Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περιπτωση που το παρακανω και σβησω καποια εφαρμογη που δεν θα επρεπε, εχω την δυνατοτητα να φερω το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση οπως το πηρα?

βεβαιως με SEUS.δεν παιζει να βγαλεις κατι που δεν ξερεις καθως τα system apps εχουν εικονιδια και ονομα και θα τα αναγνωρισεις κατευθειαν..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βεβαιως με SEUS.δεν παιζει να βγαλεις κατι που δεν ξερεις καθως τα system apps εχουν εικονιδια και ονομα και θα τα αναγνωρισεις κατευθειαν..

 

To SEUS τι ειναι, το βαζω στο market και δεν βλεπω κατι?

Επεισης για ποιο λογο δεν συστινετε απο καποιον η απεγκατασταση ενος προγραμματος με τις δυνατοτητες του ιδιου του τηλεφωνου και προτιμαμε αλλες εφαρμογες τριτων?

Link to comment
Share on other sites

To SEUS τι ειναι, το βαζω στο market και δεν βλεπω κατι?

Επεισης για ποιο λογο δεν συστινετε απο καποιον η απεγκατασταση ενος προγραμματος με τις δυνατοτητες του ιδιου του τηλεφωνου και προτιμαμε αλλες εφαρμογες τριτων?

 

Sony Ericsson Update Service.

Φλάσαρει το κινητό με το εργοστασιακό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κ εγω το κινητακι so far soooo good,ολα καλα απο το μεσημεράκι χωρίς επανεκκινήσεις χωρις κολύματα ολα καλα!:D:D:D:D:D:)

Τελικά ενεργοποίησα τον εντοπισμό σφαλμάτων,και ο MyPhonExplorer το βρήκε το κινητό μου και τις πέρασα με επιτυχια απο εκει.

 

Τι σημασια εχει αν εχω εωεργο ή ανενεργο τον εντοπισμο σφαλμάτων ?

Επισης υπαρχει πιο ευκολος τροπος για να συγχρονίζω τις επαφες μου ?

Γινετε να διακόψω την φόρτιση μεσω USB ?

Ειμαι ο μονος που δεν μπορει να ρυθμίσει την 5η οθόνη αναμονής που εχει τον καιρό ?

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

To SEUS τι ειναι, το βαζω στο market και δεν βλεπω κατι?

Επεισης για ποιο λογο δεν συστινετε απο καποιον η απεγκατασταση ενος προγραμματος με τις δυνατοτητες του ιδιου του τηλεφωνου και προτιμαμε αλλες εφαρμογες τριτων?

το seus θα το βρεις απο εδω http://dl-www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1309763183/Update_Service_Setup-2.11.7.13.exe

 

δεν καταλαβα την ερωτηση σου μετα..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο main menu πρέπει σώνει και καλά να γίνεται ο κακός χαμός? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν φάκελοι και εκεί πέρα να μαζευτούν τα εικονίδια λίγο? 6 σελίδες έχει ανοίξει μέχρι τώρα το κινητό και όσο πάει αυξάνονται.. άσε που χάνεσαι για να βρεις την εφαρμογή που θες εκεί μέσα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

το seus θα το βρεις απο εδω http://dl-www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1309763183/Update_Service_Setup-2.11.7.13.exe

 

δεν καταλαβα την ερωτηση σου μετα..

 

Θελω να πω, γιατι δεν απεγκαθιστουμε οποιο προγραμμα θελουμε, πατωντας παρατεταμενα το δεξι κατω εικονιδιο στο μενου του κινητου μας και προτινουμε αλλες εφαρμογες τριτων κατασκευαστων απο το market, για να κανει αυτη την δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο main menu πρέπει σώνει και καλά να γίνεται ο κακός χαμός? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν φάκελοι και εκεί πέρα να μαζευτούν τα εικονίδια λίγο? 6 σελίδες έχει ανοίξει μέχρι τώρα το κινητό και όσο πάει αυξάνονται.. άσε που χάνεσαι για να βρεις την εφαρμογή που θες εκεί μέσα :wacko:

 

δηστυχως δεν γινεται..μπορεις ομως για να τις βρισκεις να πατησεις στο κατω αριστερα εικονιδιο οταν εισαι στα apps και να βαλεις να τα δειχνει με αλφαβητικη σειρα

 

Θελω να πω, γιατι δεν απεγκαθιστουμε οποιο προγραμμα θελουμε, πατωντας παρατεταμενα το δεξι κατω εικονιδιο στο μενου του κινητου μας και προτινουμε αλλες εφαρμογες τριτων κατασκευαστων απο το market, για να κανει αυτη την δουλεια?

 

γιατι στι; προεγκατεστημενες εφαρμογες δεν γινεται να τις σβησεις με αυτον τον τροπο που εχει ο μανισιος launcher που κατεβαζεις..

 

για να σβησεις "system" app πρεπει να εισαι root

Edited by three_brothers1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω υπαρχει κανενασ οδηγωσ για custom firmware k γενικα ολλα οσα χρειαζονται...κ εαν εχει βγει καμια καλη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο main menu πρέπει σώνει και καλά να γίνεται ο κακός χαμός? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν φάκελοι και εκεί πέρα να μαζευτούν τα εικονίδια λίγο? 6 σελίδες έχει ανοίξει μέχρι τώρα το κινητό και όσο πάει αυξάνονται.. άσε που χάνεσαι για να βρεις την εφαρμογή που θες εκεί μέσα :wacko:

 

Με τον go launcher xe γινεται αυτο που θες.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω υπαρχει κανενασ οδηγωσ για custom firmware k γενικα ολλα οσα χρειαζονται...κ εαν εχει βγει καμια καλη ρομ?

 

εχει βγει αυτη αλλα εχει πολλα bugs ακομα..αλλα γιατι να θελεις αλλη rom..?εγω την βρισκω σταθερη και αφου αφαιρεσεις καποια προεγκατεστημενα apps πουε χει και τρωνε τζαμπα μνημη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

δηστυχως δεν γινεται..μπορεις ομως για να τις βρισκεις να πατησεις στο κατω αριστερα εικονιδιο οταν εισαι στα apps και να βαλεις να τα δειχνει με αλφαβητικη σειρα

 

Έχω βολευτεί τώρα τον Regina Launcher αλλά όμως δεν έχει ούτε καν αυτές τις επιλογές για sort αυτός ο launcher :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ο φιλος μου θελει να περασει μια εφαρμογη που ειναι επι πληρωμη εχει μια paysafe! Μπορει; Γινετε;

 

οχι...visa(πρωπληρωμενη,χρεωστικη η πιστωτικη)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να κανω ροοτ το κινητο δεν αντεξα. λοιπον αυτη η ******* που εχει Fun&Downloads που μου τρωει την ραμ ειναι χρησιμη ; επισης η εφαρμογη που λεει ληψη παιχνιδιων ; κατεβασα ενα και με βαλε να το αγορασω :p
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να κανω ροοτ το κινητο δεν αντεξα. λοιπον αυτη η ******* που εχει Fun&Downloads που μου τρωει την ραμ ειναι χρησιμη ; επισης η εφαρμογη που λεει ληψη παιχνιδιων ; κατεβασα ενα και με βαλε να το αγορασω :p

 

οπως εισαι βγαλτα..στην ουσια σου προτεινει apps απο το μαρκετ....

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το seus ποτε το χρησιμοποιουμε? Μονο σε περιπτωση βλαβης του λογισμικου? Επισης αν γινει root θα μπορει να παρει την εκδοση 4.0 του android?

 

Κατα τ'αλλα, εχω πανω απο ενα μηνα το τηλεφωνο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, με ελαχιστα, εως καθολου, προβληματακια

Link to comment
Share on other sites

οπως εισαι βγαλτα..στην ουσια σου προτεινει apps απο το μαρκετ....

 

ναι το ειδα. τωρα αυτο κανω. κραταω ενα Back up για καλο και για κακο κυριως για το Fb.

 

 

edit: δε μπορω να βρω πως λεγεται η εφαρμογη "Λήψη Παιχνιδιών"

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το μπλε ειναι τοσο ωραιο οσο φαινεται?Και το ασπρο καλο ειναι αλλα στις φωτογραφιες το μπλε φαινεται τελειο.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά! Ξέρει μήπως κάποιος μια εφαρμογή που να λέει για κάθε πρόγραμμα που έχουμε εγκατεστημένο τη διαδρομή του (από ποιο αρχείο .apk προέρχεται, ώστε να μπορούμε να το βρούμε και να το απεγκαταστήσουμε αν δεν το θέλουμε)? Μιλάω κυρίως για τα προγράμματα που φαίνονται στο menou.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το seus ποτε το χρησιμοποιουμε? Μονο σε περιπτωση βλαβης του λογισμικου? Επισης αν γινει root θα μπορει να παρει την εκδοση 4.0 του android?

 

Κατα τ'αλλα, εχω πανω απο ενα μηνα το τηλεφωνο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, με ελαχιστα, εως καθολου, προβληματακια

 

το seus χρησιμευει ειτε στο να flashαρεις το λογισμικο απο την αρχη σε περιπτωση λαθους (το κινητο γινεται σαν να το πηρες πρωτη μερα) ειτε στο να βρισκει νεες ενημερωσεις του android.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το μπλε ειναι τοσο ωραιο οσο φαινεται?Και το ασπρο καλο ειναι αλλα στις φωτογραφιες το μπλε φαινεται τελειο.

 

Όπως τα λες είναι και μάλιστα το θεωρητικά μπλε, περισσότερο είναι το μαύρο στη συσκευή και στο κάτω μέρος "σβήνει" σε μπλε!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν εχεις αναπαντητη η sms , να αναβει το led κατω απο την οθονη οπως το led στα πλαγι που δεν φαινεται και καθολου?
Link to comment
Share on other sites

To SEUS τι ειναι, το βαζω στο market και δεν βλεπω κατι?

Επεισης για ποιο λογο δεν συστινετε απο καποιον η απεγκατασταση ενος προγραμματος με τις δυνατοτητες του ιδιου του τηλεφωνου και προτιμαμε αλλες εφαρμογες τριτων?

SEUS

Γιατί οι εφαρμογές τρίτων παρέχουν περισσότερες δυνατότητες.

Τι σημασια εχει αν εχω εωεργο ή ανενεργο τον εντοπισμο σφαλμάτων ?

Επισης υπαρχει πιο ευκολος τροπος για να συγχρονίζω τις επαφες μου ?

Γινετε να διακόψω την φόρτιση μεσω USB ?

Ειμαι ο μονος που δεν μπορει να ρυθμίσει την 5η οθόνη αναμονής που εχει τον καιρό ?

1) Το απαιτούν κάποιες διαδικασίες όπως το root και η ανάπτυξη εφαρμογών.

2) Τον έχεις ήδη βρει. MyPhoneExplorer.

3) Όχι. Αν είμαι σίγουρος ότι πειράζοντας κάποιο config file θα γίνεται. Θέλει ψάξιμο όμως.

4) Όχι. Εισαι ένας από τους πολλούς που δεν μπορούσαμε να σετάρουμε αυτό το πράμα και το ξηλώσαμε! Accu Weather.

 

Ρε παιδιά στο main menu πρέπει σώνει και καλά να γίνεται ο κακός χαμός? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν φάκελοι και εκεί πέρα να μαζευτούν τα εικονίδια λίγο? 6 σελίδες έχει ανοίξει μέχρι τώρα το κινητό και όσο πάει αυξάνονται.. άσε που χάνεσαι για να βρεις την εφαρμογή που θες εκεί μέσα :wacko:

Αν πας το ένα εικονίδιο πάνω από το άλλο δημιουργεί φακέλους. Ο stock launcher δεν ξέρω αν το κάνει αυτό. Αν όχι τότε πάμε σε third party app.

 

Ηρθε η ωρα να κανω ροοτ το κινητο δεν αντεξα. λοιπον αυτη η ******* που εχει Fun&Downloads που μου τρωει την ραμ ειναι χρησιμη ; επισης η εφαρμογη που λεει ληψη παιχνιδιων ; κατεβασα ενα και με βαλε να το αγορασω :p

Fun και χρήσιμο δεν πάνε μαζί. Ξήλωμα!

Το seus ποτε το χρησιμοποιουμε? Μονο σε περιπτωση βλαβης του λογισμικου? Επισης αν γινει root θα μπορει να παρει την εκδοση 4.0 του android?

 

Ναι. Δεν ξέρουμε αν είσαι root αν θα μπορεί να πάρει την 4.0. Μικρό το κακό όμως γιατί μπορείς αφενός να γίνεις unroot ή να του περάσεις ένα SEUS, να το επαναφέρεις και να πας σε αναβάθμιση.

Παιδες το μπλε ειναι τοσο ωραιο οσο φαινεται?Και το ασπρο καλο ειναι αλλα στις φωτογραφιες το μπλε φαινεται τελειο.

Γούστα είναι αυτά όπως έχω πει οπότε καλύτερα να το δεις με τα μάτια σου.

Χρόνια πολλά παιδιά! Ξέρει μήπως κάποιος μια εφαρμογή που να λέει για κάθε πρόγραμμα που έχουμε εγκατεστημένο τη διαδρομή του (από ποιο αρχείο .apk προέρχεται, ώστε να μπορούμε να το βρούμε και να το απεγκαταστήσουμε αν δεν το θέλουμε)? Μιλάω κυρίως για τα προγράμματα που φαίνονται στο menou.

 

Καλή ερώτηση. Κάνε την κι εδώ μήπως πάρεις απάντηση. :)

 

Ωστόσο για ποιο λόγο να ξέρεις το path από τη στιγμή που μπορείς να την απεγκαταστήσεις χωρίς να έχεις αυτή την πληροφορία;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

4) Όχι. Εισαι ένας από τους πολλούς που δεν μπορούσαμε να σετάρουμε αυτό το πράμα και το ξηλώσαμε! Accu Weather.

 

Τις πρωτες εβδομαδες, δε δεχοταν με τπτ την περιοχη μου το widget του accuweather που εχει απο τη μανα του το τηλ και την εβγαλα απο την οθονη. Μια μερα στο ασχετο το ξαναδοκιμασα και τη δεχθηκε και απο τοτε δουλευει κομπλε!

 

Ενας φιλος μου που πηρε το τηλ πριν 10 μερες, καθε μερα προσπαθει να βαλει την περιοχη του και δεν του τη δεχεται.

 

Πραγματικα, δεν μπορω να καταλαβω τι ιδιαιτερο εκανα (και αν εκανα κιολας) και δουλεψε τελικα:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου. Προσπάθησα, δεν το πέτυχα και το παράτησα. Υπάρχουν ένα σωρό widget για τον καιρό γιατί να χάνουμε το χρόνο μας;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...