Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απλα λεω αν υπαρχει προβλημα που ειναι η δευτερη φορτιση και να θα υπαρχει προβλημα με την μπαταρια.

 

οχι κανενα προβλημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι κανενα προβλημα

 

οκ ευχαριστω παντα ειχα αυτον τον "φοβο" οτι δεν πρεπει να μπαινοβγαινει το κινητο στο usb οταν φορτιζει κιολας αυτο το usb..

ευχαριστω και παλι.. :)

Link to comment
Share on other sites

επισης κατι ακομα!

 

οταν κατεβαζουμε εφαρμογες απο το μαρκετ πανε οπου να 'ναι..

γινεται να το "προρυθμισουμε" να πηγαινουν στην sd ?

Link to comment
Share on other sites

οκ. οποτε το ενα αστο.

οσο για το 2 πρεπει οπωσδηποτε να το συνδεσω με τον υπολογιστη..;

γιατι αν το ακνω αυτο ταυτοχρονα φοριζει κιολας ειναι καλο αυτο μιας και ειναι ουσιαστικα η δευτερη φορτιση του..;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Προχώρα άφοβα.

αλλά?έχεις κάποιο link να δω πως?

Θα πρέπει να βάλεις κάποιον άλλον launcher όπως ο Go, o ADW, o 360 κτλ

Δηλαδη με repair θα μπορουμε να γραψουμε στο sys και θα μας εμφανιζει το αρχειο .bak που δημιουργειτε?

Όχι βρε συ. Δεν είπα αυτό. Το repair θα το κάνω στο δικό μου κινητό γιατί δεν έβρισκε τους προεγκατεστημένους ήχους κλήσης. Το έκανα και τώρα είμαι ΟΚ. Το στήνω πάλι!

Και 160 χαρακτήρες και μικρά και ένα sms δεν γίνεται. Ο παραλήπτης κεφαλαία διαβάζει κεφαλαία.

οταν κατεβαζουμε εφαρμογες απο το μαρκετ πανε οπου να 'ναι..

γινεται να το "προρυθμισουμε" να πηγαινουν στην sd ?

 

Όταν τις κατεβάζεις εγκαθίστανται αυτόματα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μετά την εγκατάσταση να τις μετακινήσεις στην sd ώστε να μην πιάνουν χώρο στην εσωτερική μνήμη. Δεν γίνεται με όλες τις εφαρμογές αυτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

να ρωτιξω και εγω κατι....

στην 62 (ρουτ) με αυτών τον οδηγό : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

έφτασα μέχρι το 5 βήμα του οδηγού και...

 

1,δεν μπορω να απενεργοποιήσω την αυτόματη φωτεινότητα (αν και εχει την επιλογή οταν κατεβάζω την επάνω μπάρα)

2,οταν εχω καπια ειδοποίηση πχ ημερολόγιο . κατεβάζω την επάνω μπάρα για να δω...και δεν φενετε τίποτα. μπορώ να αλλάξω το χρώμα της γραμματοσειράς εκεί?

3,οτον το ειχα αγοράσει το κινητό ειχε μια επιλογή για 160 ή 70 γράμματα στο μήνυμα...σε αυτό έχει ΜΟΝΟ με 70....και άντε κατέβασα το handcent sms, ενω εχω απενεργοποίηση απο τον στοκ της ειδοποιήσεις κτλ. μου ερχετε μήνυμα...το διαβάζω απο το handcent sms αλλα μόλις το κλειδώσω και μετα παω να το ξεκλειδώσω μου λεει οτι εχω μήνυμα :wacko:

 

:help:

Link to comment
Share on other sites

Βολευτικα με την στοκ εφαρμογη για τα μηνυματα! Λιγες ωρες που την χρησημοποιω, μπορω να πω οτι μ αρεσει :D στελνει και με μικρα γραμματα, και 160 χαρακτηρες! :cool:

 

στην επισημη ics βρισκεσαι?

γιατι καποιοι λεγανε για οχι με 160 χαρακτηρες

 

επισης κατι ακομα!

 

οταν κατεβαζουμε εφαρμογες απο το μαρκετ πανε οπου να 'ναι..

γινεται να το "προρυθμισουμε" να πηγαινουν στην sd ?

 

καποιες πανε sd μονες τους αλλα οι περισσοτερες πανε τηλεφωνο

μεσω των ρυθμισεων μπορεις καποιες να τις μετακινησεις στην καρτα μνημης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτιξω και εγω κατι....

στην 62 (ρουτ) με αυτών τον οδηγό : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

έφτασα μέχρι το 5 βήμα του οδηγού και...

 

1,δεν μπορω να απενεργοποιήσω την αυτόματη φωτεινότητα (αν και εχει την επιλογή οταν κατεβάζω την επάνω μπάρα)

2,οταν εχω καπια ειδοποίηση πχ ημερολόγιο . κατεβάζω την επάνω μπάρα για να δω...και δεν φενετε τίποτα. μπορώ να αλλάξω το χρώμα της γραμματοσειράς εκεί?

3,οτον το ειχα αγοράσει το κινητό ειχε μια επιλογή για 160 ή 70 γράμματα στο μήνυμα...σε αυτό έχει ΜΟΝΟ με 70....και άντε κατέβασα το handcent sms, ενω εχω απενεργοποίηση απο τον στοκ της ειδοποιήσεις κτλ. μου ερχετε μήνυμα...το διαβάζω απο το handcent sms αλλα μόλις το κλειδώσω και μετα παω να το ξεκλειδώσω μου λεει οτι εχω μήνυμα :wacko:

 

:help:

 

1.εχει απενεργοποιηθει η αυτοματη φωτεινοτητα ο αισθητηρας δηλαδη του κινητου

3.παγωσε το stock sms απο titanium backup η καποια αλλη παρομοια εφαρμογη ή σβησε το handcent και κανε αυτο

Link to comment
Share on other sites

1.εχει απενεργοποιηθει η αυτοματη φωτεινοτητα ο αισθητηρας δηλαδη του κινητου

3.παγωσε το stock sms απο titanium backup η καποια αλλη παρομοια εφαρμογη ή σβησε το handcent και κανε αυτο

 

μόλις είδα οτι στο βήμα 8 απο το λινκ που έδωσα λεει για τα μηνύματα...αν κανω εκεινο (το 8) θα φτιαξει ο στοκ?

 

μπορω να ενεργοποιήσω την αυτόματη φωτεινότητα? (μου άρεσε περισσότερο πριν...

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα οτι στο βήμα 8 απο το λινκ που έδωσα λεει για τα μηνύματα...αν κανω εκεινο (το 8) θα φτιαξει ο στοκ?

 

μπορω να ενεργοποιήσω την αυτόματη φωτεινότητα? (μου άρεσε περισσότερο πριν...

 

θα σου περασει καποιο παρομοιο με τον handcent αλλα ειναι πιο ελαφρυ νομιζω απο το handcent..δοκιμασε το και αυτο και διαλεγεις...παντως καλυ λυση ειναι αυτο που σου εστειλα πριν...δεν βαζεις περιττες εφαρμογες..κρατας το μανισιο που κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ελαφρυ απ ολα...

 

αυτοματη φωτεινοτητα την ενεργοποιεις απο εδω κανοντας τα αντιθετα...

 

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει σχετικά με αυτό το ποστ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4096876#post4096876

 

τι δεν σου κραταει τις τιμες μετα απο επανακκινηση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα παιδια..;

η αναβαθμιση συνδεοντας το κινητο μου ηρθε!

απλα να ρωτησω την κανω με ανοιχτο ή κλειστο το κινητο..;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα παιδια..;

η αναβαθμιση συνδεοντας το κινητο μου ηρθε!

απλα να ρωτησω την κανω με ανοιχτο ή κλειστο το κινητο..;

 

αν εισαι μεσω pc companion με ανοιχτο

αν εισαι μεσω update service σου δινει οδηγιες τι να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω κάπως φτωχό το ραδιοφωνάκι fm. Ας πούμε: δε σου δίνει δυνατότητα αποθήκευσης/αναζήτησης σταθμών σε προκαθορισμένες θέσεις/μνήμες, να ηχογραφήσεις μία εκπομπή, να βλέπεις standar είτε το όνομα του σταθμού είτε τις πληροφορίες RDS, κατ'επιλογή σου, και τέλος να αλλάξεις τον ήχο με κάποιο equalizer. Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα να καλύπτει έστω μέρος απ΄τα παραπάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για repair δηλαδή γιατί νομίζω ότι ξέρω τι βλακεία έχω κάνει.

Μα αν δεν γράφει στο sys τότε πώς αλλάζει το αρχείο; Κάποιο λάθος κάνεις...

 

Απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση;

 

Στείλε μου ένα mail να σου το στείλω.

 

Νομίζω ότι έχω πει να μην επαναλαμβάνουμε τις ίδιες ερωτήσεις.... Τίποτα άλλο δεν λέω...

Γιατί θέλεις να κάνεις αντικατάσταση το hw_config.sh; Ποιο hw_config έχεις και ποια έκδοση της GB έχεις;

 

Βάλε το handcent και πες μας αν κάνει τα ίδια.

 

Πίεσε παραπάνω.

 

Μένουν μόνο κάποια δεδομένα-ρυθμίσεις. Μην σε ανησυχεί όμως. Το Android και γενικότερα το Linux δεν έχουν registry οπότε ότι μένει δεν επιβαρύνει το σύστημα.

 

 

Κατεβασα το handcent και παλι μου λεει οτι δεν μπορει να το στειλει...Με κανενα προγραμμα δεν μπορει να στειλει sms.Εχω το ics καμια βοηθεια?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι μεσω pc companion με ανοιχτο

αν εισαι μεσω update service σου δινει οδηγιες τι να κανεις...

 

 

οκ ευχαριστω με pc companion αρα με ανοιχτο.. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω κάπως φτωχό το ραδιοφωνάκι fm. Ας πούμε: δε σου δίνει δυνατότητα αποθήκευσης/αναζήτησης σταθμών σε προκαθορισμένες θέσεις/μνήμες, να ηχογραφήσεις μία εκπομπή, να βλέπεις standar είτε το όνομα του σταθμού είτε τις πληροφορίες RDS, κατ'επιλογή σου, και τέλος να αλλάξεις τον ήχο με κάποιο equalizer. Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα να καλύπτει έστω μέρος απ΄τα παραπάνω;

Ευχαριστώ.

 

το πρωτο γινεται..βαζεις το αστερακι και το εχεις στα αγαπημενα

το 2ο οχι ενταξει και εγω το χριαζομουνα αλλα δεν πειραζει γινεται με μια εφαρμογη λογικα

το rds το βλεπεις...ονομα σταθμου δεν μπορεις να δεις

για το αλλο δεν ξερω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φιλε ΖΧR βρηκατε καμια ακρη με το minfree??

Με την ευκαιρία του repair που έκανα στο κινητό δοκιμάζω ένα κόλπο για να δω αν θα πιάσει. Σε 2-3 μέρες θα επανέλθω τόσο με αυτό όσο και με καινούρια tweaks.

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει σχετικά με αυτό το ποστ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4096876#post4096876

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

 

Δεν κρατάει τις τιμές μετά από reboot έγραψα και τον κώδικα στο hw_config.sh αλλά και πάλι τζίφος.

Edited by jamman
Link to comment
Share on other sites

καλα με τον es explorer και με λιγες ρυθμισεις στο pc βλεπεις τα κοινοχρηστα αρχεια στο δικτυο.ακουω και μεταφερω την μουσικη κατευθειαν και βλεπω και τις ταινιες απο τον σκληρο.κριμα που το v ζοριζεται λιγο στα 720 p (μπορει να φταιει και το wifi) αλλιως θα ηταν ωραιο για να το συνδεεις στην τηλ και να παιζεις κατευθειαν απο το σκληρο.βαζεις και υποτιτλους και ειναι κομπλε...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορμάρισμα της κάρτας SD, έχασα έναν ήχο με το όνομα "Facebook Pop". Αν μπορεί κανείς να τον ανεβάσει θα είμαι ευγνώμων γιατί ήταν πολύ διακριτικός και βόλευε για μηνύματα και λοιπές ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο γινεται..βαζεις το αστερακι και το εχεις στα αγαπημενα

το 2ο οχι ενταξει και εγω το χριαζομουνα αλλα δεν πειραζει γινεται με μια εφαρμογη λογικα

το rds το βλεπεις...ονομα σταθμου δεν μπορεις να δεις

για το αλλο δεν ξερω

 

Ξέρω για το αστεράκι αλλά δεν μπορώ να έχω ταξινομημένους αλφαβητικά τους σταθμούς.

Το όνομα όντως φαίνεται αλλά όχι μόνιμα, μόνο όταν "θέλει" να το δείξει το rds. Τελικά είναι πράγματι "φτωχό" το προγραμματάκι. Για κανένα άλλο προς αντικατάσταση μάλλον δεν παίζει τίποτα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορμάρισμα της κάρτας SD, έχασα έναν ήχο με το όνομα "Facebook Pop". Αν μπορεί κανείς να τον ανεβάσει θα είμαι ευγνώμων γιατί ήταν πολύ διακριτικός και βόλευε για μηνύματα και λοιπές ειδοποιήσεις.

 

οριστε ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...