Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης πως τα πάει με την διαχείριση μνήμης αν μπορεί να μας πει κάποιο παιδί που το παρακολουθεί ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το σαρ του το ξέρουμε;

 

According to ICNIRP radiation standards, the device has a digital SAR rating of 0.62W/kg.

 

Πηγή.

 

Σαν μέγεθος πως κάθεται στο χέρι σε σύγκριση με το one-x, sgiii;

 

Μια από τα ίδια...

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/07/display-war-round-one.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μας πει καποιος που το εχει παρει τα εξης:

1.Ποσο μπαταρια καταναλωνει το βραδυ που δεν χρησιμοποιειται.

2.Γενικα ποσο κραταει η μπαταρια.

3.Αν ανταποκρινεται το ιδιο καλα μετα απο εγκατασταση πολλων εφαρμογων.

4.Σημα κεραιας,drop calls αν εχει,death grip,wifi καλο?

SAR βρηκα τιμες στο phonearena

head:0.51 W/kg

body:0.74 W/kg

Link to comment
Share on other sites

To είχα στα χέρια μου για κανένα 20λεπτο. Μπορώ να πω ότι μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή. Η ποιότητα κατασκευής σε άριστα επίπεδα. Το UI έχει αναβαθμιστεί αρκετά και το τηλέφωνο πηγαίνει απλά σφαίρα, out of the box.

Γενικά μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο αφοπα τπ root http://forum.xda-developer...8#post28831058.

 

ΤΕΛΙΚΑ δεν ειναι εφικτό το ROOTING

 

Υπάρχει αυτό αλλά με κάθε επιφύλαξη μιας και δεν το έχω δοκιμάσει... http://www.crackmyass.com/2012/06/lg-4x-hd-root-tutorial.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά και εγώ για να το δοκιμάσω. Τίμιο για τα χρήματα του και το μήνυμα το στέλνω τώρα μέσω αυτού.

Δεν έχω εχω τρελαθεί .

Ήδη το έβγαλα για πούλημα.

Η κάμερα υστερεί αρκετα σε σχέση με τουs3.

Πέρασα το live bubble pro wallpaper και οι φούσκες βγαίνουν με σπασίματα.

Επίσης το betscores έχει κάποια προβληματάκια.

Γενικά το software υστερεί σε σχέση με τον γαλαξία. Όσο για την οθόνη καλή αλλά αν εξαιρέσεις ότι δείχνει καλύτερα από τον ήλιο και καλύτερα το το λευκό στα αλλά όλα υπολείπεται σε σχέση με τον γαλαξία.

Πχ τα χρώματα όλα είναι κατώτερα σε και το μεγάλο του πρόβλημα όταν το κοιτάς υπό γωνία.εκεί δυστυχώς αλλάζουν τα πάντα.

Για τα δικά μου δεδομένα είναι κατώτερο του γαλαξία τον οποίο θα κρατήσω σαν δεύτερο μετά το ασυναγώνιστο Iphone

Για κάποιον που θέλει ένα πιο οικονομικό τηλέφωνο που να είναι στα κορυφαία είναι μονόδρομος.

 

Να αναφερω παντως οτι η ποιοτητα κστασκευης του ειναι αρκετα προσεγμενη και φυσικα πολυ ανωτερη του πλαστικου και ευτελους γαλαξια αλλα πολυ κατωτερη του μοναδικου iphone

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,οπότε δεν έχει την καλύτερή οθόνη όπως γράφεις στην αγγελία σου.

Πάντως οι χρήστες εδώ είναι ευχαριστημένοι έστω κι αν το κινητό όπου αλλού κι αν διαβάσω το δείχνουν κατώτερό του galaxy και μάλλον πρέπει να είναι.και λογικό ίσως.δεν παύει όμως να ναι ενδιαφέρον σαν συσκευή και σίγουρα εντός ανταγωνισμού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το software υστερεί σε σχέση με τον γαλαξία

Δυστυχως το Software της Lg υστερει γενικως σε επιδοσεις. Σ αυτο το τομεα ειναι αρκετα πισω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου....αφου συγκρινεις το μηλο και το συγκρινεις με τα μεγαθηρια,λεγοντας το ασυναγωνιστο..........:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,οπότε δεν έχει την καλύτερή οθόνη όπως γράφεις στην αγγελία σου.

Πάντως οι χρήστες εδώ είναι ευχαριστημένοι έστω κι αν το κινητό όπου αλλού κι αν διαβάσω το δείχνουν κατώτερό του galaxy και μάλλον πρέπει να είναι.και λογικό ίσως.δεν παύει όμως να ναι ενδιαφέρον σαν συσκευή και σίγουρα εντός ανταγωνισμού.

 

 

Τεχνολογικά είναι όντως η καλύτερη.

Στο μάτι μου όχι.

 

καλησπερα φιλε μου....αφου συγκρινεις το μηλο και το συγκρινεις με τα μεγαθηρια,λεγοντας το ασυναγωνιστο..........:lol:

 

 

 

Για δικά μου δεδομένα έτσι είναι αλλά χαίρομαι που έχω και τα τρία τώρα δίπλα δίπλα και μπορώ να τα δοκιμάζω χωρίς να είμαι φανατικός υποστηρικτής κανενός από τα τρία.

 

Απλά τα δικά μου δεδομένα και ανάγκες είναι διαφορετικά από κάποιου άλλου .

 

Χαίρομαι όμως σαν καταναλωτής να βλέπω στην αγορά τόσο καλές συσκευές.

 

O ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει στο καταναλωτικό κοινό.

 

προσπαθώ να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται χωρίς κανένα συμφέρον.

 

Για εμένα η σειρά είναι iPhone 4s, s3, lg 4x.

 

Και αυτό γιατί το μάρκετ του ios είναι μακρυά από του Android.

 

Αλλιώς σίγουρα το iPhone υπολείπεται σε όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Και τα τρία δίπλα δίπλα.

 

Μαζί με την τελετή έναρξης των ολυμπιακών αγώνων γίνονται και οι δοκιμές.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και τα τρία δίπλα δίπλα.

 

Μαζί με την τελετή έναρξης των ολυμπιακών αγώνων γίνονται και οι δοκιμές.

Να κανω μια παρατηρηση off topic ? Στις αγγελιες δειχνεις οτι το πουλησες το 4Χ και τη κλειδωσες, ενω στις φωτο φενεται η ωρα 00.10 σαββατο 28.12 δηλ αποψε αρα οτι το εχεις. Μετανοιωσες και δεν το πουλησες τελικα και απλα την κλειδωσες την αγγελια ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το έκλεισε να το πάρει cherouvim.

 

Το πούλησα απλά ακόμα είναι σπίτι και κάνει τα τελευταια του κολπάκια πριν μπει για πάντα στο κουτί να το πάρει ο Παύλος

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά και εγώ για να το δοκιμάσω. Τίμιο για τα χρήματα του και το μήνυμα το στέλνω τώρα μέσω αυτού.

Δεν έχω εχω τρελαθεί .

Ήδη το έβγαλα για πούλημα.

Η κάμερα υστερεί αρκετα σε σχέση με τουs3.

Πέρασα το live bubble pro wallpaper και οι φούσκες βγαίνουν με σπασίματα.

Επίσης το betscores έχει κάποια προβληματάκια.

Γενικά το software υστερεί σε σχέση με τον γαλαξία. Όσο για την οθόνη καλή αλλά αν εξαιρέσεις ότι δείχνει καλύτερα από τον ήλιο και καλύτερα το το λευκό στα αλλά όλα υπολείπεται σε σχέση με τον γαλαξία.

Πχ τα χρώματα όλα είναι κατώτερα σε και το μεγάλο του πρόβλημα όταν το κοιτάς υπό γωνία.εκεί δυστυχώς αλλάζουν τα πάντα.

Για τα δικά μου δεδομένα είναι κατώτερο του γαλαξία τον οποίο θα κρατήσω σαν δεύτερο μετά το ασυναγώνιστο Iphone

Για κάποιον που θέλει ένα πιο οικονομικό τηλέφωνο που να είναι στα κορυφαία είναι μονόδρομος.

 

Να αναφερω παντως οτι η ποιοτητα κστασκευης του ειναι αρκετα προσεγμενη και φυσικα πολυ ανωτερη του πλαστικου και ευτελους γαλαξια αλλα πολυ κατωτερη του μοναδικου iphone

Sorry φίλε μου, αλλά από το review σου που διάβασα, κατάλαβα ότι το κινητό δεν είναι καλό γιατί τρέχει το bubble χειρότερα και το betscores όχι καλά... Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Πέραν των Κινέζικων Nilkkin, από ebay, έχει βρει κανείς καμία άλλη θήκη σιλικόνης (όχι τύπου sleeve) για το 4Χ;;

 

 

Εγω παραγγειλα την hard case απο Κινα. SIlicon δεν βρηκα - προς το παρόν.

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μιας και το τηλέφωνο δεν το έδωσα ακόμα σε αντίθεση με το s3.

 

Επειδή τις τελευταίες μέρες το λειτούργησα και το πήρα μαζί μου και στη δουλειά οφείλω να επανορθώσω κάποια στοιχεία για το κινητό.

Η οθόνη είναι τελικά μια απόλαυση σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα. Ενώ αρχικά στο μάτι μου φαινόταν καλύτερη αυτή του s3 στην πορεία και με την σύγκριση των ημέρων κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το s3 δεν έχει τόσο φυσικά χρώματα σε σχέση με το lg και επιτέλους έχω ένα τηλέφωνο που βλέπω την οθόνη του ακόμα και κάτω από τον ήλιο στις 14:00 το μεσημέρι.

 

Το LG 3 ημέρες τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα ή καθυστέρηση και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Αν σε αυτά προσμετρήσει κανείς την εξαιρετική ποιότητα κατασκευής του και το πολύ χαμηλότερο κόστος του σε σχέση με τον ανταγωνισμό πρόκειται για την κορυφαία επιλογή σήμερα στη αγορά.

 

Σίγουρα δεν είναι τόσο εμπορικό όπως το S3 και το iphone αλλά επιτέλους έχω στα χέρια μου ένα κινητό που δεν το έχει και η κυρά Μαρία γιατί δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη του. Ακόμα πάντως και όσες κυρά Μαρίες το γνωρίζουνε το απορρίπτουν κατευθείαν από την μάρκα και μόνο.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειλικρινά πιστεύετε του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει πάρει το τηλέφωνο Jelly Bean? :confused:

 

Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε μιας και ότι και να ειπωθεί εδώ θα είναι απλά εικασίες. Ας μείνουμε στα δεδομένα και ας αφήσουμε προς το παρόν τις υποθέσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι πιο σημαντικο ,το αν θα παρει την 4.1 αμεσα ή το αν αν ειναι ενα κινητο που υπερεχει ολων των αλλων τετραπυρηνων (στους περισοτερους τομεις τουλαχιστον) ? Για μενα μετραει περισσοτερο το δευτερο κι εκει σε ποιοτητα κατασκευης ,εμφανιση ,μπαταρια και αλλους τομεις που ανεφερα σε προηγουμενο τοπικ υπερτερει . Επιτελους ας μην περνουμε οτι μας πλασαρουν αλλα οτι αξιζει και ενας λογος επισης οπως προανεφερε ο gkp ειναι οτι δεν ειναι σουπα και οταν το βλεπουν με ρωτανε και ποιο ειναι .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως το σημαντικότερο είναι να δουλεύει απροβλημάτιστα και όχι ακριβώς τι έκδοση τρέχει. Γιατί και η Σόνυ σε κάποια και η samsung που δώσανε το παγωτό , οι συσκευές μετά δεν τρέχανε σωστά. Οπότε τι να το κάνεις άν το τηλέφωνο γίνει βαρίδι μετά? Βλέπετε πως τα πάντα είναι λίγο σχετικά και υποκειμενικά στο τι θέλει ο καθένας να κάνει με το τηλέφωνό του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι πιο σημαντικο ,το αν θα παρει την 4.1 αμεσα ή το αν αν ειναι ενα κινητο που υπερεχει ολων των αλλων τετραπυρηνων (στους περισοτερους τομεις τουλαχιστον) ? Για μενα μετραει περισσοτερο το δευτερο κι εκει σε ποιοτητα κατασκευης ,εμφανιση ,μπαταρια και αλλους τομεις που ανεφερα σε προηγουμενο τοπικ υπερτερει . Επιτελους ας μην περνουμε οτι μας πλασαρουν αλλα οτι αξιζει και ενας λογος επισης οπως προανεφερε ο gkp ειναι οτι δεν ειναι σουπα και οταν το βλεπουν με ρωτανε και ποιο ειναι .

 

Κατσε να παρουν τα αλλα jelly κ το 4x οχι,κ να δουμε ποιο υπερεχει,που ως τωρα ολα τα site το φερνουν πισω απο το s3,εκτος της οθονης κατα την γνωμη μου..Κ το 2x περισυ τον απριλη υπερειχε,απο τον ιουνη περιμεναμε την αναβαθμιση που ηρθε νοεμβρη με το ζορι,κ τωρα σερνεται.Το λειτουργικο ειναι εξισου σημαντικο να αποδιδει τις δυνατοτητες της συσκευης.Μπορει να ειναι καλο το 4χ,αλλα το ιδιο "καλα" μπορει να σβησει απο την lg,οπως το 2x ή το 3d,μολις παρουσιαστει ο αντικαταστατης του.Εγω θα πηγαινα για το lg lte II που,οπως λεει ο φιλος πιο πανω,δεν το εχει ουτε η κουτση,ουτε η κουλη,ουτε η αοματη Μαρια.Αλλα το 2x μου,την περισινη ναυαρχιδα της, μου το αχρηστεψε η ιδια η lg,γιατι να την εμπιστευτω?

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...