Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο θα το πάω το κινητό για αντικατάσταση.Ελπίζω να έχουμε θετικές εξελίξεις.

Πάντως μεταξύ μας η κάμερα πρέπει να είναι σε ποιότητα γύρο στα 3 megapixel.

Πολύ φοβάμαι οτι δεν είναι μόνο θέμα λογισμικού αλλά και hardware...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω να σου απαντησω εγω σιγουρα γιατι ετσι και αλλιως τραβαω στα 3Mpx και βιντεο στο 720*480 (TV).

Aπο οτι λενε παντως σε reviews δεν ειναι ο φακος κακος αλλα ο οδηγος της καμερας.Mε καθε αναβαθμιση ολο και καλυτερα γινεται οποτε ας ελπισουμε με την V18 να τελειοποιηθει οσο ειναι εφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου απαντησω εγω σιγουρα γιατι ετσι και αλλιως τραβαω στα 3Mpx και βιντεο στο 720*480 (TV).

Ποποοο...Ρε Leolipop με έκαψες!!!:blink:

Γιατί το κάνεις αυτό;;;

Ααα!!!Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.

Το τηλ. άμα πας να το συνδέσεις με tv,αυτοκίνητο ή κάπου αλλού στο διαβάζει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια...δωσε μου λιγο χρονο.

 

Λοιπον δοκιμασα το τηλεφωνο με καλωδιο στο ραδιο του αμαξιου και τον αποκωδικοποιητη στην τηλεοραση αλλα και στις 2 περιπτωσεις μονο αργη φορτιση κανει.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε παιδί μου.Γιατί αυτό το πράγμα;...

Την φόρτιση όταν συνδέουμε με usb μπορούμε να την απενεργοποιήσουμε;

Όσο για την μπαταρία μετά την πρώτη φόρτιση μου άντεξε 16 ώρες.

Με κούφανε όμως πόσο μπαταριά χαλάει το κινητό όταν "κοιμάται" στις μετρήσεις που μου έβγαλε!!!

Τελικά δεν κοιμάται και τόσο:lol:

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είσαι η ψυχή του εδώ νήματος! Αν είχες το note θα ήσουν στο παρεάκι μας εκεί και στους αμίμητους καφέδες που πίνουμε.

Για τα extra καλώδια,από τις λίγες γνώσεις που έχω, να βρείτε πόσο ρεύμα δίνει ο επίσημος,στο note είναι 2Α, και μετά όλα θα είναι οκ αγοράζοντας καλώδιο με τον original δείκτη που έχει το μαμά. Κάθε άλλος θα καθυστερεί πολύ τη φόρτιση.

 

Το note αν δεν κραταγε τιμη μπορει καποτε να το κυνηγουσα.Αλλωστε ειμαι παντα υπερ του phablet τηλεφωνου.Στο επομενο καφε εντος Αθηνων που θα οργανωσετε στειλτε μου pm:)

 

Oσο για τα ρευματα στο σπιτι το συνδεω σε ανταπτορα της kodak ψηφιακης που εχω και ειναι στα 2Α.Προ ημερων ρισκαρα και πηρα απο το πανηγυρι στην αγια βαρβαρα φορτιστη αυτοκινητου και ευτυχως και αυτος φορτιζει κανονικα και οχι αργα.

 

Κρίμα ρε παιδί μου.Γιατί αυτό το πράγμα;...

Την φόρτιση όταν συνδέουμε με usb μπορούμε να την απενεργοποιήσουμε;

Όσο για την μπαταρία μετά την πρώτη φόρτιση μου άντεξε 16 ώρες.

Με κούφανε όμως πόσο μπαταριά χαλάει το κινητό όταν "κοιμάται" στις μετρήσεις που μου έβγαλε!!!

Τελικά δεν κοιμάται και τόσο:lol:

Την φορτιση την κλεινεις μονο πειραζοντας το καλωδιο.Αν σε κουφανε κατα τον υπνο πρεπει σε ολους να στειλω να παιξετε το trial extreme 2...

Επαιξα 8 με 10 λεπτα το πολυ και περα απο οτι ζεσταθηκε το τηλεφωνο εφαγε 12% μπαταρια...

 

Σε λιγο θα ανεβασω ενα βιντεο που τραβηξα σε Full hd, εχει αρκετο "θορυβο" επειδη πηγα την φωτεινοτητα στο τερμα και παλι νομιζα οτι ηταν ψιλοσκοτεινο οποτε πανω σε αυτο εχω μια συμβουλη :

 

ΠΡΙΝ την ληψη μιας φωτο η βιντεο ανεβαστε την φωτεινοτητα οθονης στο 100% αλλιως αλλο φωτισμο θα νομιζετε οτι τραβατε και αλλος θα ειναι.Στα παλια μου τηλεφωνα με windows mobile , με το ανοιγμα της καμερας η φωτεινοτητα πηγαινε τερμα απο μονη της.Εδω δεν συμβαινει και ανετα μπορει να σε ξεγελασει σχετικα με το τελικο αποτελεσμα.

 

Για δειτε : http://www.youtube.com/watch?v=HI1ruvTE-Wk&feature

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αφου το rootara ο "τιτανοτεραστιος" :rolleyes: ...ειπα να αδειασω λιγο απο την μνημη του κινητου...:X

Και ο "υπερμεγιστος" καταφερα και εσβησα και το πληκτρολογιο (δεν ειχες πληκτρολογιο!τιποτα!μηδεν)...LGEIME.apk - LGEIME.odex

Και τα sms (δεν μπορουσες να στειλεις καν sms λεμε) LGMms.apκ - LGMms.odex

Αφου συμβουλευτηκα (ακομα μια φορα) τον leolipop :bow: μου εστειλε τα αρχεια που ειχα σουταρει και μεσω es file explorer τα εκανα copy-paste στον φακελο system/app και μετα rebοot την συσκευη.

Και ολα ηρθαν στην θεση τους.:D

Leolipop πραγματικα τα σεβη μου.:up::bow:

Ολα ηρθαν στην θεση τους με ιδιατερα απλο τροπο.

Κι αυτη η περιπετεια με εκανε να αγαπησω ακομα περισσοτερο αυτο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αφου το rootara ο "τιτανοτεραστιος" :rolleyes: ...ειπα να αδειασω λιγο απο την μνημη του κινητου...:X

Και ο "υπερμεγιστος" καταφερα και εσβησα και το πληκτρολογιο (δεν ειχες πληκτρολογιο!τιποτα!μηδεν)...LGEIME.apk - LGEIME.odex

Και τα sms (δεν μπορουσες να στειλεις καν sms λεμε) LGMms.apκ - LGMms.odex

Αφου συμβουλευτηκα (ακομα μια φορα) τον leolipop :bow: μου εστειλε τα αρχεια που ειχα σουταρει και μεσω es file explorer τα εκανα copy-paste στον φακελο system/app και μετα rebοot την συσκευη.

Και ολα ηρθαν στην θεση τους.:D

Leolipop πραγματικα τα σεβη μου.:up::bow:

Ολα ηρθαν στην θεση τους με ιδιατερα απλο τροπο.

Κι αυτη η περιπετεια με εκανε να αγαπησω ακομα περισσοτερο αυτο το κινητο.

 

Ολους μας εχει βοηθησει! Πραγματικα το ψαχνει τοσο που αν τον επαιρναν διευθυντη στο τμημα εξυπηρετησης της Lg θα το χαιρομουν παρα πολυ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,μου εφεραν σημερα (επιτελους) τα screen protectors και μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες καταφερα και εβαλα το ενα χωρις σκουπιδακια και τριχες με την υποψια για 2 χνουδακια καπου στο κεντρο τα οποια φαινονται μονο υπο γωνια στο φως και με κλειστη οθονη φυσικα.Δεν ξαναπροσπαθω γιατι δεν πιστευω οτι θα τα καταφερω καλυτερα και μονο τα νευρα μου θα σπασω (εριξα και 2 γα@μοσ**** στην πορεια).Oπως ειχα πει τα αλλα 2 τα διαθετω προς χαρισμα οποιων τα θελουν , δυο ατομα.Επιτρεψτε μου τα προσφερω σε αυτη τη φαση σε αθηναιους συντοπιτες μου αλλα με εναν ορο.

 

Οχι βρεθηκαμε ,τα εδωσα και φυγαμε.Αλλα σε καποιο μαγαζι με τη αυνοδεια καφε και θετω αυτον τον ορο σαν ανοιχτη προσκληση σε νυν αλλα και μελλοντικους κατοχους 4Χ.

Αυτα σχετικα με τις μεμβρανες.

 

 

Απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1847944 εκανα αυτα που ελεγε και αλλαξα στον επεξεργαστη sheduler .Για να μην διαβαζετε ολο το θεμα συνοπτικα να αναφερω πως μεχρι την v10f δεν "επαιζε" το tweak αυτο αλλα στην v10h ειναι μια χαρα.Μελη εκει αναφερουν καλυτερο σκορ ελαφρως σε benchmark και καλυτερη αποδοση στην καρτα sd (r/w) με κυριο σκοπο ακομα πιο smooth και lag free λειτουργεια χωρις καταναλωση αλλα αντιθετα με οικονομια.

 

Μεχρι στιγμης το μονο που εκανα μετα την εφαρμογη αυτου ηταν να τρεξω αυτο το ενεργοβορο παιχνιδι που ανεφερα και πιο πανω και χωρις να υπερβαλω , το παιχνιδι εκκινησε ελαφρως πιο γρηγορα αλλα μεσα με αυτο , στο loading της πιστας το παρατηρησα αισθητα πιο γρηγορο.Επαιξα κανα λεπτο μεχρι να το κλεισω , χωρις μεταβολη στην μπαταρια (δε θελω να πω οτι εκανε οικονομια , απλα οτι απεδωσε σε ταχυτητα χωρις ενεργειακη επιβαρυνση).

 

Σε αλλα νεα ειδα οτι καποιος developer ασχολειται με τον bootloader και σε αλλες κοινοτητες διαβασα για "μαγειρεμα" miui (δεν μου αρεσε ποτε)

 

Τα νεα σας ;; :p

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερα ενδιαφερον μπορω να πω.

Αν και ειδικα απο θεμα αποδοσης/ταχυτητας προβλημα καθε αλλο παρα εχω, θα το δοκιμασω asap.Παντα ενα εξτρα "σπρωξιματακι" ειναι ευπροσδεκτο ειδικα οταν αυτο δεν συνεπαγεται με επιπλεον καταναλωση.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερα ενδιαφερον μπορω να πω.

Αν και ειδικα απο θεμα αποδοσης/ταχυτητας προβλημα καθε αλλο παρα εχω, θα το δοκιμασω asap.Παντα ενα εξτρα "σπρωξιματακι" ειναι ευπροσδεκτο ειδικα οταν αυτο δεν συνεπαγεται με επιπλεον καταναλωση.:happy:

 

Ας ειμαστε αντικειμενικοι, το κινητο απο μονο του παει τοσο γρηγορα και απροβληματιστα ,που δυσκολα θα δουμε διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο αυτη την φορα ολα να πανε καλυτερα.

 

Αλλωστε οι καιροι αλλαζουν και μπορει σε ενα μηνα απο τωρα να ειμαστε με 4.1.2 !

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορει και δεν μιλαμε μονο με υποψιες αλλα και με την ανεπισημη εμφανιση της jb ως V18a που δεν εχουμε δικαιωμα να την κατεβασουμε...ακομα.Εκτος και αν εχει στηθει ολοκληρη πλεκτανη γυρω απο ολη αυτη την υποθεση.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβρήκα σήμερα ένα σφραγισμένο με τρία κατοστάρικα και, παρ' 'ολες τις δηλώσεις μου, θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία! Είχα και θήκη και ζελατίνα από το προηγούμενο όποτε ξεκινάμε την συμβίωση! Είχαμε πεί ότι πάει σα Bugatti αλλά και ότι καταναλώνει σα Bugatti!:p Θα παραμείνω πιο ψύχραιμος αυτή τη φορά και θα προσπαθήσω να εκτιμήσω πιό πολύ τα καλά του παρά να εξοργιστώ από τα κακά του!:cool:

 

καλοδουλευτο φιλε.......που το βρηκες???εγω ψαχνω να βρω εδω και καιρο,και δεν βρηκα πουθενα.......και επειδη βαρεθηκα να περιμενω πηγα και χτυπησα ενα Samsung Galaxy Nexus(το τελευταιο μαλιστα )......αλλλα με ενδιαφερει που το βρηκες....αν ειναι στειλε με pm....

Link to comment
Share on other sites

Ο gpou στις αγγελιες εδω εδινε ενα στα 310 και δεν το εχει δωσει ακομα.

 

Και για οποιον θελει αυτονομια βρηκα την καλυτερη λυση! http://www.gadgetsdealer.com/product180723.html :p

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα και εγω για ενα φιλο αλλα ακομα τα εχουν αρκετα ακριβα πανω απο 320€ και ακομα δεν ξερει και ο ιδιος τι θελει...
Link to comment
Share on other sites

Ο gpou στις αγγελιες εδω εδινε ενα στα 310 και δεν το εχει δωσει ακομα.

 

Και για οποιον θελει αυτονομια βρηκα την καλυτερη λυση! http://www.gadgetsdealer.com/product180723.html :p

 

Kαι το κινητο μας σε χρονο ρεκορ απο Αlessandra Ambrosio, γινεται Μαριαννα Ντουβλη. :p

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουσω απο κανενα παραπονο για θεμα μπαταριας....Βασικα επειδη απο εκεινη τη σελιδα εχω μαζεψει ποντους πηγα να την αγορασω αλλα μου λειπει τελικα μισο ευρω :(

Μαλ***ια που εβαλα και ασφαλεια αποστολης για 0,90€ και δεν μπορω να την παρω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπουκωσει το θεμα με ασχετα ποστ οποιος θελει κατι τετοιο ας μου στειλει ενα pm οποτε να δουμε ποσσες συμμοτες θα μαζευτουν και μετα απο αυτες να αποφασιστει μερα , ωρα και τοποθεσια.
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα υπαρξει συναντηση καλο.θα ηταν να ειναι φορτισμενοι ολοι και να βαλουν κατι κοινο να τρεχει ωστε να δουμε διαφορες σε καταναλωση οπως το εχει στημενο ο καθενας..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

Λοιπόν...Όπως είχα πει πήγα να μου αλλάξουνε το κινητό(Ήταν δώρο με τηλεόραση).

Πάω λοιπόν στο :shoot:πλαίσιο:whip: και μετά από μια μικρή καθυστέρηση δυόμιση ωρών :blink: μου το αντικαθιστούν.

Κομμάτια να γίνει λέω...Καινούριο πήρα είπα...

'Ελα όμως που κι αυτό το "καινούριο" έχει παρόμοια προβλήματα!!!

Μιλάμε για μεγάλο καραγκιοζιλίκι!!!:mad::angry:

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην το βαζεις κατω..Μετα απο αυτα σε 2 πραγματα παει το μυαλο μου .Η κατι τρεχει με τον υπολογιστη σου και θα πρεπει να το δοκιμασεις αλλου να δεις τις κανει η σου εδωσαν το ιδιο οπως το πηγες.

 

Μονο οταν το συνδεεις σου κολλαει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!!

Λοιπόν...Όπως είχα πει πήγα να μου αλλάξουνε το κινητό(Ήταν δώρο με τηλεόραση).

Πάω λοιπόν στο :shoot:πλαίσιο:whip: και μετά από μια μικρή καθυστέρηση δυόμιση ωρών :blink: μου το αντικαθιστούν.

Κομμάτια να γίνει λέω...Καινούριο πήρα είπα...(αν και κάτι με τρώει οτι αυτά που πασάρουνε δεν είναι και τόσο καινούρια...χωρίς ζελατίνα καινούριο; :X )

'Ελα όμως που κι αυτό το "καινούριο" έχει παρόμοια προβλήματα!!!

Μιλάμε για μεγάλο καραγκιοζιλίκι!!!:mad::angry:

 

 

Μήπως αυτά τα "δώρα" είναι από τπτ επιστροφές??

Δεν γνωρίζω, απλά εικάζω..

Κουράγιο ρε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...