Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους...

είχα εγκαταστήσει κάποιες δωρεάν εφαρμογές από το market αλλά δοκίμαζα κάτι και αναγκάστηκα να τις απεγκαταστήσω...τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να τις ξαναεγκαταστήσω;;; δοκίμασα αλλά δεν με αφήνει γιατί λέει ότι είναι ήδη εγκατεστημένες

Δες αυτο : ρυθμισεις> εφαρμογες> διαχειριση εφαρμογων> ολα>, βρες το market και επελεξε εκαθαριση δεδομενων.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

ας προσθέσω και εγώ ένα hint...

χρειάσηκε χθές να αλλάξω password στο google account μου. η αλλαγή έγινε από τον υπολογιστή μου.

το κινητό όπως είναι προφανές τα έπαιξε σχετικά με τον συγχρονισμό και δεν συγχρόνιζε τίποτα. διαγραφή λογαριασμού δεν παίζει χωρίς επαναφαρά και έτσι δεν γινόταν τίποτα. τελικά, προσπάθησα να μπω στο gmail μου από την αντίστοιχη εφαρμογή, και μου ζήτησε το νέο Password. μόλις το έβαλα μπήκε στο mail, αλλά το συγχρόνισε με όλες το λογαριασμό μου στο κινητό, και έτσι ξεμπλόκαρε ο συγχρονισμός και διορθώθηκε το πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις κανεναν οδηγο για overclock το neo v χωρις να χρειαζεται ξεκλειδωμα bootloader? οντας πρωην χρηστης τουμπανιασμενου x10 mini ξερω καλα απο αυτα..αλλα δεν βρισκω τα σωστα αρχεια για την συσκευη αυτη..

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

για να παιξει σε τηλεοραση μεσω HDMI συνδεσης,χρειαζεται και τιποτα αλλο εκτος απο το καλωδιο εννοειται;μου γραφει οτι συνδεθηκε μεσω HDMI αλλα εικονα γιοκ!τι μου ξεφευγει ρε παιδια;(και τρελλαινομαι που λεει αυτος στη παρουσιαση του neo v οτι κι ενας 5χρονος το κανει)

 

Kαλημέρα, εγω το έχω κάνει πάντος.. :p

Δες αν η τηλεόραση σου υποστηρίζει το πρωτόκολλο High Digital Copy Protection.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, εγω το έχω κάνει πάντος.. :p

Δες αν η τηλεόραση σου υποστηρίζει το πρωτόκολλο High Digital Copy Protection.

 

Δε χρειάζεται κάτι, μήπως το καλώδιό σου δεν είναι σωστό? Απλά το συνδέεις τπτ άλλο.

Πάντως δε βρήκα τρόπο να κλείσω την οθόνη του κινητού για όσο παίζει και στην TV

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά η Sony Ericsson προσφέρει από χτές μια beta της ics για τα xperia κινητά - και ναι, και για το Neo V! Μέχρι τώρα δεν υπάρχουν τα ανάλογα Google Apps αλλά είναι μάλλον θέμα χρόνου μέχρι να αναλάβουν τα παιδιά του xda. Είναι αυτονόητο οτι η διαδικασία προσφέρεται για προχωρημένους χρήστες και καταργεί την εγγύηση.

 

Τα λινκ

http://androidcommunity.com/sony-offers-official-ics-beta-roms-for-xperia-arc-s-neo-v-and-ray-phones-20120223/

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/sony-ericsson-xperia-arc-s-ray-and-neo-v-get-ics-beta-50007091/

http://developer.sonymobile.com/wp/2012/02/23/android-ice-cream-sandwich-beta-rom-available-for-unlocked-2011-xperia-smartphone-models/

 

Edit: To έψαξα λιγάκι και ήδη και έχουν ήδη βγει τα ανάλογα φιξ για το wi-fi, bluetooth και Google Apps.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1514399

Edited by Lucretious
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο : ρυθμισεις> εφαρμογες> διαχειριση εφαρμογων> ολα>, βρες το market και επελεξε εκαθαριση δεδομενων.

 

 

το έκανα και δεν πέτυχε...άλλος τρόπος υπάρχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά η Sony Ericsson προσφέρει από χτές μια beta της ics για τα xperia κινητά - και ναι, και για το Neo V! Μέχρι τώρα δεν υπάρχουν τα ανάλογα Google Apps αλλά είναι μάλλον θέμα χρόνου μέχρι να αναλάβουν τα παιδιά του xda. Είναι αυτονόητο οτι η διαδικασία προσφέρεται για προχωρημένους χρήστες και καταργεί την εγγύηση.

 

Τα λινκ

http://androidcommunity.com/sony-offers-official-ics-beta-roms-for-xperia-arc-s-neo-v-and-ray-phones-20120223/

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/sony-ericsson-xperia-arc-s-ray-and-neo-v-get-ics-beta-50007091/

http://developer.sonymobile.com/wp/2012/02/23/android-ice-cream-sandwich-beta-rom-available-for-unlocked-2011-xperia-smartphone-models/

 

Edit: To έψαξα λιγάκι και ήδη και έχουν ήδη βγει τα ανάλογα φιξ για το wi-fi, bluetooth και Google Apps.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1514399

 

Εγώ αυτή τρέχω.. δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρόν..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ την κλασσική ερώτηση...

το google maps για να δουλέψει θέλει απαραίτητα Internet? με σκέτο GPS μου βρίσκει την τοποθεσία μου, αλλά όταν ζητάω οδηγίες για πλοήγηση καθυστερεί πάρα πολύ και το κλείνω. με GPS και Internet βγάζει κατευθείαν οδηγίες. άρα φαντάζομαι πως οι οδηγίες έρχονται μόνο μέσω internet?

 

όσον αφορά άλλα προγράμματα πλοήγησης. έχω διαβάσει πως δεν χρεώνουν, απλά αν θέλεις μπορεί να το "βοηθήσεις" μέσω internet για να κάνουν πιο γρήγορα τη δουλειά τους. άρα το ανοίγεις και λειτουργεί κανονικά σαν κάθε GPS?

Τελευταίο, μια άποψη για το CoPilot ???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ την κλασσική ερώτηση...

το google maps για να δουλέψει θέλει απαραίτητα Internet? με σκέτο GPS μου βρίσκει την τοποθεσία μου, αλλά όταν ζητάω οδηγίες για πλοήγηση καθυστερεί πάρα πολύ και το κλείνω. με GPS και Internet βγάζει κατευθείαν οδηγίες. άρα φαντάζομαι πως οι οδηγίες έρχονται μόνο μέσω internet?

 

όσον αφορά άλλα προγράμματα πλοήγησης. έχω διαβάσει πως δεν χρεώνουν, απλά αν θέλεις μπορεί να το "βοηθήσεις" μέσω internet για να κάνουν πιο γρήγορα τη δουλειά τους. άρα το ανοίγεις και λειτουργεί κανονικά σαν κάθε GPS?

Τελευταίο, μια άποψη για το CoPilot ???

 

φιλε μου οι χαρτες της google χρειαζονται internet για να δουλεψουν..χωρις internet σου βρισκουν μονο το στιγμα με gps αλλα δεν μπορουν να εμφανισουν χαρτες..δοκιμασε καποια προγραμματα που θα βρεις στον οδηγο του zxr για gps..εγω χρησημοποιω το navigon κ ειμαι υπερευχαριστημενος ..ψαξε στο youtube οδηγιες για το πως θα το περασεις ;) ενας ελληνας ειναι κ εκει που μας ξελασπωνει

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Leaked widget/home launcher από το Sony Xperia S μία πρώτη γεύση. http://whos.gr/android/sto-diadiktyo-o-home-launcher-kai-efarmoges-toy-xperia-s

 

Update: Προστέθηκαν περισσότερες φώτος , ο Music player τα σπάει με την απλότητα του και που επιπλέον πρόσθεσαν shuffle και repeat δυνατότητες δεν είδα πουθενά κάτι για equalizer αλλά λίγο με ένοιαζε

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα για λιγο την ics beta..πολυ ομορφη οσο αφορα το βελτιωμενο UI την αναμενω πως και πως.ειδικα αν βαλει γιατα καλα το χερακι της η cyan...τωρα τρεχω miui rom και προς το παρον δειχνει σφαιρατη
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα για λιγο την ics beta..πολυ ομορφη οσο αφορα το βελτιωμενο UI την αναμενω πως και πως.ειδικα αν βαλει γιατα καλα το χερακι της η cyan...τωρα τρεχω miui rom και προς το παρον δειχνει σφαιρατη

 

πηγα σημερα στη βονταφον και μου ειπαν πως τα καινουργια τηλεφωνα τρεχουν την 4 ,εχει παρη κανεις να δει τη τρεχει,ειχαν ετοιμοπαραδοτο με την 4 ,στεκει η λαλακιες λεγανε

Link to comment
Share on other sites

Leaked widget/home launcher από το Sony Ericsson μία πρώτη γεύση. http://whos.gr/android/sto-diadiktyo-o-home-launcher-kai-efarmoges-toy-xperia-s

 

Update: Προστέθηκαν περισσότερες φώτος , ο Music player τα σπάει με την απλότητα του και που επιπλέον πρόσθεσαν shuffle και repeat δυνατότητες δεν είδα πουθενά κάτι για equalizer αλλά λίγο με ένοιαζε

 

οντως τα περασα κ εγω ολα κ ειναι πανεμορφο..ειδικα στην αρχικη οθονη με τρελαινει που ειναι διαφανες κατω..μεγαλωνει την οθονη!

μην κανει ομως κανεις τιποτα αν δε κρατησει backup..εγω κρατησα με το root unistaller για να μπορω να τα κανω χειροκινητα σε περιπτωση λαθους

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ την κλασσική ερώτηση...

το google maps για να δουλέψει θέλει απαραίτητα Internet? με σκέτο GPS μου βρίσκει την τοποθεσία μου, αλλά όταν ζητάω οδηγίες για πλοήγηση καθυστερεί πάρα πολύ και το κλείνω. με GPS και Internet βγάζει κατευθείαν οδηγίες. άρα φαντάζομαι πως οι οδηγίες έρχονται μόνο μέσω internet?

 

όσον αφορά άλλα προγράμματα πλοήγησης. έχω διαβάσει πως δεν χρεώνουν, απλά αν θέλεις μπορεί να το "βοηθήσεις" μέσω internet για να κάνουν πιο γρήγορα τη δουλειά τους. άρα το ανοίγεις και λειτουργεί κανονικά σαν κάθε GPS?

Τελευταίο, μια άποψη για το CoPilot ???

 

μπορει να σε βρει μονο..καθιστερουσε γιατι δεν ειχε ιντερνετ ωστε να βρει τις οδηγιες..καλο ειναι και το προεγκατεστημενο wisepilot που μου αρεσε σε μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στη βονταφον και μου ειπαν πως τα καινουργια τηλεφωνα τρεχουν την 4 ,εχει παρη κανεις να δει τη τρεχει,ειχαν ετοιμοπαραδοτο με την 4 ,στεκει η λαλακιες λεγανε

 

γελαν και τα κοκορια.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιζει να μου ανεβασει κανενας το στοκ πληκτρολογιο του neo v γιατι με βολευε και τωρα με miui δεν θελω να ξανασυνηθιζω αλλο?:O
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/new-android-malware-spreads-via-facebook-app-39841/#more-39841

 

Που είναι η ρύθμιση αυτή που λέει να μην απενεργοποιήσουμε;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/new-android-malware-spreads-via-facebook-app-39841/#more-39841

 

Που είναι η ρύθμιση αυτή που λέει να μην απενεργοποιήσουμε;

 

Ρυθμισεις => Εφαρμoγες => Αγνωστες Πηγες

 

Φρoντισε να μην ειναι τσεκαρισμενo!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!μολις προσφατα απεκτησα και γω το neo v αντιμετωπιζω ομως μια δυσκολια!!!προσπαθω να κατεβασω android εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα!!δηλαδη:παταω το εικονιδιο με το android market και μου λεει συνδεθειτε με τον λογαριασμο σας google η αν δεν εχετε δημιουργηστε τωρα εναν!!τελοσπαντων εγω εχω λογαριασμο google οποτε βαζω gmail kai password και μου λεει:το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τουσ διακομιστες της google για την ρυθμιση του λογαριασμου σασ.η διαδικασια αυτη μπορει να διαρκεσει και μεχρι 5 λεπτα. και μετα απο λιγο μου βγαζει μια ανακοινωση:δεν εινα δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλ σας δεν υποστηριζει υπηρεσιεσ δεδομενων.αν δεν λυθει επικοινωνιστε με την εξυπηρετηση πελατων! τι κανω τωρα;;;;;
Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!μολις προσφατα απεκτησα και γω το neo v αντιμετωπιζω ομως μια δυσκολια!!!προσπαθω να κατεβασω android εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα!!δηλαδη:παταω το εικονιδιο με το android market και μου λεει συνδεθειτε με τον λογαριασμο σας google η αν δεν εχετε δημιουργηστε τωρα εναν!!τελοσπαντων εγω εχω λογαριασμο google οποτε βαζω gmail kai password και μου λεει:το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τουσ διακομιστες της google για την ρυθμιση του λογαριασμου σασ.η διαδικασια αυτη μπορει να διαρκεσει και μεχρι 5 λεπτα. και μετα απο λιγο μου βγαζει μια ανακοινωση:δεν εινα δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλ σας δεν υποστηριζει υπηρεσιεσ δεδομενων.αν δεν λυθει επικοινωνιστε με την εξυπηρετηση πελατων! τι κανω τωρα;;;;;

 

μηπως βαζεις λαθος το passward στο gmail σου οταν πας να συνδεθεις;;

αν βαλεις επανελειμενα λαθος το πασγουορντ μετα για λογους ασφαλειας δεν αποκτας προσβαση ευκολα και σου κανει αυτα τα κουφα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!μολις προσφατα απεκτησα και γω το neo v αντιμετωπιζω ομως μια δυσκολια!!!προσπαθω να κατεβασω android εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα!!δηλαδη:παταω το εικονιδιο με το android market και μου λεει συνδεθειτε με τον λογαριασμο σας google η αν δεν εχετε δημιουργηστε τωρα εναν!!τελοσπαντων εγω εχω λογαριασμο google οποτε βαζω gmail kai password και μου λεει:το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τουσ διακομιστες της google για την ρυθμιση του λογαριασμου σασ.η διαδικασια αυτη μπορει να διαρκεσει και μεχρι 5 λεπτα. και μετα απο λιγο μου βγαζει μια ανακοινωση:δεν εινα δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλ σας δεν υποστηριζει υπηρεσιεσ δεδομενων.αν δεν λυθει επικοινωνιστε με την εξυπηρετηση πελατων! τι κανω τωρα;;;;;

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα είσαι εντάξει...εγγυημένα!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...