Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να στειλω ασύρματα απο το pc μια ταινία πχ στο τηλ????

 

σου ειπα.με το airdroid.το κατεβαζεις απο το market και μετα κανεις ο,τι σου λεει.δεν ξερω ποση ωρα θα κανει μια ταινια.αλλα φωτο,τραγουδια και βιντεο εως 300 mb εχω ανεβοκατεβασει πολυ γρηγορα..;)

 

υπαρχει περιπτωση, εστω και μια να μου μεινει το κινητο στο χερι?

 

οχι δεν θα σου μεινει στο χερι.κανε ο,τι λεει ο οδηγος και θα σαι οκ φιλε μου!

απο κει και περα δεν παιρνω και την ευθυνη πανω μου!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε haki ποσες μερες εκανε να ερθει ?? απο τι υλικο ειναι φιαγμενη απο σιλικονη? ειναι καλη ? πως την βλεπεις γιατι θελω και γω να παραγγειλω ...

 

ειναι πολυ καλη εγω πηρα την μαυρη σκληρη και προστατευει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

τ πηρα σημερα αψογο αλλα εχω 1500 φωτογραφιες στν καρτα μνημης μ κ δν τις εμφανιζει φορτωνει συνεχεια κ δν τις βγαζει..λεει φορτωση νεψν λευκωματων και φοτογραφιων..
Link to comment
Share on other sites

σου ειπα.με το airdroid.το κατεβαζεις απο το market και μετα κανεις ο,τι σου λεει.δεν ξερω ποση ωρα θα κανει μια ταινια.αλλα φωτο,τραγουδια και βιντεο εως 300 mb εχω ανεβοκατεβασει πολυ γρηγορα..;)

 

Ωραία εφαρμογή αλλά ζητάει απίστευτα πολλά και σημαντικά δικαιώματα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή αλλά ζητάει απίστευτα πολλά και σημαντικά δικαιώματα.

 

Είναι φυσιολογικό μία εφαρμογή που σου δίνει web based περιβάλλον στο pc σου με όλες τις προσβάσεις - λειτουργίες στο κινητό σου να ζητά όλα αυτά τα δικαιώματα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

πρόσφατα έγινα κατοχος του ΝΕΟ V

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να διαγράψω εφαρμογές που δεν μου δινει επιλογεί απεγκαταστασης.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα οτι ενω παιζει βιντεο π.χ.youtube σταματαει,μαυριζει η οθονη και μετα απο 10-15 δευτερολεπτα επανερχεται

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις root. Το πώς είναι εδώ και το τί είναι root είναι εδώ

 

Καλησπερα

πρόσφατα έγινα κατοχος του ΝΕΟ V

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να διαγράψω εφαρμογές που δεν μου δινει επιλογεί απεγκαταστασης.

 

ευχαριστώ

 

και μετα εγκαθιστας κατι σαν αυτο: https://market.android.com/details?id=com.danesh.system.app.remover

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο με ξεχωριστούς υπότιτλους γνωρίζουμε;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν κραταει πολυ, το αντιθετο μαλιστα....

 

Ειναι φυσιολογικο με 20 λεπτα ραδιοφωνο να πεφτει 15%?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο με ξεχωριστούς υπότιτλους γνωρίζουμε;

 

https://market.android.com/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν κραταει πολυ, το αντιθετο μαλιστα....

 

Ειναι φυσιολογικο με 20 λεπτα ραδιοφωνο να πεφτει 15%?

 

Μήπως έχεις κάποια αλλή εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο; Δοκίμασε το ξανά, αφού πρώτα του κάνεις μία επανεκκίνηση. Είναι πολύ 15% μπαταρία για 20 λεπτά ραδιόφωνο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποια αλλή εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο; Δοκίμασε το ξανά, αφού πρώτα του κάνεις μία επανεκκίνηση. Είναι πολύ 15% μπαταρία για 20 λεπτά ραδιόφωνο.

 

Οχι δεν εχω καποια ιδιαιτερα "βαρια" εφαρμοφη να τρεχει.

 

Σκεφτομαι πως η μπαταρια δεν κρατει πολυ μετα την επανεγκατασταση λογισμικου που του εκανα λογω καποιου προβληματος...στην επιλογη τηλ πατησα M15i και οχι Μ11i, xperia neo και neo v αντιστοιχα.

 

Μηπως ειναι εξαιτιας αυτου λεω...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπορω να συνδεομαι στο internet μεσω 3g.Η συνδεση μου ειναι cosmote wat's up.
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπορω να συνδεομαι στο internet μεσω 3g.Η συνδεση μου ειναι cosmote wat's up.

 

Στείλε INTERNET στο 1333 και θα στις στείλουν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε INTERNET στο 1333 και θα στις στείλουν αυτόματα.

Ευχαριστω για την απαντηση!Το εκανα αλλα το μηνυμα που στελνουν λεει οτι "η αποστολη των ρυθμισεων cosmote wap/cosmote internet δεν ειναι δυνατη."!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!Το εκανα αλλα το μηνυμα που στελνουν λεει οτι "η αποστολη των ρυθμισεων cosmote wap/cosmote internet δεν ειναι δυνατη."!

 

Μέσα στο μενού θα βρεις τον Οδηγό Ρυθμισης. Μέσ από εκεί αν στο βήμα 3 επιλέξεις ΝΑΙ τότε θα αναλάβει μόνο του να βρει ρυθμίσεις!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ NEO V ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΎΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΩΣΤΕ, ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ,ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ!!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ NEO V ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΎΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ ΩΣΤΕ, ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ,ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ!!!

 

Καλημέρα,

Αρχικά καλωσήρθες και μεγειά το κινητό σου, όμως δεν γραφουμε με κεφαλαία απαγορευεται από τους Ο.Π.Χ.

Όσον αφορά την ερώτηση σου, το μόνο θέμα που δέιχνει να έχει παρουσιάσει το κινητό είναι αυτό με τις επανεκκινήσεις σε πολυ μικρό ποσοστό όμως (φυσιολογικό μπορούμε να πουμε). Μη σκέφτεσαι τι μπορεί να πάθει το κινητό σου, κοίτα να απολάυσεις την επένδυση σου! Άλλωστε whatever will be, will be!

 

Οχι δεν εχω καποια ιδιαιτερα "βαρια" εφαρμοφη να τρεχει.

 

Σκεφτομαι πως η μπαταρια δεν κρατει πολυ μετα την επανεγκατασταση λογισμικου που του εκανα λογω καποιου προβληματος...στην επιλογη τηλ πατησα M15i και οχι Μ11i, xperia neo και neo v αντιστοιχα.

 

Μηπως ειναι εξαιτιας αυτου λεω...

Δεν μπορώ να σου το αποκλείσω. Αν δεν βαριέσαι, μήπως να την ξανακάνεις την εγκατάσταση λογισμικού (σωστά αυτή τη φορά) για να το αποκλείσουμε ως ενδεχόμενο;

Edited by kastorakos84
Προσθήκη δεύτερης απάντησης

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι κάτοχος του hTC desire (καλό είναι αλλά με έχει απογοήτευση με το ότι δεν μπορώ να αποθηκεύσω και πολλές εφαρμογές και δεν νομίζω να μπορεί να πάρει το android 4,0) και σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό.

. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάθε φορά που βγαίνω από μια εφαρμογή με το πλήκτρο της επιστροφής, αυτή μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κλείνω, εκτός βέβαια του task killer που αναγκαστικά χρσιμοποιώ?!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάθε φορά που βγαίνω από μια εφαρμογή με το πλήκτρο της επιστροφής, αυτή μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κλείνω, εκτός βέβαια του task killer που αναγκαστικά χρσιμοποιώ?!

Το Android ως λειτουργικό σύστημα έχει την ιδιότητα όταν βγαίνεις από κάποια εφαρμογή να την διατηρεί για λίγη ώρα ενεργή στο παρασκήνιο μήπως την ξαναχρειαστείς. Μετά από λίγη ώρα (σε περίπτωση που δεν την χρειάστηκες) την απενεργοποιεί μόνο του. Εφαρμογές όπως το Task Killer μόνο κακό μπορούν να κάνουν καθώς κανουν force shutdown σε εφαρμογές.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

[

Από τα "μοντέρνα" Android, τα SE είναι τα πλέον ακατάλληλα για κάποιον που θέλει να εγκαταστήσει "πολλές" εφαρμογές γιατί έχουν ROM περίπου 300ΜΒ. Τα υπόλοιπα έχουν γύρω στο 1GB.

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...