Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Placebo

 

Μην κοροιδευομαστε, την ταχυτητα σε ΟΛΑ, ειδικα στα 3d games, της GB δεν την εχει κανενα

 

Εδω η τελευταια 6.0.B.3.184 GENERIC

 

http://www.filecrop.com/search.php?w=:Xperia%20P_6.0.B.3.184_GENERIC.part&m=1

 

ε οκ gb κατανάλωνε ελάχιστους πόρους + από ics και πάνω δίνουν κάποιο παρπανο priority σε gui έτσι χάνεις λίγο σε games κερδίζεις όμως σε smoothnes

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε συγχωρεις αλλα πουθενα δεν κερδιζεις σε smoothnes

Τα παντα φορτωνουν πιο γρηγορα στην gb, προγραμματα, φωτογραφιες κτλ και το ui ειναι ταχυτατο

 

Στα games οχι απλα ειναι λιγο πιο γρηγορα, η διαφορα ειναι χαοτικη

 

Η google θα πρεπει να κατσει κατω και να κοιταξει να βγαλει κανενα καλο λειτουργικο γιατι το GB ειναι αξεπεραστο σε ΟΛΕΣ τις συσκευες, ελεγα μηπως στο p που ειναι πιο δυνατο απο το xperia mini δεν θα εχανα , αλλα τελικα και εδω υπαρει σημαντικη διαφορα

Κριμα που δεν βγαινει cm7, αλλα και η μαμισια .184 καλη ειναι, τρεχουν τα παντα, ασυμβατοτητες μηδεν κτλ

 

Ξαναλεω οτι κοροιδευουμε τους εαυτους μας για να εχουμε οτι τελευταιο κυκλοφορει και γενικα παιζει πολυ placebo

Gb 4ever

Και s4 να ειχα GB θα εβαζα

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ έχω την εντύπωση ότι η GB ήταν πολύ πολύ γρήγορη. Απλά έχανε λίγο στα "animations", στο scrolling στο menu κτλ. Απλά σιγά σιγά θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με εφαρμογές που θα ζητάν νεότερη έκδοση android. Ήδη αρκετές απαιτούν ICS
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν τα βλέπω είχα θεμα με ένα wifi που το έβλεπε το παλιο μου κινητό ενώ το p δεν το εβλεπε καθόλου του άλλαξα πόρτα και όλα οκ μετά
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ έχω την εντύπωση ότι η GB ήταν πολύ πολύ γρήγορη. Απλά έχανε λίγο στα "animations", στο scrolling στο menu κτλ. Απλά σιγά σιγά θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με εφαρμογές που θα ζητάν νεότερη έκδοση android. Ήδη αρκετές απαιτούν ICS

 

Σε οσες χρησιμοποιω με καμια δεν εχω προβλημα και αυτο γιατι οι ΣΟΒΑΡΕΣ εφαρμογες τρεχουν σε ολα αλλιως δεν συμφερει την εταιρια που το βγαζει

Φανταζεστε να μην ετρεχε π.χ. το facebook σε gb, την εταιρια δεν συμφερει πρωτα απο ολα

Πολλες εφαρμογες δεν εμφανιζονται στο market λογω χρησης της ονομασιας στο build.prop, δεν φταιει η gb, η google φταιει για αυτο το ηλιθιο κλειδωμα

 

Kαι ενα δωρακι απο μενα σε οσους θελουν να ξεκλειδωσουν το google play και να βλεπουν ολες τις εφαρμογες(και φυσικα να τις κανουν install)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2290292

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που σβήνω 23 posts μαζικά. Δυστυχώς έλειπα μερικές μέρες και το πράγμα ξέφυγε οπότε ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες.

Είναι κρίμα πάντως να αναγνωρίζετε το γεγονός ότι είστε off topic και να συνεχίζετε την συζήτηση.

 

Το θέμα των παραεισαγωγών έχει συζητηθεί πολλάκις οπότε αν θέλετε να το συνεχίσετε μπορείτε να το κάνετε στο αρμόδιο topic.

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.: Δεν έχω στείλει πμ σε όσους έσβησα τα post οπότε ενημερώνω δημόσια. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Χθές παρέλαβα κι εγώ το Ρ απο κατάστημα σκρούτζ.

Το τηλ είναι γερμανικό.

Στο κουτί απ'έξω έγραφε android 4.0 και με το που το άνοιξα ζήτησε ενημέρωση και κατέβηκε η 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Σε οσες χρησιμοποιω με καμια δεν εχω προβλημα και αυτο γιατι οι ΣΟΒΑΡΕΣ εφαρμογες τρεχουν σε ολα αλλιως δεν συμφερει την εταιρια που το βγαζει

Φανταζεστε να μην ετρεχε π.χ. το facebook σε gb, την εταιρια δεν συμφερει πρωτα απο ολα

Πολλες εφαρμογες δεν εμφανιζονται στο market λογω χρησης της ονομασιας στο build.prop, δεν φταιει η gb, η google φταιει για αυτο το ηλιθιο κλειδωμα

 

Kαι ενα δωρακι απο μενα σε οσους θελουν να ξεκλειδωσουν το google play και να βλεπουν ολες τις εφαρμογες(και φυσικα να τις κανουν install)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2290292

 

Πολύ καλό το δωράκι σου φίλε μου αλλά δεν αποθηκεύει τις αλλαγές στο αρχείο build.prop με τις εφαρμογές (Διαχειριστής αρχείων ΕS και ES File Explorer (1.5 Cupcake)).

Καμιά άλλη λύση? Το τηλέφωνο έχει ξεκλείδωτο bootloader και είναι root.

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το δωράκι σου φίλε μου αλλά δεν αποθηκεύει τις αλλαγές στο αρχείο build.prop με τις εφαρμογές (Διαχειριστής αρχείων ΕS και ES File Explorer (1.5 Cupcake)).

Καμιά άλλη λύση? Το τηλέφωνο έχει ξεκλείδωτο bootloader και είναι root.

Έδωσες δικαιώματα rw?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες δικαιώματα rw?

 

Έχεις δίκιο φίλε μου δέν είχα δώσει δικαιώματα rw και γι'αυτό δεν μπορούσα να αποθηκέυσω τις αλλάγές στο αρχείο.

Τα έκανα όλα μια χαρά όπως αναφέρει και το link από τους xda developers αλλά δέν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά στο Play store και στις εφαρμογές, όπως να ξεκλειδώσανε κάποιες, να μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση κτλπ...

Αναφέρω ότι έχω έκδοση Android 4.1 Jelly Bean στο τηλ μου, μήπως παίζει ρόλο αυτό?

Δηλαδή συγκεκριμένα τι γίνεται στο Play store της Google κάνοντας αυτές τις ενέργειες με τις αλλαγές στο αρχείο, ή τι μπορούμε να κάνουμε με τις εφαρμογές? :)

Σε ευχαριστώ... :D

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ''ψαξεις'' καποια games που πριν δεν τα εβγαζε, οπως το real racing 3, ή το Nutty Fluffies Rollercoaster

 

Α οκ, δηλαδή μπορούμε να βρούμε και να εγκαταστήσουμε κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια που τα είχε κλειδωμένα η Google στο Play store όπως το Google Earth για παράδειγμα που δεν το βρίσκαμε πριν ενώ τώρα υπάρχει.

Σε ευχαριστώ και πάλι...:-D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μαύρη οθόνη και να αναβοσβήνει το μήνυμα SONY μετά από μια αποτυχημένη αναβάθμιση σε jb μέσω flashtools.Βρήκα λύση ως εξής πατάς το μπουτόν τις αύξησης φωνής (UP) και συγχρόνως το μπουτόν POWER και το αφήνεις να κάνεις καμιά 10 δονήσεις το αφήνεις και θα δεις ότι σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη μετά μέσω ZEUS ξανακάνε την εγκατάσταση.

 

Καλησπέρα παιδιά έπαθα και εγώ το ίδιο πριν λίγο.Με πήραν τηλέφωνο,πάω να το σηκώσω και ξαφνικά άρχισε να γράφει "η εφαρμογή reminder έχει σταματήσει".Μετά όπου και να πατούσα "η εφαρμογή επαφές έχει σταματήσει" κτλ.Το κλείνω και το ξανανοίγω και από τότε δεν ανοίγει.Μου δείχνει το σήμα xperia,μετά της cosmote και πάλι από την αρχή.Έκανα και reset με το μπουτόν της αύξησης φωνής και το power button αλλά μετά τα ίδια.Να το πάω για φτιάξιμο???

Edited by alexkid
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου p , μια φορα επεσε κατω απο την τσεπη ενω καθομουν και απο τοτε οικονομησε μια αρκετα χτυπημενη (σαν λιωμενη) γωνια. Αλλα τι να κανεις? Το κινητο αυτο δεν ειναι για θηκη για κανενα λογο...

 

κι εμένα ακριβως το ιδιο επαθε... απο υψος οχι μεγαλυτερο απο 20 εκατοστα... μου φαινεται πως την επομενη φορα που θα μου πεσει θα ψαχνω για ανταλλακτικο καπακι... :(:confused:

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα ακριβως το ιδιο επαθε... απο υψος οχι μεγαλυτερο απο 20 εκατοστα... μου φαινεται πως την επομενη φορα που θα μου πεσει θα ψαχνω για ανταλλακτικο καπακι... :(:confused:

 

τα κακά του αλουμινίου......... λίγο να πέσει κλπ πάει παπαλα............ δεν βάζουν και kevlar η κάνα πλαστικό της προκοπής οχιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

η βάζουν πλαστικά λεγε με samsung (πλαστικά ποτήρια είναι ανώτερα) η βάζουν το φτηνό αλουμιο :mad:

 

Καλησπέρα παιδιά έπαθα και εγώ το ίδιο πριν λίγο.Με πήραν τηλέφωνο,πάω να το σηκώσω και ξαφνικά άρχισε να γράφει "η εφαρμογή reminder έχει σταματήσει".Μετά όπου και να πατούσα "η εφαρμογή επαφές έχει σταματήσει" κτλ.Το κλείνω και το ξανανοίγω και από τότε δεν ανοίγει.Μου δείχνει το σήμα xperia,μετά της cosmote και πάλι από την αρχή.Έκανα και reset με το μπουτόν της αύξησης φωνής και το power button αλλά μετά τα ίδια.Να το πάω για φτιάξιμο???

 

πέρνα απο flashtool τελευταία έκδοση του jb αν δεν........ τότε service

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα ακριβως το ιδιο επαθε... απο υψος οχι μεγαλυτερο απο 20 εκατοστα... μου φαινεται πως την επομενη φορα που θα μου πεσει θα ψαχνω για ανταλλακτικο καπακι... :(:confused:

 

μακαρι να ταν μονο το καπακι! θα το αλλαζαμε και ολα οκ! εμενα μου χει παρει λιγο και το μπροστινο πλαστικο στη γωνια (εκει που ακουμπαει στο αλουμινιο) και το χει παραμορφωσει . και πολυ φοβαμαι οτι αν βγαλω το καπακι μετα δεν θα εφαπτεται σωστα το καινουργιο. αστα να πανε...

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα με το stamina mode...? όταν το βάζω σε λειτουργεία δε μου δείχνει οτι κρατάει περισσότερη ώρα στον εκτιμώμενο χρόνο ενω όταν πρωτοεκανα την αναβάθμιση το έκανε...
Link to comment
Share on other sites

Kαι ενα δωρακι απο μενα σε οσους θελουν να ξεκλειδωσουν το google play και να βλεπουν ολες τις εφαρμογες(και φυσικα να τις κανουν install)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2290292

 

Ευχαριστούμε.

Κάτι παρόμοιο έκανε και το marketenabler.

Δηλώνεις χώρα και ξεκλειδώνει εφαρμογές.

Πρέπει μετά όμως να ξανακάνεις τις ρυθμίσεις για internet του παρόχου σου.

Έτσι είχα κατεβάσει το Google earth.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή πέρα από παιχνίδια;

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα με το stamina mode...? όταν το βάζω σε λειτουργεία δε μου δείχνει οτι κρατάει περισσότερη ώρα στον εκτιμώμενο χρόνο ενω όταν πρωτοεκανα την αναβάθμιση το έκανε...

 

Ναι Κώστα, είναι ένα από τα bug της jelly bean. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στις εφαρμογές,όλα, και να βρεις :Διαχείριση οικολογικής λειτουργίας να κάνεις αναγκαστική διακοπή και έπειτα εκκαθάριση δεδομένων. Έτσι θα έχεις μια προσωρινή λύση

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα, είναι ένα από τα bug της jelly bean. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στις εφαρμογές,όλα, και να βρεις :Διαχείριση οικολογικής λειτουργίας να κάνεις αναγκαστική διακοπή και έπειτα εκκαθάριση δεδομένων. Έτσι θα έχεις μια προσωρινή λύση
Το δοκίμασα,δεν άλλαξε κάτι αλλά φαντάζομαι ότι είναι μόνο τι δείχνει λάθος, κανονικά λογικά θα λειτουργεί το stamina.. θέλω να πιστεύω...Ευχαριστώ Πολύ πάντως φίλε..!!! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια ειμαστε ευχαριστημενοι με την JB στο συγκεκριμενο κινητο?????

Εγω προσωπικα εχω αρχισει να απογοητευομαι !!!!!!!!!

Βεβαια δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει καθεαυτου η εκδοση η' τα πειραγματα μας ;).... αλλα απο οτι ακουω και διαβαζω ειτε oficial JB ειτε custom υπαρχουν ενα σωρο μπακ και δυσλειτουργιες....

Εμενα ξεκινησε πριν απο δυο μερες να εχει το γνωστο προβλημμα με τις κλησεις και το slide bar ....Ενω το κανω δεξια και σβηνει αργει να ανοιξει η επικοινωνια απο 4'' εως 10'' ......αλλες φορες μεχρι να ανοιξει με ακουνε αλλα δεν τους ακουω (στους μικρους χρονους ...4 με 5 δευτερα) και αλλες φορες δεν με ακουνε μεχρι να ανοιξει η επικοινωνια (στους μεγαλυτερους χρονους 8 με 10 δευτερα .....) οποτε αρκετες φορες οι συνομιλητες μπερδευονται και κλεινουν αφου εκεινοι δεν ακουν κανενα ηχο !!!!!!!!!!!

Ενα αλλο προβλημμα που εχει αρχισει να γινετε εντονο ειναι οτι 4 στις 10 κλησεις που εχω δεν ακουγεται ο ηχος κλησης με αποτελεσμα να βλεπω ξαφνικα οτι εχει χτυπησει το τηλεφωνο !!!!!!!!!!!

Τριτο προβλημμα που εμφανιστηκε σημερα !!!!!!!!!!!!! Ενω εχω ειδοποιηση κλησεων οταν ειναι χαμενο το κινητο αν εχω χασει το σημα για κανα μισωρο με μια ωρα οι ειδοποιησεις δεν μου ερχονται σε ευλογο χρονικο διαστημα ......Η' ερχονται μετα απο αρκετες ωρες η' πρεπει να κανω restart το κινητο !!!!!!!!!!!!

Η μπαταρια εχει αρχισει να με τρελενει !!!!!!! Με τις ιδιες συνθηκες λειτουργιας παντα, το ποσοσστο απο 100% μεχρι το 90 % μπορει να κανει και μιαμιση με δυο ωρες ενω απο το 90% εως το 50 % εχει φτασει σε μια ωρα !!!!!!!!!!!! Απο 50% μεχρι 25% με παει μεχρι το βραδυ (που το βαζω για φορτιση ) !!!!!!!!!!!!

Διαβαζα στους xda αλλα και εδω για την Enigma και τον Nemesis .....Τα περασα (αυτα εχω στο κινητο...) αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως οι πιο πολλοι τα βλεπουν σαν τα καλυτερα για την συγκεκριμενη συσκευη και εγω βλεπω τοσα προβλημματα !!!!!!!!!!

Εννοειτε οτι οι εγκαταστασεις του κερνελ και της ρομ εχουν γινει με ολες τις απαιτουμενες συνθηκες....

Μηπως λοιπον να ξαναγυρισω στην GB μιας και η ics δεν ειχε και απολυτη επιτυχια?????

Μηπως τελικα οσο πειραζουμε τα κινητα μας ειναι εις βαρος μας και επειδη ειναι σχεδιασμενα με καποιες προδιαγραφες Α οταν ερχονται εκδοσεις ΑΑ δυσλειτουργει????

:O

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια ειμαστε ευχαριστημενοι με την JB στο συγκεκριμενο κινητο?????

Εγω προσωπικα εχω αρχισει να απογοητευομαι !!!!!!!!!

Βεβαια δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει καθεαυτου η εκδοση η' τα πειραγματα μας ;).... αλλα απο οτι ακουω και διαβαζω ειτε oficial JB ειτε custom υπαρχουν ενα σωρο μπακ και δυσλειτουργιες....

Εμενα ξεκινησε πριν απο δυο μερες να εχει το γνωστο προβλημμα με τις κλησεις και το slide bar ....Ενω το κανω δεξια και σβηνει αργει να ανοιξει η επικοινωνια απο 4'' εως 10'' ......αλλες φορες μεχρι να ανοιξει με ακουνε αλλα δεν τους ακουω (στους μικρους χρονους ...4 με 5 δευτερα) και αλλες φορες δεν με ακουνε μεχρι να ανοιξει η επικοινωνια (στους μεγαλυτερους χρονους 8 με 10 δευτερα .....) οποτε αρκετες φορες οι συνομιλητες μπερδευονται και κλεινουν αφου εκεινοι δεν ακουν κανενα ηχο !!!!!!!!!!!

Ενα αλλο προβλημμα που εχει αρχισει να γινετε εντονο ειναι οτι 4 στις 10 κλησεις που εχω δεν ακουγεται ο ηχος κλησης με αποτελεσμα να βλεπω ξαφνικα οτι εχει χτυπησει το τηλεφωνο !!!!!!!!!!!

Τριτο προβλημμα που εμφανιστηκε σημερα !!!!!!!!!!!!! Ενω εχω ειδοποιηση κλησεων οταν ειναι χαμενο το κινητο αν εχω χασει το σημα για κανα μισωρο με μια ωρα οι ειδοποιησεις δεν μου ερχονται σε ευλογο χρονικο διαστημα ......Η' ερχονται μετα απο αρκετες ωρες η' πρεπει να κανω restart το κινητο !!!!!!!!!!!!

Η μπαταρια εχει αρχισει να με τρελενει !!!!!!! Με τις ιδιες συνθηκες λειτουργιας παντα, το ποσοσστο απο 100% μεχρι το 90 % μπορει να κανει και μιαμιση με δυο ωρες ενω απο το 90% εως το 50 % εχει φτασει σε μια ωρα !!!!!!!!!!!! Απο 50% μεχρι 25% με παει μεχρι το βραδυ (που το βαζω για φορτιση ) !!!!!!!!!!!!

Διαβαζα στους xda αλλα και εδω για την Enigma και τον Nemesis .....Τα περασα (αυτα εχω στο κινητο...) αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως οι πιο πολλοι τα βλεπουν σαν τα καλυτερα για την συγκεκριμενη συσκευη και εγω βλεπω τοσα προβλημματα !!!!!!!!!!

Εννοειτε οτι οι εγκαταστασεις του κερνελ και της ρομ εχουν γινει με ολες τις απαιτουμενες συνθηκες....

Μηπως λοιπον να ξαναγυρισω στην GB μιας και η ics δεν ειχε και απολυτη επιτυχια?????

Μηπως τελικα οσο πειραζουμε τα κινητα μας ειναι εις βαρος μας και επειδη ειναι σχεδιασμενα με καποιες προδιαγραφες Α οταν ερχονται εκδοσεις ΑΑ δυσλειτουργει????

:O

 

εγώ εξαρχής είπα οτι το jb μεν φαίνεται ποιο καλό από την ics δεν είναι (το είδα την δεύτερη μέρα που βγήκε) και μέχρι τώρα βλέπω να δικαιονομε μετά από κάποιες βδομάδες χρήσις αρχίζουν και εμφανίζονται θέματα και θέλει παλι clean install....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...