Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,εσείς που χρεώνοσαστε 1 ευρω καθε μεσα απο τον πάροχο σας για ίντερνετ μπορείτε να στείλετε ενα μήνυμα και να διακόψετε την υπηρεσία π.χ. εγω με. Whats up έστειλα end day και τελιωσε η ιστορία και οταν θελω ίντερνετ απο πάροχο αγοράζω ενα πακετο για ενα μήνα και ολα καλα.

Για άλλες εταιριες στελνεις κατι αναλογο(google it)

Και όπως ειπε κι ο zxr με κλειστά τα δεδομένα δεν ειναι λογικό να συνδεετέ,με ανοιχτά ολο και κάποια εφαρμογή θα μπει απο μόνη της π.χ. καιρός

Για να τα κλείνετε υπαρχει το widget "ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Ο επιμένων νικά" :P και ΝΑΙ, τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω με το cc της wind, όπου άκουσα πως ούτε λίγο ούτε πολύ, πως το τηλέφωνο έκανε update μόνο του και τα κατάφερε μάλιστα και το 'κανε με τα δεδομένα απενεργοποιημένα!! Τώρα είναι στην κουζίνα και μου ψήνει καφέ :lol:

 

Ομως, μου διακόψανε το ιντερνετ μέσω κινητής και θα μπορώ να μπαίνω πλέον μόνο με wifi. Πάλι καλά..

@three_brothers1 θα "πειράξω" και τις ρυθμισεις, για έξτρα ασφάλεια -κοίτα να δεις τι πάθαμε..

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου! Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα κι ένα μόνο έχω να πω για το κινητό: Φ Ο Β Ε Ρ Ο !!!! ;) Έχω όμως ένα θεματάκι... προσπαθώ εδώ και 2 ώρες να το κάνω root αλλά δεν τα καταφέρνω με τπτ:O... τι στο καλό κάνω λάθος; Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή πρώτα; Έχω τικάρει το "άγνωστες πηγές" και τον "εντοπισμό σφαλμάτων" όπως λένε οι οδηγίες... please help!!! :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου! Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα κι ένα μόνο έχω να πω για το κινητό: Φ Ο Β Ε Ρ Ο !!!! ;) Έχω όμως ένα θεματάκι... προσπαθώ εδώ και 2 ώρες να το κάνω root αλλά δεν τα καταφέρνω με τπτ:O... τι στο καλό κάνω λάθος; Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή πρώτα; Έχω τικάρει το "άγνωστες πηγές" και τον "εντοπισμό σφαλμάτων" όπως λένε οι οδηγίες... please help!!! :(

 

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στην παρέα!

Ποια έκδοση λειτουργικού έχεις;

Διάβασε εδω να που λυθούν οι απορίες σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325980

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες αυτο με την μπαταρια χειροτερευει και παει...σημερα μου εβγαλε 1% και μολις το εβαλα στην φορτιση ειχε 36% ενω παλιοτερα ειχε 31%...και το κανω επανεκκινηση καθε μερα...μαλλον καταλαβα τι γινεται...την τελευταια φορα που το φορτισα το αφησα καμποση ωρα παραπανω να φορτισει απο οταν μου εβγαλε οτι φορτισε 100%...και πραγματι μετα απο 10 ωρες περιπου,σε πληρη αδρανεια βεβαια,ειχε παλι 100%...οποτε πρεπει καπως να συγχρονισουμε την πραγματικη μπαταρια που εχει το κινητο με το ποσοστο που μας γραφει το κινητο οτι εχει...εγω τωρα το εβαλα για φορτιση και θα προσπαθησω να το βγαλω ακριβως μολις δειξει 100% και οτι γινει...κανεις που να ξερει κατι σχετικο να βοηθησει????

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες αυτο με την μπαταρια χειροτερευει και παει...σημερα μου εβγαλε 1% και μολις το εβαλα στην φορτιση ειχε 36% ενω παλιοτερα ειχε 31%...και το κανω επανεκκινηση καθε μερα...μαλλον καταλαβα τι γινεται...την τελευταια φορα που το φορτισα το αφησα καμποση ωρα παραπανω να φορτισει απο οταν μου εβγαλε οτι φορτισε 100%...και πραγματι μετα απο 10 ωρες περιπου,σε πληρη αδρανεια βεβαια,ειχε παλι 100%...οποτε πρεπει καπως να συγχρονισουμε την πραγματικη μπαταρια που εχει το κινητο με το ποσοστο που μας γραφει το κινητο οτι εχει...εγω τωρα το εβαλα για φορτιση και θα προσπαθησω να το βγαλω ακριβως μολις δειξει 100% και οτι γινει...κανεις που να ξερει κατι σχετικο να βοηθησει????

 

εγω σημερα το λειτουργησα και λογικα αυριο μεθαυριο θα πεσει η μπαταρια...δεν εχω δει να πεφτει αποτομα...εις το ειδωμεν..μηπως να το παμε για service?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το λειτουργησα και λογικα αυριο μεθαυριο θα πεσει η μπαταρια...δεν εχω δει να πεφτει αποτομα...εις το ειδωμεν..μηπως να το παμε για service?

εγω παντως τωρα μολις το εβγαλα απο την φορτιση αμεσως μολις πηγε 100%...το εκλεισα και το ξανανοιξα...αμα δεν γινει και τωρα κατι πραγματικα δεν ξερω καθολου...καποιος με παρομοιοι προβλημα ας βοηθησει

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα κάτι για τον flas ότι δεν θα υποστηρίζεται μετά τις 15 Αυγούστου.Ξέρει κανείς αν υπάρχει στο market κάποιος παρόμοιος player.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τωρα μολις το εβγαλα απο την φορτιση αμεσως μολις πηγε 100%...το εκλεισα και το ξανανοιξα...αμα δεν γινει και τωρα κατι πραγματικα δεν ξερω καθολου...καποιος με παρομοιοι προβλημα ας βοηθησει

 

Αν είσαι root, δοκίμασε κάποιο Battery Calibration.

Αν έχεις εγκατεστημένο και το CWM, όταν σου ξανακλείσει από μπαταρία, μπες στο CWM και κάνε wipe battery stats.

 

Και τέλος, μήπως έχεις κάποια εφαρμογή/widget διαχείρισης της μπαταρίας; (π.χ. Juice Defender) Αν ναι, δοκίμασε να το/τα ξηλώσεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχετε παρατηρισει ποτε κανεις σας.αλλα ενω εχω τικαρισμενο τον ηχο ξεκλειδωματος,οταν ξεκλιδωνω το κινητο δεν ακουγετε.ξερεται τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχετε παρατηρισει ποτε κανεις σας.αλλα ενω εχω τικαρισμενο τον ηχο ξεκλειδωματος,οταν ξεκλιδωνω το κινητο δεν ακουγετε.ξερεται τι μπορει να φταιει???

 

Είναι ήχος συστήματος,αν έχεις κάποιο app ήχου δες μήπως έχει καμιά ρύθμιση.την είχα πάθει κ γω!μπήκα από το elixir που μου έδινε δυνατότητα ρυθμίσεις ήχου κ το δυναμωσα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root, δοκίμασε κάποιο Battery Calibration.

Αν έχεις εγκατεστημένο και το CWM, όταν σου ξανακλείσει από μπαταρία, μπες στο CWM και κάνε wipe battery stats.

 

Και τέλος, μήπως έχεις κάποια εφαρμογή/widget διαχείρισης της μπαταρίας; (π.χ. Juice Defender) Αν ναι, δοκίμασε να το/τα ξηλώσεις.

 

ομως δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω εγκαταστησει κατι για την μπαταρια...λες να εγκαταστησω το CWM που γραφεις?? τι κανω τωρα? βασικα θα περιμενω σιγουρα να δω σε τι ποσοστο θα μου βγαλει 1%,επειδη χθες που το φορτιζα το εβγαλα αμεσως μολις πηγε 100%,ενω τις αλλες φορες το αφηνα παραπανω....

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το led notification σε 4.0.3; Σε SMS δουλεύει αλλά όχι στις κλήσεις...

 

Υπάρχει κάποιο fix; Απ' ότι είδα μόνο σε 4.0.4 το διορθώσανε.

 

ναι το διορθωσανε λειτουργει κανονικα στις κλησεις και δεν λειτουργει στα μηνυματα:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Στη 4.0.4 δε λειτουργει τιποτα με το led. Εννοω μαλλον οτι λειτουργει οποτε θελει, αν θελει και οπως θελει. Γι'αυτοι εβαλα το no led εφαρμογη που ειναι κορυφαιο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους και όλες !!

 

Έχω ξεκινήσει να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα από την αρχή κατά κύριο λόγο διότι μόλις προχτές έγινα και εγώ κάτοχος του Sony Ericsson Xperia Neo V. Αν και δεν συνηθίζω να γράψω σε φόρουμ κτλ, ωστόσο κάτι με ώθησε στο να φτιάξω λογαριασμό και να καταθέσω και εγώ την άποψη μου...Προερχόμενος από το Sony vivaz ως προηγούμενο κινητό έχω να πω το εξής ....απλά είναι η ΜΕΡΑ με τη ΝΥΧΤΑ για να μην πω τίποτα άλλο και με κόψει η λογοκρισία...Τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω...το έχω εδώ και 2 μέρες...δεν το έχω λιώσει αρκετά οπότε δεν μπορώ να δώσω πλήρη εικόνα του και της λειτουργίας του.. Από όσο έχω διαπιστώσει...έχει πολύ καλό επεξεργαστή...δεν τρώει κολλήματα, αρκετά καλή κάμερα για 5mb, στο κατέβασμα android εφαρμογών ανταποκρίνεται ταχύτατα και γενικά είναι ένα αρκετά φιλικό προς το χρήστη smartphone...Όποια-α θέλει να ρωτήσει κάτι παραπάνω ας κάνει παράθεση στην απάντηση μου, ώστε και εγώ να βρω την ευκαιρία να το σκαλίσω περισσότερο για να απαντήσω..Η τιμή του είναι ΙΔΑΝΙΚΟΤΑΤΗ...Ας σταματήσουμε λοιπόν να είμαστε ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ για λίγο (το ένα μου βρωμάει το άλλο μου ξενίζει), ας σταματήσουν οι συνωμοσίες περί χαλασμένης παρτίδας (ΗΜΑΡΤΟΝ!!) και όλα τα υπόλοιπα κουφά που διάβασα στις μόλις 18 πρώτες σελίδες...Όσοι έχετε τα φράγκα πηγαίνετε πάρτε το χωρίς δεύτερη σκέψη...Εγώ από βοντα το πήρα (σκέτη συσκευή) και δεν έχει τίποτα περι βοντα (logos, live κτλ)..Όσοι εξακολουθείτε να είστε καχύποπτοι κτλ, σκάστε 200 και άλλα τόσα και πηγαίνετε να πάρετε ένα πιο ακριβό κινητό για να μην έχετε διλήμματα με το κατά πόσο καλές βραδινές φωτογραφίες κτλ βγάζει για να έχετε και το κεφάλι σας ήσυχο...

 

Και όπως είδατε πλέον δεν είναι μονάχα αποκλειστικότητα της βοντα το συγκεκριμένο κινητό, αλλά και άλλων γνωστών αλυσίδων ηλεκτρονικών και άλλων συσκευών...ονόματα δε λέμε μην κάνουμε και διαφήμιση...και εντελώς τυχαία το βρίσκετε με ΜΟΛΙΣ 200ευρώ...Μην πάτε όμως ...με τόσο χαμηλή τιμή μάλλον χαλασμένη παρτίδα έχουν δώσει και σε αυτά τα μαγαζιά...!!!! Άλλωστε στη συγκεκριμένη εποχή που όλοι ψάχνουν με το τουφέκι τους πελάτες και η αγορά έχει πάει κατά διαόλου, είναι απολύτως λογικό μία εταιρεία να θέλει να παίξει παιχνίδια στις πλάτες των πελατών της!!! ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ.......

 

Ευχαριστώ για τον χώρο και ελπίζω να μην σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως ακουστεί λίγο παιδική η απορία μου, αλλά υπάρχει τρόπος να βάζουμε smileys σε μνμ κειμένου, γιατί δεν έχω βρει κάτι σχετικό;;;
Link to comment
Share on other sites

Στη 4.0.4 δε λειτουργει τιποτα με το led. Εννοω μαλλον οτι λειτουργει οποτε θελει, αν θελει και οπως θελει. Γι'αυτοι εβαλα το no led εφαρμογη που ειναι κορυφαιο!!!!!!!

 

Δοκίμασε το Light Flow Lite. Πλέον σε μένα λειτουργεί άψογα το led (σε 4.0.3) :up:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Light Flow Lite. Πλέον σε μένα λειτουργεί άψογα το led (σε 4.0.3) :up:

 

εγω ειχα το call reminder το οπιιο σε 4.0.4 δεν λειτουργουσαν...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήχος συστήματος,αν έχεις κάποιο app ήχου δες μήπως έχει καμιά ρύθμιση.την είχα πάθει κ γω!μπήκα από το elixir που μου έδινε δυνατότητα ρυθμίσεις ήχου κ το δυναμωσα

 

απολυτο δικιο ειχες το εφτιαξα σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

ομως δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω εγκαταστησει κατι για την μπαταρια...λες να εγκαταστησω το CWM που γραφεις?? τι κανω τωρα? βασικα θα περιμενω σιγουρα να δω σε τι ποσοστο θα μου βγαλει 1%,επειδη χθες που το φορτιζα το εβγαλα αμεσως μολις πηγε 100%,ενω τις αλλες φορες το αφηνα παραπανω....

 

τελικα ακυρο,τιποτα δεν αλλαξε,παλι εσβησε στο 36%...helppppp

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

τελικα ακυρο,τιποτα δεν αλλαξε,παλι εσβησε στο 36%...helppppp

 

Μήπως έχεις βάλει από <<κάπου>> κάποια εφαρμογή κ σου δημιουργεί πρόβλημα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

"Ο επιμένων νικά" :P και ΝΑΙ, τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω με το cc της wind, όπου άκουσα πως ούτε λίγο ούτε πολύ, πως το τηλέφωνο έκανε update μόνο του και τα κατάφερε μάλιστα και το 'κανε με τα δεδομένα απενεργοποιημένα!! Τώρα είναι στην κουζίνα και μου ψήνει καφέ :lol:..

Άμα έχει προσωπικότητα το κινητό!!!

Παιδιά ίσως ακουστεί λίγο παιδική η απορία μου, αλλά υπάρχει τρόπος να βάζουμε smileys σε μνμ κειμένου, γιατί δεν έχω βρει κάτι σχετικό;;;

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς; Την εργοστασιακή; Άγγιξε το κουμπί δίπλα από το "Κενό" και θα σου τα εμφανίσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...