Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα κι εγω το neo v χθες το απογευμα και παρα τον αρχικο μου ενθουσιασμο με την ταχυτητα και την αποκριση του τηλεφωνου τελικα εχω απογητευτει..:cry: Το τηλεφωνο κανει απο μονο του restart συνεχως δλδ πανω απο 20 φορες μεσα σε μια μερα!Το φαινομενο δεν εμφανιζεται μετα απο καποια συγκεκριμενη λειτουργια το κανει απλα συνεχεια..Να σημειωσω πως εκανα την αναβαθμιση που μου εμφανισε μολις ανοιξα το wifi και απο εκει και περα δεν εχω εγκαταστησει καμια αλλη εφαρμογη ουτε το εχω κανει root.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

 

και δεν το εχεις παει ακομα πισω;;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε πολλά forum του εξωτερικό αλλά και αυτό της SE αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα. Οι περισσότερες συσκευές είναι χρώματος μπλε, αλλά έχουν αναφερθεί με το ίδιο πρόβλημα και οι άσπρες συσκευές.

 

Ποιο πρόβλημα εννοείς του ξεθωριάσματος ή των restart?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει η συσκευή, με την αναβάθμιση περασμένη, δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Βλέπω και πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας...!

Επίσης είναι εντυπωσιακά γρήγορο σε browsing με WCDMA (δίκτυο data). Για τα restart αν δεν λύνεται με επαναφορά, θέλει προφανώς αλλαγή...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα το λογισμικό από την αρχή. Το PC Companion σου δίνει την επιλογή "Επιδιόρθωση τηλεφώνου".

 

+1

αν δεν δουλεψει με κομπανιον,τραβα του φλασαρισμα με SEUS.αν δεν το βρισκεις pm me.

 

αν μετα απο ολα αυτα ακομα κανει τα δικα του,τοτε εισαι ατυχος γιατι επεσες σε ελλατωματικη συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα τον οδηγο για root εκανα οτι ειπε αλλα μου λεει εδω και 10 λεπτα waiting a device να πο πως ειναι η πρωτη μου android συσκευη...
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα τον οδηγο για root εκανα οτι ειπε αλλα μου λεει εδω και 10 λεπτα waiting a device να πο πως ειναι η πρωτη μου android συσκευη...

 

Έχεις τικάρει την επιλογή USB Debugging, έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τικάρει την επιλογή USB Debugging, έτσι;

 

εκανα αυτο με τις ρυθμισεις που ελεγε τα τσεκαρα και τα 2 απο το κινητο και το συνδεσα με το usb στο pc

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο, πάτα πρώτα το adb.exe, και ξανακάνε τα ίδια.

 

το εκανα παλι το ιδιο λεει :(

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα τον οδηγο για root εκανα οτι ειπε αλλα μου λεει εδω και 10 λεπτα waiting a device να πο πως ειναι η πρωτη μου android συσκευη...

 

το usb debug το εκανες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το usb debug το εκανες?

 

οχι πως γινεται αυτο ειμαι λιγο ασχετος....?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Reboot υπολογιστή και κινητού, τικάρισμα όλα τα απαιτούμενα και...έχουμε το PC Companion εγκατεστημένο...σωστά;;;

 

Πες μου ότι δεν τικάρισες το USB Debugging και θα κόψω τις φλέβες μου!:knife:

 

δεν εχο καταλαβει που το τσεκαρο αυτο στο κινητο η στον pc? και που ακριβως ειναι εχο τσεκαρι αυτα που ειναι στις ρυθμισεις στισ εφαρμογες.....

 

EDIT:

εκανα επανακινιση στο κινητο και ολα οκ εγινε root :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Το λεει πού είναι! Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Αναπτυξη> Εντοπισμος σφαλμ. USB.

 

Eχουμε προβληματάκι με τα Αγγλικά μας, right;;; :p

 

ΥΓ: ΒRAVO!!!:clap:

 

ναι :D ειχα κανι αυτα τα 2 στις ρυθμισεις απλος δεν θυμομουν πως λεγοταν :O τελος παντον τωρα που εκανα root μπορο να περασο καποιες εφαρμογες που δν ειναι στο market? αν ναι πως της περναο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ναι :D ειχα κανι αυτα τα 2 στις ρυθμισεις απλος δεν θυμομουν πως λεγοταν :O τελος παντον τωρα που εκανα root μπορο να περασο καποιες εφαρμογες που δν ειναι στο market? αν ναι πως της περναο?

 

το ρουτ δεν ειναι για να περασεις εφαρμογες που ΔΕΝ ειναι στο μαρκετ.Ειναι για να σβηνεις αρχρηστες εφαρμογες (και οχι μονο)

αν πατησεις ρυθμισεις-εφαρμογες-αγνωστες πηγες τοτε μπορεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες εκτος market.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ

και μιλαμε για συσκευη 4-5 ημερων....

και οχι 2 μηνων που ειπε καποιος... και δεν μπαινω στον κοπο να ψαξω για να κανω παραθεση, στην προηγουμενη σελιδα ειναι

επιπλεον δεν εχω κανενα όφελος με το να λεω το κινητο εχει προβλημα, αν και ποτε δεν το ειπα, εγω απλα ζητησα την γνωμη σας αν φτιαxνεται ή αν μπορουν να το επισκευασουν....

ας μιλησουν οι φωτογραφιες

βαζω λιγες διοτι δεν εχω μηχανη, ειναι με του αλλου κινητου την καμερα (ναι του huawei), και δεν εχουμε πολυ υψηλη ποιοτητα....

 

παντως δεν περιμενα ποτε πως δεν θα πιστευατε αυτα που σας εγραψα, αν και μαλλον επηρεαστηκατε απο το avatar...

αργει και το upload γραφω και αλλα εγω, κακως....

δεν θελω να προσβαλω κανεναν και ουτε καν κοιταξα τα ονοματα των μελων που με κατηγορησαν, απλα επειδη ειμαι πολλα χρονια σε forum μπορειτε να με βρειτε με το ιδιο ονομα σε μεγαλο ελληνικο, και δεν μου ειχε τυχει ποτε να μου επιτεθουν με τετοιον τροπο....τελος παντων, υγεια

 

http://imageshack.us/photo/my-images/507/67942800.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/208/35551315.png/

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα root!

τωρα πως σβηνω τα αχρηστα??

κατεβαζω κατι??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup

 

@noname85

Θέλω να πιστεύω ότι κανένας δεν ήθελε να σε θίξει. Μάλλον τα παιδιά που έγραψαν κάτι, πιο πολύ απορία διατύπωσαν (ίσως με λίγο παραπάνω ένθερμο τρόπο) παρά αμφισβήτηση προς το πρόσωπό σου.

 

Θα σε συμβούλευα να το επιστρέψεις στο κατάστημα που το αγόρασες κι από τη στιγμή που δεν έχει πέσει κάτω τότε ίσως να σου το αλλάξουν.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ

και μιλαμε για συσκευη 4-5 ημερων....

και οχι 2 μηνων που ειπε καποιος... και δεν μπαινω στον κοπο να ψαξω για να κανω παραθεση, στην προηγουμενη σελιδα ειναι

επιπλεον δεν εχω κανενα όφελος με το να λεω το κινητο εχει προβλημα, αν και ποτε δεν το ειπα, εγω απλα ζητησα την γνωμη σας αν φτιαxνεται ή αν μπορουν να το επισκευασουν....

ας μιλησουν οι φωτογραφιες

βαζω λιγες διοτι δεν εχω μηχανη, ειναι με του αλλου κινητου την καμερα (ναι του huawei), και δεν εχουμε πολυ υψηλη ποιοτητα....

 

παντως δεν περιμενα ποτε πως δεν θα πιστευατε αυτα που σας εγραψα, αν και μαλλον επηρεαστηκατε απο το avatar...

αργει και το upload γραφω και αλλα εγω, κακως....

δεν θελω να προσβαλω κανεναν και ουτε καν κοιταξα τα ονοματα των μελων που με κατηγορησαν, απλα επειδη ειμαι πολλα χρονια σε forum μπορειτε να με βρειτε με το ιδιο ονομα σε μεγαλο ελληνικο, και δεν μου ειχε τυχει ποτε να μου επιτεθουν με τετοιον τροπο....τελος παντων, υγεια

 

http://imageshack.us/photo/my-images/507/67942800.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/208/35551315.png/

 

Καταρχάς χαλάρωσε δεν σε κατηγορήσαμε απλά σου ζητήσαμε να βάλεις φωτογραφίες. :)

 

Είσαι σίγουρος πως δεν σου έπεσε το κινητό κάπου? Γιατί περισσότερο για χτυπήματα μου κάνουν αυτά.

 

Και κάτι ακόμα: Αυτά τα ασπράκια που έχει πάνω στο μπλε μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι? Τα έχει και το Neo στο βίντεο hands-on στο techblog. Μήπως σου ήρθε έτσι noname85? με τα άσπρα σημάδια?

http://techblog.gr/techtv/sony-ericsson-xperia-neo-hands-on-9952/

Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup

 

απο μαρκετ??

 

edi: το βρικα ευχαριστω

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

τα απρα ειναι σκονη, οπου και να το αφησεις μαζευει, αλλα αμα περασεις μια το χερι σου φευγουν!

εγω ρωτησα μηπως εχει εμφανιστει και σε κανεναν αλλο το προβλημα, διοτι αλλιως ειναι λιγο δυσκολο να με πιστεψουν....

φυσικα και το προσεχα σαν τα ματια μου, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ποτε εμφανιστηκαν...

και επαναλαμβανω, δεν εχει σπασει πουθενα το πλαστικο, απλα εχει φυγει το χρωμα απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

τα απρα ειναι σκονη, οπου και να το αφησεις μαζευει, αλλα αμα περασεις μια το χερι σου φευγουν!

εγω ρωτησα μηπως εχει εμφανιστει και σε κανεναν αλλο το προβλημα, διοτι αλλιως ειναι λιγο δυσκολο να με πιστεψουν....

φυσικα και το προσεχα σαν τα ματια μου, αλλα δεν μπορω να προσδιορισω ποτε εμφανιστηκαν...

και επαναλαμβανω, δεν εχει σπασει πουθενα το πλαστικο, απλα εχει φυγει το χρωμα απο πανω...

 

Α ωραία πάλι καλά.

 

Όσο για το πρόβλημα σου καλύτερα να το επιστρέψεις πίσω στο κατάστημα και να τους εξηγήσεις την κατάσταση. Περίεργο όμως έτσι στο ξεκάρφωτο σου έγινε?

Link to comment
Share on other sites

Τελος τα κομματια?

αυτα τα 10 ηταν?

 

ρωτησα σ ολα τα καταστηματα της πολης μου,ηρθε ενα μου ειπαν και αυτο το προλαβαν

ξερει καποιος αν θα εχουμε κομματια να παρουμε ή τελιωσαν?

στο site τους παντως δεν εχοθυν τιποτα και την διαφημηση δεν την βλεπω αλλο

 

ετσι ειχαν κανει και με το trophy 7?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κι εγω το neo v χθες το απογευμα και παρα τον αρχικο μου ενθουσιασμο με την ταχυτητα και την αποκριση του τηλεφωνου τελικα εχω απογητευτει..:cry: Το τηλεφωνο κανει απο μονο του restart συνεχως δλδ πανω απο 20 φορες μεσα σε μια μερα!Το φαινομενο δεν εμφανιζεται μετα απο καποια συγκεκριμενη λειτουργια το κανει απλα συνεχεια..Να σημειωσω πως εκανα την αναβαθμιση που μου εμφανισε μολις ανοιξα το wifi και απο εκει και περα δεν εχω εγκαταστησει καμια αλλη εφαρμογη ουτε το εχω κανει root.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

Το παίρνεις στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες το συντομότερο δυνατόν... :what:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως διαπιστωσα πως και εγω προβλημα με τη συσκευη (1η μερα που το εχω σημερα)

οι φωτογραφιες που ειναι με φλας εχουν μεσα ενα μωβ light leakage περιπου οπως στη φωτο -->

http://www.screeny.demon.nl/toycamera/Light%20leak%20Bronica%20Bugger_001.jpg

αλλα δημιουργειται απο το φλας... thank god που εχει DOA 7 ημερων και αυριο πρωι πρωι θα το παω πισω

ειχε κανεις καποιο αλλο προβλημα για το οποιο θα πρεπει να προσεξω?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ

και μιλαμε για συσκευη 4-5 ημερων....

και οχι 2 μηνων που ειπε καποιος... και δεν μπαινω στον κοπο να ψαξω για να κανω παραθεση, στην προηγουμενη σελιδα ειναι

επιπλεον δεν εχω κανενα όφελος με το να λεω το κινητο εχει προβλημα, αν και ποτε δεν το ειπα, εγω απλα ζητησα την γνωμη σας αν φτιαxνεται ή αν μπορουν να το επισκευασουν....

δεν θελω να προσβαλω κανεναν και ουτε καν κοιταξα τα ονοματα των μελων που με κατηγορησαν, απλα επειδη ειμαι πολλα χρονια σε forum μπορειτε να με βρειτε με το ιδιο ονομα σε μεγαλο ελληνικο, και δεν μου ειχε τυχει ποτε να μου επιτεθουν με τετοιον τροπο....τελος παντων, υγεια

Δεν ηθελα να σε προσβαλω αλλα μου φαινεται πολυ απιστευτο να ξεθοριαζει η συσκευη. Τωρα που ειδα τις φωτο σε πιστευω. Αλλα εισαι σιγουρος οτι δε πειραξε καποιος αλλος το κινητο σου οταν κοιμοσουν πχ? Πλακα κανω μη θυμωσεις κι'αλλο..:)

Και επειδη ηθελα να σε βοηθησω κιολας νομιζοντας οτι εισαι καινουριος σε φορουμ εγραψα και αυτο παρακατω:

 

"Αν και τωρα χαθηκα λιγο. Εκει που ημουν ετοιμος να πω στο παιδι πως να ανεβασει φωτο απο τον υπολογιστη του, ξεχασα εγω! Παταω στο προσθηκη εικονας..λεει..Εισάγετε τη διεύθυνση (URL) της εικόνας.. !! Αυτο οταν οι εικονες ειναι απο το ιντερνετ. Αν ειναι απο τα αρχεια του υπολογιστη πως γινεται?? Ειχα ανεβασει φωτο δικες μου παλια εδω στο φορουν αλλα τωρα δε ξερω τι επαθα!.. Βοηθηστε και μενα και το παιδι να ανεβασει μια φωτο,πλιζζζ.."

 

Kαι ακομα να μου απαντησετε παρεπιπτοντως..:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...