Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

@ergaleios

Θα με μισήσεις! :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/8MB.jpg

 

λες ε; :p

 

κοιτα λιγο την ημερομηνια εγγραφης μου με αυτο το nick (2004), κοιτα μια κι αυτου εδω το προφιλ που ειχα φαει μονιμο ban http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=5936 (2003)....το screenshot μου ειναι απο τοτε, απο το πρωτο προφιλ ;)

εσενα απο ποτε ειναι? :p

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις καθάρισα από τις μαμά εφαρμογές που δεν χρειαζότανε και δν θα χρησιμοποιούσα ποτέ..

Timescale

Live wallpapers

Κινέζικο πληκτρολόγιο

Συγχροβισμους Sony Ericsson

Τα foursquare

Προέκταση twitter

 

Κέρδισα πολύ αποθηκευτικό χώρο από αυτά που έσβησα και δεν δημιουργήσουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα στις λειτουργιες του τηλέφωνου

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ZXR σε ευχαριστω για την βοηθεια σου. εχω και ενα αλλο προβληματακι. το widget καιρου που υπαρχει στο κινητο απο την μανα του δεν μου βρισκει καμια περιοχη. οτι και να γραψω, αθηνα, πατρα, λονδινο κλπ, μου λεει οτι η τοποθεσια δεν μπορει να βρεθει. μηπως φταιει to οτι εχω κατεβασει και λειτουργω το accu weather????

 

φιλτατε βγαλε αυτο το widget και δοκιμασε ενα αλλο που ερχεται με το κινητο και λεγεται ειδησεις και καιρος!επιλεγεις μονο τον καιρο και εισαι ωραιος..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε περιμενω να το κανω κι εγω root τωρα που το πηρα αποφαση

Κολλησα κι εγω στο βημα με τους drivers και με ανοιχτο των εντοπισμό σφαλμάτων δεν τους βρησκει αυτοματα.εχω τα xp

Περιμενω καποιος να μου πει το link να κατεβασω τους driver και παω για root

Link to comment
Share on other sites

@mary19 & @zxr

όσον αφορά το Νο 4, μήπως όταν θέλετε να βγείτε από το market π.χ. πατάτε το πλήκτρο home (μεσαίο); Μια φορά που το πάτησα καταλάθος, μου είχε κρατήσει την τελευταία αναζήτηση στο market, ενώ όταν βγαίνω πατώντας το back (αριστερό πλήκτρο) είναι όλα ΟΚ.

Ναι αυτο το λαθος εκανα.Ευχαριστωωωω..

 

Στο ιντερνετ ο stock δεν εχει επιλογη για κλεισιμο.

Ο dolphin που χρησιμοποιω εγω εχει κανονικα επιλογη exit και μαλιστα το βαζεις να σε ρωταει αν θες κατα την εξοδο να διαγραψει τα κουκις!

Ο dolphin?????Το κατεβαζω απο android market???

Link to comment
Share on other sites

Αντε περιμενω να το κανω κι εγω root τωρα που το πηρα αποφαση

Κολλησα κι εγω στο βημα με τους drivers και με ανοιχτο των εντοπισμό σφαλμάτων δεν τους βρησκει αυτοματα.εχω τα xp

Περιμενω καποιος να μου πει το link να κατεβασω τους driver και παω για root

 

Φίλε ένα search στο google για neo v adb drivers και το βρηκες

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι στην παρεα, και σας ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας που μας ανοιγουν τα ματια!

Εχω ακομη μια ερωτησουλα σχετικα με τις καρτουλες που υποστηριζει το Νeo V.

Σκοπευω να αγορασω μια 16gb. Αλλα υπαρχουν οι απλες SD και οι SDHC (high capacity). Ποια απ τις δυο ειναι συμβατες?

Επισης την 16gb την εχει στο site της vodafon κοντα στα 50€ (http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42444.action?menuId=640&statsSearchId=874471). Σε αλλα shops την βρισκω απο 20€, και ανεβαινει..

Παρακαλω για τα φωτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένα search στο google για neo v adb drivers και το βρηκες

 

οχι με 1.. ουτε με 100 δεν τους βρηκα ακομα...

 

ολο εδω βγαινω,καταλαβα τον τροπο αλλα δεν βλεπω απο που τους κατεβαζω

εχω κολλησει εδω και 3 ωρες,διαβασα το0ο0ο0σα!

ενα link καποιος να κατεβασω κατ'ευθειαν

Link to comment
Share on other sites

οχι με 1.. ουτε με 100 δεν τους βρηκα ακομα...

 

ολο εδω βγαινω,καταλαβα τον τροπο αλλα δεν βλεπω απο που τους κατεβαζω

εχω κολλησει εδω και 3 ωρες,διαβασα το0ο0ο0σα!

ενα link καποιος να κατεβασω κατ'ευθειαν

 

κανε εγκατασταση το PC Companion για το Neo V (γραψε στο google PC Companion for Sony ericsson neo v) και 8α κανει αυτοματα τους drivers εγκατασταση . εγω αυτο εκανα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Όλα σε έναν λογαριασμό είναι συνδεδεμένα και καταγράφονται. Αυτόν του gmail. Στη σελίδα του market πάνω πάνω γράφει η βιβλιοθήκη μου οπότε πατώντας εκεί θα τις δεις.

 

 

οκ! Να σαι καλα !

Link to comment
Share on other sites

to wisepilot το δοκίμασε κανείς;

αξίζει να το αγοράσουμε;

 

το ειχα παλια εγω σε αλλο τηλεφωνο αλα το (εστειλα) θελει internet συνδεση για να δουλεψει και δεν συμφερει ,, ειχα αγορασει για μια εβδομαδα αν θυμαμαι καλα... ;)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα βάλει τον MixZing και έκανε όλα όσα ζητάς. Είχε επιλογή που μπορούσες να αλλάζεις τραγούδια χωρίς να ξεκλειδώνεις το κινητό. Δες εδώ

 

Από κει και πέρα δοκιμή σφάλμα παιδιά μέχρι να βρείτε αυτό που θέλετε.

 

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω άμεσα..

 

Βασικά έχω κάνει άλλη βλακεία τώρα και δεν μπορώ να την διορθώσω.. :/ κατέβασα το PowerAMP σε trial το οποίο έχει και αυτό έλεγχο μέσω handsfree για την μουσική.. αλλά διέγραψα το library που μου έβγαζε νομίζοντας οτι διαγράφονται μόνο από το library του PowerAMP και αυτό έπιασε και μου διέγραψε όλα τα αρχεία μουσικής που υπήρχαν στην κάρτα μνήμης και μαζί με αυτά και το Android Library για την μουσική που είχε φτιάξει το κινητό.. και τώρα παρότι ξαναπέρασα τα τραγούδια μέσα στην κάρτα, το πρόγραμμα μουσικής του κινητού έχει σκαλώσει και δεν μπορεί να αναγνωρίσει οτι υπάρχουν τραγούδια.. και αυτό έχει ως συνέπεια να μην μπορώ να περάσω τα τραγούδια ως ήχους κλήσης :(

 

Edit: Μόλις κατάφερα να το λύσω το θέμα.. ενημερωτικά αν κάποιος πάθει το ίδιο πράμα αυτό που χρειάζεται είναι να πάτε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Όλες οι Εφαρμογές -> Χώρος αποθήκευσης πολυμέσων (Media Storage) και να κάνετε "Καθαρισμό Δεδομένων" και μετά ένα reboot και όλα θα είναι κομπλε :)

Edited by Constantine88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι στην παρεα, και σας ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας που μας ανοιγουν τα ματια!

Εχω ακομη μια ερωτησουλα σχετικα με τις καρτουλες που υποστηριζει το Νeo V.

Σκοπευω να αγορασω μια 16gb. Αλλα υπαρχουν οι απλες SD και οι SDHC (high capacity). Ποια απ τις δυο ειναι συμβατες?

Επισης την 16gb την εχει στο site της vodafon κοντα στα 50€ (http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42444.action?menuId=640&statsSearchId=874471). Σε αλλα shops την βρισκω απο 20€, και ανεβαινει..

Παρακαλω για τα φωτα σας!

 

να παρεις micro sdHC κατα προτιμηση class 6 και πανω οσω για τιμη στα 16 gb class 10 εχω βρει εδω 24.45 με εξοδα αποστολης το ποσο ειναι σε λιρες αγγλιας http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση το PC Companion για το Neo V (γραψε στο google PC Companion for Sony ericsson neo v) και 8α κανει αυτοματα τους drivers εγκατασταση . εγω αυτο εκανα.
κι εσυ ειχες το ιδιο προβλημμα?

 

Βαλτο σε μια αλλη θυρα USB ωστε να κανει απο την αρχη την ολη διαδικασια! ;) ισως δουλεψει κανονικα!

μπα.. τιποτα. μονο αυτο μου βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα

νομιζα οτι ηταν ενα κλικ κι εφαγα ολο τ απογευμα.το παραταω (τουλαχιστον για την ωρα)

καλυτερα τις εφαρμογες που δε μου χρειαζονται παρα αλλες 10 ωρες να ψαχνω.

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω αυτο το προβλημα με την καρτα μνημης

το ελυσα με τον εξης τροπο...δεν μου την εβρισκε ο υπολογιστης και πηγα στις ειδοποιησεις εκει με την καρτα μνημης την αφαιρεσα και μετα την ξαναεβαλα με το τροπο τον αλλον που λεει wifi..κατι τετοιο δεν θυμαμαι καλα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κι εσυ ειχες το ιδιο προβλημμα?

 

 

μπα.. τιποτα. μονο αυτο μου βγαζει...

Δοκιμασε απο αυτο το link http://www.akshayy.com/sonyericsson/tutorials/installing-usb-flash-drivers/ ,κατεβασε απο εκει που λεει:

3. USB Driver Insatller, Automatic Install

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

μπα.. τιποτα. μονο αυτο μου βγαζει...

Αν δεν κάνω λάθος από την εικόνα που βλέπω, μάλλον σου λείπουν και οι drivers του SM Bus Controller της μητρικής σου (όπως και κάποιας θύρας Ethernet). Μήπως να εγκαθιστούσες αυτούς πρώτα και να δοκίμαζες μετά? Κυρίως του SM Bus Controller. Νομίζω έχει άμεση σχέση με το πρόβλημά σου.

 

Edit: Πάτα εδώ για να κατεβάσεις τους drivers του Neo V από xda-developers.com

Edited by spaul
Προσθήκη link
Link to comment
Share on other sites

κι εσυ ειχες το ιδιο προβλημμα?

 

 

μπα.. τιποτα. μονο αυτο μου βγαζει...

 

Εγω ειχα αυτο το προβλημα με το χ8 xperia και αφου παλευα οπως και εσυ , στο τελος εκανα αυτο που σου ειπα.στο neo v δεν εκανα τιποτα, γιατι οταν το συνδεσα πρωτη φορα στο πσ εκανε εγκαταστααση το pc companion καο τους drivers

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε εγκατάσταση μια νέα εφαρμογή αυτήν αφήνει ένα εικονίδιο στην τελευταία καρτέλα. Οι καρτέλες είναι τέσσερις.

Αν γεμίσει και η τέταρτη και τελευταία καρτέλα, δημιουργεί το τηλέφωνο ακόμα μία επόμενη πέμπτη καρτέλα ;

Αν όχι , πως βρίσκουμε τα εικονίδια εφαρμογών που θα είναι στο τέλος ;

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτό δε μου άρεσε καθόλου. . .

Θα ήταν χρήσιμο (όπως και στο s2 και στο Note) να μπορούσες να δημιουργήσεις ξεχωριστούς φακέλους και να οργανώσεις όπως θες τις εφαρμογές σου!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε εγκατάσταση μια νέα εφαρμογή αυτήν αφήνει ένα εικονίδιο στην τελευταία καρτέλα. Οι καρτέλες είναι τέσσερις.

Αν γεμίσει και η τέταρτη και τελευταία καρτέλα, δημιουργεί το τηλέφωνο ακόμα μία επόμενη πέμπτη καρτέλα ;

Αν όχι , πως βρίσκουμε τα εικονίδια εφαρμογών που θα είναι στο τέλος ;

 

Φυσικα και δημιουργει. Αν ειναι φουλ η τεταρτη, οποια εφαρμογη γινει εγκατασταση,αυτοματα δημιουργειται η πεμπτη και παει εκει.

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα

νομιζα οτι ηταν ενα κλικ κι εφαγα ολο τ απογευμα.το παραταω (τουλαχιστον για την ωρα)

καλυτερα τις εφαρμογες που δε μου χρειαζονται παρα αλλες 10 ωρες να ψαχνω.

ευχαριστω παντως

 

Δοκιμασε σε αλλο πισι και θα σαι οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...