Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε περιπτωση που σας συμβει

εβγαλα την σιμ καρτα και εκανε αυτοματος επανεκινηση

ολα καλα ευτηχως

 

Κρατάς πατημένα Power Button+Volume Up+Return και κάνει restart

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα xperia p,s έχουν πολύ μικρές γραμματοσειρές ή φταίει η ηλικία!! πχ το galaxy 3 μου φάνηκε διαφορετικό

 

Με τον ερχομό της ics υπάρχει επιλογή για γραμματοσειρά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα root εχει κανει κανενας την συσκευη εχουμε καποιον οδηγο κανει αυτος που εχει στην σεληδα 17 του θεματος??
Link to comment
Share on other sites

Με τον ερχομό της ics υπάρχει επιλογή για γραμματοσειρά!

α καλο αυτο, δεν το ξερα!γιατι και γω εχω ενδοιασμους οσοναφορα ψηλη αναλυση,λογω της αυτοματης σμικρυνσης των γραμματων.και θυμαμαι ηταν ενας λογος που πριν καιρο δεν ειχα παρει το xperia ray,γιατι μου φαινοταν πολυ μικρα τα γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, για να καταλάβω, επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρα να αγοράσω το xperia P και δεν έχω άλλους φορτιστές, αν το φορτίζω μόνο με τον δικό του, θα έχω προβλήματα;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, για να καταλάβω, επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρα να αγοράσω το xperia P και δεν έχω άλλους φορτιστές, αν το φορτίζω μόνο με τον δικό του, θα έχω προβλήματα;

 

Γνώμη μου αποκλειστικά και μόνο..

 

Απλά αποδέξου ότι η μπαταρία του κινητού θα σου είναι "λίγη" για χρήση smartphone όποιο φορτιστή και να χρησιμοποιήσεις.

Εγώ αναθεωρώ ένα παλιότερο μου ποστ που την είχα βρει ικανοποιητική στην αρχή και απλά την έχω κάνει γαργάρα τώρα.

 

Σήμερα π.χ. που το έχω σκίσει στη χρήση, το ξαναφόρτισα κατά τις 17:00 για μισή ωρίτσα και απλά δε με νοιάζει, microUSB είναι ρε παιδιά, παντού υπάρχει ένα καλώδιο για φόρτιση πια.

 

Καλό θα ήταν να είχε μεγαλύτερη μπαταρία αλλά δε χάθηκε και ο κόσμος..

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα τα πραγματα...

 

με οτι φορτιστη κ να το δουλεψεις, κατα την γνωμη μου παντα, με τρελο ξεσκι θα το φορτισεις μεσα στην μερα για καμια ωρα μεχρι να φουλαρει.....

 

με μετριο ξεσκι θα στην δωσει την μερα....

 

και με χαλαρα πραγματα, λογω του πολυ καλου standby θα σου δωσει κ την επομενη....

 

αυτη ειναι η γνωμη μου.... η μπαταρια ειναι μειον αλλα μην τρελαθουμε, οκ στην δουλεια (αποκλειετε στην δουλεια να εχει καποιος τον χρονο να κανει ξεσκισματα) οποτε καλυπτεσαι, αμα βγεις καμια βολτα κ το ξεσκιζεις παλι θελει πολλες ωρες ξεσκισμα να φτασει στο μηδεν...

 

ειναι αναλογος την χρηση του... εφοσον θες να το ξεσκιζεις τοτε θα το φορτισεις μεσα στην μερα....

 

η μπαταρια του σιγουρα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη... αλλα οκ, δεν ειναι καποιος κ με ενα φορτιστη στο χερι... εξαλλου φορτιζει πολυ γρηγορα...

 

χθες μου εκανε 1 ωρα να το φορτωσω και σημερα μου εκανε 1 ωρα κ εικοσι λεπτα.... θεωρω αυτο ειναι θετικο το οτι εκανε παραπανω..... εξαλλου ειναι η δευτερη φορτιση που του κανω.... μου κρατησε 18 ωρες με κανα 30λεπτο ομιλιας κατι μηνυματα κ αρκετα μετριο ξεσκι.....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και οποίος έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα αγοράζει έναν εξωτερικό charger και τον έχει πάντα μαζί του με 10 ευρώ.εμένα προσωπικά με έχει σώσει αρκετές φορες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

¨Οποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει το Xperia P απλά να έχει υπόψη του πως η μπαταρία με νορμάλ χρήση (35-45 λεπτά τηλέφωνο / 2 ώρες μουσική / 10-20 λεπτά παιχνίδια / 20-30 sms / 20-30 λεπτά νετ - με συνέχεια ανοιχτά δεδομένα ή Wi-fi και κλειστό το auto sync ) κρατάει το πολύ 16 ώρες .... Αν έχει ανοιχτό το auto synch τότε χάνει 2 με 3 ώρες .

 

Πάντως μετά από πολύ ψάξιμο που έχω κάνει είμαι σίγουρος ότι υπάρχει ευθύνη της Rom για αυτό ... θέλω να πιστεύω ότι με το ICS θα κερδίσει 2 με 4 ώρες αυτονομία παραπάνω.

 

Γενικά πάντως δεν είναι τηλέφωνο που θα το συνιστούσα σε κάποιον που ΘΕΛΕΙ ένα Smartphone για να το χρησιμοποιεί και όχι απλά για μόστρα καθαρά και μόνο λόγω της Μπαταρίας

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

χθες μου εκανε 1 ωρα να το φορτωσω και σημερα μου εκανε 1 ωρα κ εικοσι λεπτα.... .

πολύ μικρό χρονικό διάστημα. και να χάνεις γρήγορα τη μπαταρία, το να φορτίζει γρήγορα το κινητό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση ... Ζεσταίνεται καθόλου το πίσω μέρος στα δικά σας Xperia P ? Στο δικό μου ζεσταίνεται ... ότι όχι καίει ή οτιδήποτε αλλά μετά από λίγα λεπτά χρήσης το νιώθω θερμό.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τα xperia p,s έχουν πολύ μικρές γραμματοσειρές ή φταίει η ηλικία!! πχ το galaxy 3 μου φάνηκε διαφορετικό

 

Την γραμματοσειρα μπορεις να την κανεις οσο μεγαλη θελεις εσυ

απο μικρη εως τεραστια

αν βαλεις το Go lauchner ex

μετα κανεςι οτι θελεις πας παραδειγια εφέ οπτικες ρυθμισεις

γραμματοσειρα και διαλεγεις το μεγεθος

αυτο γινεται σε ολα τα Androit

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από πολύ ψάξιμο που έχω κάνει είμαι σίγουρος ότι υπάρχει ευθύνη της Rom για αυτό ... θέλω να πιστεύω ότι με το ICS θα κερδίσει 2 με 4 ώρες αυτονομία παραπάνω.

 

σιγουρα κατι καλυτερο θα δουμε...

 

Γενικά πάντως δεν είναι τηλέφωνο που θα το συνιστούσα σε κάποιον που ΘΕΛΕΙ ένα Smartphone για να το χρησιμοποιεί και όχι απλά για μόστρα καθαρά και μόνο λόγω της Μπαταρίας

 

εγω δεν σκαω καθολου, ουτε σκεφτομαι να μην το χρησιμοποιω να μην καιει μπαταρια... το ξεσκιζω οσο αισθανομαι κ οσο θελω κ οποτε θελει την φορτηση την κανω...

 

ετσι οπως το παμε θα τεινει να μας γινει ψυχολογικο εδω μεσα με την μπαταρια.... οκ αλλες συσκευες να δινουν κ πεντε ωρες παραπανω?? το κινητο φυσαει κ φυσικα δεν ειναι μονο μοστρα, ειναι λειτουργικοτατο στα ολα του... δεν θα σκασουμε ρε παιδια αν αντεχει 16 η 15 ωρες.. γνωμη μου... χαρειτε το κ οποτε ζηταει πριζα την δινουμε... σιγα... δε θελει αγχος... ξεσκισμα θελει να τα χαρειτε...

Link to comment
Share on other sites

Απλα το φορτιζεις πιο συχνα και τελειωσε

αρχιζει και μου αρεσει το τηλεφωνακι και το κατηγορισα

απλα ηθελα να φυγω απο την πλαστικιλα τις Samsung

 

τωρα αν καποιος θελει να του βγαζει εως και 1 μηνα η μπαταρια

καλα θα ειναι να εχει ενα σακουαγιαζ με μια μπαταρια αυτοκινητου η λεωφορειου μεσα και να το εχει εκει συνδεμενο με ειδικα καλωδια :D

ετσι μαλλον θα ειναι ευχαριστημενος με την μπαταρια του

σας ευχαριστω το κινητο εχει ωραιο Design

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

γνωριζουμε πότε έρχεται η αναβάθμιση του Android σε 4?

 

Επίσης το GPS πως το βλέπετε? Τι χάρτες χρησιμοποιείτε;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

γνωριζουμε πότε έρχεται η αναβάθμιση του Android σε 4?

 

Μέχρι μέσα Αυγούστου λογικά. Σήμερα ξεκίνησε η αναβάθμιση του Xperia S σε ICS 4.04

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σε τι μπορει να βοηθησει η αναβαθμιση ακριβως?

 

Σκέψου ότι είναι ουσιαστικά μια αναβάθμιση του λειτουργικού.

 

Π.χ. στα PC αντίστοιχα θα λέγαμε αναβάθμιση από Windows Vista σε Windows 7...

 

Αλλαγή UI , πρόσθετε λειτουργίες, βελτίωση μπαταρίας κτλ κτλ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση στα παραεισαγωγής , από τα γνωστά skroutzoμάγαζα που το έχουν στα 330ε , ισχύει κανονικά στην επίσημη αντιπροσωπία της sony ή παίζουν προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε την εφαρμογή iseeyou από το google play...Είναι ίσως η καλύτερη καινοτομία του galaxy sIII τώρα και στο P...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, ευχαριστουμε για την προταση σου, αλλα η εφαρμογη αυτη δεν υποστηριζεται στο Xperia P. Εσυ το δοκιμασες; Αν ναι και δουλευει, κανε ενα paste το link αν δεν σου κανει κοπο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, ευχαριστουμε για την προταση σου, αλλα η εφαρμογη αυτη δεν υποστηριζεται στο Xperia P. Εσυ το δοκιμασες; Αν ναι και δουλευει, κανε ενα paste το link αν δεν σου κανει κοπο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iseeyoulite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pc2VleW91bGl0ZSJd

Φίλε μου το δοκίμασα σε neo v και δούλευε τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iseeyoulite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pc2VleW91bGl0ZSJd

Φίλε μου το δοκίμασα σε neo v και δούλευε τέλεια...

 

εγω γτ το ψαχνω στο market και δεν το βρισκω??

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα οταν η μπαταρια πεφτει κατω απο το 15% και πχ με περνουν τηλ η το ψηλοζοριζω η οθονει τρωει σκαλωματα και δεν ανταποκρινετε παταω αυτο που ειναι για κλειδομα ξεκληδομα 2-3 φορες και τοτε ισος ξεμπλοκαρει τετοια κολπα με την αποκριση του γενικα παρατηρω συνιθος οταν ειναι χαμιλη μπαταρια...το μπραβια εντζιν το εχω κλειστο δεν ξερω αν φταιει αυτο το εχω κλισει απο τοτε που το πηρα μιας και δεν ωλεπω συχνα βιντεο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...