Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν καποιες θετικες ενδειξεις περι αυτου και μεσα στον επομενο μηνα θα ξερουμε σιγουρα πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το αγόρασα παρασκευή από birdphone. Είναι τρομερό δε κολλάει πουθενά και έχει φανταστική οθόνη. Ακόμα δεν μου έχει βγάλει μέρα αυτονομία αλλά δε το αφήνω από τα χέρια μου...Μόλις βγει και η jb το κινητό θα είναι υπερπληρες.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...Ας παινευονται μερικοι για την jb που εχουν και τα λαγκαρισματα τους και ας μεινουμε εμεις με την ποιο smooth stock ics που υπαρχει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια,απο οτι διαβασα καπου καλο ειναι να γινετε μετα απο update ενα hard reset προκειμενου να μην παρατηρειται το φαινομενο ξαφνικου αδειασματος της μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

Εγω επισης το εχω διαβασει σε αρκετα φορουμ , νομιζω συγκεκριμενα για να διαγραφονται και τα battery stats.Βεβαια με root και μια εφαρμογη αυτο μπορει να γινει ανα πασα στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να πειραζει να το δουλευες ενω φορτιζει αρκει να μην πεφτει η μπαταρια αντι να ανεβαινει.Αστο στο ρευμα μεχρι να παει 100% και καμια ωρα παραπανω στην αρχη.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα συμφορουμητες!

ειμαι και εγω πλεον ενας ευχαριστημενος κατοχος του 4χ απο χθες το απογευμα! :D:D

το εψαξα λιγακι και μεχρι εδω εχω την καλυτερη εντυπωση για το κινητο!

αλλα κατι πρεπει να εκανα με τις ρυθμισεις και τα wifi ενω ειχα συνδεθει σε ενα ανοιχτοτο απογευμα... τωρα το βραδακι κατεβασα ενα προγραμμα που μου δεινει κωδικους για τα thomson και προσπαθω να μπω στο σπιτι αλλα λεει οτι κανει ανακτηση αλλα μετα απο λιγο χανεται παλι βαζω ολους το πιθανους κωδικου που μου δεινει αλλα δεν λεει για κανεναν αν ειναι λαθος η σωστος και κανει ανακτηση τωρα τι φταιει δεν ξερω! :confused:

ισως φταινε κατι ρυθμισεις που πειραξα και δεν ξερω πως ηταν πριν μπορει να βοηθησει καποιος?:happy:

 

edit: ειπα να κανω ενα backup αλλα φοβηθηκα μην κανω καμια βλακεια...:Ρ

 

edit 2 : οκ οκ τα καταφερα λαθος κωδικους ειχα απλα δεν μου ελεγε η συσκευη οτι εβαζα λαθος κωδικο! :)

 

οσον αφορα το τηλεφωνο εχει τελεια καμερα! ωραιο ηχειο! γενικα μεσα το τηλεφωνο το διαμορφωνεις οπως θελεις και πολυ ευκολα!

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο ολα! λιγο με την μπαταρια ενα θεματακι αλλα εχω διαβασει οτι μετα την 4η φορτιση φτιαχνει οποτε δεν πτοουμε! :)

Edited by ithagenis
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάει καλύτερα.Πρόσεξε μόνο να μην έχεις εφαρμογές στην οθόνη που ρουφάνε πολύ από τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πάει καλύτερα.Πρόσεξε μόνο να μην έχεις εφαρμογές στην οθόνη που ρουφάνε πολύ από τη μπαταρία.

Για ποιες εφαρμογες μιλας; θελεις να γινεις λιγο πιο σαφης για να ξερουμε και μεις τι να κανουμε για να καλυτερεψουμε τους χρονους της μπαταριας...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο τα τοποθετεις εσυ , δεν ειναι μαμισια....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ποιες εφαρμογες μιλας; θελεις να γινεις λιγο πιο σαφης για να ξερουμε και μεις τι να κανουμε για να καλυτερεψουμε τους χρονους της μπαταριας...

 

Mε μία μου έχει τύχει μέχρι στιγμής, το widget "one more clock widget".Όταν το είχα βάλει με ανοιχτή την οθόνη μου κατέβαινε η μπαταρία 1% κάθε λεπτό :lol: Εννοείται πως το ξαπόστειλα:)

 

Oι νέες μου homescreens εκτός από αυτή των επαφών : :)

 

http://rapidhdd.com/thumbnail/270661Homescreens.png

Edited by ipred
Σμίκρυνση φωτογραφίας
Link to comment
Share on other sites

Mε μία μου έχει τύχει μέχρι στιγμής, το widget "one more clock widget".Όταν το είχα βάλει με ανοιχτή την οθόνη μου κατέβαινε η μπαταρία 1% κάθε λεπτό :lol: Εννοείται πως το ξαπόστειλα:)

 

Oι νέες μου homescreens εκτός από αυτή των επαφών : :)

 

http://rapidhdd.com/thumbnail/270661Homescreens.png

 

Πολύ ωραία. Με τι widgets το έχεις καταφέρει;;

Link to comment
Share on other sites

To να έχω οθόνες με διαφορετικά wallpapers το κατάφερα με το Multipicture Live Wallpaper όπως είχαμε πει παλιότερα.Απο κει και πέρα τι έκανα :

 

>Έκοψα εικόνες σε μέγεθος τέτοιο ώστε να πιάνουν χώρο 2Χ2 widget και 2Χ1 widget και τις έβαλα πάνω στο γκρι φόντο δημιουργώντας wallpapers ακριβώς όπως τα ήθελα.

>Χρησιμοποίησα την εφαρμογή Amazing text free ( δωρεάν στο google play ) η οποία δημιουργεί widgets οποιουδήποτε μεγέθους στα οποία μπορείς να γράψεις κάτι , πχ "gallery" και να του θέσεις όταν το πατάς να ανοίγει την εφαρμογή "gallery".

>Για να μη φαίνονται τα γράμματα πάνω στις εικόνες έθεσα στις επιλογές του Amazing text free να είναι η γραμματοσειρά πλήρως διάφανη.

>Έβαλα το κάθε διάφανο widget με την αντίστοιχη εντολή του πάνω από την κάθε αντίστοιχη εικόνα. ( σημείωση : τα widgets μπορούν να πάρουν οποιοδήποτε μέγεθος 1Χ1,2Χ1,2Χ2 κτλ απλά πατώντας πάνω τους και σύροντάς τα )

 

Ίσως να ακούγεται σαν μεγάλη διαδικασία αλλά δεν είναι και γιατί το Amazing text free σε αφήνει να αποθηκεύεις ένα πρότυπο ( ώστε να μην ορίζεις κάθε φορά τη διαφάνεια ) και γιατί κάνοντας το πρώτο wallpaper είναι εύκολο να κάνεις τα υπόλοιπα μιας και έχεις έτοιμα τα μεγέθη των εικόνων.:)

 

Aν ξέρεις λίγο από Photoshop μπορώ να σου δώσω το psd αρχείο και να παίξεις με τις εικόνες ( πχ να βάλεις logo του Google chrome στη θέση του Dolphin αν δεν τον χρησιμοποιείς κτλ ).Εφόσον μπορείς να κάνεις αυτό τότε το να θέσεις εντολή πάνω από κάθε εικόνα είναι παιχνιδάκι με το Amazing text free. :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση: οταν κλειδωνει το κινητο απενεργοποιειται το wi-fi κ μολις ο ξεκλειδωνω ξανασυνδεεται..ετσι κανει σε σας η εχω κανει εγω καμια χαζομαρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση: οταν κλειδωνει το κινητο απενεργοποιειται το wi-fi κ μολις ο ξεκλειδωνω ξανασυνδεεται..ετσι κανει σε σας η εχω κανει εγω καμια χαζομαρα;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις μετά WiFi, Για προχωρημένους στην πρώτη επιλογή τσέκαρε το Πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω αν αλλαζει αλλα ετσι παιζει.Βασικα σε ολα τα κινητα ετσι γινεται που εχουν περασει απο τα χερια μου φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

To να έχω οθόνες με διαφορετικά wallpapers το κατάφερα με το Multipicture Live Wallpaper όπως είχαμε πει παλιότερα.Απο κει και πέρα τι έκανα :

 

>Έκοψα εικόνες σε μέγεθος τέτοιο ώστε να πιάνουν χώρο 2Χ2 widget και 2Χ1 widget και τις έβαλα πάνω στο γκρι φόντο δημιουργώντας wallpapers ακριβώς όπως τα ήθελα.

>Χρησιμοποίησα την εφαρμογή Amazing text free ( δωρεάν στο google play ) η οποία δημιουργεί widgets οποιουδήποτε μεγέθους στα οποία μπορείς να γράψεις κάτι , πχ "gallery" και να του θέσεις όταν το πατάς να ανοίγει την εφαρμογή "gallery".

>Για να μη φαίνονται τα γράμματα πάνω στις εικόνες έθεσα στις επιλογές του Amazing text free να είναι η γραμματοσειρά πλήρως διάφανη.

>Έβαλα το κάθε διάφανο widget με την αντίστοιχη εντολή του πάνω από την κάθε αντίστοιχη εικόνα. ( σημείωση : τα widgets μπορούν να πάρουν οποιοδήποτε μέγεθος 1Χ1,2Χ1,2Χ2 κτλ απλά πατώντας πάνω τους και σύροντάς τα )

 

Ίσως να ακούγεται σαν μεγάλη διαδικασία αλλά δεν είναι και γιατί το Amazing text free σε αφήνει να αποθηκεύεις ένα πρότυπο ( ώστε να μην ορίζεις κάθε φορά τη διαφάνεια ) και γιατί κάνοντας το πρώτο wallpaper είναι εύκολο να κάνεις τα υπόλοιπα μιας και έχεις έτοιμα τα μεγέθη των εικόνων.:)

 

Aν ξέρεις λίγο από Photoshop μπορώ να σου δώσω το psd αρχείο και να παίξεις με τις εικόνες ( πχ να βάλεις logo του Google chrome στη θέση του Dolphin αν δεν τον χρησιμοποιείς κτλ ).Εφόσον μπορείς να κάνεις αυτό τότε το να θέσεις εντολή πάνω από κάθε εικόνα είναι παιχνιδάκι με το Amazing text free. :)

 

Εσύ είσαι επιστήμονας :-)

Κατάλαβα τι έκανες σε ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα απο αγγλια μεσω ebay μια μπαταρια 2400mA εναντι 8,80.Οταν ερθει θα δουμε τι διαφορα θα κανει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχει απο το σαββατο το εκανα hardformat του ξαναπερασα την rom του εκανα battery calibrate και η μπαταρια δεν λεει να στρωσει.ειδα μια μικρη βελτιωση μετα απο ρομ φλασ αλλα οχι και πολλα.μεσα σε 12 ωρες με σχεδον καθολου πειραγμα σβηνει απο μπαταρια δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχει απο το σαββατο το εκανα hardformat του ξαναπερασα την rom του εκανα battery calibrate και η μπαταρια δεν λεει να στρωσει.ειδα μια μικρη βελτιωση μετα απο ρομ φλασ αλλα οχι και πολλα.μεσα σε 12 ωρες με σχεδον καθολου πειραγμα σβηνει απο μπαταρια δεν ξερω τι να κανω

 

σιγουρα κατι αλλο σου δημιουργει προβλημα...του περασες τπτ??δεν υπαρχει περιπτωση να κραταει μονο 12 ωρες......ουτε iphone δεν σβηνει τοσο γρηγορα......

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ξεκαθαρο battery drain .Ειδες στα στατιστικα της μπαταριας τι εχει την μεγαλυτερη χρηση;
Link to comment
Share on other sites

οτι ειχα περασει τα ξυλοσα.το τηλ ειναι με οτι ειχα περασει πριν το προβλημα. σημερα μετα απο battery calibration ειδα μια καλη διαφορα.ποιο πολυ μπαταρια τραβαει το αναμονη κινητου 44%, το τηλ ειναι αδρανε; 42% συστημα android 11% οθονη 3% και κλησεις 2%. απο τισ 6 το πρωι που το εβγαλα απο το φορτιστη μεχρι τωρα εχει πεσει στο 65%.any ideas? με μονο μια κληση και τιποτε αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Eγω χτες το βραδυ για πρωτη φορα φορτισα το τηλεφωνο απενεργοποιημενο και το εβγαλα απο τον φορτιστη στις 8 το πρωι.Ειχα συνολο 5 εξερχομενες κλησεις και 4 εισερχομενες και επισης περασα και δοκιμασα στο τηλεφωνο 3 εφαρμογες και 5 παιχνιδια, ολα με wifi ανοιχτο γιατι τα παιχνιδια χρειαζονταν περιεχομενο και η μια εφαρμογη κατι με χαρτες.Τελος παντων , την στιγμη που γραφω ολα αυτα η μπαταρια ειναι στο 89% οποτε μαλλον ειναι λιγο το 65% .
Link to comment
Share on other sites

Eγω χτες το βραδυ για πρωτη φορα φορτισα το τηλεφωνο απενεργοποιημενο και το εβγαλα απο τον φορτιστη στις 8 το πρωι.Ειχα συνολο 5 εξερχομενες κλησεις και 4 εισερχομενες και επισης περασα και δοκιμασα στο τηλεφωνο 3 εφαρμογες και 5 παιχνιδια, ολα με wifi ανοιχτο γιατι τα παιχνιδια χρειαζονταν περιεχομενο και η μια εφαρμογη κατι με χαρτες.Τελος παντων , την στιγμη που γραφω ολα αυτα η μπαταρια ειναι στο 89% οποτε μαλλον ειναι λιγο το 65% .

 

εχεις να προτινεις μκατι για το δικο μου το χαλι?μπορω να κανω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...