Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας φίλης το άσπρο neo v της έπεσε με αποτέλεσμα να κάνει στη γωνία μπροστά αριστερά ένα σημαδάκι το όποιο την ενοχλεί μόνο αισθητικά!

Ξέρετε αν θέλει αλλαγή κ η οθόνη οπότε δε συμφέρει, η αλλάζει μόνο το γύρω πλαίσιο;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παίδες..έχω την 4.0.4 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την απόκριση της συσκευής μου.Δεν θέλω να γυρίσω σε 2.3.4, άρα το μόνο που μένει είναι να αρχίσω να βάζω custom ICS Roms.Όσοι ξεκλειδώσατε το bootloader το κάνατε μεσω Sony??Ή με τον άλλο τρόπο (που είναι και δυσκολότερος).Αν τελικά το πάρω απόφαση και τελικά το ξεκλειδώσω (χάνοντας την εγγύηση προφανώς) ποια rom προτείνετε για αρχή.Thnx

 

Με ενδιαφέρει και μένα μια απάντηση στα ερωτήματα του φίλου μας και που θα τις βρούμε? Οι custom roms είναι μόνο android σωστά? Δεν υπάρχουν δηλαδή προγράμματα από εταιρίες όπως Sony htc Samsung παρά μόνο το android έ?

Και κάτι άλλο πως καθαρίζω τις διάφορες πληροφορίες που έχουν εμφανιστεί στις ειδοποιήσεις όπως για τοupdate που δεν μπορώ να κάνω για να εχώ το 4.0.4 ? Επίσης μου έχει εμφανιστεί και το vplayer να προσπαθεί να κάνει updateκαι να μην ολοκληρώνερε ποτέ και δείχνει συνέχεια οτι προσπαθεί να το κατεβάσει.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην 4.0.3!

Αν περάσω την 4.0.4 εκτός του οτι θα χαθεί το root.... θα διαγραφούν και τα tweaks απο το build.prop ??

Επίσης έχει βγει root για την 4.0.4?

Thanks εκ των προτέρων!

 

Μιας φίλης το άσπρο neo v της έπεσε με αποτέλεσμα να κάνει στη γωνία μπροστά αριστερά ένα σημαδάκι το όποιο την ενοχλεί μόνο αισθητικά!

Ξέρετε αν θέλει αλλαγή κ η οθόνη οπότε δε συμφέρει, η αλλάζει μόνο το γύρω πλαίσιο;

 

Έχω την εντύπωση πως μπορείς να αλλάξεις μόνο το γύρω πλαίσιο αλλά και αυτό με επιφύλαξη!

Ίσως κάποιος άλλος γνωρίζει 100%

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να εκτυπώνω μέσω wifi;

https://play.google.com/store/search?q=wifi+printing&c=apps

παιδια θελω να μου πειτε πως μπορω να αλλαξω τους ηχους μηνυματος γιατι μου βγαζει μονο καποιους ηχους κ δεν μπορω να επιλεξω απο αλλου ηχο μηνυματος.εχω ψαξει ολο το κινητο κ δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση.

Αν επιλέξεις "Βιβλιοθ. Μουσικής" σε πάει στο φάκελο που έχεις την μουσική σου οπότε διαλέγεις αυτό που θες.

Μιας φίλης το άσπρο neo v της έπεσε με αποτέλεσμα να κάνει στη γωνία μπροστά αριστερά ένα σημαδάκι το όποιο την ενοχλεί μόνο αισθητικά!

Ξέρετε αν θέλει αλλαγή κ η οθόνη οπότε δε συμφέρει, η αλλάζει μόνο το γύρω πλαίσιο;

Μπορείς να αλλάξεις τα πλαστικά χωρίς να πειράξεις την οθόνη.

Παιδιά είμαι στην 4.0.3!

Αν περάσω την 4.0.4 εκτός του οτι θα χαθεί το root.... θα διαγραφούν και τα tweaks απο το build.prop ??

Επίσης έχει βγει root για την 4.0.4?

Thanks εκ των προτέρων!

Ναι θα διαγραφούν. Όχι δεν έχει βγει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πάω να ανοίξω την συσκευή αλλά τίποτα, νεκρό. Βγάζω μπαταρία, βγάζω κάρτες τίποτε. Το συνδέω με τον υπολογιστή για να ξαναπεράσω μέσω SUS την τελευταία έκδοση πάλι τίποτε. Το βάζω να φορτίσει και δεν ανάβει λαμπάκι, νεκρό τελείως. Έχω την ics 4.0.4 και εκτός ότι συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού σε χρόνο μηδέν όλα τα άλλα είναι αίσχος χώρια που δεν υπάρχει και εύκολο root. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Σκέφτομαι να το πάω στο σέρβις και να τους πω να μου το γυρίσουν στην αρχική 2.3.4 που τουλάχιστον είχε σωστή λειτουργία. Αν όμως μου περάσουν την έκδοση που τελειώνει σε 62 στην 2.3.4 θα υπάρχει πάλι θέμα με το root;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ics ξεκιναω να κανω εγκατασταση την προηγουμενη εκδοση 2,3

Ακολουθω τον οδηγο του zxr "3.5 Σενάριο 4: Έχω την έκδοση 4.0 περασμένη και θέλω να επιστρέψω στην 2.3 γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος"

Εχω παρει bacjup τις επαφες θα παρει και την καρτα μνημης για να την κανω format.

Τα προγραμματα δεν με ενδιαφερει να τα παρω bakup.

Πρεπει να προσεξω κατι αλλο?

Ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

παίδες..έχω την 4.0.4 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την απόκριση της συσκευής μου.Δεν θέλω να γυρίσω σε 2.3.4, άρα το μόνο που μένει είναι να αρχίσω να βάζω custom ICS Roms.Όσοι ξεκλειδώσατε το bootloader το κάνατε μεσω Sony??Ή με τον άλλο τρόπο (που είναι και δυσκολότερος).Αν τελικά το πάρω απόφαση και τελικά το ξεκλειδώσω (χάνοντας την εγγύηση προφανώς) ποια rom προτείνετε για αρχή.Thnx

 

Ξεκλείδωστον! με τον unofficial τρόπο πάντα. Είναι πολύ εύκολο τελικά (αν και φαίνεται δύσκολο).

 

Για roms κοίτα προς xda μεριά. Εγώ στα 2 neo v μου έχω του emann και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Περισσότερες πληροφορίες σε αυτό το τόπικ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948&page=23

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως μου περάσουν την έκδοση που τελειώνει σε 62 στην 2.3.4 θα υπάρχει πάλι θέμα με το root;

Δεν υπάρχει one click root αλλά μπορείς να δεις αυτό

Καλησπέρα

Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ics ξεκιναω να κανω εγκατασταση την προηγουμενη εκδοση 2,3

Ακολουθω τον οδηγο του zxr "3.5 Σενάριο 4: Έχω την έκδοση 4.0 περασμένη και θέλω να επιστρέψω στην 2.3 γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος"

Εχω παρει bacjup τις επαφες θα παρει και την καρτα μνημης για να την κανω format.

Τα προγραμματα δεν με ενδιαφερει να τα παρω bakup.

Πρεπει να προσεξω κατι αλλο?

Ευχαριστω.

Αφού δεν σε ενδιαφέρουν οι εφαρμογές είσαι ΟΚ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω πάρει το NEO V και έχω την εξής απορία η κάρτα τον 2GB όταν την άνοιξα είχε ελεύθερα μόνο το 1GB γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωστον! με τον unofficial τρόπο πάντα. Είναι πολύ εύκολο τελικά (αν και φαίνεται δύσκολο).

 

Για roms κοίτα προς xda μεριά. Εγώ στα 2 neo v μου έχω του emann και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Περισσότερες πληροφορίες σε αυτό το τόπικ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948&page=23

oops τώρα το είδα το topic αυτό:!: thnx!

Link to comment
Share on other sites

Kατά λάθος πάτησα συγχρονισμό με το picasa. Ετσι έχω τώρα πάνω από πεντακόσιες φωτογραφίες που δεν μπορώ να σβήσω με τίποτα! Δεν φαίνονται πουθενά στον υπολογιστή, ούτε όταν ανοίγω το media go, ούτε στην κάρτα, πουθενά!

Κάποια ιδέα;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις βλέπεις στην sd τότε λογικά θα πρέπει να είναι σε κάποιο φάκελο του συστήματος. Θα πρέπει να είσαι root για να τον δεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις βλέπεις στην sd τότε λογικά θα πρέπει να είναι σε κάποιο φάκελο του συστήματος. Θα πρέπει να είσαι root για να τον δεις.

 

Οπότε λύση όπως είμαι δεν παίζει. Θα πρέπει κάποια στιγμή να το επιχειρήσω. Να σβήσω κι αυτές κι άλλα πολλά άχρηστα.

Ευχαριστώ.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω πληκτρολογια που εχω εγκαταστησει ωστε να διαγραψω καποιο απο αυτα;

Στις Ρυθμίσεις-->Γλώσσα και εισαγωγή δεν τα βλέπεις; Αν έχεις περάσει εσύ κάποια πληκτρολόγια θα πρέπει να τα βλέπεις στις Εφαρμογές σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω πληκτρολογια που εχω εγκαταστησει ωστε να διαγραψω καποιο απο αυτα;

 

απο την διαχειρηση εφαρμογων στην καρτελα ολα..

 

Καλησπέρα σας έχω πάρει το NEO V και έχω την εξής απορία η κάρτα τον 2GB όταν την άνοιξα είχε ελεύθερα μόνο το 1GB γιατί ?

 

με το που πηρες το κινητο?ισως ειχε περασμενο το gps αν και δεν νομιζω...εμενα μια χαρα ητανε..απο οσο θυμαμαι δηλαδη να σου πω την αληθεια γιατι ειχα βαλει δικια μου 4αρα και τωρα εχω μια 16αρα

 

Σήμερα το πρωί πάω να ανοίξω την συσκευή αλλά τίποτα, νεκρό. Βγάζω μπαταρία, βγάζω κάρτες τίποτε. Το συνδέω με τον υπολογιστή για να ξαναπεράσω μέσω SUS την τελευταία έκδοση πάλι τίποτε. Το βάζω να φορτίσει και δεν ανάβει λαμπάκι, νεκρό τελείως. Έχω την ics 4.0.4 και εκτός ότι συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού σε χρόνο μηδέν όλα τα άλλα είναι αίσχος χώρια που δεν υπάρχει και εύκολο root. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Σκέφτομαι να το πάω στο σέρβις και να τους πω να μου το γυρίσουν στην αρχική 2.3.4 που τουλάχιστον είχε σωστή λειτουργία. Αν όμως μου περάσουν την έκδοση που τελειώνει σε 62 στην 2.3.4 θα υπάρχει πάλι θέμα με το root;

 

ναι..η διαδικασια ειναι πολυ δυσκολη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις-->Γλώσσα και εισαγωγή δεν τα βλέπεις; Αν έχεις περάσει εσύ κάποια πληκτρολόγια θα πρέπει να τα βλέπεις στις Εφαρμογές σου.

 

Σωστος για αλλη μια φορα! Σε ευχαριστω και μην ξεχνας οτι περιμενουμε την ZXRom!:wink: ....Οταν βρεις χρονο βεβαιως βεβαιως.:food:

 

Κι ομως, μεσα απο τις ρυθμισεις δεν μπορω να τα διαγραψω. Μονο απενεργοποιηση, εκκαθαριση. Με root explorer δεν θα μπορουσα να τα αφαιρεσω;

 

Σορι για το διπλο ποστ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους πισω στην παλια 2,3 εκδοση..Μπορω να πω οτι μου ελειψε.

Να ευχαριστησω οσους εχουν εχουν ασχολιθει με το θεμα και βοηθησανε ολους εμας που ειμαστε αμπαλοι με το θεμα.

Μια ερωτηση μονο θελω να κανω.

Οταν ανοιξα το κινητο και μετα και εκανα backup τις επαφες και τον εκανα οποως ηταν πριν με τα προγραμματα και τις φωτογραφιες εχω παρατηρισει οτι μου βγαζει να κατεβασω την καινουργια εκδοση λογισμικου την 4.0.2.Α.0.62 και δεν ξερω πως θα το απενεργποιησω να μην φαινετε γιατι το βγαζει στη μπαρα ειδοποιησεων

ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, μεσα απο τις ρυθμισεις δεν μπορω να τα διαγραψω. Μονο απενεργοποιηση, εκκαθαριση. Με root explorer δεν θα μπορουσα να τα αφαιρεσω;

 

Σορι για το διπλο ποστ.

 

μεσω ρουτ λογικα σβηνονται...γιατι ισως γινονται εφαρμογες συστηματος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μεσω ρουτ λογικα σβηνονται...γιατι ισως γινονται εφαρμογες συστηματος

 

Τα καταφερα. Οντως. Ηταν μεσα στο system/apps. Απλα επρεπε πρωτα να ανοιξω το zip που ειχα κανει εγκατασταση μεσω CWM, να βρω το apk και μετα να το εντοπισω και να το διαγραψω με root explorer. Σε ευχαριστω φιλε giothesuper.;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλούσες για τα πληκτρολόγια των Κινέζικων και των Ιαπωνικών. Και τα δυο φεύγουν από το παράθυρο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλούσες για τα πληκτρολόγια των Κινέζικων και των Ιαπωνικών. Και τα δυο φεύγουν από το παράθυρο!

 

οχι...για καποια που ειχε εγκαταστησει μονος του

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι...για καποια που ειχε εγκαταστησει μονος του

 

Ετσι ακριβως. Εβαλα μια ρομ η οποια δεν ειχει πληκτρολογιο ελληνικων αλλα ουτε και 160 χαρακτηρες. Βρηκα και εγκατεστησα 3 διαφορετικα αλλα... handcent for ever! Σιγουρια. Τα κινεζικα/ιαπωνεζικα εχουν φυγει προ πολλου!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...