Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκπρόσωποι της Sony το έχουν πει σε comments στο Facebook και στο support chat της Sony. Είναι πλέον θέμα παρόχου και χώρας προέλευσης του κινητού.

 

http://talk.sonymobile.com/thread/124492?tstart=0

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε, αν καποιος εχει ξεκλειδωτο bootloader η' custom rom η' και τα δυο αν θα λαβει μηνυμα για την Jelly bean οταν ερθει η ωρα ?????
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς FOTA νομίζω πως όχι:

 

Some customers with unlocked boot loaders have experienced problems when they are accepting over the air upgrades (FOTA - Firmware upgrade Over The Air). For customers that have unlocked the boot loader, please do not accept any over the air upgrades. For additional information, check out the hints and tips from the community on the XDA forum.

 

Note: Unlocking Bootloader of Xperia P Will Void It’s Warranty Provided By The Manufacturer (Warranty Can Be Retained By Relocking The Same).

But DRM keys are lost forever if you unlock your bootloader i.e. some apps like TrackID, download mucis info in walkman app etc. doesn't work and also you would not get any OTA firmware update after you unlock your bootloader and also if you relock afterward

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.......πρεπει να πατησα να γινει συγχρονισμος επαφων καθως μπηκα στο facebook.....και μπηκαν ολοι οι ''φιλοι'' απο το fb στις επαφες μου.......γνωριζει κανεις πως μπορω να τις διαγραψω μεσα απο τις επαθες μου???

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι στις επαφές, θα πατήσεις το menu button και θα πας στο filter. Λογικά εκεί θα σου έχει κάπου να ξετικάρεις τις επαφές του facebook.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο και μου λένε μόνο για εσάς κατ'εξαίρεση θα σας κάνουμε έκπτωση της επισκευής στα 144 ευρώ!

Τους λέω μα 157 ήταν αρχικά και μου λένε ναι 157 συν ΦΠΑ!

Τι να πω ελπίζω να έχω νεότερα από το υπουργείο εμπορίου σύντομα..

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Γράψε το και στα official forums αν είναι μπας και το δουν και άλλα άτομα. Και στα forums με τα άλλα xperia θα πρότεινα, γιατί όσο δεν λέγονται αυτά τα ίδια θα κάνουν.

 

Ο μόνος λόγος φαντάζομαι που χρησιμοποιούν τέτοιες δικαιολογίες είναι επειδή η επισκευή σε αυτά τα μοντέλα είναι πιο δύσκολη λόγο του τρόπου κατασκευής τους.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος φαντάζομαι που χρησιμοποιούν τέτοιες δικαιολογίες είναι επειδή η επισκευή σε αυτά τα μοντέλα είναι πιο δύσκολη λόγο του τρόπου κατασκευής τους.

Φιλε μου εχω το Xperia s που ειναι σχεδον ιδια κατασκευη, μου εχουν αλλαξει δυο φορες οθονη εντος εγγυησης. Την πρωτη φορα ηταν να φυγω διακοπες και μου την αλλαξαν σε 30 λεπτα :shock: Οποτε δεν νομιζω να μην θελουν να την αλλαξουν για το λογο που γραφεις.

Σεβομαι το παραπονο του φιλου με το προβλημα, δεν ζητα κατι παραλογο. Δεν μπορω να καταλαβω το ''κομπλεξ'' τους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα είχε χτύπημα το καπάκι; Εμένα μου είπαν μέχρι και γρατσουνιές να έχει το τηλέφωνο δεν γνωρίζουν αν η Sony θα δεχτεί να κάνει service.
Link to comment
Share on other sites

Εσένα είχε χτύπημα το καπάκι; Εμένα μου είπαν μέχρι και γρατσουνιές να έχει το τηλέφωνο δεν γνωρίζουν αν η Sony θα δεχτεί να κάνει service.

Το εχω απο την πρωτη εβδομαδα που το πηρα μονιμα σε θηκη. Τουμπες εχει φαει αλλα δεν υπαρχει κανενα ιχνος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου βελτιωθηκε απιστευτα με το root και το ξεφορτωμα της σαβουρας που ειχε η sony.

Αν δεν τα ειχα κανει αυτα θα ειχα ξαναφορτισει ηδη!

 

[ATTACH]31408[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου βελτιωθηκε απιστευτα με το root και το ξεφορτωμα της σαβουρας που ειχε η sony.

Αν δεν τα ειχα κανει αυτα θα ειχα ξαναφορτισει ηδη!

 

[ATTACH]31408[/ATTACH]

Δεν λεει κατι αυτο,τραβά φωτό τις ώρες που η οθόνη εχει μείνει ανοιχτή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου βελτιωθηκε απιστευτα με το root και το ξεφορτωμα της σαβουρας που ειχε η sony.

Αν δεν τα ειχα κανει αυτα θα ειχα ξαναφορτισει ηδη!

 

Όταν λες σαβούρα; Κάνε αν θες μια λίστα να δοκιμάσουμε και εμείς αν βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα είχε χτύπημα το καπάκι; Εμένα μου είπαν μέχρι και γρατσουνιές να έχει το τηλέφωνο δεν γνωρίζουν αν η Sony θα δεχτεί να κάνει service.

 

Έχει γκρατσουνιές στις 4 γωνίες του αλουμινένιου σκελετού.

Η πλάτη του κινητού (καπάκι) είναι άθικτη όπως και η οθόνη.

Και να σου πω κάτι..

Δεν είναι δυνατόν πάλι μέσω ARVATO να μου επισκευάζουν το htc και το lg που είχα σε φανερά κακή κατάσταση και να μην αλλάζουν αυτό που είναι άριστο.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σαβούρα; Κάνε αν θες μια λίστα να δοκιμάσουμε και εμείς αν βοηθάει.

 

Ψαξε στον οδηγο του zxr για αρχαριους στο android. Τα χει ολα αναλυτικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει κατι αυτο,τραβά φωτό τις ώρες που η οθόνη εχει μείνει ανοιχτή

 

Τραβηγμένες σήμερα το πρωί

 

[ATTACH]31412[/ATTACH]

 

[ATTACH]31413[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένες σήμερα το πρωί

:shock: Τη φωτεινοτητα οθονης ποσο την εχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

:shock: Τη φωτεινοτητα οθονης ποσο την εχεις?

 

Επειδή δεν λέει αριθμό, με το μάτι υπολογίζω ότι είναι στο 60%

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν λέει αριθμό, με το μάτι υπολογίζω ότι είναι στο 60%

Στο 60?..... και ξανα :shock: :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σαβούρα; Κάνε αν θες μια λίστα να δοκιμάσουμε και εμείς αν βοηθάει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

Ψαξε στον οδηγο του zxr για αρχαριους στο android. Τα χει ολα αναλυτικα

Δώσε ένα link βρε αθεόφοβε να βοηθήσεις τον άνθρωπο! :P

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

 

Δώσε ένα link βρε αθεόφοβε να βοηθήσεις τον άνθρωπο! :P

 

Ημουν στο μαθημα και μπηκα απο tapatalk..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δίνετε βάση στο πόσες ώρες λέει το κινητό ότι μένει ανοιχτή η οθόνη. Με λίγη παρατήρηση εύκολα αντιλαμβάνεται κανείς ότι η εκτίμηση που σου δίνει δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

 

Μου έχει συμβεί κάποιες μέρες που λόγω πολλής δουλειάς σχεδόν δεν ακούμπησα το κινητό και το βράδυ να μου λέει ότι η οθόνη ήταν ανοιχτή για πάνω από τρεις ώρες! Άλλες πάλι (λίγο πιο σπάνια) μου δείχνει ότι η οθόνη ήταν μονίμως ανοιχτή όλο το βράδυ, δηλαδή για 6-7 ώρες, κάτι που αν συνέβαινε θα μου είχε εξαντλήσει όλη τη μπαταρία (φυσικά η μπαταρία είχε πέσει 1% σε flight mode).

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά του πρώτου μου κινητού σε android και προσανατολίζομαι στο συγκεκριμένο της sony.

Ποιο από τα skroutzομάγαζα προτείνετε για αγορά για να είμαι καλυμένος και στο θέμα εγγύησης στην Ελλάδα ή για ότι άλλο χρειαστεί? (πχ αναβαθμίσεις κ.ά).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

 

Δώσε ένα link βρε αθεόφοβε να βοηθήσεις τον άνθρωπο! :P

 

Ευχαριστώ, αν σβήσω τις εφαρμογές μετά για να επανέλθουν πρέπει να γίνει επαναφορά συστήματος ή flash της stock rom από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι στις επαφές, θα πατήσεις το menu button και θα πας στο filter. Λογικά εκεί θα σου έχει κάπου να ξετικάρεις τις επαφές του facebook.

 

Σε ευχαριστω......το βρηκα και τις εσβησα !:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...