Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερω οτι καπου εχει γραφτει παλι,αλλα περασα μερικες σελιδες και δεν το πετυχα,οποτε θα το ξαναρωτησουμε.

Στην πορεια για να περασω την ultimate, μετα απο ολα τα format/partition εφαγε σκαλωμα το κινητο.

Μετα το restart κολλησε στο SONY και δεν κανει τιποτε απο εκει.

Δοκιμασε να το ανοιξω με to flashtool και το πληκτρο back,αλλα το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη.****edit***** περασα παλι drivers και το αναγνωρισε στο flashtool,οταν το συνδεω το βλεπει και το PC companion αλλα ακομα μενει στο logo SONY.

Τι κανουμε τωρα?

Ευχαριστω!

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια! εδω και μια εβδομάδα εχω το neo V. Διάβασα ολα τα άρθρα απο το XDA και ηλικρινα εχει πονέσει το κεφάλι μου!

Πως μπορώ να εγκαταστησω το flashtool σε Ubuntu 12.04? δεν ξερω πολλα απο Linux! Αν γυνεται μια λεπτομερής βοήθεια γιατί δεν αντέχει άλλο το κεφάλι μου θα τρελαθώ!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εγω την εγκατέστησα και πάλι δεν μου παίζει το hdmi με την τηλεόραση .....

μπορεί κανείς να βοηθησει ρε παιδιά ? έχω ψάξει όλο το φορουμ αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο

για την ακρίβεια βλέπω την εφαρμογή εγκατεστημένη αλλά δεν την βλέπω στον πίνακα με αυτές που τρέχουν

μήπως κάνω κάτι λάθος ????

 

ακόμα το παλεύω και δεν βγάζω άκρη, έχεις κανείς καμία ιδέα ???

μιλάω για την σύνδεση hdmi

να η εφαρμογη

http://www.sendspace.com/file/wvfrp6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εδω και μια εβδομάδα εχω το neo V. Διάβασα ολα τα άρθρα απο το XDA και ηλικρινα εχει πονέσει το κεφάλι μου!

Πως μπορώ να εγκαταστησω το flashtool σε Ubuntu 12.04? δεν ξερω πολλα απο Linux! Αν γυνεται μια λεπτομερής βοήθεια γιατί δεν αντέχει άλλο το κεφάλι μου θα τρελαθώ!

Ευχαριστώ!

 

βαλε windows :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εδω και μια εβδομάδα εχω το neo V. Διάβασα ολα τα άρθρα απο το XDA και ηλικρινα εχει πονέσει το κεφάλι μου!

Πως μπορώ να εγκαταστησω το flashtool σε Ubuntu 12.04? δεν ξερω πολλα απο Linux! Αν γυνεται μια λεπτομερής βοήθεια γιατί δεν αντέχει άλλο το κεφάλι μου θα τρελαθώ!

Ευχαριστώ!

Ριξε μια ματια εδω μηπως σε βοηθησει...

http://duopetalflower.blogspot.gr/2012/08/flashtool-in-ubuntu-linux.html

Link to comment
Share on other sites

εαν κολλησει το κινητο μας στο sony logo μετα το flash τι κανουμε?

 

Καταρχην μην πανικοβληθεις

 

Μου εχει τυχει και πανικοβαλομαι ευκολα ειδικα με αυτο το κινητο

Καταδευτερον, λιγο ανορθοδοξος τροπος αλλά βγαλε την παταρια και πατα το κουμπι να ανοιξει.μετα πες μας

Link to comment
Share on other sites

ποιο συγκεκριμενα?

το seus το βλεπει αλλα μετα περιμενει να κανει Boot το κινητο και .. απλα δεν κανει,μενει κολλημενο.

 

Καταρχην μην πανικοβληθεις

 

Μου εχει τυχει και πανικοβαλομαι ευκολα ειδικα με αυτο το κινητο

Καταδευτερον, λιγο ανορθοδοξος τροπος αλλά βγαλε την παταρια και πατα το κουμπι να ανοιξει.μετα πες μας

τα ιδια,κολλημενο στο sony logo.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια,κολλημενο στο sony logo.

 

επειδη και εμενα κατι τετοια μου εκανε, εισαι σιγουρος οτι εγιναν ολα σωστα;

 

αν δε βρεις ακρη η μονη λυση ειναι να το SUS...:worry:

 

Εχω άλλο προβλημα τώρα.

Εχω περασει απο την επαναφορα του τιτανιουμ το gmail αλλά καθε φορα που το κλεινω και μετα που το ανοιγω σα αν την χανει και πεαω παλι απο το τιτανιουμ και την κανω επαναφορα.Γιατι; ξερει κανεις;;;

 

Εβαλα τελικα την ultimate HD 2.0

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ποιο συγκεκριμενα?

το seus το βλεπει αλλα μετα περιμενει να κανει Boot το κινητο και .. απλα δεν κανει,μενει κολλημενο.

 

Διαβαζε και κανε οτι λενε οι οδηγιες του sus.... κλεινεις το κινητο και.... ακολουθας τις οδηγιες του προγραμματος...

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζε και κανε οτι λενε οι οδηγιες του sus.... κλεινεις το κινητο και.... ακολουθας τις οδηγιες του προγραμματος...

 

κανω οτι μου λεει αλλα κολλαω εκει που λεει περιμενε να ανοιξει εντελως το κινητο.

δεν προχωραει μετα το sony logo.

Link to comment
Share on other sites

Η' πιο σωστα, μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει οταν στο τιτανιουμ τα γραμματα μιας εφαρμογης/προσθετου ειναι κοκκινα, ασπρα και πρασινα;;;
Link to comment
Share on other sites

κανω οτι μου λεει αλλα κολλαω εκει που λεει περιμενε να ανοιξει εντελως το κινητο.

δεν προχωραει μετα το sony logo.

εισαι σιγουρος οτι λεει ετσι? με κλειστο κινητο γινεται η επαναφορα με το sus... εκτοσ αν μιλας για αλλο προγραμμα...

αυτο ειναι το sus http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο με αυτό που συζητάτε. Έχω περάσει την εφαρμογή Go SMS Pro για να ομορφύνει λίγο η οθόνη στα μηνύματα. Στην Ελληνική γραφή όμως δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες αλλά 70. Τι πρέπει να κάνω για να έχω 160 χαρακτήρες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο με αυτό που συζητάτε. Έχω περάσει την εφαρμογή Go SMS Pro για να ομορφύνει λίγο η οθόνη στα μηνύματα. Στην Ελληνική γραφή όμως δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες αλλά 70. Τι πρέπει να κάνω για να έχω 160 χαρακτήρες;

 

Δεν το έχω δουλέψει αλλά νομιζω στις ρυθμίσεις πρέπει να πας για να φτιάξεις!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο με αυτό που συζητάτε. Έχω περάσει την εφαρμογή Go SMS Pro για να ομορφύνει λίγο η οθόνη στα μηνύματα. Στην Ελληνική γραφή όμως δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες αλλά 70. Τι πρέπει να κάνω για να έχω 160 χαρακτήρες;

ρυθμισεις- προηγμενες -ρυθμισεις αποστολης -υποστηριζομενες γλωσσες -λειτουργια ελληνικων sms

Link to comment
Share on other sites

Ρε'σεις παιδιά...το κατέβασα το ICS τελικά...μου διαρκέσει η αναβάθμιση περίπου μισή ώρα και όταν μου ζήτησε να το ενεργοποιήσω άργησε να άνοιξη... μετά όταν ενεργοποιήθηκε,δεν μου είχαν πειραχτεί τα αρχεία, ούτε εφαρμογές ούτε μουσική και εικόνες,και κολλούσε πραγματικά πολύ, αλλά έκανα μια εργοστασιακή επαναφορά (format), αλλά πριν κάνω την αναβάθμιση είχα κρατήσει ένα αντίγραφο ασφάλειας στον υπολογιστή,και όταν έκανα το format,το σύστημα έτρεχε πραγματικά πολύ γρήγορα, δηλαδή σαν το GB λες και το αγόρασα καινούργιο... τέλος πάντων, έβαλα τα αρχεία μου πίσω,και όλα είναι εντάξει, ούτε που κολλάει...δεν ξέρω σε εσάς γιατί κολλάει, μήπως δεν έχετε κάνει format...?
Η ζωή είναι ωραία με το myphone παρέα ... !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

χθες την περασα εγω πανω απο μια αλλη custom rom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023475 - η οποια εμφανισιακα ειναι ωραια αλλα στις εφαρμογες σε εκτελεση η ελευθευρη ram δειχνει 20-50mb.. αν και το κινητο πηγαινε γενικως καλα).

τωρα για την js9 απο χθες που την εχω.. ειναι αρκετα γρηγορη, ιησως και πιο γρηγορη απο την hd ultimate 2, αλλα ενα προβλημα που εντοπισα ειναι πως αν εχεις ανοιχτο ιντερνετ και σου ερθει ενα μηνυμα στο fb ή

οποιαδηποτε ειδοποιηση και απο gmail και απο αλλες εφαρμογες φανταζομαι, δεν σου εμφανιζει ειδοποιηση-ενω ειναι ενεργοποιημενες

 

Την βλέπεις καλύτερη από την js8;

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω μηπως σε βοηθησει...

http://duopetalflower.blogspot.gr/2012/08/flashtool-in-ubuntu-linux.html

 

Θα το προσπαθήσω! ουφ! εχει πονέσει το κεφαλι μου και δεν εχω windows να βαλω!

Ευχαριστώ για την γρήγορη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Την βλέπεις καλύτερη από την js8;

Να σου πω την αληθεια εχει καιρο που ειχα βαλει την 8 και την κρατησα λιγες μερες γιατι ηταν πιο αργη απο την 7.4 που χρησιμοποιουσα, και απο τοτε αλλαξα αρκετες ρομ, γενικα για την 8 μου εχει μεινει η εικονα οτι ηταν μια αργη ρομ κατι που δεν ισχυει τωρα για την 9.

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου να σε βοηθήσω :D Ορίστε όλο το zip https://www.dropbox.com/sh/7ot3dhn1wlr3g89/MgYmREmZiJ

 

Thnx δικε μου.Αντε νω αν δουλευει και σε CM

 

Η' πιο σωστα, μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει οταν στο τιτανιουμ τα γραμματα μιας εφαρμογης/προσθετου ειναι κοκκινα, ασπρα και πρασινα;;;

 

Με κοκκινα γραμματα ειναι οι εφαρμογες συστηματος.Με ασπρα ολες οι υπολοιπες και αυτες που ειναι πρασινες ειναι αυτες που εχεις κανει backup.

 

Εχω άλλο προβλημα τώρα.

Εχω περασει απο την επαναφορα του τιτανιουμ το gmail αλλά καθε φορα που το κλεινω και μετα που το ανοιγω σα αν την χανει και πεαω παλι απο το τιτανιουμ και την κανω επαναφορα.Γιατι; ξερει κανεις;;;

 

Εβαλα τελικα την ultimate HD 2.0

 

Τι εννοεις την χανει?Δεν εμφανιζεται καθολου στο μενου των εφαρμογων?Τραβα μια απεγκατασταση απο το Titanium,κατεβασε το Gmail απο το playstore και μετα μπες Titanium και κανε επαναφορα ΜΟΝΟ των δεδομενων του Gmail για να το εχεις οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις- προηγμενες -ρυθμισεις αποστολης -υποστηριζομενες γλωσσες -λειτουργια ελληνικων sms

Φίλε μου σωστός. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...