Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kyrillos...οταν λες για την βιντεοκαμερα πως δεν δουλευει..εννοεις και για φωτογραφιες ή μονο βιντεο?? Αναφερομαι στην CyanogenMod10 (build 15/07/13).. επισης δεν διευκρινιζει στο site της αν βλεπει ad hoc networks...ξερεις??

 

Θενξ

 

Στο site δεν αναφέρεται το galaxy ace 2 στις υποστηριζόμενες συσκευές, η δεν το έλα εγώ;

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρχισαν τα επίσημα Jelly Bean Updated (XXMG2) στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες. Όπου να 'ναι και στη δική μας :)

 

Στο site δεν αναφέρεται το galaxy ace 2 στις υποστηριζόμενες συσκευές, η δεν το έλα εγώ;

Ευχαριστώ

 

Ναι δεν αναφερεται διότι δεν υποστηρίζεται επίσημα από την CyanogenMod Team.

 

Kyrillos...οταν λες για την βιντεοκαμερα πως δεν δουλευει..εννοεις και για φωτογραφιες ή μονο βιντεο?? Αναφερομαι στην CyanogenMod10 (build 15/07/13).. επισης δεν διευκρινιζει στο site της αν βλεπει ad hoc networks...ξερεις??

 

Θενξ

 

Η κάμερα δουλεύει κανονικά, η βιντεοκάμερα όχι. Μόλις έφτιαξα ένα ad-hoc δίκτυο αλλά δεν το βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα επίσημα Jelly Bean Updated (XXMG2) στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες. Όπου να 'ναι και στη δική μας :)

 

Αυτο το "όπου νά 'ναι και στη δική μας" είναι κάτι που γνωρίζουμε, είναι κάτι που φανταζόμαστε από τα συμφραζόμενα ή είναι κάτι που απλά ελπίζουμε και ευχόμαστε Κύριλλε;

Μακάρι να είναι έτσι που τα λες εσύ, αλλά εδω και πολύ καιρό το ακούμε για επίσημη Ελληνική αναβάθμιση...

Τα παιδιά "απέναντι" αναβάθμισαν ακόμα και το L7 και εμείς ακόμα είμαστε με GB.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "όπου νά 'ναι και στη δική μας" είναι κάτι που γνωρίζουμε, είναι κάτι που φανταζόμαστε από τα συμφραζόμενα ή είναι κάτι που απλά ελπίζουμε και ευχόμαστε Κύριλλε;

Μακάρι να είναι έτσι που τα λες εσύ, αλλά εδω και πολύ καιρό το ακούμε για επίσημη Ελληνική αναβάθμιση...

Τα παιδιά "απέναντι" αναβάθμισαν ακόμα και το L7 και εμείς ακόμα είμαστε με GB.

 

Μέσα σε 2-3 μέρες το έχουν πάρει: Φιλιππίνες, Βιετνάμ, Σιγκαπούρη, Ινδονησία, Ταιλάνδη, Ρωσσία, Εσθονία, Λιθουανία, Λετονία, Δανία, Φιλανδία, Νορβηγία, Σουηδία, Καζακστάν, Ουσμπεκιστάν. Δεν είναι τυχαίο :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω την γαλλική έκδοση που έχει βγει επίσημα η αναβάθμιση μέσο kiew άλλα πριν κάνω οτιδήποτε θέλω να μου πείτε τι πρέπει να κάνω για να έχω 624MB ram?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2-3 μέρες το έχουν πάρει: Φιλιππίνες, Βιετνάμ, Σιγκαπούρη, Ινδονησία, Ταιλάνδη, Ρωσσία, Εσθονία, Λιθουανία, Λετονία, Δανία, Φιλανδία, Νορβηγία, Σουηδία, Καζακστάν, Ουσμπεκιστάν. Δεν είναι τυχαίο :P

 

Φαντασου τωρα Κυριλλε, περαν απο καποιες σοβαρές περιπτωσεις, την αναβαθμιση την έχουν πάρει και κάτι "ψαροχώρια", κάτι "καλύβες" και κάτι "στάβλοι" (με όλο το σεβασμό).

Φαίνεται ότι η Χωρα μας είναι χειρότερη από όλα αυτα (για να κάνουμε και την πλάκα μας).

Πρώτα θα πάρει το Ουσμπεκιστάν και μετά το ...Ελλαδιστάν για να εξηγούμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2-3 μέρες το έχουν πάρει: Φιλιππίνες, Βιετνάμ, Σιγκαπούρη, Ινδονησία, Ταιλάνδη, Ρωσσία, Εσθονία, Λιθουανία, Λετονία, Δανία, Φιλανδία, Νορβηγία, Σουηδία, Καζακστάν, Ουσμπεκιστάν. Δεν είναι τυχαίο :P

 

Πιστευεις αυτή η έκδοση να είναι πιο βελτιωμενη σε σχέση την mf1???

Link to comment
Share on other sites

.Μόλις έφτιαξα ένα ad-hoc δίκτυο αλλά δεν το βρίσκει.

 

 

Kyrillos σκεφτηκα πως ισως εχεις την ορεξη να περασεις στη νεα ROM (αν κανεις φυσικα για την MG2) να συμπεριλαβεις και την δυνατοτητα για ad hoc δικτυα...βρηκα καποιες οδηγιες που ισως μπορεις να φερεις εις περας μιας και κατεχεις το αθλημα...

 

http://grdroid.info/2012/03/%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%AD%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-android-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CF%83%CE%B5-ad-hoc-%CE%B4%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%B1-internet-sharin/

(ειδικα αυτη χωρις password)

 

και

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1806937

και τελος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1933948

 

Easy solution, to which no root is needed, is to install FoxFi on your phone. They removed it from marketplace. Just Google for the apk. Install it on your phone. Then install the add on that's in the marketplace. Works flawlessly for me. I had same issue where newer ICS and JB builds on my nexus 7 and note 10.1 wouldn't recognize the old wifi tether app, which used ad hoc tethering and needed root on phones. I've used Foxfi on my old Atrix phone and worked. Tablet picked it right up. Now I have my new Samsung Galaxy S3, which is completely stock. Installed foxfi on that also. Now I can tether my 4g LTE speeds to all my tablets with no issue. No root was needed on phone. App works great on stock phone. Its likely your phone is supported if its a decent/popular android phone.

 

I don't thinknthe supplicant file method will work on the note. I know I tried it on ly nexus 7 and didn't work. FoxFi solved everything

θενξξξξξξξ...

Edited by aljimis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο kies στις πληροφοριες λογισμικου μου γραφει οτι σαν πιο προσφατο λογισμικο εχω:PDA:LK2/PHONE:L3/CSC:LK1(COS)

Μπορειτε να μου πειτε αν μπορω να περασω καποια ευρωπαικη εκδοση απο πανω,και με ποια διαδικασια,γιατι δεν βλεπω να παιρνουμε δικη μας αναβαθμιση μεσω kies.

Ζητω συγνωμη αν σας κουραζω,αλλα πραγματικα ειμαι ανιδεος......:)

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 4 ημέρες με την επίσημηΓαλλική JB μπορώ να πω οτι η μπαταρία είναι ίδια και ίσως και καλύτερη απο GB και δεν έχω κανένα κόλλημα πουθενά...

 

ΑΛΛΑ...συνχίζω να μην έχω λύση για την RAM.. Το κινητό μου είναι το Γαλλικό με NFC και την πέρασα μέσω KIES μόλις βγήκε, και η RAM μειώθηκε κάτω απο 500....

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει κάποιος στο τι να κάνω μπας και ανέβει... (υπενθυμίζω οτι είναι NFC και οτι δεν έγινε μέσω odin...)

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 4 ημέρες με την επίσημηΓαλλική JB μπορώ να πω οτι η μπαταρία είναι ίδια και ίσως και καλύτερη απο GB και δεν έχω κανένα κόλλημα πουθενά...

 

ΑΛΛΑ...συνχίζω να μην έχω λύση για την RAM.. Το κινητό μου είναι το Γαλλικό με NFC και την πέρασα μέσω KIES μόλις βγήκε, και η RAM μειώθηκε κάτω απο 500....

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει κάποιος στο τι να κάνω μπας και ανέβει... (υπενθυμίζω οτι είναι NFC και οτι δεν έγινε μέσω odin...)

 

τα ιδια και για μενα, σχεδον ιδια ram με το gingerbread, αλλα πολυ λιγοτερα MB ελευθερα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο kies στις πληροφοριες λογισμικου μου γραφει οτι σαν πιο προσφατο λογισμικο εχω:PDA:LK2/PHONE:L3/CSC:LK1(COS)

Μπορειτε να μου πειτε αν μπορω να περασω καποια ευρωπαικη εκδοση απο πανω,και με ποια διαδικασια,γιατι δεν βλεπω να παιρνουμε δικη μας αναβαθμιση μεσω kies.

Ζητω συγνωμη αν σας κουραζω,αλλα πραγματικα ειμαι ανιδεος......:)

 

 

καποιος ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

καποιος ρε παιδια;

 

Φίλε μου αν μπεις σε οποιοδήποτε θέμα από τα galaxy s, s2,s3,s4 ή note και διαβάσεις την πρώτη σελίδα στο thread "επίσημα firmware", σου λέει βήμα βήμα τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις. Απλά το firmware που θα κατεβάσεις θα πρέπει να είναι για το δικό σου τύπο συσκευής..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλάβει το εξής. γιατί ενώ μέχρι στιγμής όσοι έχουν βάλει jb γκρινιάζουν όλοι οι υπόλοιποι ανυπομονούν να βγει η επίσημη ελληνική? θα αλλάξει κάτι σε σχέση με τις άλλες.?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλάβει το εξής. γιατί ενώ μέχρι στιγμής όσοι έχουν βάλει jb γκρινιάζουν όλοι οι υπόλοιποι ανυπομονούν να βγει η επίσημη ελληνική? θα αλλάξει κάτι σε σχέση με τις άλλες.?

 

Χαχα, πολύ καλή απορία! :lol: Και εύστοχη.

Θα σου πω εγώ πως το βλέπω, που ανήκω στους δεύτερους:

εγώ λοιπόν θεωρώ (κακώς ίσως, αλλά έχω αυτήν την αντίληψη) ότι όσοι έχουν βάλει jb πριν ερθει η επίσημη Ελληνική, το έκαναν με διάφορες "πατέντες" (τις οποιες βέβαια εγώ αγνοώ στην ουσία τους!) του τύπου root, έχουν βάλει άλλη rom, ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχουν κάνει. Προσέξτε, είμαι ασχετος με αυτά, απλά έχω την αντίληψη ότι έχουν "πειράξει" το κινητό και τα όποια παράπονα και γκρίνιες για δυσλειτουργίες σε σχέση με την jb, έχουν να κάνουν με αυτό το unauthorized "πείραγμα". Σαν να λέμε "ας πρόσεχαν"!

Εγώ από την άλλη που υποτίθεται ανυπομονώ για την επίσημη Ελληνική έκδοση, έχω την ελπίδα ότι το κινητό θα λειτουργεί μια χαρά (λέμε τώρα) επειδή (και καλα) θα είναι η "νόμιμη" υποτίθεται διαδικασία, που δεν χρειάζεται "πείραγμα" και θα γίνει λίγο εως πολύ "από μόνο του" το update. Στην θεωρία αυτά.

Για να είμαι ειλικρινής όμως, φοβάμαι όμως ότι, αν και όποτε ερθει το επίσημο update, θα έχουμε και εμείς γκρίνιες και προβλήματα και αν με ρωτήσετε τελικά, το καλύτερο jelly bean είναι το "out of the box", ή όπως λέμε "από τη μάνα του".

Θα πάρω καινουργιο κινητό, να ησυχάσω...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, πολύ καλή απορία! :lol: Και εύστοχη.

Θα σου πω εγώ πως το βλέπω, που ανήκω στους δεύτερους:

εγώ λοιπόν θεωρώ (κακώς ίσως, αλλά έχω αυτήν την αντίληψη) ότι όσοι έχουν βάλει jb πριν ερθει η επίσημη Ελληνική, το έκαναν με διάφορες "πατέντες" (τις οποιες βέβαια εγώ αγνοώ στην ουσία τους!) του τύπου root, έχουν βάλει άλλη rom, ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχουν κάνει. Προσέξτε, είμαι ασχετος με αυτά, απλά έχω την αντίληψη ότι έχουν "πειράξει" το κινητό και τα όποια παράπονα και γκρίνιες για δυσλειτουργίες σε σχέση με την jb, έχουν να κάνουν με αυτό το unauthorized "πείραγμα". Σαν να λέμε "ας πρόσεχαν"!

Εγώ από την άλλη που υποτίθεται ανυπομονώ για την επίσημη Ελληνική έκδοση, έχω την ελπίδα ότι το κινητό θα λειτουργεί μια χαρά (λέμε τώρα) επειδή (και καλα) θα είναι η "νόμιμη" υποτίθεται διαδικασία, που δεν χρειάζεται "πείραγμα" και θα γίνει λίγο εως πολύ "από μόνο του" το update. Στην θεωρία αυτά.

Για να είμαι ειλικρινής όμως, φοβάμαι όμως ότι, αν και όποτε ερθει το επίσημο update, θα έχουμε και εμείς γκρίνιες και προβλήματα και αν με ρωτήσετε τελικά, το καλύτερο jelly bean είναι το "out of the box", ή όπως λέμε "από τη μάνα του".

Θα πάρω καινουργιο κινητό, να ησυχάσω...

 

Μια χαρά τα λες Νίκο! και γω περιμένω μεν την κανονική έκδοση, αλλά έχω τους φόβους μου! Όχι να μην λειτουργούν διάφορα πράγματα μετά το upgrade (πιστεύω κάτι τέτοιο να αποφευχθεί), αλλά να μη γίνει πιο αργό το τηλέφωνο στη λειτουργία του! Τέλος πάντων θα το κάνω και θα δούμε!

Βλέπω μόλις βγήκε επίσημη JB για την έκδοση "XXMF1" - Ελλάδα (http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I8160)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μόλις βγήκε επίσημη JB για την έκδοση "XXMF1" - Ελλάδα (http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I8160)

 

Εγω εχω την εκδοση XXLL2 και όταν το βάζω να κάνει έλεγχο για αναβαθμίσεις, δεν βρίσκει τιποτα. Αρα η αναβαθμιση δεν αφορα την εκδοση του κινητού που έχω.

Για να καταλαβω, αυτοί που έχουν άλλη εκδοση, σημαίνει ότι πχ είναι απο άλλο παροχο; Από άλλη "παρτίδα". απο αλλο τι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εκδοση XXLL2 και όταν το βάζω να κάνει έλεγχο για αναβαθμίσεις, δεν βρίσκει τιποτα. Αρα η αναβαθμιση δεν αφορα την εκδοση του κινητού που έχω.

Για να καταλαβω, αυτοί που έχουν άλλη εκδοση, σημαίνει ότι πχ είναι απο άλλο παροχο; Από άλλη "παρτίδα". απο αλλο τι;

 

αν και εχω την XXLL2 , μεσω kies τωρα μου κανει αναβαθμιση....για να δουμε την συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Να οργανωθούμε λίγο (που λεει και το ανεκδοτο).

Πρπει να κανουμε καποια προετοιμασία για να ξεκινησουμε την αναβαθμιση (να σβησουμε εφαρμογες κλπ κλπ);

Ή μπορουμε όπως ειναι να αρχισουμε?

Link to comment
Share on other sites

Να οργανωθούμε λίγο (που λεει και το ανεκδοτο).

Πρπει να κανουμε καποια προετοιμασία για να ξεκινησουμε την αναβαθμιση (να σβησουμε εφαρμογες κλπ κλπ);

Ή μπορουμε όπως ειναι να αρχισουμε?

 

Όπως είσαι ,δεν χρειαζεται να κάνεις κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...