Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι πολλοί αναφέρουν πως λειτουργεί από τώρα σωστά και όπως πρέπει είναι αρκετά θετικό.Αλλα αν έχουμε τα ίδια με την αναβάθμιση σε JB και συνδιασμο με τη νεκρα στους xda, το βλέπω τα Χριστούγεννα να το πουλάνε στα 250 ευρώ όπως το προηγούμενο.
www.to-kladeutiri.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι XDA Developers γιατι δεν ασχολουνται με το LG 4X? Ειναι θεμα marketing ή προωθησης απο τις επισημες εταιριες SAMSUNG κλπ ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

οι XDA Developers γιατι δεν ασχολουνται με το LG 4X? Ειναι θεμα marketing ή προωθησης απο τις επισημες εταιριες SAMSUNG κλπ ?

 

Φαντάζομαι λόγω των όσων έγιναν με το 2x και λόγω της τιμής του, προτιμούν και αυτοί τα γνωστά αλλά δύο smartphones.

www.to-kladeutiri.com
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχω χασει καποια επειδοδια ? τι εννοεεις με το ''..... όσων έγιναν με το 2x ....'' , τι ειχε γινει ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχω χασει καποια επειδοδια ? τι εννοεεις με το ''..... όσων έγιναν με το 2x ....'' , τι ειχε γινει ?

 

Ενοοω κυρίως στο θέμα της υποστήριξης.Που το αφηνουν χωρίς ICS, όταν οι υπόλοιπες ναυρχιδες εκείνης της χρονιάς το έχουν ήδη παρει, και σύντομα θα πάρουν και jelly bean.

www.to-kladeutiri.com
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον - το εχω 10 μερες - δεν μου εχει ληψει το root. Για flashing περνω κανα used HTC για ''παιχνιδισματα'' ....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

μα πως να μην το ακουμπανε το 4x οταν απο οτι φαινεται το 2x το παρατησαν και μαλλον δεν θα παρει ics εχει ανακοινωθει ηδη αυτο για τον καναδα οποτε μπορει και σε αυτο να κανει τα ιδια η lg
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παντως με ενδιαφερει να δουλευει σταθερα το τηλεφωνο αλλα σαφως και να παιρνει και τις νεες αναβαθμισεις στην ωρα του κι οχι μετα απο 6 μηνες κι αν.

σημαντικο αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην SD με το app2sd.....

 

Είναι ιδιοτροπία της ics αυτό νομίζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παντως με ενδιαφερει να δουλευει σταθερα το τηλεφωνο αλλα σαφως και να παιρνει και τις νεες αναβαθμισεις στην ωρα του κι οχι μετα απο 6 μηνες κι αν.

σημαντικο αυτο.

Αν οι αναβαθμίσεις είναι το περισσότερο σημαντικό, τότε το 4Χ δεν είναι για εσένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στοι thread (αν και οι περισσότεροι μου είστε οικείοι από άλλα android devices threads.. :lol:)

Το κινητό το έχω περίπου 1 εβδομάδα τώρα και νομίζω ότι τα όσα θετικά αναφέρονται εδώ (και τα οποία ισχύουν) αντισταθμίζονται ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ από την περιορισμένης διάρκειας μπαταρία που είναι πραγματικά απογοητευτική.

Το κινητό το πήρα δίνοντας ένα motorola atrix και ένα HTC sensation xl με την ελπίδα η μπαταρία του LG να μου δώσει αυτά που υπόσχονται οι προδιαγραφές της και μου στέρησε το HTC...

Δυστυχώς όμως η πραγματικότητα με διέψευσε, κάτι που επιβεβαιώνεται και από τα διάφορα reviews που διαβάζω από έγκριτα sites της τεχνολογίας.

Με έναν λογαριασμό push email, κλειστό συγχρονισμό (καθώς το email application δεν απαιτεί ανοικτό συγχρονισμό για την παράδοση των mails), ανοικτό το packet data συνέχεια και με κάποιο σκάλισμα μέσα στην ημέρα (sms, κάποια τηλέφωνα, ελάχιστο browsing), το κινητό μόλις που την παλεύει για 12 ώρες και το βράδυ χρειάζεται φόρτιση έχοντας φτάσει - στην καλύτερη των περιπτώσεων - σε ένα 10% επίπεδο μπαταρίας.

Έχω την εντύπωση πάντως ότι με κλειστό το packet data η μπαταρία του πάει πολύ καλύτερα και σίγουρα επαρκεί ακόμα και για 2-3 μέρες.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

φιλε η χρηση που κανεις ειναι ''δυναμικη'' και πιστευω ότι καλα τα καταφερνει για 12 ωρες.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αν οι αναβαθμίσεις είναι το περισσότερο σημαντικό, τότε το 4Χ δεν είναι για εσένα...

 

Τα πάντα είναι σημαντικά όταν μιλάμε για αγορά high end κινητού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωραια, τωρα τι ''κανω'' με το rooted τηλεφωνακι ? Custom Roms ουτε για δειγμα....

 

Αλλα κατεβασα το Beats Audio. και ροκαρει

Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, υπαρχει τροπος να απανταει αυτοματα σε εισερχομενη κληση (π.χ. μετα απο 3-4-5 secs) οταν εχω το hands free ?

 

Eαν οχι με την μαμισια ROM μηπως υπαρει καμμια σχετικη εφαρμογη?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, υπαρχει τροπος να απανταει αυτοματα σε εισερχομενη κληση (π.χ. μετα απο 3-4-5 secs) οταν εχω το hands free ?

 

Eαν οχι με την μαμισια ROM μηπως υπαρει καμμια σχετικη εφαρμογη?

 

Έχω την εντύπωση ότι μετά τη ζεύξη με το ακουστικό, μπορείς στις ρυθμίσεις του ακουστικού από το τηλέφωνο να ενεργοποιήσεις τη σχετική δυνατότητα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το galaxy και το παραγγείλα

Θα ήθελα η οθόνη να με ικανοποιήσει όπως του galaxy

Να μην έχει κίτρινες αποχρώσεις

Ζωντάνια,ευκρίνεια

Να έχει καλό ηχείο

Καλή ποιότητα συνομιλίας

Όλα αυτά θα ήθελα

Άντε και καλή κάμερα

Το παραγγείλα σε λευκό,ελπίζω να ναι ωραίο και να μην το μετανιώσω στο χρώμα,σε μαύρο το είδα κλειστό όχι να δουλεύει,πιστεύω το λευκό να ναι πιο ωραίο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ήδη ετοιμάζεται για την δεύτερη φόρτιση.

Το πήρα σε μαύρο τελικά,πανέμορφο.

Θα γράψω λίγα λόγια απλά για την κατασκευή και πολύ λίγα λόγια για το κινητό καθώς θέλω να χω μία ολοκληρωμένη άποψη μέσα στην βδομάδα αυτή.

 

Η κατασκευή του λοιπόν είναι απλά αλλού.

Μαζί με το one x είναι απλά οι ναυαρχιδες των quad core mobiles.

Η συσκευή αποπνέει πολυτέλεια και τα πλαστικά του είναι απλά άριστης ποιότητας.δίνει ρέστα και παραδίδει μαθήματά προς μίμηση τόσο απλά.

Τα νίκελ επίσης πού έχει περιμετρικά είναι απλά πανέμορφα και σίγουρα δίνουν πόντους στο κινητό.

Το πίσω καπάκι επίσης πλαστικό,αλλά ποιοτικό.

Η lg πραγματικά δεν έβγαλε ότι να ναι αυτή την φορά.

Η οθόνη.

Η οθόνη του αν και δεν το περίμενα είναι απλά κρύσταλλο.και τι εννοώ?

Εννοώ πως είναι επίσης ότι καλύτερό έχω πιάσει σε quad core στο θέμα οθόνης.pixel απλά πολύ δύσκολα θα διακρίνει κάποιος.ίσως με ένα μεγενθυτικο φακό βεβαία μπορεί να το καταφέρει αυτό.

Πιστότητα στα χρώματα,φοβερή φωτεινότητά.2 χαρακτηριστικά πού το διακρίνουν.

Την φωτεινότητά την έχω στο 23% όταν σε άλλες συσκευές το ίδιο αποτέλεσμά θα μπορούσε να το δει ο χρήστης με την ρύθμισή στο 100%

Επίσης άλλο ένα χαρακτηριστικό πού μου άρεσε.

Η θερμοκρασία.

Το ανώτατο πού μου ανέβασε ήταν 40 βαθμοί πριν κάνω τα updates πού μου ήρθαν.

Τώρα δουλεύει σταθερά 29 μέχρι και 35 βαθμούς.εξαιρετικό μπορώ να πω.

Για μπαταρία δεν θέλω να γράψω ακόμα σίγουρη γνώμη καθώς στην πρώτη φόρτιση κυριολεκτικά το έλιωσαν με εγκαταστάσεις εφαρμογών.

Προς το παρόν έχει σχεδόν γράψει 4 ώρες με συνεχής χρήση κι έχει υπόλοιπό 32%.καλούτσικο αλλά θα περιμένω να δω με τις υπόλοιπες φορτίσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ήδη ετοιμάζεται για την δεύτερη φόρτιση.

Το πήρα σε μαύρο τελικά,πανέμορφο.

Θα γράψω λίγα λόγια απλά για την κατασκευή και πολύ λίγα λόγια για το κινητό καθώς θέλω να χω μία ολοκληρωμένη άποψη μέσα στην βδομάδα αυτή.

 

Η κατασκευή του λοιπόν είναι απλά αλλού.

Μαζί με το one x είναι απλά οι ναυαρχιδες των quad core mobiles.

Η συσκευή αποπνέει πολυτέλεια και τα πλαστικά του είναι απλά άριστης ποιότητας.δίνει ρέστα και παραδίδει μαθήματά προς μίμηση τόσο απλά.

Τα νίκελ επίσης πού έχει περιμετρικά είναι απλά πανέμορφα και σίγουρα δίνουν πόντους στο κινητό.

Το πίσω καπάκι επίσης πλαστικό,αλλά ποιοτικό.

Η lg πραγματικά δεν έβγαλε ότι να ναι αυτή την φορά.

Η οθόνη.

Η οθόνη του αν και δεν το περίμενα είναι απλά κρύσταλλο.και τι εννοώ?

Εννοώ πως είναι επίσης ότι καλύτερό έχω πιάσει σε quad core στο θέμα οθόνης.pixel απλά πολύ δύσκολα θα διακρίνει κάποιος.ίσως με ένα μεγενθυτικο φακό βεβαία μπορεί να το καταφέρει αυτό.

Πιστότητα στα χρώματα,φοβερή φωτεινότητά.2 χαρακτηριστικά πού το διακρίνουν.

Την φωτεινότητά την έχω στο 23% όταν σε άλλες συσκευές το ίδιο αποτέλεσμά θα μπορούσε να το δει ο χρήστης με την ρύθμισή στο 100%

Επίσης άλλο ένα χαρακτηριστικό πού μου άρεσε.

 

 

 

Η θερμοκρασία.

Το ανώτατο πού μου ανέβασε ήταν 40 βαθμοί πριν κάνω τα updates πού μου ήρθαν.

Τώρα δουλεύει σταθερά 29 μέχρι και 35 βαθμούς.εξαιρετικό μπορώ να πω.

Για μπαταρία δεν θέλω να γράψω ακόμα σίγουρη γνώμη καθώς στην πρώτη φόρτιση κυριολεκτικά το έλιωσαν με εγκαταστάσεις εφαρμογών.

Προς το παρόν έχει σχεδόν γράψει 4 ώρες με συνεχής χρήση κι έχει υπόλοιπό 32%.καλούτσικο αλλά θα περιμένω να δω με τις υπόλοιπες φορτίσεις.

 

Περιμένω και εγω το αναλυτικό review σου πως και πως ! Απο ταχυτητα,smoothens,καμερα κ.τ.λ.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγω το αναλυτικό review σου πως και πως ! Απο ταχυτητα,smoothens,καμερα κ.τ.λ.

 

απο ταχυτητα τα παει περιφημα...

προς το παρον παντως,μην περιμενετε πλοηγηση με wifi ανω απο 4 ωρες.ουτε στα ονειρα σας απλα,τουλαχιστον οπως το δουλευω τωρα που παω για την τριτη φορτιση μεσα σε ενα 24ωρο.:)αλλα μιλαμε για σκισιμο οπως καταλαβαινετε.

την μπαταρια προς το παρον την εχω στο ιδιο επιπεδο με του one x.αυτονομια οπως του s3 με τιποτα.κερδιζει ομως σε αλλους τομεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο ταχυτητα τα παει περιφημα...

προς το παρον παντως,μην περιμενετε πλοηγηση με wifi ανω απο 4 ωρες.ουτε στα ονειρα σας απλα,τουλαχιστον οπως το δουλευω τωρα που παω για την τριτη φορτιση μεσα σε ενα 24ωρο.:)αλλα μιλαμε για σκισιμο οπως καταλαβαινετε.

την μπαταρια προς το παρον την εχω στο ιδιο επιπεδο με του one x.αυτονομια οπως του s3 με τιποτα.κερδιζει ομως σε αλλους τομεις.

Σου έβγαλε update την V10d? Γιατί ακούω ότι βελτιώνεται η αυτονομία...

 

Όπως και στο HOX αυτή η οθονάρα είναι πολύ ενεργοβόρα... :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...