουθενά να αναφέρεται: σε άγνωστο χρόνο για άγνωστο λόγο χάνει το σήμα και για να το ξαναβρώ πρέπει να κάνω επανακίνηση (δε ξαναβρίσκει σήμα ούτε με την επιλογή λειτουργίας πτήσης). Αναγκάζομαι έτσι πολύ συχνά να το τσεκάρω καθώς έχω βρεθεί στη δυσάρεστη θέση να μην έχω κινητό εντος δικτύου ενώ είναι ανοικτό, αλλά να μη το γνωρίζω. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, τελικά νομίζω ότι συμβαίνει 1-2 φορές την εβδομάδα (έχω cosmote -αν έχει σημασία το δίκτυο- και μιλάμε πάντα για λεκανοπέδιο Αττικής).

2. Με το ασυρματο δίκτυο δεν είχα εντοπίσει κάποιο πρόβλημα αλλά τώρα -σε οικογενειακές διακοπές- διαπίστωσα το εξής παράδοξο: laptop, tablet και ένα 2ο κινητό Samsumg Galaxy Nexus βρίσκουν ωραιότατο σήμα και συνδέονται στο ασύρματο δίκτυο του ξενοδοχείου, το Xperia αρνείται πεισματικά. Τι χειροκίνητα πέρασα ρυθμίσεις, τι επανεκκίνηση έκανα, τίποτα: λες και δεν υπάρχει wifi (στο δωμάτιο στις υπόλοιπες συσκευές παίζει 2 με 3 μπάρες/5). Καμμιά ιδέα πλην ότι το μισεί το ρούτερ;

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...