Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που παρατηρησα ηταν οτι το wifi και τα data εμεναν ανοιχτα ακομη και με την εξοικονομηση μπαταριας, οποτε αποφασισα να τα κλεινω χειροκίνητα τα βραδια και this is what I got.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μένουν ανοιχτά μετα το τελευταίο update...Έχει κάποια bugs...Είναι δυνατόν να έβγαλες 7 μέρες????

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα που υπαρχει με τη χρηση του φλας κατα τις νυχτερινες ληψεις(η μιση φωτογραφια βγαινει μαυρη), αναμενεται λενε να λυθει με την εκδοση 6.1.1.B.1.75.Αντιμετωπιζουν πολλοι αυτο το προβλημα,και στα blogs της σονυ αυτο αναφερεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την ICS απο εδω και μια βδομάδα περίπου.

Έχω παρατηρήσει ότι η αυτονομία του κινητού μάλλον μειώθηκε αντί να βελτιωθεί με τη νέα έκδοση...

Δεν ξέρω αν έχω κάποια λάθος ρύθμιση ένα αγνοία μου, αλλα η μπαταρία πέφτει με ταχύτατους ρυθμούς, σε βαθμό που να φοβάμαι να ανοίγω τα δεδομένα...

 

Παρεμπιπτόντως έχω παρατηρήσει ένα παράξενο με τη νέα έκδοση:

Ενώ έχω απενεργοποιησει σε όλους τους λογαριασμούς μου (gmail, fb, twitter κλπ) τη δυνατότητα του αυτόματου συγχρονισμού, παρόλα αυτα κάθε τόσο βλέπω την ένδειξη του αυτόματου συγχρονισμού να ενεργοποιείται αυτόματα χωρίς να το θέλω.

Την απενεργοποιώ και μετα απο λίγο, τσουπ! Πάλι ενεργοποιείται απο μόνη της!

 

Πώς μπορώ να το κλείσω οριστικά; Μηπως αυτο μου τρώει τόση μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους,

 

Πρόσφατα απέκτησα το Xperia P και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εκτός από την μπαταρία που τελειώνει σχετικά γρήγορα με την χρήση που κάνω.

 

Έχετε να προτείνεται καμια θήκη για το κινητό ?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μετά από δύο φορτίσης έχω κατα φέρει την 1η φορα 17 ώρες την 2η 20ώρες και τώρα 20 ωρες και ειμαι στο 45%

 

είναι μικρή η μπαταρία του αλλα αποτελεσματα θα δω σε 2 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδω κ μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Data Traffic. Ενω το ενεργοποιω δεν μου εμφανιζει καμια ενδειξη πανω στη μπαρα σήματος οπως εδειχνε πριν χαρακτηριστικα H ή 3G, και φυσικα δεν εχω καμια προσβαση στο ιντερνετ. Εχω την εντυπωση οτι ξεκινησε απ' οταν εκανα την τελευταια αναβαθμιση πριν καμια δεκαρια μερες....

Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την Παρασκευή θα το έχω στα χέρια μου. Είδα όμως ότι το /data partition είναι γύρω στα 2gb. Ισχύει κάτι τέτοιο; παίζει repartition όπως στο χ5; Όχι ότι είναι λίγα αλλά έτσι να έχουμε να λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδω κ μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Data Traffic. Ενω το ενεργοποιω δεν μου εμφανιζει καμια ενδειξη πανω στη μπαρα σήματος οπως εδειχνε πριν χαρακτηριστικα H ή 3G, και φυσικα δεν εχω καμια προσβαση στο ιντερνετ. Εχω την εντυπωση οτι ξεκινησε απ' οταν εκανα την τελευταια αναβαθμιση πριν καμια δεκαρια μερες....

Καμια ιδεα??

 

Μηπως σβηστηκαν οι ρυθμισεις APN?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως το τσεκάρω αυτο φίλος?

 

Πας στις ρυθμισεις τις συσκευης δικτυα κινητης τηλεφωνιας και μετα ονοματα σημειου προσβασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , Χρονια πολλα , καλη χρονια να εχουμε ολοι!!!! Σημερα ανοιξα και το δωρακι μου για το 13 !!! Και ωω τι εκπληξη .... ενα xperia P ( που το εκανα δωρο στον εαυτο μου :D) . Το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυυυ πρωταρης στα android , και οι αποριες αρχισαν με το που το ανοιξα!!! :worry:

Κατ αρχην ειδα οτι η καρτα sim που εχω δεν ταιριαζει. Τι να κανω να την κοψω η να παω σε κανενα καταστημα να την κοψουν αυτοι, η παιρνω καινουρια ;

Δευτερο θεμα , το screen prodector που εχει πρεπει να το βαλω οποσδηποτε ; Το λεω γιατι τον χαλασα :O και οκ εχω παραγγειλει ηδη απο το ebay , αλλα θα παρει καποιες μερες μεχρι να ερθει . Α και κατι αλλο ρε παιδια , χρησιμοποιητε γραφιδα ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , Χρονια πολλα , καλη χρονια να εχουμε ολοι!!!! Σημερα ανοιξα και το δωρακι μου για το 13 !!! Και ωω τι εκπληξη .... ενα xperia P ( που το εκανα δωρο στον εαυτο μου :D) . Το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυυυ πρωταρης στα android , και οι αποριες αρχισαν με το που το ανοιξα!!! :worry:

Κατ αρχην ειδα οτι η καρτα sim που εχω δεν ταιριαζει. Τι να κανω να την κοψω η να παω σε κανενα καταστημα να την κοψουν αυτοι, η παιρνω καινουρια ;

Δευτερο θεμα , το screen prodector που εχει πρεπει να το βαλω οποσδηποτε ; Το λεω γιατι τον χαλασα :O και οκ εχω παραγγειλει ηδη απο το ebay , αλλα θα παρει καποιες μερες μεχρι να ερθει . Α και κατι αλλο ρε παιδια , χρησιμοποιητε γραφιδα ;

Καρτα sim: Μπορεις να πας σε καποιο μαγαζι να στην κοψουν ή αν ειναι παλια καλυτερα να πας να βγαλεις καινουρια.

screen protector: εχει, θα το δες αν προσεξεις προσεκτικα γυρο-γυρο απο το ακουστικο και στις γωνιες της οθονης.

 

Ριξε λιγο διαβασμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316309

 

Καλη χρονια σε ολους :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξαφνικα σημερα το πρωι σταματησε να δουλευει το widget του καιρου της sony. Δε βρισκει καν τοποθεσια! Το εχει παθει καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου piotr κι σε εμενα δεν δουλευει σημερα πιθανον καποιο προβληματακι εχει θα το διορθωσουν παντως ετσι πιστευω καλη χρονια!
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου piotr κι σε εμενα δεν δουλευει σημερα πιθανον καποιο προβληματακι εχει θα το διορθωσουν παντως ετσι πιστευω καλη χρονια!

Καλη χρονια! Σε ευχαριστώ φίλε απλά ομολογω οτι με ανησυχησε λίγο. Φοβήθηκα μήπως άρχισε τιποτα τρελά !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το stock widget καιρού της Sony δεν δουλεύει από σήμερα το πρωί. Δεν βρίσκει καμία τοποθεσία.

 

Λίγο άσχετο, στο συγκεκριμένο widget μπορούμε να βάλουμε με κάποιον τρόπο να δείχνει καιρό για την τρέχουσα τοποθεσία ώστε να αλλάζει όταν αλλάζουμε πόλη; Μάλλον όχι ε; Δεν βρίσκω κάποια τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

ουτε μενα δουλευει... κατι αλλο ρε παιδια , εχει πολλα προγραμματακια που μαλλον μου ειναι αχρηστα , πως μπορω να τα απεκαταστησω , πρεπει να γινω root ;
Link to comment
Share on other sites

ουτε μενα δουλευει... κατι αλλο ρε παιδια , εχει πολλα προγραμματακια που μαλλον μου ειναι αχρηστα , πως μπορω να τα απεκαταστησω , πρεπει να γινω root ;

 

δυστιχως ναι

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

Το πρώτο δώρο στον εαυτό μου για το 2013 θα είναι το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Το βρήκα στο skroutz σε 2 μαγαζιά και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρίες από αυτά.

Το βρήκα στο http://www.kaizershop.gr και στο http://www.smarties.gr.

Πείτε μου αν έχετε αγοράσει ποτέ από αυτά και τι εμπειρίες είχατε.(μη την πατήσουμε.....)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...