Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως:

1. Έχει κοινό volume control.

2. Ένα πεδίο που ονομάζεται κινητό, αλλά μπορείς να το βάλεις με άλλο όνομα. Έχει οικία 1 και 2 , εργασία 1,2 , φαξ 1,2 και από ένα εταιρεία και τηλεειδοποίηση.

3. Το ραδιόφωνο κλείνει κανονικά πατώντας παύση. Μένει στην οθόνη κλειδώματος έτσι ώστε αν θέλεις να πατήσεις play ξανα. Υπάρχει εφαρμογή στο marketplace ώστε αν θες να εξαφανίζεται και αυτό.

4. Υπάρχει μετρητής Nokia και υπολογίζει λεπτά, μηνύματα και mb. Μπορείς να βάλεις και όριο και θα σου λέει πόσα έχεις διαθέσιμα ακόμα. Επίσης μηδενίζεται κάθε μήνα όποια μέρα θέλεις.

5. Η μπαταρία κρατάει αρκετά ειδικά αν απενεργοποιήσεις το 3G. Το φορτίζω βράδυ μέρα παρά μέρα. Με αρκετά τηλέφωνα και μηνύματα και αρκετά παιχνίδια και ανοιχτό wifi για περιήγηση σε marketplace, με ότι αυτό συνεπάγεται σε συνεχές scrolling για εφαρμογές κλπ. και κρατάει 2 μέρες. Έχει τύχει να κρατήσει πάνω από 3 αρκετές φορές. Οπότε από θέμα αυτονομία είναι τέλειο.

Για τον ccinderella, όπως επιβεβαιώνει ο tolisfar, η μνήμη είναι 256 οπότε δεν τρέχει skype, το οποίο όμως μπορεί να ενσωματωθεί στο λειτουργικό με την έκδοση 7.8. Viber kai wu μια χαρά. Επίσης δεν έχω κάποιο πρόβλημα με sms/mail και όσον αφορά τα ακουστικά είναι αρκετά καλά..

 

100% σωστος :happy: η μπαταρια του σκιζει δεν θα σε προδωσει ποτε.θυμιζει iphone 4(οχι s)εχω και εγω κανα 2 αποριες ομως.ποια εφαρμογη nokia μετραει λεπτα μηνυματα κτλ?και επισης γινεται οταν παταμε το βελακι πισω να μην δονειται?ε

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο, όπως σε όλες τις συσκευές ΝΟΚΙΑ ;)

 

Ευχαριστώ...

Το πήρε ένας φίλος μου αλλα δεν μπορούσαμε να το κάνουμε να δουλέψει,ενώ το 800 το δικό μου μια χαρά....θα ξαναπροσπαθήσουμε σήμερα....

 

Εχουν πάρει τα 610 αναβάθμιση ?

Πια είναι η τελευταία έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

100% σωστος :happy: η μπαταρια του σκιζει δεν θα σε προδωσει ποτε.θυμιζει iphone 4(οχι s)εχω και εγω κανα 2 αποριες ομως.ποια εφαρμογη nokia μετραει λεπτα μηνυματα κτλ?και επισης γινεται οταν παταμε το βελακι πισω να μην δονειται?ε

 

Υπαρχει στο marketplace και λεγεται μετητες. Απο οσο γνωριζω δεν γινεται να βγει η δονηση..

 

Η τελευταία είναι η 1066.0.8779 !!!

Αν έχει Vodafone branded την πάτησε... (όπως εγώ).

 

Γιατι δεν γινεται? Εμενα ειναι cosmote αλλα δεν φαινεται να επηρεαζει σε κατι εκτος απο τον αλλαγμενο boοtloader.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 1066.0.8779 !!!

Αν έχει Vodafone branded την πάτησε... (όπως εγώ).

 

 

Τι εννοείς την πάτησε?......τι είναι αυτό που δεν γίνετε ?

 

Vodafone έχει.

Link to comment
Share on other sites

H Voda δεν έχει κάνει διαθέσιμη την τελευταία αναβάθμιση (8779) και έχει μείνει στην 8773 !!! Δεν έχω ιδέα αν και πότε θα τη διαθέσει.

Το θέμα είναι ότι μερικές συσκευές στην 8773 παρουσίαζαν κάποια θεματάκια (συνήθως με την συνδεσιμότητα)...

Του εύχομαι να τα αποφύγει ή να βγει γρήγορα η αναβάθμιση...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

H Voda δεν έχει κάνει διαθέσιμη την τελευταία αναβάθμιση (8779) και έχει μείνει στην 8773 !!! Δεν έχω ιδέα αν και πότε θα τη διαθέσει.

Το θέμα είναι ότι μερικές συσκευές στην 8773 παρουσίαζαν κάποια θεματάκια (συνήθως με την συνδεσιμότητα)...

Του εύχομαι να τα αποφύγει ή να βγει γρήγορα η αναβάθμιση...

 

Έστω και με την παλιά έκδοση δουλεύει 100% offline το Nokia Drive ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορούμε να δούμε video από youtube, ας πούμε;

Επίσης πως ακυρώνουμε ένα τραγούδι που παίζει (όχι στο ραδιόφωνο);

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Μου έβγαζε μηνύματα για πρόβλημα όταν πληκτρολογούσα την http ενός video.

Δοκίμασα να μπω youtube.com και δουλεύει κανονικά. Thanks.

 

2. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος (εκτός reset) να μην λειτουργεί έστω και background? Στο προηγούμενο WP είχε εφαρμογή για διακοπή εφαρμογών που έτρεχαν..

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα εχω καποιους ενδοιασμους.

Οποιος ξερει θα ηθελα να μου πει

-αν μπορω να βαλω ηχο κλησης οποιο κομματι θελω.ρωταω γιατι καπου ακουσα οτι δεν γινεται.κ αν γινεται οντως να βαλω γινεται με τον κλασσικο τροπο?(Ηχοι->μουσικη μου--> κομματι ως ηχο κλησης...κλπ) ή καπως διαφορετικα?

-ξερει κανεις τι ρολο βαρανε τα χρωματα?εχει 65.000 απο ο,τι εχω δει.το lumia 710,800.900 exoyn 16.000.000 που εγω δν παρατηρω καποια διαφορα.οπως και το C3-05 pou ειναι πιο παλιο.

-ακουσα κατι για bluetooth.υπαρχει καποιο προβλημα?γιατι εγω μιλαω αποκλειστικα με συσκευες τετοιες.ουτε handsfree χρησιμοποιω ουτε τον κλασσικο τροπο.

-τελος παιρνει κανονικα φοντο της αρεσκειας μου?

Link to comment
Share on other sites

1) Nαι, αλλά μέσα απ το Zune... και όχι μέσα απ το κινητό

2)Στα χρώματα θα δεις διαφορά. Βέβαια άλλους δεν τους πειραζει...

3)Έχουν υπάρξει προβλήματα συνδεσιμότητας αλλά λύνονται με την τελευταία αναβάθμιση...

4)Ναι...

 

Τώρα εγώ θα σου πρότεινα ή να περιμένεις μέχρι να βγουν τα επόμενα Lumia με Win 8, ή να πάρεις παραεισαγωγής το 710 στα 200€ ή παραεισαγωγής το 800 στα 280€...

Αν θες το συγκεκριμένο τότε μείνε αν μπορείς μακρυά απο Vodafone και απο branded γενικότερα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

1) Nαι, αλλά μέσα απ το Zune... και όχι μέσα απ το κινητό

2)Στα χρώματα θα δεις διαφορά. Βέβαια άλλους δεν τους πειραζει...

3)Έχουν υπάρξει προβλήματα συνδεσιμότητας αλλά λύνονται με την τελευταία αναβάθμιση...

4)Ναι...

 

Τώρα εγώ θα σου πρότεινα ή να περιμένεις μέχρι να βγουν τα επόμενα Lumia με Win 8, ή να πάρεις παραεισαγωγής το 710 στα 200€ ή παραεισαγωγής το 800 στα 280€...

Αν θες το συγκεκριμένο τότε μείνε αν μπορείς μακρυά απο Vodafone και απο branded γενικότερα...

 

Να σαι καλα φιλε, απλα οταν λες μεσα απο zune? η διαδικασια ειναι δυσκολη?

οσο για τα χρωματα μπηκα χθες στο phonearena στο yt που συγκριναν το 600 με 710 κ δεν παρατηρησα διαφορα.εκτος κ αν ειναι τοσο λεπτομερης που δεν φαινεται απο βιντεο αλλα απο κοντα.Επισης δεν ξερω τι νοημα εχει να παρω ενα κινητο απο γερμανο,cosmote,vodafone και απο το να το παρω ας πουμε απο πλαισιο,κοτσοβολο που μπορει να το εχουν φθηνοτερα.Τελος οταν λες παραεισαγωγης τι εννοεις ακριβως?

 

αν εννοεις παραεισαγωγης το skroutz.gr κλπ το εχω ψαξει.και πραγματικα το εχω βρει το 710 μεχρι και 180 ευρω.αλλα δεν μπορει σε κατι θα υστερει για να το εχουν πιο φθηνα.αλλιως ολοι ετσι θα αγοραζαν.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν είναι δύσκολη η διαδικασία.

Έχουν αισθητή διαφορά το 610 με το 710. Το 710 έχει 1.5Ghz επεξεργαστη και 512ΜΒ RAM έναντι 800Μhz και 256MB RAM του 610. Γι αυτό και το 610 δεν τρέχει κάποιος εφαρμογές όπως το Skype κλπ.

Τα παραεισαγωγής δεν υστερούν σε τίποτα απολύτως. Κολπάκια με την φορολογία κάνουν φέρνοντας τις συσκευές από άλλες χώρες και γι αυτό έχουν τέτοια τιμή. Ακολούθα τις προτάσεις που σου γραψα πριν...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν ξερω αν εχουν εγγυησεις και τετοια σχετικα...πραγματικα το 710 υπερτερει σε επεξεργαστη κ RAM.ομως παρολη τη μικρη ΡΑΜ τρεχει καλα και ρολαρει καποια προγραμματα.Καλα για το skype δεν καιγομαι να σου πω...απλα λογω τιμης πηγα στο 610.δεν ηθελα κατι ακριβο ειχα καταληξει στο htc wildfire S αλλα ειδα το 610 οτι ειχε πολλα σε καλη τιμη σχετικα με βαση αυτα που προσφερει.το 710 δεν το βρισκω πουθενα ειλικρινα.(εκτος απο τα παραεισαγωγης) Αν οντως αυτα δεν υστερουν σε κατι(δεν ξερω επισης αν εχουν ελληνικο μενου αλλα δν με καιει κ αυτο τοσο) και οποιος εχει αγορασει ετσι θα ηθελα να με ενημερωσει για αυτο, τοτε μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είσαι καλυμμένος και απο εγγύηση και απο γλώσσα. Ρώτα καλύτερα στο κατάστημα που το πουλάει και σε κάποιο Nokia Care...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ακόμα μία ερώτηση.

Αν δεν έχουμε ενεργοποιημένη την μετάδοση δεδομένων και το 3G, το Α-GPS δεν ενεργοποιείται. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχω ταλαιπωρηθει πολυ με το στησιμο των email και των επαφων.

δεν μου συνδεει τον λογαριασμο google που έχω με τίποτα και έτσι δεν μπορώ να έχω ούτε επαφές ούτε τα ημερολόγια μου.

ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε δεν έχω κανένα πρόβλημα... Όλα καλά...

 

Για το a-gps βαλε κ απ το Nokia Drive να δουλεύει χωρίς σύνδεση απ τις ρυθμίσεις του...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ PC ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...