Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αγορά λοιπόν σήμερα από Birdphone σε λευκό. Θα ταιριάζει με το δικό μου Ζ.

 

Αντε καλοριζηκ φιλε .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε. Θα σας έρθω και από εδώ πλέον.

 

Θα σε περιμενω να τα κανουμε μαζι προς το παρων ψαχνω γενικα τα android :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βαλλω την JB μεσω του οδηγου αλλα δεν μπορω να μπω στο s/w update mode.

 

Μπαινω στο recovery. Κραταω το Vol Down και παταω το κουμπι ενεργοποιησης μεχρι να κανει μια δονηση το κινητο. Τοτε βαζω το καλωδιο USB. Ε με βαζει στο recovery. Αντι να δωσει ενα ΟΤΑ να τελειωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βαλλω την JB μεσω του οδηγου αλλα δεν μπορω να μπω στο s/w update mode.

 

Μπαινω στο recovery. Κραταω το Vol Down και παταω το κουμπι ενεργοποιησης μεχρι να κανει μια δονηση το κινητο. Τοτε βαζω το καλωδιο USB. Ε με βαζει στο recovery. Αντι να δωσει ενα ΟΤΑ να τελειωνουμε...

 

δεν θα μπεις σε recovery.... θα κλεισεις το τηλ, θα βγαλεις την μπαταρια, θα την ξαναβαλεις και θα πατησεις MONO το πληκτο vol-down το κρατας πατημενο και δυνδεεεις το καλωδιο usb και μολις ανοιξει το τηλ εισαι σε s/w update mode:) και υπαρχει και OTA με το lg mobile support

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπεις σε recovery.... θα κλεισεις το τηλ, θα βγαλεις την μπαταρια, θα την ξαναβαλεις και θα πατησεις MONO το πληκτο vol-down το κρατας πατημενο και δυνδεεεις το καλωδιο usb και μολις ανοιξει το τηλ εισαι σε s/w update mode:) και υπαρχει και OTA με το lg mobile support

 

 

Τα καταφερα τελικα ακολουθοντας τον οδηγο. Ειχα δοκιμασει εκει που ελεγε software update και δεν εκανε τιποτα. Παντως ολα καλα τωρα. Στηνω την JB μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια φοβομουνα την απαντηση σου :) (το ηξερα μεσα μου)

 

Το θεμα ειναι πως θελω να βαλω τα JB και το lancher που αναφερεις αλλα φοβαμαι μονος μου, και κανεις απο τους φιλους μ δεν ξερει οποτε λεω να το καθηστερισω λιγο και βλεπουμε .

 

Ο nova κάθεται όπως ειναι ,δεν τίποτα ,το κατεβάζεις και το θέτεις default.Εγω δεν έχω παει στα φασόλια,δεν υπάρχει λόγος για μένα να αφησω το παγωτο αφού ούτε τη μπαταρία βελτιώνει ούτε οι εφαρμογές περνάνε στη κάρτα,ασε πιυ πολοι εχουν φαει κατι ακυρα κολληματα με τη jb,όταν βγει κάποια ώριμη custom θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova κάθεται όπως ειναι ,δεν τίποτα ,το κατεβάζεις και το θέτεις default.Εγω δεν έχω παει στα φασόλια,δεν υπάρχει λόγος για μένα να αφησω το παγωτο αφού ούτε τη μπαταρία βελτιώνει ούτε οι εφαρμογές περνάνε στη κάρτα,ασε πιυ πολοι εχουν φαει κατι ακυρα κολληματα με τη jb,όταν βγει κάποια ώριμη custom θα το κοιτάξω.

 

Αλλιώς πάντως ρολάρει με τη ICS και αλλιώς με την jb τουλάχιστον όσο αφορά τον Nova.Όχι ότι μου έκανε lag στην ΙCS, απλά στη jb η κύλιση πχ στις home screens και στο app drawer είναι πιο smooth.Αν βρω χρόνο σκέφτομαι από Δευτέρα να ανεβάσω videaki στο youtube με το πως ρολάρει το κινητό μου με jb και Νova Prime.:)

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς πάντως ρολάρει με τη ICS και αλλιώς με την jb τουλάχιστον όσο αφορά τον Nova.Όχι ότι μου έκανε lag στην ΙCS, απλά στη jb η κύλιση πχ στις home screens και στο app drawer είναι πιο smooth.Αν βρω χρόνο σκέφτομαι από Δευτέρα να ανεβάσω videaki στο youtube με το πως ρολάρει το κινητό μου με jb και Νova Prime.:)

 

το "smooth" όπως λες ,δεν ειναι για μένα λόγος να περάσω στο επόμενο λειτουργικό με τις οποίες παθογενιες αυτό συνεπάγεται ,εξάλλου ο nova έχει ρυθμίσεις για να το κάνω όσο smooth θέλω αν και προτιμώ το "bullet speed"

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό να μην θέλεις να πας σε JB, αφού η 4 είναι πολύ σταθερή και πιθανόν καλύτερη σε απόδοση. Για μένα η μεγαλύτερη βελτίωση σε JB είναι η κάμερα και η δυνατότητα να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να φλασάρεις κάποιον kernel.
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση θελω να μου πειτε..στην ics εχει παρατηρηθει κολλημα στο stock lancher π.χ redraws εννοω..γιατι πηγα κατευθειαν στην jb απο την πρωτη μερα που το πηρα κ δεν προσεξα..απλα απο οτι προλαβα να καταλαβω ειναι οτι η ics ηταν πιο "καλογραμμενη" απο την jb..αν γνωριζει κανεις ας με ενημερωσει.
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση θελω να μου πειτε..στην ics εχει παρατηρηθει κολλημα στο stock lancher π.χ redraws εννοω..γιατι πηγα κατευθειαν στην jb απο την πρωτη μερα που το πηρα κ δεν προσεξα..απλα απο οτι προλαβα να καταλαβω ειναι οτι η ics ηταν πιο "καλογραμμενη" απο την jb..αν γνωριζει κανεις ας με ενημερωσει.

 

εγω φιλαρακι θεωρω την ics καλυτερη, αυτην δουλευω τωρα με τον stock launcher και ειμαι μια χαρα. Οταν το πηρα ηταν με ics, δεν το δουλεψα σχεδον καθολου και του εκανα αμεσως update.. με την jb ''ετρωγε'' μερικα κολληματα. κολουσε ο launcher, οι επαφες ειχαν μια καθηστερηση στο ανοιγμα το ιδιο και το τηλεφωνο οταν πηγαινα στις κλησεις μου. τετοια ψιλοθεματακια ειχα και γυρισα σε ics..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πολλά wakelocks με JB και ρουφάει την μπαταρία με οτιδήποτε εκτός stock launcher συνήθως... μπορεί κάποιος να ανεβάσει την ICS να τη φλασάρω να ησυχάσω;;; :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω με την σειρα μου να γυρισω σε ics αλλα ειδα οτι ο τροπος που εχει στοuς xda ειναι μεσα στα προβληματα..οσοι εχουν root k unlock bootloader η πλειοψηφια αυτων αντιμετωπισε προβλημα.ενας απο αυτους μαλιστα το πηγε για σερβις γιατι δεν γινοταν να κανει τπτ..κ ρωτω εγω τωρα κανενας ασφαλεις τροπος να παει καποιος σε ics δεν υπαρχει;;για μενα καλο θα ηταν να υπηρχε flashable zip της ρομ κ μετα απο factory reset να ηταν ολα καλα αλλα τωρα μαλλον οριστικα σε jb εκτος κ αν περασει κανεις touch cwm και βρει την υγεια του.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αγοράσαμε εχθές το κινητό, ποιες θήκες έχετε να προτείνετε;

 

Κορυφαίες για το τηλεφωνο μας είναι αυτές της nillkin που τις βρίσκεις στο ebay απο 6Ε την απλή εώς ~15 την fip. Μια νέα είσοδο για τους "απρόσεχτους" ειναι αυτή http://goo.gl/axJ22 . Από εκεί και πέρα υπάρχουν οι κλασσικές μέτριες σε ποιότητα του ebay με 2-3 ευρώ και οι ακριβές της pdair.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Το έχω το κινητό περίπου τρεις βδομάδες και η διάρκεια της μπαταρίας δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα. Γι'αυτό και αγόρασα μια, ή μάλλον 2, εξωτερικές μπαταρίες. πρόκειται για:

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/244375572.html

και

http://www.aliexpress.com/snapshot/246427330.html

 

Θα ήθελα να μου πει όποιος γνωρίζει αν υπάρχει κανένας κίνδυνος χρησιμοποιώντας αυτές τις μπαταρίες και αν αποδίδουν αυτό που υπόσχονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Συγγνωμη για την σφηνα αλλα απο αυριο λεω να ειμαι κατοχος ενος 4x.

Επειδη εχω ακουσει πολλα για παραεισαγωγες κτλ. και εχει φοβηθει το ματι μου, τι θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω?

Θα παω στο birdphone μιας και ειναι κοντα μου.

Ευχαριστω εκ των προταιρων και με το καλο μολις το παρω με βλεπω για xda Μερια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Συγγνωμη για την σφηνα αλλα απο αυριο λεω να ειμαι κατοχος ενος 4x.

Επειδη εχω ακουσει πολλα για παραεισαγωγες κτλ. και εχει φοβηθει το ματι μου, τι θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω?

Θα παω στο birdphone μιας και ειναι κοντα μου.

Ευχαριστω εκ των προταιρων και με το καλο μολις το παρω με βλεπω για xda Μερια....

 

θα κοιταξεις να είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπειας και να μην εχει σημάδια μεταχείρησης. Αν και με το πουλόφωνο δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την απάντηση σας. Αύριο θα περάσω απο εκεί για παραλαβή αυτό που λέτε π.χ. sws δηλαδή είναι απο Ελβετία, που θα το αναφέρει; στο κουτί απο εξω στο serial number; επίσης θα το κουτί έχει κάποια ταινία ασφαλείας; για το που λόφων ο έχω ακούσει καλά λογια γενικά απλα...φύλαγε τα ρούχα σου..

Θα περιμένω μύνημα σας και μετα θα πάω. Ευχαριστώ και παλι για την βοήθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε 2 κινητα μεχρι στιγμης τα εχω απο το πουλοφωνο κ εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Οι ανθρωποι ηταν εξυπηρετικοτατοι κ πολυ επαγγελματιες..να σου δωαω να καταλαβεις ειχα παρει πριν περιπου 2 χρονια ενα Htc desire s το οποιο το πουλοφωνο μου ειχε κ καρτα μνημης μεσα 8αρα οταν πλαισιο,μουλτιραμα ε-σοπ κ ολα τα κ καλα μεγαλα καταστηματα δεν ειχαν καν μεσα..εγω μονο απο εκει παιρνω κ θα συνεχιζω να παιρνω.Ελπιζω να σε βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς πάντως ρολάρει με τη ICS και αλλιώς με την jb τουλάχιστον όσο αφορά τον Nova.Όχι ότι μου έκανε lag στην ΙCS, απλά στη jb η κύλιση πχ στις home screens και στο app drawer είναι πιο smooth.Αν βρω χρόνο σκέφτομαι από Δευτέρα να ανεβάσω videaki στο youtube με το πως ρολάρει το κινητό μου με jb και Νova Prime.:)

 

Τελικα ολοι θελουν να γυρισουν σε ics.Καποιος καποτε ειπε κατι εμπρος πισω και πεσατε να τον φατε...Πρεπει να παραδεχτουνε μερικοι οτι η jelly ηταν και ειναι μισοκουρεμενη..Σαν την ics δεν υπαρχει σε αυτο το τηλ.και μερικοι που λενε δεν εχουν προβληματα δεν το νομιζω...Καναμε με καποιον ειδικο ενα τεστ με jelly,περασμενη ισα με 10φορες για τον εξης λογο μηπως δεν πατησε καλα οπως λενε μερικοι"αλλα το αποτελεσμα ηταν παντα το ιδιο..Το ιδιο καναμε και με την ics μονο που την βαλαμε μια φορα και εγινε,αυτο που θελω να πω ειναι οτι πρεπει να παραδεχομαστε μερικοι μερικα πραγματα και να μην τρελαινουμε τους αλλους με διαφορα οτι ειναι καλη και απροβληματιστ,αυτο δεν υπαρχει,αντιθετα ειναι οτι ποιο χαλια εχει βγει.Γ αυτο ειναι πολλοι πλεον που πανε πισω!!!οταν ελεγε καποιος κατι δεν τον ακουγατε λοιπον τωρα εμπρος πισω...Γιατι τονιζω εδω μεσα εχουν γινει ολοι ειδηκοι,και στον λεο αναφερομαι επισης.Καλο βραδυ παλικαρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...