Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εεεεε δε ξερω ο οδηγος βημα 4 υποθετω.....

δε χρειαζεται ε;;;:(

 

πωωωω και παιδευομαι τοση ωρα.

 

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ!

ο τιτλος του βηματος 4 ειδες τι λεει??? οχι!

θα κανεις μονο αυτα που θες να κανεις. οχι ολα!

..για να μην σχολιασω οτι συνεχιζεις και διαβαζεις εναν οδηγο για android 2.3.4 ενω εσυ εχεις 4.0.4, και σου εχουμε δωσει ολοι εδω μεσα αλλες οδηγιες... εσυ παρ ολα αυτα διαβαζεις εκεινο............

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ!

ο τιτλος του βηματος 4 ειδες τι λεει??? οχι!

θα κανεις μονο αυτα που θες να κανεις. οχι ολα!

 

:cry::cry::cry:

 

Μα μα μα λέει βήμα 4 δλδ σα να πρεπει να τα κανω όλα...

Ε συγνωμη δε το καταλαβα, για να ιειμαι ειλικρινεις οτι δε χρειαζονται ολα...

Το 5ο ομως να μη το κανω;;Με βολευουν στη μπαρα πανω να τα εχω..

 

Και για να το κανω θα πηδηξω το βημα 4 δλδ;

 

 

Συνδυαστικα διαβαζω, τον οδηγο εκεινο με τον οδηγο του soulfunkdjx

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Μαρία σε έχει πιάσει πανικός και δε διαβάζεις σωστά.Και γενικά άλλα αρχεία νομίζω ότι βάζεις....όλα όσα χρειάζεσαι είναι απλά στον οδηγό μου...Μη μπερδεύεσαι με άλλα sites...Τον χρησιμοποιήσαν τόσα παιδιά εδώ και δεν είχε κανένας πρόβλημα. Λοιπόν διάβασε καλά και αργά βήμα προς βήμα...Και πάλι εδώ είμαστε. To volume down το πατάς πολλές φορές με το που ανοίξεις το κινητό (δηλαδή είσαι ακόμα στο λογότυπο της SONY) και σταματάς όταν σου βγάλει το μενού του cwm. Και αν μπερδεύεσαι τόσο πολύ, υπάρχει και πιο απλός τρόπος να περάσεις το cwm. Όταν είσαι πλέον root πας στο play store και κατεβάζεις την εφαρμογή x-parts. Απο το μενού της συγκεκριμένης εφαρμογής εγκαθιστάς το cwm. Και για να μπεις απλά πατάς πολλές φορές την οθόνη με το που ανοίξεις το κινητό (δηλαδή είσαι ακόμα στο λογότυπο της SONY) ώσπου να σου βγάλει το μενού του cwm. :rtfm:;)
Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry:

 

Μα μα μα λέει βήμα 4 δλδ σα να πρεπει να τα κανω όλα...

Ε συγνωμη δε το καταλαβα, για να ιειμαι ειλικρινεις οτι δε χρειαζονται ολα...

Το 5ο ομως να μη το κανω;;Με βολευουν στη μπαρα πανω να τα εχω..

Και για να το κανω θα πηδηξω το βημα 4 δλδ;

 

ε ναι... οχι ολα με την σειρα... και ξαναλεω.. προσοχη γιατι ο οδηγος ειναι για android 2.3.4, δεν εχω δοκιμασει αν αυτες οι οδηγιες σε ολα τα βηματα ισχυουν και σε 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει δε παιζει τωρα με τιποτα.

Εγινα ροοτ με τον οδηγο σου, εβαλα cwm με τον άλλο οδηγο και μετα ειπα να βαλω το βημα 5

Αλλααααααα παλι μπηκε σε λούπα και ολο παει να ανοιξει και δεν ανοιγει.

Ε τι σκατα; Ποιος με γκανταμιασε;;;;;;;;;;;

 

@xrιstos9298 δε τον ξανακοιταω τον οδηγο. Καποια μλκ πρεπει να παιζει γιατι ολο σε λούπα μπαινει οταν βαζω κατι άλλο,μετα απο το root και το cwm

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει δε παιζει τωρα με τιποτα.

Εγινα ροοτ με τον οδηγο σου, εβαλα cwm με τον άλλο οδηγο και μετα ειπα να βαλω το βημα 5

Αλλααααααα παλι μπηκε σε λούπα και ολο παει να ανοιξει και δεν ανοιγει.

Ε τι σκατα; Ποιος με γκανταμιασε;;;;;;;;;;;

 

@xrιstos9298 δε τον ξανακοιταω τον οδηγο. Καποια μλκ πρεπει να παιζει γιατι ολο σε λούπα μπαινει οταν βαζω κατι άλλο,μετα απο το root και το cwm

 

ΡΕ ΜΑΡΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!! Αφού έγινες root και έβαλες και το cwm για ποιο λογο κανεις το βημα 5????????!!!!!!!!!!!

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!! ΤΟ ΒΗΜΑ 5 ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη συγνωμη συγνωμη.Δε πειραζω τιποτα άλλο.

 

Παιδιά 1000 συγνωμη για ολη τη συγχυση που σας προκαλεσα. Ειναι οτι την πρωτη πρωτη φορα που τα εκανα δε καταλαβαινω και πολυ τι εκανα καθως με καθοδηγουσε κάποιος για να τα κανω και τον εχαριστωωωωω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

 

Τωρα ομως καταλαβα τι παιζει και κυριως οτι άλλα ισχυουν για την καθε εκδοση android.

 

Κάποιος οδηγος για notification bar;;;

Ετσι με τα σηματάκια επάνω και πιο ωραία lockscreen;;;;

 

Ωπα παιδια μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση και μου βγαζει παλι την ιδια. Βλεπω απο τις ρυθμισεις ομως οτι εχει περαστει...Τι παιζει; Να βαλω τον kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf που δεν τον ειχα βάλει και ειχα βαλει τον προγηουμενο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf;; Αυτο φταιει;

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη συγνωμη συγνωμη.Δε πειραζω τιποτα άλλο.

 

Παιδιά 1000 συγνωμη για ολη τη συγχυση που σας προκαλεσα. Ειναι οτι την πρωτη πρωτη φορα που τα εκανα δε καταλαβαινω και πολυ τι εκανα καθως με καθοδηγουσε κάποιος για να τα κανω και τον εχαριστωωωωω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

 

Τωρα ομως καταλαβα τι παιζει και κυριως οτι άλλα ισχυουν για την καθε εκδοση android.

 

Κάποιος οδηγος για notification bar;;;

Ετσι με τα σηματάκια επάνω και πιο ωραία lockscreen;;;;

 

 

Εν ολιγοις ξαααααανα SUS και ξανα ρουτ και ξανά cwm...

 

Ωπα παιδια μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση και μου βγαζει παλι την ιδια. Βλεπω απο τις ρυθμισεις ομως οτι εχει περαστει...Τι παιζει; Να βαλω τον kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf που δεν τον ειχα βάλει και ειχα βαλει τον προγηουμενο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf;; Αυτο φταιει;

Ακριβωςςς.......................

Link to comment
Share on other sites

Βρε τα διαβασα και εκανα οτι εγραφε.

Δλδ κατεβασα,απσυμπιεσα και ετρεξα το cwm apo to pc. ΜΕτα το εκλεισα το κινητο και πατησα το volume down και το ξεζιπαρατο αρχειο generic απο την καρτα μνημης. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟταν ομως παει να ανοιξει, μπαινει σε λούπα και ολο παει να ανοξει και ολο ξαναγυρναει και δειχνει το σημα της sony.

Δε το ξαναβάζω και τερμα. 3η φορά ξανακανω με το SUS εγκτασταση ενηεμρωσης. Ενα root θα βαλω και τερμα.

 

Ακριβώς το generic ποιος οδηγός και γιατί σου λέει να το πειράξεις. Προσπαθείς μέ το βήμα 5 να περάσεις notification bar που είναι για την έκδοση 2 gingerbrad. Για αυτό το λόγο κάνει loop το τηλ σου, Αν ψάξεις μέσα εδώ στο νήμα θα βρεις κάτι αντίστοιχο και για την έκδοση που έχεις τώρα.

 

 

 

Ωπα παιδια μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση και μου βγαζει παλι την ιδια. Βλεπω απο τις ρυθμισεις ομως οτι εχει περαστει...Τι παιζει; Να βαλω τον kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf που δεν τον ειχα βάλει και ειχα βαλει τον προγηουμενο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf;; Αυτο φταιει;

 

Φλάσαρε τον. .587 μέ το flashtool, δεν θα. Χάσεις το root.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για notification buttons κατέβασε από το play store το notification toggles. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΕ BACKUP ΜΕ ΤΟ CWM ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!! Σε φοβήθηκε το μάτι μου εσένα Μαρία... Χα χα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω το Stock AOSP Full Black από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1840580 με ρολόι μαζί...Το έχει κανείς; ή κάποιος που ξέρει θα μπορούσε να το φτιάξει;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα δω τι μπορώ να κάνω.Απλά δεν έχω το pc σήμερα λόγω μετακόμισης.Αν το ξεχάσω στειλε μου pm.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα δω τι μπορώ να κάνω.Απλά δεν έχω το pc σήμερα λόγω μετακόμισης.Αν το ξεχάσω στειλε μου pm.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, με την ησυχία σου!!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα δω τι μπορώ να κάνω.Απλά δεν έχω το pc σήμερα λόγω μετακόμισης.Αν το ξεχάσω στειλε μου pm.

 

Φτιάξτο και για εμάς soulfunkdjx, τώρα που το βλέπω μου αρέσει ποιο πολύ απο αυτό που έχει ήδη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Ultimate 2.0.3 και δεν μπορώ να παίξω ταινίες ούτε στην εφαρμογή ταινίες που έχει ούτε στο mx player...
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Ultimate 2.0.3 και δεν μπορώ να παίξω ταινίες ούτε στην εφαρμογή ταινίες που έχει ούτε στο mx player...

 

Βάλε τον BS player.....

Χμμμ, εγώ τώρα προσπαθώ να δω μια σειρά αλλά δε μου διαβάζει τους υπότιτλους......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον BS player.....

 

Παρατήρησα ότι αν ενεργοποιήσω το H/W αποκωδικοποιητής τότε παίζουν κανονικά στο mx...γίνεται να το κάνω κάπως και στην εφαρμογή ταινίες;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να αλλάξετε τον αποκωδικοποιητή από H/W σε S/W ή το αντίθετο για να παίζουν.Αυτά για τον mxplayer μιας κ γω αυτόν χρησιμοποιώ.Για την εφαρμογή movies δεν ξέρω τι παίζει μιας και το που το είδα στο μενού μου το έστειλα με τη μία αφού στην πρώτη απόπειρα να δω ταινία δεν έπαιζε!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ βρε παιδια! Και πιο ειδικά τον soulfunkdjx για τον οδηγο του!

Ολα οκ ειναι τωρα.Εχω κανει και επαναφορα με το titanium και ειμαι τζαμι!

Το toggles το ειχα και απο πριν.Μια χαρα με βολεψε.

 

Καποια lockcreen ποιο μοδατη; Ή εχετε να προτεινετε καποια που πιθανον να εχετε ήδη;

Link to comment
Share on other sites

Αλληλούια! Επιτέλους τα κατάφερες. Ελπίζω να την χαρείς την Rom.Μία συμβουλή μόνο γιατί βλέπω ότι θες να πειράξεις αρχεία συστήματος για lockscreen.Πριν κανείς οτιδήποτε πάντα backup με το cwm.
Link to comment
Share on other sites

Περνω μεταγραφή σήμερα!!

Κάτοχος πια Xperia p!

Το neo v το αναλαμβάνει η γυναίκα μου πια οπότε γυρνάω σε stock ics!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω sony ericsson neo v κινητο και πηγα σημερα κ αγορασα καινουρια ακουστικα αλλα τα εβαλα και μου εβγαλε μη υποστηριζομενο αξεσουαρ. ξαναπηγα στο καταστημα που τα πηρα (vodafone) και δοκιμασα και αλλα απο αλλες μαρκες και μου εβγαζε παντα το ιδιο μηνυμα... τι προβλημα υπαρχει και τι κανω για να το επιλυσω???? Υ.Γ. Οταν βαζω το βυσμα απο τα ακουστικα των ηχειων που εχω για τον υπολογιστη παιζει κανονικα μουσικη απ το ηχειο, οποτε δεν υπαρχει προβλημα με το κινητο... Υ.Γ. Τσαμπα τα 10.90 μου ευρω..:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω sony ericsson neo v κινητο και πηγα σημερα κ αγορασα καινουρια ακουστικα αλλα τα εβαλα και μου εβγαλε μη υποστηριζομενο αξεσουαρ. ξαναπηγα στο καταστημα που τα πηρα (vodafone) και δοκιμασα και αλλα απο αλλες μαρκες και μου εβγαζε παντα το ιδιο μηνυμα... τι προβλημα υπαρχει και τι κανω για να το επιλυσω???? Υ.Γ. Οταν βαζω το βυσμα απο τα ακουστικα των ηχειων που εχω για τον υπολογιστη παιζει κανονικα μουσικη απ το ηχειο, οποτε δεν υπαρχει προβλημα με το κινητο... Υ.Γ. Τσαμπα τα 10.90 μου ευρω..:(

 

Προφανώς δεν θα κάναν τα ακουστικά που Δοκιμασες..να σου βρούνε ακουστικά η να σου δώσουν τα λεφτά πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...