Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσπαθήσει 4 φορές με ΟΤΑ και δεν την κάνει.Λέει οτι το περιεχόμενο της ενημέρωσης δεν είναι συμβατό με το τηλέφωνο.

Μόλις βρώ χρόνο θα βάλω του φίλου μας του lagoskon.Πρέπει να είναι σπέσιαλ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μονο εμενα δε μου την εμφανιζει καθολου τη νεα αναβαθμιση ρε παιδια???????

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι, ουτε εμενα, αναλογα το product number

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα περιμένω... :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι, ουτε εμενα, αναλογα το product number

εχω Ε7 με anna θα παω με OTA μεχρι belle refresh?

resetaki να κανω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οχι, ουτε εμενα, αναλογα το product number

 

Μπας και το χετε και σεις σε ασημενιο? :p

Εχει αναβαθμισει κανεις με product number 059F053?

Για να δω αν εχω μονο εγω θεμα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπας και το χετε και σεις σε ασημενιο? :p

Εχει αναβαθμισει κανεις με product number 059F053?

Για να δω αν εχω μονο εγω θεμα...

 

Και γω το ίδιο Product code έχω κι ακόμα περιμένω!!

 

Όσοι έχετε αναβαθμιστεί σε Refresh ισχύει ότι το FM Transmiter πάπαλα;;

Edited by gianpithio
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Prod : 059D427 Μου το έβγαλε εδώ και 2 μέρες μέσω ΟΤΑ ενώ μέσω OVI ακόμη δεν ....

Μόλις το βάζω να κατέβει μέσω ΟΤΑ !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα μαύρο της Cosmote 059D427 και ακόμα τίποτα. Μη πως σε κάποιον απο εσάς του έχει αναβαθμιστεί;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα μαύρο της Cosmote 059D427 και ακόμα τίποτα. Μη πως σε κάποιον απο εσάς του έχει αναβαθμιστεί;

 

Ναι σε μας δεν έχει έρθει ακόμα..

 

Τελικά πόσα mb πιάνει στη C; Ποιά η διαφορά αν το κάνεις ΟΤΑ ή με PC; ΟΤΑ είναι πιο lite;

 

Και κάτι τελευταίο που έχει ερωτηθεί ξανά αλλά δεν έχει απαντηθεί.. Η αναβάθμηση αυτή κάνει overclocking αν το λέω σωστά; Παίζει δηλαδή το κινητό να δουλεύει στα όρια και κάποια στιγμή να τα παίξει γρηγορότερα; Εγω έχω το Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα και για 059F047 (Ελληνικό)

Απ΄ό,τι έχω καταλάβει OTA περνάει μόνο τις αλλαγές στο λειτουργικό και όχι τις επιπλέον εφαρμογές (microsoft apps, colorize it, etc.)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα, δεν μου εμφανιστηκε κανενα colorize it..........

Μου εμφανιστηκε ενα "Αναπαραγωγη DLNA" που δεν εχω ψαξει ακομα τι ακριβως ειναι αυτο.

Πως την έκανες την αναβάθμιση? ΟΤΑ ή μέσω υπολογιστή?

Την "Αναπαραγωγη DLNA" βασικά την είχα περάσει ήδη απο Nokia beta labs και είναι μια εφαρμογή ****** με την οποία μπορείς να εμφανίζεις εικόνες και βίντεο απο το Ν8 σου σε οποιδήποτε τηλεόραση ή dvd-bluray που έχει dlna ή υπολογιστή με windows 7 όταν είναι συνδεδεμένα στο router σουχωρίς extra καλώδια!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα και για 059F047 (Ελληνικό)

Απ΄ό,τι έχω καταλάβει OTA περνάει μόνο τις αλλαγές στο λειτουργικό και όχι τις επιπλέον εφαρμογές (microsoft apps, colorize it, etc.)

 

Στο δικό μου 059F047 το έχω βάλει από την πρώτη μέρα που βγήκε...

Το πέρασα OTA και ναι το colorize it δεν το έχω (όχι οτι με ενδιαφέρει...)

Η αναπαραγωγή μέσω ραδιοφώνου συνεχίζει να υπάρχει, αλλά με την εμβέλεια που έχει (η άλλη συσκευή πρέπει να ακουμπάει σχεδόν στο τηλέφωνο) μου είναι άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

mpapad με προβλημάτισες τώρα! :worry: Δοκίμασα πολλές φορές μέσω suite και OTA αλλά τίποτα! Άλλος κανείς με το ίδιο code να μας πει;;;
Link to comment
Share on other sites

mpapad με προβλημάτισες τώρα! :worry: Δοκίμασα πολλές φορές μέσω suite και OTA αλλά τίποτα! Άλλος κανείς με το ίδιο code να μας πει;;;

 

Α!!! sorry. Θυμήθηκα τι είχα κάνει με την belle. Επειδή αργούσε για το δικό μας πέρασα την balkans! Ίσως γιαυτό να μου έβγαλε update (μέσω OTA).

Link to comment
Share on other sites

Πως την έκανες την αναβάθμιση? ΟΤΑ ή μέσω υπολογιστή?

Την "Αναπαραγωγη DLNA" βασικά την είχα περάσει ήδη απο Nokia beta labs και είναι μια εφαρμογή ****** με την οποία μπορείς να εμφανίζεις εικόνες και βίντεο απο το Ν8 σου σε οποιδήποτε τηλεόραση ή dvd-bluray που έχει dlna ή υπολογιστή με windows 7 όταν είναι συνδεδεμένα στο router σουχωρίς extra καλώδια!

 

 

Με ΟΤΑ την εκανα την αναβαθμιση.Α δηλαδη dlna ειναι συνδεση wifi με λιγα λογια...

Παιδια περιμενετε θα ερθει και σε εσας..Υπομονη θελει.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 059F047 το έχω βάλει από την πρώτη μέρα που βγήκε...

Το πέρασα OTA και ναι το colorize it δεν το έχω (όχι οτι με ενδιαφέρει...)

Η αναπαραγωγή μέσω ραδιοφώνου συνεχίζει να υπάρχει, αλλά με την εμβέλεια που έχει (η άλλη συσκευή πρέπει να ακουμπάει σχεδόν στο τηλέφωνο) μου είναι άχρηστη.

Μια χαρά εμβέλεια έχει, όπως είχε πάντα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τελευταία μου κάνει κόλπα η μπαταρία στο Ν8. Μια τελειώνει γρήγορα μια νορμάλ κλπ. Χωρίς τίποτα ανοιχτό παρά μόνο σε stand by εκτός σύνδεσης από 100% πήγε σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας μέσα σε 7 ώρες. Στη Νέα Σμύρνη μου είπαν ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία και κοστίζει 40 ευρώ. Κάποιος μου είπε να μετρηθεί πρώτα διότι μπορεί να μην είναι η μπαταρία και κάπου να βραχυκυκλώνει το τηλέφωνο. Από δική σας εμπειρία είναι λογικό μέσα σε ενάμιση χρόνο να συμβεί και αν όχι τι άλλο να προσέξω; Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενετε θα ερθει και σε εσας..Υπομονη θελει.

 

κανα χρονοδιαγραμμα εχει βγει?οπως τοτε με τη belle..αναλογα με τη χωρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τελευταία μου κάνει κόλπα η μπαταρία στο Ν8. Μια τελειώνει γρήγορα μια νορμάλ κλπ. Χωρίς τίποτα ανοιχτό παρά μόνο σε stand by εκτός σύνδεσης από 100% πήγε σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας μέσα σε 7 ώρες. Στη Νέα Σμύρνη μου είπαν ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία και κοστίζει 40 ευρώ. Κάποιος μου είπε να μετρηθεί πρώτα διότι μπορεί να μην είναι η μπαταρία και κάπου να βραχυκυκλώνει το τηλέφωνο. Από δική σας εμπειρία είναι λογικό μέσα σε ενάμιση χρόνο να συμβεί και αν όχι τι άλλο να προσέξω; Ευχαριστώ.

Ανάλογα τη χρήση που της έκανες και πόσο "άτσαλα" της φόρτιζες. Κι εγώ το ίδιο παρατηρώ ορισμένες φορές, αλλά προσωπικά δε με νοιάζει, θα αλλάξω μπαταρία και θα ξενοιάξω.

Καλό είναι πάντως να δεις τι είδους εφαρμογές χρησιμοποιείς, μήπως είναι κάποια που μένει συνδεδεμένη στο δίκτυο και ανανεώνει τακτικά, π.χ. e-mail, καιρός κλπ... ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ενω την βρηκε την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ,την κατεβασε κ οταν πηγε να την εγκαταστησει εγραφε "Η εκδοση αυτη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας"!!Τι κουλο ειναι αυτο?Ενω μεσω ovi suite δεν βρισκει ακομα κατι!!!:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...