Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα πειραματιζομαι. Οκιμαζω, βγαζω βαζω κλπ κλπ αλλά αποτελεσμα μηδεν.

Και που το απεγκατεστησα απο το τιτανιουμ στο ρυθμισεις-εφαρμογες παλι το εμφανιζει και κανω μετα αναγκαστικη διακοπη και απνεργοποιηση αλλά και παλι μετα στο google play μου δινει μονο την επιλογη ενεργοποιηση...

 

Πως κανω log out απο το google play;;; δε το βρισκω...

 

Ε μα ρε συ, συγνωμη που σε πρηζω και εσενα αλλά τι σκατα ηθελα και την utlimate ειμαι να αναρωτιεμαι...:O

 

Πίστεψε με δε φταίει η ULTIMATE......κάτι άλλο έκανες και σκάλωσε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά , στου φίλου το ΝΕΟ V σταμάτησε ξαφνικά να παίζει το ηχείο και ενώ δεν είναι στο αθόρυβο ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται.Εχεί συμβεί σε κάποιον άλλον.?Μήπως ένα hard reset φτιάξει τα πράγματα.?
Link to comment
Share on other sites

Και τα Ανδροειδή έχουν ψυχή...

Μετά τις πρόσφατες περιπέτειες είχαμε μείνει στο σημείο που με Ultimate 2.0.3 η μπαταρία σε 6-7 ώρες πήγε 20%.Μετά όμως έμεινε εκεί για καμμιά 10αριά και βάλε ώρες (αναμονή με ελάχιστη χρήση). Και πάνω που έλεγα να αρχίσω να κοιτάω μπαταρίες αναθάρησα. Το άφησα να κλείσει το τηλέφωνο μόνο του από μπαταρία και μετά το φόρτισα κλειστό. Ήδη είμαι μια μέρα και 9 ώρες με 67% μπαταρία.:lol:

 

Η Ultimate 2.0.3 μου φάινεται κατα τί πιο αργή από 2 και με λιγότερα τσιμπελέκια από CM. Αλλά ακόμα και έτσι το τηλεφωνάκι είναι σε καλή κατάσταση, δεν θυμάμαι να μου έχει κολλήσει χοντρά μετά την φόρτιση και γενικά είμαι χάπι(α) οπότε προς το παρόν μένει ως έχει.

Mess With The Best,Die Like The Rest :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Περασα δυο φορες την τελευταια εκδοση και εκανα root συμφωνα με τον οδηγο του ZXR και το προβλημα μου ειναι πως μετα απο καθε επανεκκινηση ολες οι ρυθμισεις δικτυου, αρχικης σελιδας, διαχειριστων συσκευης, χανονται. Επισης οταν μεσω καποιας εφαρμογης ανοιγω καποιο link, αυτο ανοιγει εις διπλουν απο μονο του. Γνωριζει καποιος σε τι μπορει να οφειλεται αυτο? Σε καμια προηγουμενη εκδοση kernel με root δεν ειχα τετοιο προβλημα. Φταιει η τελευταια εκδοση ή κατι αλλο?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς ευχαριστώ που το κοίταξες γιατί έχω απογοητευτεί ....

έχω δοκιμάσει και με άλλο καλώδιο και σε άλλη τηλεόραση και με άλλο neo V το οποίο έπαιζε κανονικά ....

προχθες έκανα και "επισκευή" απο το pc companion και έχασα τα πάντα αλλά ούτε πάλι έπαιξε... είναι διαφορετικό αυτό απο το να δοκιμάσω με το sus ?

έκδοση 4.1.Β.0.587

 

το sus ειναι ποιο δυνατο,δοκιμασε το

αν ολα ειναι καλα και αλλου λειτουργουνε οπως λες και δεν δουλεψει μετα απο το sus το πας για service,2 χρονια εγγυηση εχουν οι συσκευες

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Φιλε μου οντως τα εκανες σαλατα γιατι κατα 99% ξεχασες στον AROMA installer να επιλεξεις το NeoV...Ολα αυτα που λες απο αυτο ειναι 100000%.Ξαναφλασαρε την και προσεξε τις επιλογες στον AROMA....

 

Ξαναεκανα flash και οντως,αυτο ηταν το λαθος μου.

Σε ευχαριστω πολυ αρχηγε!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο στο κινητό έχουν παγώσει κάποια από τα app που χρησιμοποιεί το σύστημα.. ξέρει κανείς γτ γίνετε αυτο; βεβαία τα άνοιξα αλλά μου έχει μείνει 1 π δν ανοίγει με τπτ :oops:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω να ξαναπερασω απο την αρχη root, cwm, ultimate 2 αλλά το SUS δε με αφηνει γιατι λεει ειναι ενημερωμενο το τηλ μου.

Πως βγαζω την ultimate 2.0;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω να ξαναπερασω απο την αρχη root, cwm, ultimate 2 αλλά το SUS δε με αφηνει γιατι λεει ειναι ενημερωμενο το τηλ μου.

Πως βγαζω την ultimate 2.0;;;;;

 

Pc companion δοκίμασες;

Στο sus επέλεξες να κάνει κ επιδιόρθωση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να το ρυθμίσω οι φωτογραφίες να αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου?
Ho bisogno di una vacanza!Vorrei volare via di qui...Ho bisogno di viaggiare.. :D
Link to comment
Share on other sites

Pc companion δοκίμασες;

Στο sus επέλεξες να κάνει κ επιδιόρθωση;

με το πρωτο τιποτα, μου λεει παλι οτι ειναι ενημερωμενο και επιδιορθωση να κανω δε με αφηνει...

Στο δευτερο, οχι μονο αναβαθμιση..δε νομιζω πως εχει επιδιορθωση.Μονο το pc companion εχει επιδιορθωση

Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω να ξαναπερασω απο την αρχη root, cwm, ultimate 2 αλλά το SUS δε με αφηνει γιατι λεει ειναι ενημερωμενο το τηλ μου.

Πως βγαζω την ultimate 2.0;;;;;

Να'σαι πάλι!με το flashtool θα το κάνεις.κάνε λίγο υπομονή γιατί ειμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω τα link.αν και νομίζω ότι το έχει στον οδηγό του zxr μαζί με οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες παρατηρησα ενα καινουριο προβλημα στην συσκευη μου..

ενω την συνδεω στον φορτιστη, γραφει κανονικα φορτιση κλπ αλλα το ledaki αντι να ειναι σταθερα αναμενο αναβοσβηνει και η μπαταρια δεν φορτιζει :/

ειμαι με JS 8.2

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες παρατηρησα ενα καινουριο προβλημα στην συσκευη μου..

ενω την συνδεω στον φορτιστη, γραφει κανονικα φορτιση κλπ αλλα το ledaki αντι να ειναι σταθερα αναμενο αναβοσβηνει και η μπαταρια δεν φορτιζει :/

ειμαι με JS 8.2

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε ένα Xperia x10 mini pro,και τελικά αποδείχθηκε πώς ήταν χαλασμένο το κονεκτοράκι του usb,εκεί που φορτίζει δλδ.Το πήγα σε ένα Μαγαζί εδώ στη Δράμα που επισκευάζει τέτοιου είδους βλάβες μου το άλλαξε και είναι κια χαρά πλέον.......κόστος 45 ευρώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ε και που θα βγαλω την ultimate θα μπορεσω να κανω αναβαθμιση μεσω SUS για να ξαναπερασω τα πάντα;

 

Παμε λιγο απο την αρχη γιατι ξαναμπερδευτηκες μου φαινεται.Θες να ξαναπας σε stock 4.1.B.587 σωστα?Για να ξαναρουταρεις να περασεις CWM και να να ξαναφλασαρεις οποια custom rom θελεις π.χ. Ultimate,JellySandwich κλπ.Αλλα επειδη εχεις περασμενη την Ultimate το SEUS αναγνωριζει το τηλεφωνο σαν Arc S και δεν σε αφηνει να κανεις εγκατασταση νεοτερου λογισμικου.Αρα τι κανεις?Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση 4.1.B.587 απο εδω και την περνας μεσω του flashtool.Το οποιο λογικα και εχεις εγκατεστημενο στο PC σου αφου το χρησιμοποιησες για να ρουταρεις την stock rom.Μολις κατεβει λοιπον το αρχειο αν ειναι rar ή zip το αποσυμπιεζεις ωστε να εχει καταληξη .ftf και το τοποθετεις στο :C/flashtool/firmware φροντιζοντας να ειναι μονο του εκει μεσα.Ανοιγεις το flashtool κανεις κλικ στο εικονιδιο με τον κεραυνο,επιλεγεις flashmode ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΑ ΤΠΤ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ πατας εναρξη και ακολουθας τις οδηγιες.Μολις τελειωσει θα εχεις ''καθαρη'' 4.1.Β.587 stock rom.Μετα κανεις και τα υπολοιπα που θες για να ξαναπερασεις την Ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει αν τα συγκεκριμενα handsfree κανουν στο neo v?

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006826

 

Κανουν φιλε,εχουν το κλασσικο βυσμα που εχουν ολα τα ΜΡ3 και τα τελευταια κινητα.

Τα πηρα και εγω τα συγκεκριμενα,αλλα με τη χθεσινη τιμη :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παμε λιγο απο την αρχη γιατι ξαναμπερδευτηκες μου φαινεται.Θες να ξαναπας σε stock 4.1.B.587 σωστα?Για να ξαναρουταρεις να περασεις CWM και να να ξαναφλασαρεις οποια custom rom θελεις π.χ. Ultimate,JellySandwich κλπ.Αλλα επειδη εχεις περασμενη την Ultimate το SEUS αναγνωριζει το τηλεφωνο σαν Arc S και δεν σε αφηνει να κανεις εγκατασταση νεοτερου λογισμικου.Αρα τι κανεις?Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση 4.1.B.587 απο εδω και την περνας μεσω του flashtool.Το οποιο λογικα και εχεις εγκατεστημενο στο PC σου αφου το χρησιμοποιησες για να ρουταρεις την stock rom.Μολις κατεβει λοιπον το αρχειο αν ειναι rar ή zip το αποσυμπιεζεις ωστε να εχει καταληξη .ftf και το τοποθετεις στο :C/flashtool/firmware φροντιζοντας να ειναι μονο του εκει μεσα.Ανοιγεις το flashtool κανεις κλικ στο εικονιδιο με τον κεραυνο,επιλεγεις flashmode ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΑ ΤΠΤ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ πατας εναρξη και ακολουθας τις οδηγιες.Μολις τελειωσει θα εχεις ''καθαρη'' 4.1.Β.587 stock rom.Μετα κανεις και τα υπολοιπα που θες για να ξαναπερασεις την Ultimate.

Αγαπητε κωστα, σου ορκιζομαι πως τα εκανα ολα κατα γραμμα αλλά στις πληροφοριες τηλεφωνου μου λεει αριθμος εκδοσης ultimate HD2.0...

Συγνωμη για ολη τη συγχυση που σας προκαλω αλλά ορκιζομαι πως δεν ειμαι ξανθιά και χαζη.

Η ultimate εχει μπαστακωθει για τα καλα στο κινητο μου..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε κωστα, σου ορκιζομαι πως τα εκανα ολα κατα γραμμα αλλά στις πληροφοριες τηλεφωνου μου λεει αριθμος εκδοσης ultimate HD2.0...

Συγνωμη για ολη τη συγχυση που σας προκαλω αλλά ορκιζομαι πως δεν ειμαι ξανθιά και χαζη.

Η ultimate εχει μπαστακωθει για τα καλα στο κινητο μου..

 

Δεν παιζει αυτο που λες.Ποση ωρα διηρκησε το flash?Κανα 3λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο που λες.Ποση ωρα διηρκησε το flash?Κανα 3λεπτο?

 

Οσο και τις αλλες φορές. Δε μετρησα ακριβως αλλά συντομα εγινε. Καλε αληθεια λεω!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω να ξαναπερασω απο την αρχη root, cwm, ultimate 2 αλλά το SUS δε με αφηνει γιατι λεει ειναι ενημερωμενο το τηλ μου.

Πως βγαζω την ultimate 2.0;;;;;

 

Με Flashtool

Link to comment
Share on other sites

Οσο και τις αλλες φορές. Δε μετρησα ακριβως αλλά συντομα εγινε. Καλε αληθεια λεω!

 

Παμε παλι.Το ξεζιπαρεις γιατι απο οτι ειδα ειναι σε .7z.Το βαζεις στον φακελο firmware του flashtool.Ανοιγεις το flashtool.exe και κανεις κλικ στον κεραυνο.Επιλεγεις flashmode και μετα πρεπει να δεις αυτο

 

http://img694.imageshack.us/img694/7363/flashtool1.png

 

Πατας το ok και περιμενεις κοντα στο μισο λεπτο.Μετα θα σου εμφανιζει αυτο

 

http://img255.imageshack.us/img255/5565/flashtool2.png

 

 

Κανεις οτι λεει (κρατας πατημενο το back και συνδεεις το usb στο PC, οτι ακριβως κανεις και στο SEUS δλδ) και μολις ακουστει ο χαρακτηριστικος ηχος των windows αφηνεις το back και ξεκιναει η διαδικασια του flash.Σε περιπου 3 λεπτα εισαι ετοιμη.Αποσυνδεεις,ανοιγεις και εισαι σε stock.Δεν γινεται πιο αναλυτικα :)

Link to comment
Share on other sites

Βαζω την ultimate αλλά εκει που ειναι να διαλεξω διαδρομη μου λεει δε μπορει να βρεθει το αρχειο και aborted....

TI KANΩ;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Με τα πολύ καλα λόγια που έχετε πει για την ultimate 2.0 αποφάσισα να την δοκιμάσω και να μεταπηδήσω απο την jellysandwich. Καταρχήν εχω καλές εντυπώσεις αλλά ακόμα εχω καιρό να την δω...... Εχω 2 ερωτήσεις για αυτούς που χρησιμοποιούν την rom. Πώς επιλέγω λιγότερες αρχικές οθόνες και πώς βάζω φωτογραφεία σε πλαίσιο στην αρχική οθόνη, δεν πρέπει να εχει τέτοιες επιλογές, υπάρχει κάτι για να τα κάνω αυτά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...