Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατί έχει πάθει το τηλέφωνο, ενώ βρίσκει την ενημέρωση για τα angry birds seasons και πατώ να κατέβη, όχι μόνο δεν την κατεβάζει αλλά με πετάει και έξω απο το διαδύκτιο. Ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Έβαλα και γω να κατέβει η αναβάθμιση και ενώ έλεγε λήψη η μπάρα δεν προχωρούσε, πάτησα παύση και την ξαναξεκίνησα, και ξεμπλόκαρε και κατέβηκε κανονικά, απλώς αργούσε μετά στην εγκατάσταση, όπως γίνεται κάθε φορά με τα angry birds.

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε μέσα από την εφαρμογή, αν μπορείς να κάνεις το update.

 

Μέσα απο την εφαρμογή το κάνω όσο από το νοκια στορ όταν τη βρίσκει, πατώ για αναβάθμιση και δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο την εφαρμογή το κάνω όσο από το νοκια στορ όταν τη βρίσκει, πατώ για αναβάθμιση και δεν κάνει τίποτα

 

Καλησπέρα! :) Χτες το βράδυ έκαναν κάποιες εργασίες στο Nokia Store και ήταν "κάτω", για μερικά λεπτά ή μερικές ώρες. Δες και σήμερα. Επίσης, δοκίμασε και αυτό που έκανε ο badwolf από πάνω. Το έχω πάθει κι εγώ σε διάφορες εφαρμογές και με τον τρόπο που σου προτείνει, κατεβαίνουν πάντα. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το πανω πλαστικο για το εσπασα κοντα στη θυρα των ακουστικω....ξερετε που μπορω να το βρω σε μπλε χρωμα...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το πανω πλαστικο για το εσπασα κοντα στη θυρα των ακουστικω....ξερετε που μπορω να το βρω σε μπλε χρωμα...

 

Έχεις pm... ;)

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το πανω πλαστικο για το εσπασα κοντα στη θυρα των ακουστικω....ξερετε που μπορω να το βρω σε μπλε χρωμα...

http://www.pds.com.gr

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Χτες το βράδυ έκαναν κάποιες εργασίες στο Nokia Store και ήταν "κάτω", για μερικά λεπτά ή μερικές ώρες. Δες και σήμερα. Επίσης, δοκίμασε και αυτό που έκανε ο badwolf από πάνω. Το έχω πάθει κι εγώ σε διάφορες εφαρμογές και με τον τρόπο που σου προτείνει, κατεβαίνουν πάντα. ;)

 

Δεν κάνει τίποτα. Κάθε φορά που πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω της εφαρμογής, και πατάω να κατέβει όχι μόνο δεν φορτώνει η σελίδα, αλλά με πετάει και έξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα. Κάθε φορά που πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω της εφαρμογής, και πατάω να κατέβει όχι μόνο δεν φορτώνει η σελίδα, αλλά με πετάει και έξω.

 

Έχεις την official Belle;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την official Belle;

 

NAI. Eχθές κατέβασα και άλλες εφαρμογές απο το νοκια στορ μόνο η αναβάθμιση δεν κατέβενε. Μη πως να τις κάνω επανεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να απενεργοποιηθει ο $%:ρ#*:ρ&^ αισθητηρας φωτος της οθονης?

 

Ευχαριστω.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το LanternSoft Brightness Control.

http://store.ovi.com/content/107603?clickSource=search&pos=1

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με τις επαφες του στα μηνυματα? ανοιξα πριν λιγο το κινητο και κανενα μηνυμα δεν ειχε ονομα επανω.ολα με τους αριθμους.. ο καταλαγος δουλευε κανονικα. εκανα ενα restart και επαιξε.ο,τι αλλο και να δοκιμαζα δεν επιανε. μου το ειχε ξανακανει αλλη μια προχθες αλλα δεν εδωσα σημασια μιας και δεν τα χρησιμοποιω συχνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα με μια ρυθμιση στα email ελευθερωσε 25ΜΒ..σκεψου τι μπορει να εκανες..

 

καλησπερα, ποια ρυθμιση ειναι? τα εψαξα ολα νομιζω, εχω μεινει με 30 Μβ

 

και δυο ακομα αποριες, υπαρχει τροπος να εχω το ιδιο widget σε περισσοτερες απο μια οθονες ? τουλαχιστον στα εγκατεστημενα απο εμενα δεν γινεται αυτο.

επισης ενω στην ΑΝΝΑ οι προτιμωμενες επαφες μπορουσαν να ειναι διαφορετικες απο οθονη σε οθονη, στην ΒΕΛΛΕ δεν συμβαινει αυτο , καποια λυση ?

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ποια ρυθμιση ειναι? τα εψαξα ολα νομιζω, εχω μεινει με 30 Μβ

 

και δυο ακομα αποριες, υπαρχει τροπος να εχω το ιδιο widget σε περισσοτερες απο μια οθονες ? τουλαχιστον στα εγκατεστημενα απο εμενα δεν γινεται αυτο.

επισης ενω στην ΑΝΝΑ οι προτιμωμενες επαφες μπορουσαν να ειναι διαφορετικες απο οθονη σε οθονη, στην ΒΕΛΛΕ δεν συμβαινει αυτο , καποια λυση ?

 

στον συγχρονισμο των mail εχω βαλει μονο επικεφαλιδες,οχι ολο το μαιλ και μονο 10 σε αριθμο...απο αυτο μου εκοψε 25-30ΜΒ (αναλογα και τι μαιλ εχει ο καθενας..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος .. φίλος έστειλε στην νοκια το Ν8 του και έβαλε ελληνικά..(δεν είχε γιατί ήταν αγορασμένο στην Ιταλία..)

Τώρα που το παρέλαβε διαπίστωσε οτι δεν είχε διάφορες προ εγκατεστημένες εφαρμογές που είχε πριν και επισεις ήταν διαφορετικό το μενού στην έναρξη και γενικά είχε διαφορές..

Είναι φυσιολογικό? ( Του είπαν οτι η ελληνική έκδοση διαφέρει..)

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό? ( Του είπαν οτι η ελληνική έκδοση διαφέρει..)

 

Σίγουρα η ελληνική έκδοση διαφέρει! Έχει τα ελληνικά μέσα.

Χωρίς πλάκα.. δεν έχω δει ποτέ ιταλική έκδοση, αλλά δεν νομίζω να έχει και τόσες πολλές διαφορές.

Αν πάντως ο φίλος σου έχει όρεξη θα μπορούσε ο ίδιος να κάνει το φλασάρισμα με φοίνικα και να δει αν υπάρχουν διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος .. φίλος έστειλε στην νοκια το Ν8 του και έβαλε ελληνικά..(δεν είχε γιατί ήταν αγορασμένο στην Ιταλία..)

Τώρα που το παρέλαβε διαπίστωσε οτι δεν είχε διάφορες προ εγκατεστημένες εφαρμογές που είχε πριν και επισεις ήταν διαφορετικό το μενού στην έναρξη και γενικά είχε διαφορές..

Είναι φυσιολογικό? ( Του είπαν οτι η ελληνική έκδοση διαφέρει..)

 

Νομίζω οτι του εβαλαν belle και μεχρι τωρα ειχε Anna ή την πρωτη εκδοση γι'αυτο και βλέπει τόσες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεταφερω αρχεια pdf, xls, word , στην αρχικη οθονη απο την μνημ.μαζ. αποθ. (Ε) και να τα βαλω σε καποιον φακελο ???
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεταφερω αρχεια pdf, xls, word , στην αρχικη οθονη απο την μνημ.μαζ. αποθ. (Ε) και να τα βαλω σε καποιον φακελο ???

φτιάξε έναν φάκελλο στην Ε ονόμασε τον όπως θέλεις, βάλε ότι θέλεις μέσα και μετά πήγαινε στην αρχική οθόνη πίεσε παρατεταμένα και θα σου βγάλει μεταξύ άλλων προσθήκη συντόμευσης, επέλεξε το και θα σου ανοίξει ένας κατάλογος, σ αυτόν τον κατάλογο θα βρείς και τον φάκελλο που δημιούργησες, επηλογή και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε έναν φάκελλο στην Ε ονόμασε τον όπως θέλεις, βάλε ότι θέλεις μέσα και μετά πήγαινε στην αρχική οθόνη πίεσε παρατεταμένα και θα σου βγάλει μεταξύ άλλων προσθήκη συντόμευσης, επέλεξε το και θα σου ανοίξει ένας κατάλογος, σ αυτόν τον κατάλογο θα βρείς και τον φάκελλο που δημιούργησες, επηλογή και είσαι οκ.

 

Ή... παρατεταμένο πάτημα πάνω στο φάκελο - προσθήκη στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ή... παρατεταμένο πάτημα πάνω στο φάκελο - προσθήκη στην αρχική οθόνη.

καλησπερα παιδια σε εμενα δε γινεται γιατι?

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε έναν φάκελλο στην Ε ονόμασε τον όπως θέλεις, βάλε ότι θέλεις μέσα και μετά πήγαινε στην αρχική οθόνη πίεσε παρατεταμένα και θα σου βγάλει μεταξύ άλλων προσθήκη συντόμευσης, επέλεξε το και θα σου ανοίξει ένας κατάλογος, σ αυτόν τον κατάλογο θα βρείς και τον φάκελλο που δημιούργησες, επηλογή και είσαι οκ.

 

Δεν γινετε αυτο που λες φιλε μου.

Εκανα εναν φακελο με ονομα Εγγραφα στην Ε και εβαλα τα αρχεια μεσα του.Πηγαινω στην αρχικη οθονη παταω παρατεταμενα και δεν φαινετε ο φακελος αυτος οταν παταω για προσθηκη συντομευσης,φαινοντε ολα τα αρχεια που υπαρχουν στο μενου, εκτος απο αυτον που δημιουργισα

Οταν παταω παρατεταμενα επανω στο φακελο μου απο την Ε οπου το εχω δημιουργειση μου βγαζει τα εξης/διαγραφη, μετακινηση σε φακελο ,αντιγραφη σε φακελο, μετονομασια, και στοιχεια.

Πουθενα δεν βγαζει προσθηκη στην αρχικη οθονη

Καμια αλλη λυση εχετε??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...