Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με αυτα που ειδα σε μερικα site vs s3 ολα εβγαζαν το s3 καλυτερο. Σε gpu ειναι ανωτερη του s3. Στο xda εχει πεσει νεκρα απο rom και τετοια και αν υπαρξει κατι θα φτασει το επιπεδο οptimus 3d ετσι οπως το βλεπω. Υπαρχουν παραπονα απο χρηστες για lag σε παιχνιδακια οπως το temple run και αλλα παρομοια. Μου αρεσε παρα πολυ η συσκευη αυτη και σε ντιζαιν και σε hardware αλλα με αυτα που διαβαζα απο εδω και εκει απογοητευτικα. Μακάρι να την ανεβασουν ψηλα στο xda με rom και η ιδια η lg να την προσεξει την ναυαρχίδα της με αναβαθμισεις κ.τ.λ. Εχει ψωμι το hardware του αλλα θελει developers να ασχοληθουν.

Και εγω ημουν μεταξύ του 4χ και του s3 και επέλεξα το δευτερο για τους παραπάνω λογους. Τωρα εαν το μετανιώσω δινω το s3 περνω το 4x και βαζω και λεφτα στην τσεπη!! ;)

 

Το temple run, είναι αρκετά κακογραμμένο παιχνίδι. Στις μισές συσκευές κολλάει, δεν είναι μέτρο να κρίνεις το τηλέφωνο από το εν λόγω παιχνίδι και πιθανόν και κάποια άλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν ασχοληθουν απο xda μερια,χλωμα τα βλεπω τα πραγματα

 

Πάντως αυτην τη στιγμή το forum του Optimus 4X HD στο xda ειναι σχεδόν νεκρο .Δεν ξερω τι θα γινει στο μέλλον αλλά .....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το temple run, είναι αρκετά κακογραμμένο παιχνίδι. Στις μισές συσκευές κολλάει, δεν είναι μέτρο να κρίνεις το τηλέφωνο από το εν λόγω παιχνίδι και πιθανόν και κάποια άλλα.

 

Oι μισες συσκευες που κολαει ποιες ειναι ?? Στο note μου ,στο s2,s3 και αλλα καλα κινητα μια χαρα τρεχει. Επισης το temple run ειναι ενα δειγμα απο τα παιχνιδια που εχουν lag στο lg. Eδω μερικα απο αυτα που λενε οι χρηστες στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1784680

Πιστευω οτι ειναι θεμα software απο μερια της lg και οχι απο τα hardware της lg.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κιολας εχεις την συσκευη κ σου κολλησε στο παιχνιδι; η απο αυτα που διαβαζεις;

Γιατι εγω εχω την συσκευη εχω το παιχνιδι το εχω λιωσει κ κολλημα δεν ειδα. Αρα που καταληγουμε;

Δειτε το πρωτα κ μετα βγαλτε χολη

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κιολας εχεις την συσκευη κ σου κολλησε στο παιχνιδι; η απο αυτα που διαβαζεις;

Γιατι εγω εχω την συσκευη εχω το παιχνιδι το εχω λιωσει κ κολλημα δεν ειδα. Αρα που καταληγουμε;

Δειτε το πρωτα κ μετα βγαλτε χολη

 

Φιλε μου δεν βγαζει κανενας χολη εδω μεσα. Αν αυτοι οι χρηστες που κανουν τα παραπονα ειναι χαζοι και αλλοι εξυπνοι παω πασο. Αν ολοι αυτοι οι χιλιαδες που κανουν παραπονα για της αναβαθμισεις της lg ειναι και αυτοι κατώτερου iq παω παλι πασο. Δεν προσπαθω να πεισω κανενα απο το να την αγορασει η να μην την αγορασει. Ο καθενας εχει ματια και γνωση να κρινει.

Την συσκευη την ειχα στην λιστα μου για αγορα μεταξυ και του s3 και επελεξα το s3. Δεν την εχω στα χερια να μπορώ να την κρίνω. Κρινω με αυτα που διαβαζω απο τους χρηστες και απο τα review και μαλιστα χαίρομαι που διαβαζω καλα σχολια για την συσκευη εδω μεσα απο χρηστες που την εχουν!! Aν και εχω το s3 δεν την εχω αποριψει ακομα απο την λιστα μου γι αυτο και κοιταζω σε καθημερινή βαση το νημα εδω.

Αν εσενα σου δουλευουν σωστα τα παιχνιδια μπες στο xda φιλε μου και ενημερωσε και τους υπολοιπες χρηστες να βρουν το προβλημα μηπως ειναι κατι που αφορα αναβαθμιση.

Σορυ αν σου εθιξα το κινητο ;)

 

 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ.:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το XDA έχει γεμίσει πολύ "σαβούρα". Μόνο για ασφαλή συμπεράσματα δεν είναι... ;)

 

Προσωπικά πάντως τα περίμενα τα καλά σχόλια των χρηστών που έχουν την συσκευή και χαίρομαι που τα βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν βγαζει κανενας χολη εδω μεσα. Αν αυτοι οι χρηστες που κανουν τα παραπονα ειναι χαζοι και αλλοι εξυπνοι παω πασο. Αν ολοι αυτοι οι χιλιαδες που κανουν παραπονα για της αναβαθμισεις της lg ειναι και αυτοι κατώτερου iq παω παλι πασο. Δεν προσπαθω να πεισω κανενα απο το να την αγορασει η να μην την αγορασει. Ο καθενας εχει ματια και γνωση να κρινει.

Την συσκευη την ειχα στην λιστα μου για αγορα μεταξυ και του s3 και επελεξα το s3. Δεν την εχω στα χερια να μπορώ να την κρίνω. Κρινω με αυτα που διαβαζω απο τους χρηστες και απο τα review και μαλιστα χαίρομαι που διαβαζω καλα σχολια για την συσκευη εδω μεσα απο χρηστες που την εχουν!! Aν και εχω το s3 δεν την εχω αποριψει ακομα απο την λιστα μου γι αυτο και κοιταζω σε καθημερινή βαση το νημα εδω.

Αν εσενα σου δουλευουν σωστα τα παιχνιδια μπες στο xda φιλε μου και ενημερωσε και τους υπολοιπες χρηστες να βρουν το προβλημα μηπως ειναι κατι που αφορα αναβαθμιση.

Σορυ αν σου εθιξα το κινητο ;)

 

 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ.:)

 

+1 συμφωνω απολυτα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Oι μισες συσκευες που κολαει ποιες ειναι ?? Στο note μου ,στο s2,s3 και αλλα καλα κινητα μια χαρα τρεχει. Επισης το temple run ειναι ενα δειγμα απο τα παιχνιδια που εχουν lag στο lg. Eδω μερικα απο αυτα που λενε οι χρηστες στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1784680

Πιστευω οτι ειναι θεμα software απο μερια της lg και οχι απο τα hardware της lg.

 

Ναι μπερδεύτηκα με το Temple Run Brave που είναι γενικώς προβληματικό. Το free temple run κόλλαγε όντως στο lg που είχα (2x).

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερει τι λεει ο καθε ενας, ξερω τι βλεπω εγω που το εχω κιολας. Δεν πειραμενω τον καθε εναν απο το καθε xda να μου ποιο κινητο θα παρω το κρινω εγω.

Οσο για υπoστιριξη της lg εχτες πηρα την πρωτη αναβαθμιση κ το κινητο πεταει κ σε ταχυτητα κ σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

εσυ το εχεις και παιζει σωστα δεν εχει τα θεματα του 2x ; το ρωταω γιατι εχω αγανακτηση με το 2x και ειμαι ετοιμος να παρω αλλο τηλ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ΟΤΑ η αναβαθμιση V10d με κυριωτερη βελτιωση του μοναδικου μειον μεχρι στιγμης του κινητου το autofocus . Επισης βελτιωθηκε και η διαρκεια της μπαταριας η οποια ηταν βεβαια πολυ καλη . Μια αλλη αλλαγη προς το καλυτερο ειναι το κλειδωμα του gps που εγινε ακαριαιο .

Οι αλλαγες ειναι οι παρακατω ,τουλαχιστον καποιες που βρηκα απο ενα site http://www.sizlocore.com/2012/07/lg-optimus-4x-hd-software-v10d-update.html.

 

Software Version: V10d

Change Log V10d Optimus 4X HD:

•Reduced the continuous refocus during the recording of a video

•Increased the residence time of the focal point of using an autofocus camera manual

•Improved some translations in European

•Eliminated the occasional flickering in camera feature

•Calibrating the headphones

•Apply the latest security patches Google

Improved your timeframe the focal point of the digital camera’s auto-focus while using the guide

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ειμαι στην αναζήτηση για 2ο κινητό ανδροειδες και διαβάζω πολύ καλά σχόλια.ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους, βιντεοκλησεις μέσω παροχου σε αλλο κινητό κάνει η μόνο μέσω skype?εύχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ειμαι στην αναζήτηση για 2ο κινητό ανδροειδες και διαβάζω πολύ καλά σχόλια.ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους, βιντεοκλησεις μέσω παροχου σε αλλο κινητό κάνει η μόνο μέσω skype?εύχαριστω

 

Αν και δεν εχω ασχοληθει με βιντεοκλησεις, στο 4Χ δεν εχει ειδικο πληκτρο , νομιζω αλλωστε ειναι περιορισμος του android , για αυτο χρησιμοποιουνται το skype ,το tango και αλλα παρομοια προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

Και 2ο γρήγορο update από την LG το οποίο εξαλείφει και το βασικό μειονέκτημα της συσκευής. Μπράβο LG... :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστό χώρο για συγκρίσεις συσκευών και τέτοια post στο παρόν θέμα αφαιρούνται. Εδώ συζητάμε για το 4X και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο κ το περιεργαστηκα για 10'. Συγκρινομενο με αλλα τηλ της κλάσης του (δεν αναφέρω ονόματα για να μην γίνει vs),το κινητο πήγαινε σφαίρα.

Καμία σχέση με αλλα. Μου έκανε πολυ καλή εντύπωση. Το ui εχει βελτιωθεί φοβερά,με δυνατότητες παραμετροποιησης απο Μαμα εταιρία.

Το ημερολόγιο χωρίς φανφάρες πολυ καλο,άμεση δημιουργια φακέλου σε μια απο αρχικές οθόνες με drag μιας εφαρμογής σε μια άλλη (όπως θα έπρεπε να είναι σε όλες τις ics συσκευές.) ΣΤο Internet browser λίγο δυσχρηστη η κάτω μπάρα.

Άμεσο άνοιγμα εφαρμογών χωρίς lag, ενώ ετρεχαν στο παρασκήνιο 10 εφαρμογές.

Σίγουρα για να βγουν ασφαλέστερο συμπεράσματα πρέπει να το μετα χειριστεί καποιος περισσότερο.

Αλλα βλέποντας όλα τα τηλ κανά δεκάλεπτο στα καταστήματα αυτό με κέρδισε.:)

Edited by cmeletis
Ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Η εισοδος στο κρυφο μενου του 4Χ γινεται με τον παρακατω συνδυασμο απο το πληκτρολογιο : 3845#*880#

Επισης να αναφερθει οτι το 4Χ υποστηριζει το ρωσικο προτυπο GLONASS στο gps του .

Οσο αφοπα τπ root http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28831058#post28831058.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μην εχει τα κουσουρια ειδικα αυτο με την διαχειρηση τις μνημης οπως το 2x και αυτο για να το δεις βασικα πρεπει να το εχεις ωστε να μπουν και επιπλεον εφαρμογες για να δειξη το πραμα

 

επισης το οτι εβγαλε 2 αναβαθμισεις γρηγορα δεν λεει και πολλα πρεπει να συνεχειση ετσι για καιρο η lg για να δειξη οτι εχει αλλαξει στο θεμα αυτο

 

ειμαι κοντα στο να παρω νεο τηλ και το ψαχνω αλλα δεν εχω αυτην την στιγμη εμπιστοσυνη στην lg με οσα δεν εχουν γινει για το 2x αντιθετα το HW ειναι παρα πολυ καλο εκει τις βγαζω το καπελο

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο κ το περιεργαστηκα για 10'. Συγκρινομενο με αλλα τηλ της κλάσης του (δεν αναφέρω ονόματα για να μην γίνει vs),το κινητο πήγαινε σφαίρα.

Καμία σχέση με αλλα. Μου έκανε πολυ καλή εντύπωση. Το ui εχει βελτιωθεί φοβερά,με δυνατότητες παραμετροποιησης απο Μαμα εταιρία.

Το ημερολόγιο χωρίς φανφάρες πολυ καλο,άμεση δημιουργια φακέλου σε μια απο αρχικές οθόνες με drag μιας εφαρμογής σε μια άλλη (όπως θα έπρεπε να είναι σε όλες τις ics συσκευές.) ΣΤο Internet browser λίγο δυσχρηστη η κάτω μπάρα.

Άμεσο άνοιγμα εφαρμογών χωρίς lag, ενώ ετρεχαν στο παρασκήνιο 10 εφαρμογές.

Σίγουρα για να βγουν ασφαλέστερο συμπεράσματα πρέπει να το μετα χειριστεί καποιος περισσότερο.

Αλλα βλέποντας όλα τα τηλ κανά δεκάλεπτο στα καταστήματα αυτό με κέρδισε.:)

 

Να συμπληρώσω ότι και εγώ στην δεκαλεπτη επαφή που Είχα σήμερα στο πλαίσιο μου άφησε της καλύτερες εντυπώσεις. Γρήγορο smooth και σε μαύρο χρώμα που ήταν το δείγμα με έκανε να αναθεωρησω γνώμη για το λευκό που πίστευα ότι θα ήταν πιο όμορφο. Αν πέσει και λίγο υποστήριξη από xda το έχω πάρει με την μια. Παντός για συσκευή out of the box δουλεύει καλύτερα από αλλά αντίπαλα κινητά!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...