Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!!!

Λοιπόν...Όπως είχα πει πήγα να μου αλλάξουνε το κινητό(Ήταν δώρο με τηλεόραση).

Πάω λοιπόν στο :shoot:πλαίσιο:whip: και μετά από μια μικρή καθυστέρηση δυόμιση ωρών :blink: μου το αντικαθιστούν.

Κομμάτια να γίνει λέω...Καινούριο πήρα είπα...(αν και κάτι με τρώει οτι αυτά που πασάρουνε δεν είναι και τόσο καινούρια...χωρίς ζελατίνα καινούριο; :X )

'Ελα όμως που κι αυτό το "καινούριο" έχει παρόμοια προβλήματα!!!

Μιλάμε για μεγάλο καραγκιοζιλίκι!!!:mad::angry:

Χωρις ζελατινα τι εννοεις ? Αν εννοεις εξωτερικα το κουτι, δεν εχει ζελατινα. Αν εννοεις το κινητο και δεν ειχε ζελατινα η οθονη, τοτε ναι κατι παιζει και πολυ πιθανον να σου δωσαν η το ιδιο το δικο σου η καποιο αλλο ισως και χρησιμοποιημενο. Τι εννοεις ακριβως ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε...

Το προηγούμενο (αν δεν είναι το ίδιο) το δοκιμάσανε και οι ίδιοι και τους έκανε τα ίδια με εμένα.

Ο τεχνικός πήγε κάτω στο μαγαζί να φέρει άλλο αλλά σα να τον έκοψα να κάνει κάτι μπαμπουινιές πίσω από την βιτρίνα και όταν τον ρώτησα αν κάνει τίποτα σκάτζες μου λέει όχι και μου δείχνει στο καινούριο κουτί την ταινία ασφαλείας αλλά χωρίς ζελατίνα.

Εσείς ρε παιδιά που το πήρατε δεν είχε ζελατίνα το κουτί;

Γιατί μόνο με την ταινία ασφαλείας από την μία πλευρά μόνο ανοίγει και κλείνει για πλάκα και δεν παθαίνει και τίποτα η ταινία.

Εν το μεταξύ έχω την υποψία οτι το κινητό έχει το ίδιο ΙΜΕΙ αλλά έκανα μ@λ@κία που δεν το είχα σημειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να πω πως ειναι γιατι το πηρα μεταχειρα.Ακομα κατα τη συνδεση σερνεται κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Στο post 909 περιγράφω το πρόβλημα.Τώρα απλά δεν μπετώνει αλλά μετά από την αποσύνδεση με τον υπολογιστή κολλάει η κάμερα και δεν είναι και τόσο smooth.Επίσης μου κολλάει και στην επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Τη εκδοση εχει το τηλ ;

LG-P880-V10h-NOV-19-2012

Η κάμερα όταν πας να την ανοίξεις μετά από την αποσύνδεση από τον υπολογιστή κολλάει στο γραφικό του κλείστρου και μένει εκεί!!!

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε...

Το προηγούμενο (αν δεν είναι το ίδιο) το δοκιμάσανε και οι ίδιοι και τους έκανε τα ίδια με εμένα.

Ο τεχνικός πήγε κάτω στο μαγαζί να φέρει άλλο αλλά σα να τον έκοψα να κάνει κάτι μπαμπουινιές πίσω από την βιτρίνα και όταν τον ρώτησα αν κάνει τίποτα σκάτζες μου λέει όχι και μου δείχνει στο καινούριο κουτί την ταινία ασφαλείας αλλά χωρίς ζελατίνα.

Εσείς ρε παιδιά που το πήρατε δεν είχε ζελατίνα το κουτί;

Γιατί μόνο με την ταινία ασφαλείας από την μία πλευρά μόνο ανοίγει και κλείνει για πλάκα και δεν παθαίνει και τίποτα η ταινία.

Εν το μεταξύ έχω την υποψία οτι το κινητό έχει το ίδιο ΙΜΕΙ αλλά έκανα μ@λ@κία που δεν το είχα σημειώσει.

 

Οχι κανενα κουτι Optimus 4X δεν εχει ζελατινα, και εχουν μια ταινια ασφαλειας οχι δυο. Οσο για το IMEI επρεπε να το ειχες σημειωσει απο πριν. Αν και δεν νομιζω να σου δωσανε το ιδιο. Παντως φιλε μου εγω το κοβω να εχει προβλημα ο υπολογιστης σου και οχι το κινητο, γιατι σε προηγουμενο ποστ σου απ οτι ειδα ειχες βαλει μια φωτο που ειχε κανει ο υπολογιστης σου αποτυχημενη εγκατασταση Drivers, οποτε εδω υπαρχει προβλημα Windows και οχι κινητου.

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις την τελευταια. Η καμερα τι σου λεει;

 

Το τηλεφωνο τρεχει καλα μονο του; Χωρις να το εχεις καπου κουμπωμενο;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

LG-P880-V10h-NOV-19-2012

Η κάμερα όταν πας να την ανοίξεις μετά από την αποσύνδεση από τον υπολογιστή κολλάει στο γραφικό του κλείστρου και μένει εκεί!!!

 

Ωπα μισο. Με αυτη την αναβαθμιση το πηρες η την εκανες εσυ ? Την V10H εννοω. Γιατι αποκλειεται να ηρθε με τη τελευταια απο LG

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανενα κουτι Optimus 4X δεν εχει ζελατινα, και εχουν μια ταινια ασφαλειας οχι δυο. Οσο για το IMEI επρεπε να το ειχες σημειωσει απο πριν. Αν και δεν νομιζω να σου δωσανε το ιδιο. Παντως φιλε μου εγω το κοβω να εχει προβλημα ο υπολογιστης σου και οχι το κινητο, γιατι σε προηγουμενο ποστ σου απ οτι ειδα ειχες βαλει μια φωτο που ειχε κανει ο υπολογιστης σου αποτυχημενη εγκατασταση Drivers, οποτε εδω υπαρχει προβλημα Windows και οχι κινητου.

ΟΚ μου έφυγε και η απορία για την ζελατίνα.

Όσο για τον υπολογιστή δε νομίζω φίλε μου γιατί και στον δικό τους τα ίδια έκανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα μισο. Με αυτη την αναβαθμιση το πηρες η την εκανες εσυ ? Την V10H εννοω. Γιατι αποκλειεται να ηρθε με τη τελευταια απο LG

Φίλε μου έτσι το πήρα και μπροστά μου τουλάχιστον δε το άνοιξαν (νομίζω...)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αααα.... και το προηγούμενο την ίδια έκδοση είχε!!!

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως αν ειναι το ιδιο τηλ ,του την περασαν στο πλαισιο.
Ας μας απαντησει ο φιλος αν το πηρε με την V10H

 

Φίλε μου έτσι το πήρα και μπροστά μου τουλάχιστον δε το άνοιξαν (νομίζω...)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ας μας απαντησει ο φιλος αν το πηρε με την V10H

 

Λυπαμαι φιλε μου που θα σε απογοητευσω, αλλα το πιθανοτερο σου δωσανε την ιδια συσκευη που ειχες. ( Συγνωμη για το διπλο ποστ, καποιος Mod να τα ενωσει )

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο τρεχει καλα μονο του; Χωρις να το εχεις καπου κουμπωμενο;

Ναι.

Και το προηγούμενο καλά έτρεχε μόνο του.Αν και αυτό μου φαίνεται οτι δεν πάει σφαίρα σαν το παλιό.

Αλλά ίσως τώρα να είμαι προκατειλημμένος...

Λυπαμαι φιλε μου που θα σε απογοητευσω, αλλα το πιθανοτερο σου δωσανε την ιδια συσκευη που ειχες.

Και τώρα;Άντε πάλι τρέξιμο στο πλαίσιο για να βγάλω άκρη.:mad:

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Συστηνω αν μπορεις να το δοκιμασεις σε καποιο αλλο υπολογιστη η να ξαναστησεις συτον που εχεις.

 

Που βλεπεις διαφορα ταχυτητας; Σορρυ αν ρωταω πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Συστηνω αν μπορεις να το δοκιμασεις σε καποιο αλλο υπολογιστη η να ξαναστησεις συτον που εχεις.

 

Που βλεπεις διαφορα ταχυτητας; Σορρυ αν ρωταω πολλα...

Σιγά ρε Leolipop,κι εγώ βοήθεια θέλω.

Μπααα...Μετά από κάποιες δοκιμές κολλάει μόνο μετά την αποσύνδεση από το pc.

Μετά από restart τρέχει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα;Άντε πάλι τρέξιμο στο πλαίσιο για να βγάλω άκρη.:mad:

Παντως και εγω το ειχα αγορασει απο την αρχη που βγηκε το 4Χ , το πουλησα πριν δυο μηνες , και το ξανααγορασα σφραγισμενο πριν μια εβδομαδα απο αγγελια και ειχε την V10D ουτε καν την V10F δεν ειχε, γι αυτο μου φαινεται αδυνατον να ηρθε σε σενα με τη τελευταια V10H αναβαθμιση απο μαμα LG
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω το ειχα αγορασει απο την αρχη που βγηκε το 4Χ , το πουλησα πριν δυο μηνες , και το ξανααγορασα σφραγισμενο πριν μια εβδομαδα απο αγγελια και ειχε την V10D ουτε καν την V10F δεν ειχε, γι αυτο μου φαινεται αδυνατον να ηρθε σε σενα με τη τελευταια V10H αναβαθμιση απο μαμα LG

Λοιπόν αύριο θα παίξει τηλ. στην LG να ψαχτούμε λίγο και μετά καρφί για πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω και εγω το 4x στην κατοχη μου κανενα μηνα τωρα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Εχω δυο αποριες?

1.για να μεταφερω ταινια (1080p,mp4) στο τηλεφωνο μπορω μονο με την επιλογη συγχρονισμος μεσων (MPT)?γιατι με τα xp που δοκιμασα μου λεει δεν υποστιριζει το αρχειο η συσκευη και δεν μου κανει την μεταφορα του αρχειου (μαλλον το βλεπει σαν συσκευη αναπαραγωγης μουσικης μονο) και με αφησε να κανω μεταφορα μονο στα windows 7 παλι βγαζοντας μνμ οτι ισως το αρχειο να μην υποστιριζεται αλλα οκ.

2.Πως γινετε unroot σε περιπτωση που χρειαστει να παει service για να μην εχουμε προβλημα με την εγγυηση?κανοντας unroot θα επανελθουν τα προγραμματα που εχουμε σβησει?:confused:

Edited by nasosg13b
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.Για την πρωτη περιπτωση φιλε μαλλον κατι παιζει με τα xp.Χωρις να τα εχω δοκιμασει.Πολλες φορες και εμενα μου βγαζει στα 7 μηνυμα μη υποστηριξεις οταν τραβαω η περναω δεδομενα στην καρτα.

 

Για το 2ο θεμα ,για την ωρα δεν γινεται unroot και hard reset να κανεις θα δεις οσες εφαρμογες εχεις αφησει μεσα.Για να το επαναφερεις αν χρειαστει την εγγυηση του το φλασαρεις εξ αρχης που ειναι υποθεση 2 λεπτα προετοιμασια και 5 λεπτα αναμονη για φλασαρισμα.

 

Χτες εβαλα το τηλ σε λειτουργια πτησης στο 100% και.τωρα που γραφω μεσω 3g ειμαι ακομα στο 100 μετα απο 10 ωρες ,οποτε δεν εχω καθολου drain σε sleep mode.Για δοκιμαστε το να δουμε.τι θα σας κανει.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά τώρα με την ζελατίνα που αναφέρεις από τα δύο που έχω πάρει (παραεισαγωγής )από διαφορετικά καταστήματα το ένα ήταν όπως το περιγράφεις χωρίς ζελατίνα με μονή ταινία ασφαλείας που άνοιγε και έκλεινε χωρίς να σκίζεται και μου φάνηκε πειραγμένο.Το άλλο όμως το Γερμανικό ήταν ακριβώς όπως έπρεπε.Ζελατίνα εξωτερικά στο κουτί που έπρεπε να την σκίσεις για να μπορέσεις να φτάσεις στο τηλέφωνο και 2 ταινίες ασφαλείας στις 2 πλευρές του κουτιού.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εδω και μερες σβηνω αρκ απο το τηλ για να δω τι πραγματικα ειναι χρησιμο.

το τηλ για την ωρα εχει μεσα μονο:

application manager

applications provider

backup restore confirmation

bluetooth

bluetoothservices

cameraapp

certinstaller

com.lge.shutdownmonitor

default containerservice

fm radio

gallerylg2

googlebackup transport

googleloginservice

googleserviceframework

google tts

hiddensim unlockmanu

key chain

lg alarmclock

lgcalendar

lgcontacts3

lgcontacts provider3

lg defaultaccount

lg download provider

lgdrm

lg home3 theme biz

lg home3 theme cozywall

lg home3 theme marsmallow

lg home3

lg install service

lg phone 2c

lgsettings

lg settings provider

lg system server

lg telephony provider

link companion

lock screen

lockscreen settings

loc mgrpt

loc mgr provider

log service

media provider

media uploader

network location

package installer

partner bookmarks provider

phonesky

quickclip

rspermlge

sharedstorage backup

streaming player

superuser

system backup service

system ui

video player x3

το τηλ δουλευει κανονικοτατα. περιμενω απαντησεις για το ποιες ακομα να βγαλουμε

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι φιλε.Ειναι και μερικοι που το πουλανε 450 και το εχουν παρει δωρο με τιβι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...