Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εντάξει άμα πλασάρουν και συσκευές με οθόνη 4+ ίντσες με μπαταρία 1500mah πάει άκλαφτη οποιαδήποτε έρευνα
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι λίγο άκυρο, πήγα στο zervoudaki να δω τι παίζει και εκτός απο το Xperia Neo V έπεσε το μάτι μου και στα δικά του τα zer phone, μπαίνω μέσα σε ένα και έχει τα sar και ce που έχει το κινητό για κατέβασμα σε pdf και τα κατεβάζω και βλέπω αυτό

 

http://i.imgur.com/VhzoX.png

 

Όλα γύρω είναι blurred ενώ αυτά που έχω επιλέξει (είναι και τα μόνα επιλέξιμα καθώς όλα τα άλλα γύρω είναι εικόνα) που είναι και τα κινητά του εν λόγω μαγαζιού :X :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα αυτο το καιρο το παιχνκδι angry birds και τις διαφορετικες εκδοσεις που εχει βγαλει και αναρωτιομουν για ποιο λογο η μπαταρια υπερθερμαινοταν και καταναλωταν σαν freddo espresso μεσα σε μιση ωρα. Διαβασα αυτο σημερα σε ενα site. Διαβαστε το, ισχυει? ειναι αληθεια αυτα που λεει?

 

http://whos.gr/other-news/prosohi-oi-dorean-efarmoges-trone-tin-mpataria-toy-smartphone-soy

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Επαιζα αυτο το καιρο το παιχνκδι angry birds και τις διαφορετικες εκδοσεις που εχει βγαλει και αναρωτιομουν για ποιο λογο η μπαταρια υπερθερμαινοταν και καταναλωταν σαν freddo espresso μεσα σε μιση ωρα. Διαβασα αυτο σημερα σε ενα site. Διαβαστε το, ισχυει? ειναι αληθεια αυτα που λεει?

 

http://whos.gr/other-news/prosohi-oi-dorean-efarmoges-trone-tin-mpataria-toy-smartphone-soy

 

Κατα τη γνωμη μου αυτα ειναι μα...ιες. Δηλαδη θελει να μας πει οτι η paid εφαρμογη κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας; Δεν υπαρχει περιπτωση.. Δυστυχως αν ειναι βαρια η εφαρμογη, η μπαταρια φευγει τρεχοντας. Δυστυχως τα smartphones, υστερουν στον τομεα της μπαταριας..

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα αυτο το καιρο το παιχνκδι angry birds και τις διαφορετικες εκδοσεις που εχει βγαλει και αναρωτιομουν για ποιο λογο η μπαταρια υπερθερμαινοταν και καταναλωταν σαν freddo espresso μεσα σε μιση ωρα. Διαβασα αυτο σημερα σε ενα site. Διαβαστε το, ισχυει? ειναι αληθεια αυτα που λεει?

 

http://whos.gr/other-news/prosohi-oi-dorean-efarmoges-trone-tin-mpataria-toy-smartphone-soy

 

αυτο θα ισχυε αν μια εφαρμογη ειναι κακογραμμενη.τοτε θα μπορουσε να σου καταναλωσει μπαταρια και μαλιστα χωρις να την χρησιμοποιεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ενδιαφέρουσα διαπίστωση για όσους εχουν πρόβλημα με την αυτονομία της μπαταρίας αλλά και γενικά...

 

http://www.gsmarena.com/ads_within_android_apps_found_to_consume_75_of_the_apps_power-news-3993.php

 

δεν ειχα προλαβει αν δω το Link σου φιλε και μου φαινεται στειλαμε το ιδιο θεμα...

 

εγω επαιζα αυτο το παιχνιδι αρκετο καιρο τωρα και ειχα σοβαρο θεμα με την μπαταρια. ειναι τοσο βαρυ παιχνιδι το angry birds ωστε η μπαταρια να πεφτει αστραπιαια? μου ειχε κανει πολυ εντυπωση. και αλλα παιχνιδια παιζω αλλα δεν εξαντλειται η μπαταρια τοσο γρηγορα...

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι θα συζητάμε για αυτό μέχρι το Πάσχα! Στο link του MonDeChristo αναφέρεται ότι η έρευνα έγινε από το Πανεπιστήμιο Purdue ενώ στην αναπαραγόμενη είδηση από το link του chris24best ότι έγινε από το Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα. Και τα δυο πανεπιστήμια έκαναν την ίδια έρευνα ή απλά έχει γίνει λάθος;;; (σημειωτέον ότι και τα δυο πανεπιστήμια βρίσκονται στην πολιτεία της Ιντιάνα οπότε τα συμπεράσματα δικά σας)

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα ακουστούν πολλά. Προτού τα υιοθετήσετε ρίξτε τους μια πιο κριτική ματιά.

Και ρωτάω: Αν δεν είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο οπότε οι διαφημίσεις δεν εμφανίζονται τότε πόση μπαταρία καταναλώνεται;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

zxr δε παιρνω και ορκο αλλα εχω την εντυπωση οτι οι διαφημισεις στις εφαρμογες εμφανιζονται και χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο διαδικτυο..
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι θα συζητάμε για αυτό μέχρι το Πάσχα! Στο link του MonDeChristo αναφέρεται ότι η έρευνα έγινε από το Πανεπιστήμιο Purdue ενώ στην αναπαραγόμενη είδηση από το link του chris24best ότι έγινε από το Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα. Και τα δυο πανεπιστήμια έκαναν την ίδια έρευνα ή απλά έχει γίνει λάθος;;; (σημειωτέον ότι και τα δυο πανεπιστήμια βρίσκονται στην πολιτεία της Ιντιάνα οπότε τα συμπεράσματα δικά σας)

 

 

Και τα 2 link αναφαίρουνε το Πανεπιστήμιο Purdue. Απλά η κοπέλα που το έγραψε ξέχασε μάλλον να γράψει το Purdue, το διόρθωσα άμεσα, ευχαριστώ για την παρατήρηση. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::D :up::up:

Αλλάζει εύκολα και δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα. Για τιμές κοίτα στο ebay.

 

κοίταξα...αλλα βρήκα μονο ενα....

βαλτε κανενα λινκ (αν επιτρέπετε) ή σε πμ.

 

ασχετο αλλα μολισ το πηρα στα χερια μου...απλα τα σπαει.... :D

Link to comment
Share on other sites

Προς οσους σκεφτονται να το αγορασουν. Ο Ζερβουδακης το κατεβασε στα 180 Ευρω!

 

http://zer.gr/show_1pro.asp?proid=1472

 

ειναι εμπιστος αυτος?

βγαζει και κλωνους και τους λεει σαν δικα του τηλεφωνα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δεν βλεπει τα καναλια wifi 11 ως 14.Υπαρχει τροπος να γινει αυτο και να τα βλεπει?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ δεδομένο ότι είσαι root κι ότι έχεις τον root explorer εγκατεστημένο. (ή κάτι παραπλήσιο)

 

Ανοίγεις το build.prop (/system) και βρίσκεις τη γραμμή που λεει "ro.wifi.channels=".

Την αλλάζεις σε "ro.wifi.channels=14".

 

Αν δεν δουλέψει μου λες.

 

Και τα 2 link αναφαίρουνε το Πανεπιστήμιο Purdue. Απλά η κοπέλα που το έγραψε ξέχασε μάλλον να γράψει το Purdue, το διόρθωσα άμεσα, ευχαριστώ για την παρατήρηση

Ωραίος! :up:

Κανένα πρόβλημα! Άλλωστε σήμερα (και για πρώτη φορά στην ιστορία του myphone) είμαι καλός με τις γυναίκες όπως φαίνεται κι από την υπογραφή μου! :p :p :lol:

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δεν βλεπει τα καναλια wifi 11 ως 14.Υπαρχει τροπος να γινει αυτο και να τα βλεπει?

 

Εδώ σε έχω!

:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3990726#post3990726

Απαιτεί root, δεν υπάρχει τρόπος χωρίς root-αρισμα!

 

EDIT: Με πρόλαβες zxr!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εχει το superuser ετσι?Μολις το πηρα απο φιλο και δεν ξερω.

 

Ok το εκανα root αλλα δεν εχω root explorer και δεν ειμαι να δινω ευρω...περασα εναν root explorer 2,9 αλλα δεν ανοιγει λεει οτι πρεπει να κλεισει!!???

 

Εβαλα και αλλο ανοιγει κανονικα αλλα δεν με αφηνει να αλλαξω κατι μεσα στο αρχειο!!??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και αλλο ανοιγει κανονικα αλλα δεν με αφηνει να αλλαξω κατι μεσα στο αρχειο!!??

 

Πάτησες Edit ή απλώς Open;

Με ποιο πρόγραμμα προσπαθείς να το επεξεργαστείς;

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

ειναι εμπιστος αυτος?

βγαζει και κλωνους και τους λεει σαν δικα του τηλεφωνα

 

Δε ξερω αν ειναι αξιοπιστος.

Οσο για τα δικα του κινητα, ολοι αυτο κανουν. Καποιοι τα λενε ΖΤΕ, αλλοι ιHTC, αλλοι HUAWEI. Ολοι κινεζικα ΟΕΜ. πουλανε.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησες Edit ή απλώς Open;

Με ποιο πρόγραμμα προσπαθείς να το επεξεργαστείς;

 

Με το Root explorer 2.5.1 και πατησα open as text αλλα το ειδα σαν read only

 

ok εβαλα αλλη εκδοση του Root και επελεξα πανω mount R/O και τοτε με αφησε να το κανω

Edited by ntisco

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου. Το έχω αγοράσει από επιδότηση πριν κανά μήνα περίπου και μου το έφερε η vodafone στον χώρο εργασίας μου. Το πήρα λοιπόν στα χέρια μου και το σύνδεσα στον υπολογιστή του γραφείου μου και εγκατέστησε από μόνο του το sony pc companion. Μετά όταν πήγα σπίτι μου και το σύνδεσα κανονικά, παρατήρησα ότι δεν το βλέπει το κινητό στο pc μου. Παρότι κατέβασα στο προγραμμα από το official site της SE, εξακολουθεί να μην το βλέπει, όπως και ότι έχω μέσα (φωτογραφίες βίντεο κλπ). Τι παίζει? Γιατί στη δουλειά μου το πέρασε το πρόγραμμα ενώ στον υπολογιστή μου στο σπίτι δεν το βλέπει?
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το SwiFTP ειναι οτι μπορείς να περάσεις ολόκληρο φάκελο (drag & drop) ο οποίος μπορει να περιεχέι άλλους φακέλους/αρχεία μεσα. Με το AirDroid το οποίο ειχα βολευτεί πολυ και ακόμα το χρησιμοποιώ μπορεις να περάσεις μονο μεμονωμένα αρχεία. Ολα αυτά βέβαια, μέσω Wi-Fi.

 

Ζητάει Username και password. Ποιου λογαριασμού το password kai userername πρέπει να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τιποτα.Δεν τα βλεπει.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δεν βλεπει τα καναλια wifi 11 ως 14.Υπαρχει τροπος να γινει αυτο και να τα βλεπει?

 

γενικότερα το neo v δεν τα βλέπει η συγκεκριμένα το δικό σου?

 

Θεωρώ δεδομένο ότι είσαι root κι ότι έχεις τον root explorer εγκατεστημένο. (ή κάτι παραπλήσιο)

 

:

κάτι παραπλήσιο σε free υπάρχει?

πχ ο yaffs explorer που προσπαθώ μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να σώσει το επεξεργασμένο build.prop

 

Στο tx wifi power https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbibpepper.WiFiTxPower πρέπει να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο για να δουλέψει η άπλα πατώντας το widget μεταβάλουμε την ισχύ του wifi

Kαθώς και στο adfree https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigtincan.android.adfree&hl=el λένε ότι τους δουλεύει ..

εγώ δεν βλέπω διαφορά ,η διαφημίσεις προβάλλονται κανονικά.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ζητάει Username και password. Ποιου λογαριασμού το password kai userername πρέπει να βάλω?

 

Ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του link φίλε μου.

 

http://www.trickyways.com/2010/09/how-to-transfer-files-between-android-computer-wireless/

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κατα λάθος μια βλαμμένη και μιλάει ότι κάνω στο κινητό σαν να είμαι τυφλός. Πως στο καλό φεύγει???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...