Jump to content

Nokia Oldies Club: Συναντήσεις για τους «νοσταλγούς» των παλιών Nokia


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια, πόσοι από εμάς είχαμε στο παρελθόν ή έχουμε ακόμα κάποια παλιά Nokia συσκευή; Πόσοι είμαστε αυτοί που μείναμε «σταθεροί» στην «κλίση» μας προς την Φινλανδική εταιρία, έχοντας ακόμα κάποια συσκευή της, ή «αλλαξοπιστήσαμε» για τον όποιο προσωπικό λόγο; Όλοι σχεδόν είχαμε κι από ένα στην κατοχή μας, και σίγουρα το θυμόμαστε, θετικά ή και αρνητικά, με βάση τα προσωπικά μας βιώματα.

 

Ακόμα και να μην είχατε όμως, το myPhone.gr «είναι εδώ», με σκοπό να σας φέρει «πιο κοντά» στο... παρελθόν της Nokia! Μια ιδέα που γεννήθηκε από το θέμα «Νοσταλγία για τα παλιά Nokia», παίρνει «σάρκα και οστά», μια κίνηση που γίνεται για πρώτη φορά στην ιστορία της σελίδας και του φόρουμ μας.

 

Έτσι λοιπόν, μετά από σκέψη, αποφασίσαμε να καθιερώσουμε το «Nokia Oldies Club», που, μέσα από συναντήσεις, θα φέρει νοσταλγία στους φίλους των παλαιών Nokia συσκευών, και θα βοηθήσει όσους δεν «πιάσατε» μια τέτοια συσκευή (είτε λόγω ηλικίας, είτε λόγω... προτιμήσεων!), να σας δώσει «μια γεύση» από αυτές!

 

Oι συναντήσεις μας θα έχουν σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, μέσα από τα προσωπικά βιώματα του καθένα με αυτές τις συσκευές, και παράλληλα επιμορφωτικό χαρακτήρα, για όσους θέλουν να «μπουν» στον πειρασμό, και να γνωρίσουν αυτή την «χρυσή» εποχή της Nokia, που αγαπήθηκε όσο καμία άλλη στην ιστορία της κινητής τηλεφωνίας. Δεν χρειάζεται να έχετε κάποια παλιά Nokia συσκευή για να δώσετε το «παρόν» στις συναντήσεις αυτές, αλλά αν έχετε, μπορείτε να την φέρετε μαζί σας, είτε είναι σπάνια, είτε όχι. Σκοπός μας δεν είναι ένα απλό meeting νοσταλγικών συσκευών, αλλά κάτι αντίστοιχο του θέματος «Νοσταλγία για τα παλιά Nokia», απλά πιο ανοιχτό και... ζωντανό!

 

Με αφετηρία την Θεσσαλονίκη λοιπόν, και το επόμενο Σάββατο 3 Μαρτίου, το «Nokia Oldies Club» ξεκινάει και επίσημα τις συναντήσεις του! Η συγκέντρωσή μας θα γίνει στο άγαλμα Βενιζέλου (επί της Εγνατίας) στις 6 με 7 το απόγευμα, και θα ακολουθήσει μετάβαση σε καφετέρια. Θα χαρούμε να σας δούμε, είτε είστε ενεργοί νοσταλγοί των παλιών Nokia, είτε όχι!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελλαδα δεν ειναι μονο η Θεσσαλονικη! :lol:

ζηλευω!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη κινηση. θα ηθελα πολυ να βρεθω σε μια τετοια συναντηση με παλια nokia. θα ειχε πολυ ενδιαφερον.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα δεν ειναι μονο η Θεσσαλονικη! :lol:

ζηλευω!

 

lol αυτα ειναι

περιμενω το ραντεβου για Αθηνα. Μπιλ, οι 2 μας θα ειμαστε.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα δεν ειναι μονο η Θεσσαλονικη! :lol:

ζηλευω!

 

Συμφωνώ ρε Βασίλη πρέπει να γίνει και κάτι για την Αθήνα

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εξαιρετικό το άρθρο σου.:)

Επέτρεψε μου μόνο ένα συμπλήρωμα από μέρους μου σε αυτό το κομμάτι.

 

Η συγκέντρωσή μας θα γίνει στο άγαλμα Βενιζέλου (επί της Εγνατίας) στις 6 με 7 το απόγευμα, και θα ακολουθήσει μετάβαση σε καφετέρια.

 

Εννοείται,ανάλογα βέβαια με την εξέλιξη της συγκέντρωσης,ότι δεν θα μείνουμε απαραίτητα μόνο στην κλασική φραπεδιά της Θεσσαλονίκης.Είναι γνωστό ότι φημίζεται η πόλη αυτή για την πολύ καλή μάσα που προσφέρεται σε διάφορες ταβέρνες-εστιατόρια.Οπότε προσωπικά πιστεύω ότι μετά από το <<κάψιμο>> που θα προέλθει από τις <<παλιατζούρες>> μια επίσκεψη σε κάποιο φαγάδικο θα είναι απαραίτητη.:food:

Και αν υπάρχει διάθεση,όσοι πιστοί μπορούν να ακολουθήσουν σε κάποιο μπαράκι για ποτό και χαβαλέ.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ρε Βασίλη πρέπει να γίνει και κάτι για την Αθήνα

 

Θα ερθεις?!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι και εγώ στην Αθήνα με το 6250 μου! Για να το δει ο Prodigy που δεν είχε την τύχη!!!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23188&d=1325090206

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 99% ειμαι μεσα.... Πως θα γνωριστουμε ομως ?? θα φοραει κανεις μπλουζακι myphone:p :lol:
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 99% ειμαι μεσα.... Πως θα γνωριστουμε ομως ?? θα φοραει κανεις μπλουζακι myphone:p :lol:

 

Θα καθόμαστε σε συγκεκριμένο σημείο...Eκτός αν ο impreza_sti έχει να προτίνει κάτι άλλο...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

lol αυτα ειναι

περιμενω το ραντεβου για Αθηνα. Μπιλ, οι 2 μας θα ειμαστε.....

 

Μετρήστε με κι εμένα για Αθήνα! :p 4 μαζί με τον Tsoumaklis! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδώ παρακολουθώ με μεγάλη χαρά 2 πράγματα από τα παλιά. Το ένα είναι όπως φαίνεται και στο topic οι παλαιότερες συσκευές ΝΟΚΙΑ που "ξαναζούν" έστω και για λίγες ώρες, βγαίνοντας από τα κουτιά τους ή όσες χρησιμοποιούνται ακόμα από τους "πιστούς". Το δεύτερο είναι πως αυτή η συνάντηση που προγραμματίζεται στη Θεσσαλονίκη και ελπίζω να ακολουθήσει η Αθήνα και άλλες πόλεις της Ελλάδας θυμίζει πολύ τον θεσμό των Myphone Meetings, που τα παλαιότερα μέλη του forum θα θυμούνται. Ελπίζω να είναι αυτό ένα ξεκίνημα για την αναβίωση των συγκεκριμένων συναντήσεων με διάφορα θέματα που τόσο λείπει σήμερα από το αγαπητό μας Myphone..
Link to comment
Share on other sites

Μετρήστε με κι εμένα για Αθήνα! :p 4 μαζί με τον Tsoumaklis! :lol:

 

αμα βολευει μερα/ωρα, make us 5 :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι και εγώ στην Αθήνα με το 6250 μου! Για να το δει ο Prodigy που δεν είχε την τύχη!!!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23188&d=1325090206

 

ναι, πραγματικα, φερ'το!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ειχε παει ποτε στα παλια μιτινγκς φυσικα και θα θυμαται οτι οι Γερμανικες συσκευες ηταν που εκαναν την διαφορα και την εντυπωση... Ζιμσενσαδες ενωθειτε! Θελω ξανα μιτινγκ στον πανω οροφο των floca στο δαχτυλιδι η στα παλια village... που και τα 2 δεν υπαρχουν πια... :(

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑΙ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ! ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια. Ωραια πρωτοβουλια. Ελπιζω να μην μεινετε φυσικα μονο στη Θεσσαλονικη αλλα να κανονισουμε και σε αλλα μερη της Ελλαδας!!
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα δεν ειναι μονο η Θεσσαλονικη! :lol:

ζηλευω!

 

Οχιρε.... Και θα θελα να παίξω με δικό σου Ν9 η το Ν900 αν έχεις ακόμα ..

 

 

Και εγώ κατά 90% μπορεί να έρθω αρκεί να φέρετε και τις νέα Νοκια :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραια ιδέα!!! αν μπορέσω θα έρθω και γω:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα ! Θα προσπαθήσω κι εγώ να έρθω. Κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα μπορώ να πω με βεβαιότητα το τελικό ΝΑΙ !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα ! Θα προσπαθήσω κι εγώ να έρθω. Κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα μπορώ να πω με βεβαιότητα το τελικό ΝΑΙ !

 

Aν έχουμε και το ''βαρύ πυροβολικό'',τα έχουμε όλα πιστεύω!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Aν έχουμε και το ''βαρύ πυροβολικό'',τα έχουμε όλα πιστεύω!

 

http://1.bp.blogspot.com/__MNuLxvKnZE/TUl1CMeGRnI/AAAAAAAACW0/TKeFbriL_ws/s1600/PB_379_301.jpg

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...