Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως πάει το Neo V με (official) ICS? Παραμένει γρήγορο όπως με το GB ή CPU/RAM φτάνουν στα όρια τους?

 

Για μένα όχι τόσο καλά όσο θα ήθελα.Αρχή ειναι ακόμα βέβαια..

Εγώ με τη ram είχα θέμα,με gb έχω περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα πρώτα με flashtool την 4.04 και μετά την Pureness και είναι οκ.

 

Μπορεις να εξηγησεις λιγο την διαδικιασια? Γιατι στο XDA λεει πχ στην αρχη πως θες full wipe με CWM, με την οποια θες ομως να εισαι και rooted (για να εγκατασταθει το CWM). Εσυ ησουν με rooted 4.0.4 και περασες στην Pureness?

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει το Neo V με (official) ICS? Παραμένει γρήγορο όπως με το GB ή CPU/RAM φτάνουν στα όρια τους?

 

δυστυχως χαλια για μενα φιλε η ics. Πολλα κολληματα, οχι ομαλη λειτουργια του interface, σαν να χανει frames. Καταλαβαινεις πως βαρυγκομαει. Επισης προβλημα στην ληψη βιντεο.

Γυρισα στην gb με ρουτ και το κινητο πεταει. Δεν ξανα δοκιμαζω αλλη αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως χαλια για μενα φιλε η ics. Πολλα κολληματα, οχι ομαλη λειτουργια του interface, σαν να χανει frames. Καταλαβαινεις πως βαρυγκομαει. Επισης προβλημα στην ληψη βιντεο.

Γυρισα στην gb με ρουτ και το κινητο πεταει. Δεν ξανα δοκιμαζω αλλη αναβαθμιση

 

Μια από τα ίδια μόνο που την επιστροφή σε GB την έκανα σε εξουσιοδοτημένο service της Sony. Πιο όμορφη βέβαια η ICS, αλλά με GB το κινητό ρολάρει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μια ερώτηση . Γιατί σε κάποια φόρουμ και ακόμα και στο " γρήγορη απάντηση" στο myphone όταν πάω να απάντησω/ρωτήσω,δεν με αφήνει να γράψω; Μπορώ να πατήσω το κουμπί απάντησης αλλά δεν με αφήνει να γράψω. Τελευταία το κάνει και στο mail μου. Χρησιμοποιω dolphin browser. Έχετε κάποια πρόταση; Ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Εκανα την βλακεία κ αναβάθμισα το κινητο της ξαδερφης μου σε ics κ απο τότε σέρνεται ασύστολα. Οποτε έχω φάει τρελο καλο απο εκείνη.

Τι μου συστηνετε να κάνω; Να γυρίσω σε επίσημη gingerbread ;αυτό πως γίνεται χωρίς να πάω αντιπροσωπεία;

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Εκανα την βλακεία κ αναβάθμισα το κινητο της ξαδερφης μου σε ics κ απο τότε σέρνεται ασύστολα. Οποτε έχω φάει τρελο καλο απο εκείνη.

Τι μου συστηνετε να κάνω; Να γυρίσω σε επίσημη gingerbread ;αυτό πως γίνεται χωρίς να πάω αντιπροσωπεία;

Ευχαριστω.:)

 

Στην υπογραφή μου θα βρεις το δρόμο σου:thumbup:

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το κινητο αυτο..και θελω να βαλω τον τομ τον γατο αλλα τι πρεπει να κανω το εχω αποθηκευσει στο πσ μου που το αποθηκευω στο κινητο και τι κανω μετα?

ευχαριστω

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το κινητο αυτο..και θελω να βαλω τον τομ τον γατο αλλα τι πρεπει να κανω το εχω αποθηκευσει στο πσ μου που το αποθηκευω στο κινητο και τι κανω μετα?

ευχαριστω

:)

 

βαλτον απο το play store

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Στους ποσους βαθμούς κάνει μπαμ;:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγινε φιλε μου ευχαριστω ρε παιδια ξερετε που μπορω να βρω εφαρμογες απο το κινητο για το κινητο στο play store θα βρω τα παντα απο εφαρμογες?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγινε φιλε μου ευχαριστω ρε παιδια ξερετε που μπορω να βρω εφαρμογες απο το κινητο για το κινητο στο play store θα βρω τα παντα απο εφαρμογες?

ευχαριστω

 

Αν και δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοείς, εφαρμογές βρίσκεις μέσω του play store!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Εκανα την βλακεία κ αναβάθμισα το κινητο της ξαδερφης μου σε ics κ απο τότε σέρνεται ασύστολα. Οποτε έχω φάει τρελο καλο απο εκείνη.

Τι μου συστηνετε να κάνω; Να γυρίσω σε επίσημη gingerbread ;αυτό πως γίνεται χωρίς να πάω αντιπροσωπεία;

Ευχαριστω.:)

 

Στην υπογραφή μου θα βρεις το δρόμο σου:thumbup:

 

Ευχαριστω πολυ. ειδα τον τροπο που προτεινεις. μια ακομα ερωτηση.

Η rom που μπαινει με τον τροπο που προτεινεις ειναι στοκ? κ με τη μεθοδο που προτεινεις ωστε να αυξηθει το μεγεθος sms χανεται η εργοστασιακη εγγυηση ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι stock και είναι η nordic συγκεκριμένα. Όχι δεν χάνεται η εγγύηση. Αν ωστόσο δεν θες να μπλέξεις με πείραγμα αρχείων τότε απλά εγκατέστησε το handcent sms και λύνεις και το πρόβλημα των 160 χαρακτήρων χωρίς περαιτέρω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. ειδα τον τροπο που προτεινεις. μια ακομα ερωτηση.

Η rom που μπαινει με τον τροπο που προτεινεις ειναι στοκ? κ με τη μεθοδο που προτεινεις ωστε να αυξηθει το μεγεθος sms χανεται η εργοστασιακη εγγυηση ή οχι.

 

Αν πάλι δεν θέλεις να πειράξεις μόνος σου, πας σε ένα εξουσιοδοτημένο service και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγγνώμη αν το βρειτε ΟΤ, αλλά δε βρίσκω κάτι αλλού. Στο V με 4.0.3 ρουτ προσπαθώ να σβήσω την εφαρμογή Χάρτες 6.9.0 για να επιστρέψω στην 6.8 (έχω το apk). Απ' όπου κι αν δοκιμάσω την απεγκατάσταση (σύστημα, Elixir, Root Uninst), μου ξαναβάζει την "εργοστασιακή" 6.03 κι αν δοκιμάσω να κάνω install την 6.8 από το Astro, μου γράφει στο τέλος: "Η εφαρμ. δεν είναι εγκατεστημένη - Υπάρχει ήδη εγκατεστημένο ένα πακέτο με το ίδιο όνομα και με προβληματική υπογραφή". Αντίθετα, αν πάρω από το μαρκετ την 6.9, η εγκατάσταση γίνεται κανονικά.

 

Υπάρχει λύση;

 

bump!

Κανείς;

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

Είναι stock και είναι η nordic συγκεκριμένα. Όχι δεν χάνεται η εγγύηση. Αν ωστόσο δεν θες να μπλέξεις με πείραγμα αρχείων τότε απλά εγκατέστησε το handcent sms και λύνεις και το πρόβλημα των 160 χαρακτήρων χωρίς περαιτέρω.

 

δηλαδη μετα το root to mono << προβλημα>> που προκυπτει ειναι με τους χαρακτηρες sms και λυνεται με τετοια προγραμματα μονο?

δεν διορθωνεται ο κανονικος τροπος αποστολης sms απο το κινητο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Το Neo V δεχεται καρτα μνημης Micro SDHC ?

Τέτοια έχω στα 16GB. Κανένα πρόβλημα.

δηλαδη μετα το root to mono << προβλημα>> που προκυπτει ειναι με τους χαρακτηρες sms και λυνεται με τετοια προγραμματα μονο?

δεν διορθωνεται ο κανονικος τροπος αποστολης sms απο το κινητο?

Μην μπερδεύεστε. Το έχω πει και θα το ξανά πω. Το root δεν έχει καμία σχέση με τις λειτουργίες του κινητού, δεν έχει καμία σχέση με τους 160 χαρακτήρες, δεν έχει καμία σχέση με το hardware ή με οτιδήποτε άλλο βάζει ο νους σας. Το μόνο πράγμα που κάνει το root είναι να σου δίνει την δυνατότητα να πειράξεις οποιοδήποτε αρχείο του λειτουργικού θες. Είναι η πόρτα που σε βάζει μέσα στο σπίτι. Από κει πέρα αν εσύ θα πας στο σαλόνι, την κουζίνα ή την τουαλέτα είναι δικό σου θέμα.

 

Για να διορθωθούν οι 160 χαρακτήρες τότε είτε κατεβάζεις και περνάς την rom που προορίζεται για την Ελλάδα, είτε κάνεις αυτό που περιγράφεται εδώ είτε απλά βάζει το handcent.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να διορθωθούν οι 160 χαρακτήρες τότε είτε κατεβάζεις και περνάς την rom που προορίζεται για την Ελλάδα, είτε κάνεις αυτό που περιγράφεται εδώ είτε απλά βάζει το handcent.

που βρισκουμε την rom που προοριζεται για Ελλαδα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...