Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την μπαταρία χτες μου έτυχε το εξής το φόρτιζα στον υπολογιστή μόλις μου έδειξε ότι φόρτισε το έκλεισα χωρίς να το αποσυνδέσω όταν έκλεισα μου έδειξε ότι δεν ήταν τελείως φορτισμένο το ξανά άνοιξα και έδειχνε 95% το άφησα φόρτισε τελείως και από χτες το απόγευμα είναι στο 85% αλλά με λίγη σχετικά χρήση, μισή ώρα ομιλία συνέχεια 3g και κανά μισάωρο wifi

 

πριν το πάρω ήμουν μεταξύ xperia p & desire x κατέληξα στο xperia αλλά η αλήθεια είναι ότι το μετάνιωσα και όχι λόγω επιδόσεων κτλ είμαι υπερ ικανοποιημένος από αυτά απλά το htc sence είναι τέλειο ίσως και γιατί μετά από 5 χρόνια έφυγα από την HTC και μου κακοφαίνεται

 

το θέμα με την φωτογραφική στα 8mp λύνεται αρκεί να μην το έχετε στο auto εκεί είναι το θέμα του

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.. εχω ζαλιστει εδω και 1 μηνα που ψαχνω κινητο!ξεκινησα απο το SOLE,ειδα οτι με 30Ε παραπανω (skroutz) παω στο Xperia P που ειναι σε ολα καλυτερο ( - μπαταριας )..

Τωρα βλεπωντασ και το διλλημα του φιλου αναρωτιεμαι εγω γιατι εχω αλλο διλλημα?? Xperia P vs SIII Mini. και αυτο γιατι δεν σκεφτηκα καθολου το SII ... γιατι ο κυριοτερος λογος που κολλαω στο να διαλεξω το P αντι του SIII Mini ειναι οτι το δευτερο ερχεται με stock JB ενω στο Xperia P ακομα και η ICS θεωρειται...αναβαθμιση και οχι stock

Edited by Grias
Link to comment
Share on other sites

To SIII mini είναι πραγματικά πολύ αξιόλογο. Απλά φαίνονται λίγο τα Pixelaκια του. Κάθεται τέλεια στο χέρι και έχει τρομερή αίσθηση το scrolling στην οθόνη. Το τι φοράει η κάθε συσκευή δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση με μελλοντικές αναβαθμίσεις εκτός αν δεν μπορείς να περιμένεις την JB. :) Γενικά όμως χάνει ή έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το XP εκτός του GLONASS.

 

Όσο για το "κακή ποιότητα κατασκευής" που ανέφερα παραπάνω για το SII εννοούσα την αίσθηση στο χέρι και την πλαστικούρα. Όχι το δέσιμο της συσκευής. Ελπίζω να μην σε προσέβαλα ea6gka... :O

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες να με προσβαλλεις? σιγα μην παρεξηγηθω μαζι σου για ενα κινητο, απλα εξεφρασα την αντιθετη γνωμη μου γιατι θεωρω οτι εχει αριστη ποιοτητα κατασκευης.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι ...μπορει να παρει και το P οπως ειπαν JB... αλλα..θα δουλευει απροβληματιστα??οπως σε ενα κινητο που την εχει απο μαμα? H ICS αληθεια τρεχει καλα στο Xperia P ??

Δεν εννοω απο θεμα Hardware..Σιγουρα το σηκωνει..απλα λεω αν ειναι καλη η αναβαθμιση πουεδωσε η SONY ..Μιας και ολοι την βαλατε απ οτι ειδα... εχει bugs η αλλα προβληματα?

Edited by Grias
Link to comment
Share on other sites

ναι ...μπορει να παρει και το P οπως ειπαν JB... αλλα..θα δουλευει απροβληματιστα??οπως σε ενα κινητο που την εχει απο μαμα? H ICS αληθεια τρεχει καλα στο Xperia P ??

Δεν εννοω απο θεμα Hardware..Σιγουρα το σηκωνει..απλα λεω αν ειναι καλη η αναβαθμιση πουεδωσε η SONY ..Μιας και ολοι την βαλατε απ οτι ειδα... εχει bugs η αλλα προβληματα?

 

Τα bug της τα έχει η αλήθεια είναι!Σε ταχύτητα gb δεν είναι για μένα η ics.Έχει ένα πολύ ελαφρύ lag στις αρχικές οθόνες(έχω βάλει όμως αρκετά widgets)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να βγει η JB, για να πάρουν τα παιδιά του freexperiaproject τα απαραίτητα αρχεία/drivers που χρειάζονται και να μας ετοιμάσουν CM 10. Μετά δεν θα μας νοιάζει τίποτα :Ρ

 

Εγώ και με ICS πάντως δεν είχα πρόβλημα. Ρόλλαρε μιά χαρά. Αν και είμαι ψιλογυμνούλης στις home screen.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από την καταστροφή του ΟΤ995, είμαι σε αναμονή παραλαβής του xperia P (επιστρέφω ξανά στη sony έχοντας ξεκινήσει από το 1ο xperia X1 :) )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντηαεις σας, αλλα αυτο ειναι το πρωτο μηνυμα απο το καινουργιο μου samsung s ii μου!
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυριο το πρωι θα παραλαβω το καινουριο μου κινητο το xperia p.Θα ηθελα να γνωριζω για την πρωτη φορτιση?ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος;και θεωρειται καλυτερη την θηκη σιλικονης ή την θηκη που μπαινει ολο το κινητο(αν θελετε προτινετε και καμια)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυριο το πρωι θα παραλαβω το καινουριο μου κινητο το xperia p.Θα ηθελα να γνωριζω για την πρωτη φορτιση?ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος;και θεωρειται καλυτερη την θηκη σιλικονης ή την θηκη που μπαινει ολο το κινητο(αν θελετε προτινετε και καμια)

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ανοιξε το, παιξε μζι του μεχι να φτασει η μπαταρια στο 10%, κλειστο, φορτισε το μεχρι να φορτισει και επαναλαβε τη διαδικασια 3-4 φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το, παιξε μζι του μεχι να φτασει η μπαταρια στο 10%, κλειστο, φορτισε το μεχρι να φορτισει και επαναλαβε τη διαδικασια 3-4 φορες.

 

Δηλαδη πριν του κανω την πρωτη φορτιστη θα το ανοιξω μεχρι να το παω 10%?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έρχεται πλήρως αφορτιστο! Το βάζεις κλειστό για τουλάχιστον μισή ώρα κάι το ανοίγεις μετά. Αφού το ανοίξεις περίμενε να πάει 100% κάι μετά είσαι έτοιμος να το χαρείς!

 

Αν θέλεις βέβαια για καλύτερη φόρτιση μην το ανοίξεις καθόλου κάι περίμενε να γεμίσει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή Rom έχει κυκοφορήσει για το κινητό μας; Ελαφριά και γρήγορη;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ωρα το πηρα κ γω σε ασημι! :D

Μεχρι στιγμης ολα οκ...Τωρα κανει αναβαθμισεις:D

 

Welcome to the topic!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λιγο off topic αλλα ενταξει ρε παιδια το δεμα μου εφτασε στο κεντρο διαμετακομισης στις 20:57 θα προλαβει να φυγει σημερα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυριο το πρωι θα παραλαβω το καινουριο μου κινητο το xperia p.Θα ηθελα να γνωριζω για την πρωτη φορτιση?ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος;και θεωρειται καλυτερη την θηκη σιλικονης ή την θηκη που μπαινει ολο το κινητο(αν θελετε προτινετε και καμια)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Οπως τα γραφει ο Κωνσταντινος απο κατω ;)

Ανοιξε το, παιξε μζι του μεχι να φτασει η μπαταρια στο 10%, κλειστο, φορτισε το μεχρι να φορτισει και επαναλαβε τη διαδικασια 3-4 φορες.

Δες και εδω για περισσοτερες πληροφοριες 1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Το κινητό έρχεται πλήρως αφορτιστο! Το βάζεις κλειστό για τουλάχιστον μισή ώρα κάι το ανοίγεις μετά. Αφού το ανοίξεις περίμενε να πάει 100% κάι μετά είσαι έτοιμος να το χαρείς!

Σχεδον ολα ερχονται με ~50% μπαταρια, μαλλον θα ετυχε σε εσενα να ερθει με αδεια :)

 

 

@BMW116i :up::up:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το πρόβλημα με το upadate του viber δεν εμφανίστηκε μόνο σε μένα έτσι;

 

Όσο για την κάμερα, αδημονούμε κάποιο update σε firmware, κάποια jb κάποτε καθώς στο default το φλας δεν συντονίζει με το κλείστρο και βγαίνουν οι μισές πίσσα κατράμι

 

Το πρόβλημα λύνεται προσωρινός με βάση τις παρατηρήσεις των κατόχων (σε όλα τα παρακάτω βάλε ή/και):

 

Λήψη στα 6mpixel όταν βάλεις φλας

Απενεργοποίηση αυτόματων ρυθμίσεων προσαρμογής λήψεων

Ή απλά εγκαθιστάς fx camera, instagram κτλ και συμβιβάζεσαι με χαμηλότερη ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατι είχε αυτοκολλητο πάνω στην οθόνη που ανέφερε αυτό! Charge for 30minutes before turning on! Μου έτυχε σε δύο Xperia p κάι φανταστικά πως αυτό συμβαίνει επειδή η μπαταρία βρίσκεται μέσα στο κινητό! Το δικό σου Xperia p ?ήρθε με 50%?
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατι είχε αυτοκολλητο πάνω στην οθόνη που ανέφερε αυτό! Charge for 30minutes before turning on! Μου έτυχε σε δύο Xperia p κάι φανταστικά πως αυτό συμβαίνει επειδή η μπαταρία βρίσκεται μέσα στο κινητό! Το δικό σου Xperia p ?ήρθε με 50%?

 

Εμένα το δικό μου ήρθε άδειο,σε ενός φίλου γερμανικό στα 3/4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και μενα εχει θεμα το viber... βγαζει σφαλμα στην προσπαθεια να ανοιξω την εφαρμογη, αλλα αν κανω και δευτερη προσπαθεια , τοτε ανοιγει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...