Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξερω αν ειναι αξιοπιστος.

Οσο για τα δικα του κινητα, ολοι αυτο κανουν. Καποιοι τα λενε ΖΤΕ, αλλοι ιHTC, αλλοι HUAWEI. Ολοι κινεζικα ΟΕΜ. πουλανε.

 

Μόνο που ZTE και Huawei πουλάνε δικά τους κινητά όχι κλώνους

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα κατα λάθος μια βλαμμένη και μιλάει ότι κάνω στο κινητό σαν να είμαι τυφλός. Πως στο καλό φεύγει???

 

Για δοκίμασε αυτό:

Ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα και ξετσέκαρε το Προσβασιμότητα.

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου. Το έχω αγοράσει από επιδότηση πριν κανά μήνα περίπου και μου το έφερε η vodafone στον χώρο εργασίας μου. Το πήρα λοιπόν στα χέρια μου και το σύνδεσα στον υπολογιστή του γραφείου μου και εγκατέστησε από μόνο του το sony pc companion. Μετά όταν πήγα σπίτι μου και το σύνδεσα κανονικά, παρατήρησα ότι δεν το βλέπει το κινητό στο pc μου. Παρότι κατέβασα στο προγραμμα από το official site της SE, εξακολουθεί να μην το βλέπει, όπως και ότι έχω μέσα (φωτογραφίες βίντεο κλπ). Τι παίζει? Γιατί στη δουλειά μου το πέρασε το πρόγραμμα ενώ στον υπολογιστή μου στο σπίτι δεν το βλέπει?

 

Από τη στιγμή που το εγκατέστησε στο ένα pc είναι θέμα του άλλου pc και όχι του κινητού.

Πιθανόν άλλο λειτουργικό, χαλασμένη θύρα usb ;;;;; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Όποιος γνωρίζει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να ενεργοποιήσω ξανά την εμφάνιση των ειδοποιήσεων του facebook μαζί με τις αναπάντητες και τα μηνύματα στην αρχική μου οθόνη ας το ποστάρει. Κάποιος φίλος το περιεργαζόταν και πλέον δεν εμφανίζονται. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το εγκατέστησε στο ένα pc είναι θέμα του άλλου pc και όχι του κινητού.

Πιθανόν άλλο λειτουργικό, χαλασμένη θύρα usb ;;;;; :)

 

Ακυρο παιδιά, μια ρύθμιση ήθελε... Πήγα στις ρυθμίσεις, sony Ericsson, λειτουργία σύνδεσης usb και το ρύθμισα... Ευχαριστώ πάντως

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Όποιος γνωρίζει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να ενεργοποιήσω ξανά την εμφάνιση των ειδοποιήσεων του facebook μαζί με τις αναπάντητες και τα μηνύματα στην αρχική μου οθόνη ας το ποστάρει. Κάποιος φίλος το περιεργαζόταν και πλέον δεν εμφανίζονται. Ευχαριστώ.

 

Άνοιξε την εφαρμογή Facebook, πάτα το κουμπί με τις τέσσερις γραμμές, μετά Ρυθμίσεις.

Τσεκάρεις το Ειδοποιήσεις και φτιάχνεις τις επιλογές από κάτω όπως σε βολεύουν!

 

EDIT: Τώρα πρόσεξα το Αρχική Οθόνη. Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το Facebook Inside Xperia και να έχεις επιλέξει το Facebook μέσα στις επιλογές του Timescape

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κατα λάθος μια βλαμμένη και μιλάει ότι κάνω στο κινητό σαν να είμαι τυφλός. Πως στο καλό φεύγει???

 

Μαλλον κατεβασες καποια εφαρμογη

πηγαινε στο μενου απο το κεντρικο πληκτρο,βρες την εφαρμογη που κατεβασες (και αρχισε να μιλαει),κρατα παρατεταμενα πανω της,πατα το x και διεγραψε την

 

(ας ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι στις εκφρασεις μας)

 

Καλησπέρα παίδες. Όποιος γνωρίζει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να ενεργοποιήσω ξανά την εμφάνιση των ειδοποιήσεων του facebook μαζί με τις αναπάντητες και τα μηνύματα στην αρχική μου οθόνη ας το ποστάρει. Κάποιος φίλος το περιεργαζόταν και πλέον δεν εμφανίζονται. Ευχαριστώ.

 

ενοεις το timescape?

κρατα το δαχτυλο παρατεταμενα στην αρχικη οθονη και επελεξε το απο τα widget

Link to comment
Share on other sites

ενοεις το timescape?

κρατα το δαχτυλο παρατεταμενα στην αρχικη οθονη και επελεξε το απο τα widget

 

Όχι ακριβώς, εννοώ τη γραμμή στην αρχική οθόνη όπου αναφέρονται απλά μαζεμένα πχ: αναπάντητες:3, μηνύματα:4, ειδοποιήσεις facebook:5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

πως απενεργοποιούμε την δόνηση όταν πληκτρολογούμε;

είναι ξετικαρισμενη μια ρύθμιση που έχει αλλά εξακολουθεί να δοναει όταν πληκτρολογω

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

πως απενεργοποιούμε την δόνηση όταν πληκτρολογούμε;

είναι ξετικαρισμενη μια ρύθμιση που έχει αλλά εξακολουθεί να δοναει όταν πληκτρολογω

 

ευχαριστώ

 

Μήπως έχεις βάλει άλλο πληκτρολόγιο και απλά έβγαλες τη ρύθμιση για αυτό που δε χρησιμοποιείς;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει άλλο πληκτρολόγιο και απλά έβγαλες τη ρύθμιση για αυτό που δε χρησιμοποιείς;

 

Όχι δεν έχω πειράξει τίποτα αυτό που είχε απο την αρχή έχει.Εσύ μπόρεσες να απενεργοποιήσεις την δόνηση όταν πληκτρολογείς;

Στο ρυθμίσεις->ήχοι->απενενεργοποιηση απτικά σχόλια δεν πρεπει κανονικά για να απενεργοποιηθεί;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ως γνωστον εγω παιρνω 2 - 2 τα κινητα..Εχω λοιπον 2 Neo . Στο ενα εχει γινει root αλλα στο αλλο εκανα την διαδικασια με το αρχειο που κατεβαζω και το τρεχω στον υπολογιστη με συνδεδεμενο το κινητο ετρεξε την διαδικασια τελειωσε..εκανε reboot αλλα δεν εκανε root.....Καμια ιδεα?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ως γνωστον εγω παιρνω 2 - 2 τα κινητα..Εχω λοιπον 2 Neo . Στο ενα εχει γινει root αλλα στο αλλο εκανα την διαδικασια με το αρχειο που κατεβαζω και το τρεχω στον υπολογιστη με συνδεδεμενο το κινητο ετρεξε την διαδικασια τελειωσε..εκανε reboot αλλα δεν εκανε root.....Καμια ιδεα?

 

Σε ποια έκδοση είναι το δεύτερο τη .42 ή την .62 :)

Link to comment
Share on other sites

Μας ξεκουφάνες!! :D

 

Βάλε κάποιο apn on-off ώστε να το χρησιμοποιείς οπότε εσύ νομίζεις! ;)

 

Συγνώμη για τα κεφαλαία : ) > τωρα προσεξα < ))) Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή με κεφαλαία!(((

 

Πατησα ακυρο στο δικτυο και ολα οκ ...

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχεδον ολα τα ποστς και απλα πριν το παρω θελω να επιβεβαιωσω 3 πραγματα.Εγω εχω αυτη τη στιγμη το Samsung το Ace με το οποιο ειμαι ευχαριστημενος αλλα η συζυγος ξεμεινε απι τηλ και γουσταρει πολυ το Ace οποτε εγω παω για καινουργιο.

Θελω ομως να αναβαθμιστω σε ενα τομεα οπωσδηποτε:στην αναλυση της οθονης χωρις ομως να ανεβω σε διαστασεις της συσκευης.

Σε σχετικο θεμα που ανοιξα τα παιδια μου προτειναν το neo v και το defy +.

Το neo v φαινεται ιδανικο για μενα :ιδιες διαστασεις με το Ace αλλα 3.7 ιντσες και υψηλοτερη αναλυση!!!!!!!!

Ρωταω λοιπον 3 πραγματα

1. η οθονη του οντως θα ειναι εμφανως καλλιτερη απο του Αce σε ευκρινεια; Γενικα ειναι ΟΚ απο οθονη;

2. ο ηχος : ακουω ΠΟΛΥ μουσικη και (δευτερευοντως ραδιο) απο το κινητο. Ειναι καλος ο ηχος; Κυριως με ενδιαφερει απο τα ακουστικα

3. wi-fi : χρησιμοποιω ΠΟΛΥ ιντερνετ στο κινητο για ενημερωση και στοιχημα. Ειναι ΟΚ σ αυτο το τομεα;

 

Για οσους ξερουν το Ace συγκρισεις ευπροσδεκτες.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχεδον ολα τα ποστς και απλα πριν το παρω θελω να επιβεβαιωσω 3 πραγματα.Εγω εχω αυτη τη στιγμη το Samsung το Ace με το οποιο ειμαι ευχαριστημενος αλλα η συζυγος ξεμεινε απι τηλ και γουσταρει πολυ το Ace οποτε εγω παω για καινουργιο.

Θελω ομως να αναβαθμιστω σε ενα τομεα οπωσδηποτε:στην αναλυση της οθονης χωρις ομως να ανεβω σε διαστασεις της συσκευης.

Σε σχετικο θεμα που ανοιξα τα παιδια μου προτειναν το neo v και το defy +.

Το neo v φαινεται ιδανικο για μενα :ιδιες διαστασεις με το Ace αλλα 3.7 ιντσες και υψηλοτερη αναλυση!!!!!!!!

Ρωταω λοιπον 3 πραγματα

1. η οθονη του οντως θα ειναι εμφανως καλλιτερη απο του Αce σε ευκρινεια; Γενικα ειναι ΟΚ απο οθονη;

2. ο ηχος : ακουω ΠΟΛΥ μουσικη και (δευτερευοντως ραδιο) απο το κινητο. Ειναι καλος ο ηχος; Κυριως με ενδιαφερει απο τα ακουστικα

3. wi-fi : χρησιμοποιω ΠΟΛΥ ιντερνετ στο κινητο για ενημερωση και στοιχημα. Ειναι ΟΚ σ αυτο το τομεα;

 

Για οσους ξερουν το Ace συγκρισεις ευπροσδεκτες.

 

Ευχαριστω πολυ

 

 

 

Mια χαρα ειναι η οθονη και σαφως καλυτερη απο το ace. Και εγω ακουω πολυ μουσικη και με εχει βολεψει αρκετα :) Τελος, ναι ειναι οκ και σ αυτον τον τομεα του wifi .

Μην το σκεφτεσαι καν δεν υπαρχει καλυτερο κινητο σ αυτη την τιμη ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχεδον ολα τα ποστς και απλα πριν το παρω θελω να επιβεβαιωσω 3 πραγματα.Εγω εχω αυτη τη στιγμη το Samsung το Ace με το οποιο ειμαι ευχαριστημενος αλλα η συζυγος ξεμεινε απι τηλ και γουσταρει πολυ το Ace οποτε εγω παω για καινουργιο.

Θελω ομως να αναβαθμιστω σε ενα τομεα οπωσδηποτε:στην αναλυση της οθονης χωρις ομως να ανεβω σε διαστασεις της συσκευης.

Σε σχετικο θεμα που ανοιξα τα παιδια μου προτειναν το neo v και το defy +.

Το neo v φαινεται ιδανικο για μενα :ιδιες διαστασεις με το Ace αλλα 3.7 ιντσες και υψηλοτερη αναλυση!!!!!!!!

Ρωταω λοιπον 3 πραγματα

1. η οθονη του οντως θα ειναι εμφανως καλλιτερη απο του Αce σε ευκρινεια; Γενικα ειναι ΟΚ απο οθονη;

2. ο ηχος : ακουω ΠΟΛΥ μουσικη και (δευτερευοντως ραδιο) απο το κινητο. Ειναι καλος ο ηχος; Κυριως με ενδιαφερει απο τα ακουστικα

3. wi-fi : χρησιμοποιω ΠΟΛΥ ιντερνετ στο κινητο για ενημερωση και στοιχημα. Ειναι ΟΚ σ αυτο το τομεα;

 

Για οσους ξερουν το Ace συγκρισεις ευπροσδεκτες.

 

Ευχαριστω πολυ

 

Το neo v είναι πολύ καλύτερο και στα 3 που ανέφερες (και σε πολλά ακόμα).

Μην το σκέφτεσαι καν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

πως απενεργοποιούμε την δόνηση όταν πληκτρολογούμε;

είναι ξετικαρισμενη μια ρύθμιση που έχει αλλά εξακολουθεί να δοναει όταν πληκτρολογω

 

ευχαριστώ

 

πας ρυθμισεις-γλωσσα πληκτρολογιο-διεθνες πληκτρολογιο το 3ο κατω κατω και ξετικαρεις την δονηση οταν πληκτρολογεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ξερουν το Ace συγκρισεις ευπροσδεκτες.

 

Και εγω σκεφτομουν το Ace αλλα δεν εχει εμπρος καμερα για Skype (μου χρειαζεται) και επιπλεον η μπαταρια του δεν μου φαινεται να κραταει και τοσο πολυ.

 

Συνεχιζω να λεω οτι στα λεφτα του το Neo V δεν εχει αντιπαλο

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω το mini pro μου για το Neo V?

Αν δεν σου είναι 100% απαραίτητο το qwerty τότε ναι.

κάτι παραπλήσιο σε free υπάρχει?

πχ ο yaffs explorer που προσπαθώ μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να σώσει το επεξεργασμένο build.prop

Δεν έχω κάποιο υπόψη μου.

1. η οθονη του οντως θα ειναι εμφανως καλλιτερη απο του Αce σε ευκρινεια; Γενικα ειναι ΟΚ απο οθονη;

2. ο ηχος : ακουω ΠΟΛΥ μουσικη και (δευτερευοντως ραδιο) απο το κινητο. Ειναι καλος ο ηχος; Κυριως με ενδιαφερει απο τα ακουστικα

3. wi-fi : χρησιμοποιω ΠΟΛΥ ιντερνετ στο κινητο για ενημερωση και στοιχημα. Ειναι ΟΚ σ αυτο το τομεα;

Και στα 3 είναι οκ οπότε προχώρα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είναι το δεύτερο τη .42 ή την .62 :)

 

Την 62 αυτο που δεν κανει και την 42 αυτο που εχει κανει..Οποτε με την 62 τι πρεπει να κανω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Την 62 αυτο που δεν κανει και την 42 αυτο που εχει κανει..Οποτε με την 62 τι πρεπει να κανω?

 

Βήματα 1-4

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.

Αυτο με την 42 δεν εχει την επιλογη για αναβαθμιση του λογισμικου (αυτο ειναι rooted) ενω το αλλο την εχει κανονικα.

Πως μπορω να το επαναφερω αυτο?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...