Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι σε σένα πήγαινε. :)

Αν ήσουν root τότε θα μπορούσες να μεταφέρεις όλες σχεδόν τις εφαρμογές στην sd σου για να ελευθερώσεις χώρο μιας και αυτό είναι το πρόβλημά σου.

 

Ενταξει οκ με επεισες... παω για ξεκλειδωμα bootloader!

Ευχαριστωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οκ με επεισες... παω για ξεκλειδωμα bootloader!

Ευχαριστωωωωωω

 

οπα! μη βιαζεσαι! αλλο το ροοτ αλλο το ξεκλειδωμα bootloader! μπορεις να κανεις μονο ροοτ για να μεταφερεις τις εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

Όχι τον boot loader! Πονοκέφαλο έχεις! Depon παίρνεις, δεν κόβεις το κεφάλι!

Ένα απλό root θα κάνεις!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα για πρώτη φορά σύνδεσα το κινητό με την τηλεόραση μέσο καλωδίου hdmi.Το αποσύνδεσα και απο εκείνη την στιγμή όποτε μπαίνω στην συλλογή με της φωτογραφίες αργεί να δείξει τις φωτογραφίες που περιέχει ο κάθε φάκελος και επίσης αργεί υπερβολικά να εμφανίσει "καθαρά" την φωτογραφία που έχω "ανοίξει",δηλαδή την εμφανίζει αλλά πολύ θολά και ύστερα από 15-20 δευτερόλεπτα την δείχνει καθαρά.Τη θα μπορούσα να κάνω?

υ.γ.το κινητό φοράει ακόμα 2.3

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις επαναφορα χρειαζεται να εχεις backup!!! ΒΑΣΙΚΟ!

Οχι να εχεις την εκδοση donate... με το donate απλα κανεις πιο ευκολη την επαναφορα..

 

Φυσικά και πρέπει να έχεις buckup,απλά αυτά που έχουν γραφτεί και ξανά γραφτεί επανειλημμένως παραλείπονται. Δλδ εσύ μπορείς Χρήστο να κάνεις επαναφορά με το titanium με την απλή έκδοση; Γιατί από όσο θυμάμαι δεν μπορούσες.

 

 

 

 

 

Καλο θα ηταν να το κανεις edit αυτο,για να μη μπερδευτει κανεις.

 

Θα μπερδευτεί μόνο αυτός που δεν διαβάζει, είναι κατανοητά όλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πρέπει να έχεις buckup,απλά αυτά που έχουν γραφτεί και ξανά γραφτεί επανειλημμένως παραλείπονται. Δλδ εσύ μπορείς Χρήστο να κάνεις επαναφορά με το titanium με την απλή έκδοση; Γιατί από όσο θυμάμαι δεν μπορούσες.

 

Θα μπερδευτεί μόνο αυτός που δεν διαβάζει, είναι κατανοητά όλα.

 

Θα μπερδευτει...

μια χαρα κανεις επαναφορα, μια-μια τις εφαρμογες, απλα με την donate τις κανεις επαναφορα με μια μονο κινηση!

Να τις κανεις freeze και διαφορα αλλα δεν μπορεις με την απλη εκδοση

 

Καλησπέρα,σήμερα για πρώτη φορά σύνδεσα το κινητό με την τηλεόραση μέσο καλωδίου hdmi.Το αποσύνδεσα και απο εκείνη την στιγμή όποτε μπαίνω στην συλλογή με της φωτογραφίες αργεί να δείξει τις φωτογραφίες που περιέχει ο κάθε φάκελος και επίσης αργεί υπερβολικά να εμφανίσει "καθαρά" την φωτογραφία που έχω "ανοίξει",δηλαδή την εμφανίζει αλλά πολύ θολά και ύστερα από 15-20 δευτερόλεπτα την δείχνει καθαρά.Τη θα μπορούσα να κάνω?

υ.γ.το κινητό φοράει ακόμα 2.3

Μια λυση ειναι να κανεις επαναφορα-format με το sus, αλλα θα σου περασει την τελευταια εκδοση. 4.0.4

Αλλη μια λυση ειναι να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το μενου του κινητου..

Ολα αυτα προυποθετουν βεβαια να εχεις κρατησει backup καταλογο, εφαρμογες, μηνυματα κλπκλπ.

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..μου ειναι πραγματικαι δυσκολο να διαβασω ολες τις σελιδες αν ειχε ξανα καποιος παρομοιο προβλημα και συγνωμη αν επαναλαμβανομαι...στα τραγουδια εχει ξεκινησει και μου εμφανιζεται μες στην μεση (εκει ας πουμε που δειχνει το album) μια δικη μου φωτο..επειχηρησα και ελαβα αλλο τραγουδι και ξανα εβγαλε την ιδια φωτο..εσβησα την φωτο και ξανα τα ιδια.οποιδηποτε τραγουδι που θα λαβαινω δηλαδη θα ειναι ετσι?με την φατσα μου μες στην μεση??

 

ευχαριστω προκαταβολικα... ics 4.0.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα για πρώτη φορά σύνδεσα το κινητό με την τηλεόραση μέσο καλωδίου hdmi.Το αποσύνδεσα και απο εκείνη την στιγμή όποτε μπαίνω στην συλλογή με της φωτογραφίες αργεί να δείξει τις φωτογραφίες που περιέχει ο κάθε φάκελος και επίσης αργεί υπερβολικά να εμφανίσει "καθαρά" την φωτογραφία που έχω "ανοίξει",δηλαδή την εμφανίζει αλλά πολύ θολά και ύστερα από 15-20 δευτερόλεπτα την δείχνει καθαρά.Τη θα μπορούσα να κάνω?

υ.γ.το κινητό φοράει ακόμα 2.3

 

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τη μπορεί να το προκάλεσε,και αν υπάρχει κάποια άλλη λύση πέρα από το format.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τη μπορεί να το προκάλεσε,και αν υπάρχει κάποια άλλη λύση πέρα από το format.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Επανεκινιση το εκανες και συνεχιζει και το κανει?

Αν ναι δοκιμασε να κρατισεις backup απο την καρτα μνημης οτι θες,κανε την καρτα ενα format και ξανα περασε τα μεσα

___________________________

Οσοι εχετε ξεκλιδωσει bootloader και ανεβασατε συχνοτητα,ειδατε διαφορα στην ανταποκριση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ροοτ το κινιτο του εβαλα και το κλοκ .. και τωρα μπηκα εκανα εγκατασταση την ultimate hd και μου κανει επανακινηση και μου μενει στο λογοτυπο της σονυ!! ? τι κανω? τι πηγε στραβα?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ροοτ το κινιτο του εβαλα και το κλοκ .. και τωρα μπηκα εκανα εγκατασταση την ultimate hd και μου κανει επανακινηση και μου μενει στο λογοτυπο της σονυ!! ? τι κανω? τι πηγε στραβα?

 

Δεν έκανες τα βήματα κατά γράμμα. Κάνε επαναφορά με SEUS και ξαναπέρνα με την σειρά, root, cwm, Ultimate HD.

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια για τα βηματα εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4505540&highlight=wipe#post4505540

αφου πρωτα κανεις επαναφορα με το sus και μετα ροοτ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδάκια. Στην hd υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω τους 160 χαρακτήρες χωρίς εφαρμογή τύπου handsent; Κάτι είχα διαβάσει εδώ παλιότερα αλλά ούτε το βρίσκω ούτε το θυμάμαι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδάκια. Στην hd υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω τους 160 χαρακτήρες χωρίς εφαρμογή τύπου handsent; Κάτι είχα διαβάσει εδώ παλιότερα αλλά ούτε το βρίσκω ούτε το θυμάμαι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092784#post4092784

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..μου ειναι πραγματικαι δυσκολο να διαβασω ολες τις σελιδες αν ειχε ξανα καποιος παρομοιο προβλημα και συγνωμη αν επαναλαμβανομαι...στα τραγουδια εχει ξεκινησει και μου εμφανιζεται μες στην μεση (εκει ας πουμε που δειχνει το album) μια δικη μου φωτο..επειχηρησα και ελαβα αλλο τραγουδι και ξανα εβγαλε την ιδια φωτο..εσβησα την φωτο και ξανα τα ιδια.οποιδηποτε τραγουδι που θα λαβαινω δηλαδη θα ειναι ετσι?με την φατσα μου μες στην μεση??

 

ευχαριστω προκαταβολικα... ics 4.0.

 

Κανεις με το ιδιο προβληματακι??? :cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks man:-) δεν ήξερα ότι δουλεύει και στην hd. Να μου πεις βέβαια ics based είναι...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με το ιδιο προβληματακι??? :cry::cry::cry::cry::cry:

δοκιμασε να κανεις ενα backup του Player, μετα απεγκατεστησε τον και κανε τον επαναφορα μονο την εφαρμογη (οχι τα δεδομενα της)

Επισης ριξε μια ματια μηπως εχεις πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις ενα backup του Player, μετα απεγκατεστησε τον και κανε τον επαναφορα μονο την εφαρμογη (οχι τα δεδομενα της)

Επισης ριξε μια ματια μηπως εχεις πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις...

 

ειναι το εργοστασιακο...to player που εχει το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

και δεν εισαι και ροοτ να φανταστω..

 

καλα φανταζεσαι...σαν να παιρνει πληροφορια το ιδιο το τραγουδι...και ενταξει λεω,θα σβησω αυτην την φωτο..ματαια...ξανα τα ιδια με την ιδια σβησμενη φωτο.:X:X

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να πας ρυθμισεις - εφαρμογες- ολες, να την βρεις απο εκει και να κανεις εκκαθαριση δεδομενων, αν γινεται..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να πας ρυθμισεις - εφαρμογες- ολες, να την βρεις απο εκει και να κανεις εκκαθαριση δεδομενων, αν γινεται..

 

απιστευτο ...δεν το πιστευω...ΤΙΠΟΤΑ φιλε...τι σκατα ??? μου φαινεται πολυ περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Εδώ είναι μια ROM από το XDA που χρησιμοποιεί το CM10 η οποία φέρνει το Jelly Bean στο NEO V !!! :up: :up: :up:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876792

Όποιος είναι έμπειρος και ενδιαφέρεται μπορεί να τη δοκιμάσει και να πει τα συμπεράσματα του και στους άλλους!

Κάποιοι που την έχουνε βάλει ήδη λένε ότι είναι πολύ ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..μου ειναι πραγματικαι δυσκολο να διαβασω ολες τις σελιδες αν ειχε ξανα καποιος παρομοιο προβλημα και συγνωμη αν επαναλαμβανομαι...στα τραγουδια εχει ξεκινησει και μου εμφανιζεται μες στην μεση (εκει ας πουμε που δειχνει το album) μια δικη μου φωτο..επειχηρησα και ελαβα αλλο τραγουδι και ξανα εβγαλε την ιδια φωτο..εσβησα την φωτο και ξανα τα ιδια.οποιδηποτε τραγουδι που θα λαβαινω δηλαδη θα ειναι ετσι?με την φατσα μου μες στην μεση??

 

ευχαριστω προκαταβολικα... ics 4.0.

 

Απ το ίδιο το τηλέφωνο δυσκολεύομαι να βρω κάτι για το πρόβλημά σου. Καλύτερα κατέβασε έναν ID3 Tag Editor όπως το

Tag & Rename http://download.cnet.com/Tag-Rename/3000-2141_4-10041852.html

Θα συνδέσεις τη συσκευή σου για να δει το πρόγραμμα τα τραγούδια που είναι στην κάρτα μνήμης. Σε όσα υπάρχει η εικόνα θα μπορείς να κάνεις remove και save.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...