Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνεις , extended battery GT-S6500 , δεν είναι δύσκολο !

 

καλά μη βαράς......δεν θα σου την πάρω....

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρήκα μπαταρία στο ebay 2400mah με καπάκι , αξίζει τον κόπο ;

 

Εγω δυσκολα θα εμπιστευομουν μπαταρια απο αλλο κατασκευαστη για smartphone... Μπορει να προκαλεσει ανεπανωρθοτες ζημιες!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρωτάω , όλο και κάποιος θα έχει πάρει για αυτό ή για κάποιο άλλο κινητό
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει για htc μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία (κινέζικη) μεγαλυτέρων mah. τελικα αποδείχθηκε ότι είναι τα ίδια mah με της μανισια. οπότε την έχω για back up
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω για δωράκι. Να ρωτήσω κάτι όμως.

Όταν γίνει αναβάθμιση σε JB, θα παραμείνουν τα πρόσθετα της vodafone ή θα σβηστούν και θα μπεί το ''επίσημο'' rom της samsung;

Είναι ίσως νωρίς να ρωτάω τέτοια θέματα αλλά λέω μήπως έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία αναβάθμισης απο άλλα μοντέλα της samsung, οπότε το πιο πιθανό είναι γίνει και εδώ ότι εγινε και με άλλα κινητά της ίδιας εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μερα προσφορας αυριο.

Οποιος προλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μερα προσφορας αυριο.

Οποιος προλαβει.

 

Η ζητηση ειναι τεραστια, δε νομιζω να τους συμφερει να τη σταματησουν τη προσφορα. Εγω που εχω παραγγειλει ενα ακομα κομματι και τους ρωτησα αν ισχυει η τιμη μου απαντησαν "ναι" αλλα θα κανει κανα 2 βδομαδες να ερθει νεα παραλαβη...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 θέματα.

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Samsung Galaxy Mini 2 από την Vodafone.

Το τηλέφωνο μέχρι στιγμής μου έχει φανεί πολύ αξιόπιστο και αρκετά καλό για την τιμή του.

Τα μόνα προβλήματα που έχω είναι πως:

1. Δεν αναγνωρίζεται από το Samsung Kies 2.0

2. Δεν γνωρίζω άμα υποστηρίζεται από το android 4

 

Θα ήθελα να μου πείτε, άμα γνωρίζετε, άμα μπορώ να κάνω κάτι για το Samsung Kies και άμα μπορώ να του περάσω android 4, άμα όχι από αναβάθμιση αν μπορώ να τους περάσω λειτουργικό από άλλο android.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 θέματα.

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Samsung Galaxy Mini 2 από την Vodafone.

Το τηλέφωνο μέχρι στιγμής μου έχει φανεί πολύ αξιόπιστο και αρκετά καλό για την τιμή του.

Τα μόνα προβλήματα που έχω είναι πως:

1. Δεν αναγνωρίζεται από το Samsung Kies 2.0

2. Δεν γνωρίζω άμα υποστηρίζεται από το android 4

 

Θα ήθελα να μου πείτε, άμα γνωρίζετε, άμα μπορώ να κάνω κάτι για το Samsung Kies και άμα μπορώ να του περάσω android 4, άμα όχι από αναβάθμιση αν μπορώ να τους περάσω λειτουργικό από άλλο android.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

 

Για το πρωτο θεμα που αναφερεις δε γνωριζω κατι. Οσον αφορα το 2ο θεμα, η samsung εχει ανακοινωσει οτι θα αναβαθμιστει το mini 2 σε jelly bean 4.1 μεσα στους επομενους μηνες αλλα δε ξερουμε ποτε ακριβως. Δε μπορεις να κανεις κατι αλλο παρα να περιμενεις να την εκδοσει η samsung...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off-topic

Μήπως ξέρετε αν το MLS που δίνουν με αυτό το κινητό τρέχει χωρίς ίντερνετ??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

sorry για το off-topic

Μήπως ξέρετε αν το MLS που δίνουν με αυτό το κινητό τρέχει χωρίς ίντερνετ??

 

Οχι μόνο ο εν λόγο αλλα και οποιοσδήποτε πλοηγός! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΛΟΗΓΟΙ τρεχουν χωρις να χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ.Χρησιμοποιω πλοηγο εδω και 3 χρονια απο απο διαφορα smartphones και ποτε δεν χρησιμοποιησα συνδεση για να το κανω αλλα ουτε και χρεωθηκα ουτε ενα ευρω για συνδεση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΛΟΗΓΟΙ τρεχουν χωρις να χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ.Χρησιμοποιω πλοηγο εδω και 3 χρονια απο απο διαφορα smartphones και ποτε δεν χρησιμοποιησα συνδεση για να το κανω αλλα ουτε και χρεωθηκα ουτε ενα ευρω για συνδεση.

edit : ας σβηστει το 2ο ποστ

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και άσχετος απο android το τηλεφωνάκι είναι μια χαρά.Το έχει η γυναίκα μου 10 ημέρες και ασχολούμε και εγω μαζί του.Δεν κιλάει και τα πάντα τρέχουν ικανοποιητικά.Το μόνο θέλω να ρωτήσω είναι ποιόν browser να εγκαταστήσω.Κάποιος φίλος μου είπε τον opera.Να βάλω αυτόν; Είναι εύχρητος;Εσείς τι προτήνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και άσχετος απο android το τηλεφωνάκι είναι μια χαρά.Το έχει η γυναίκα μου 10 ημέρες και ασχολούμε και εγω μαζί του.Δεν κιλάει και τα πάντα τρέχουν ικανοποιητικά.Το μόνο θέλω να ρωτήσω είναι ποιόν browser να εγκαταστήσω.Κάποιος φίλος μου είπε τον opera.Να βάλω αυτόν; Είναι εύχρητος;Εσείς τι προτήνετε;

βαλε τον opera mini για να εχεις μικροτερη καταναλωση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο ο εν λόγο αλλα και οποιοσδήποτε πλοηγός! ;)

Μια χαρά. Το google maps όμως στην πλοήγηση δεν χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο googlis ομως νομίζω δε δουλεύει ομως με τo GPS για αυτό θελει δεδομένα ;)

 

Σε 3εις πλοηγους πάντως που εχω δοκιμάσει (sygic, navigon, panic) γενικά σε Android, δε χρειάζονται τα δεδομένα.

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Το google maps όμως στην πλοήγηση δεν χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει??

 

Το Google Maps, χρειάζεται internet για να κατεβάσει τους χάρτες. Τα περισσότερα όμως προγράμματα πλοήγησης έχουν ενσωματωμένους τους χάρτες, οπότε δεν υπάρχει ανάγκη για internet.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω root το τηλέφωνο θα μπορω να απεγκαταστήσω τις χαζομάρες της Vodafone και τον stock music player?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστιριζει την υπηρεσια που μπορεις να στιλεις ιντερνετ σε αλλες ασυρματες συσκευες?Αλλη μια ερωτηση στις επιλογες δικτυου μπορεις να επιλεξεις σκετο 3g η σκετο 2g?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστιριζει την υπηρεσια που μπορεις να στιλεις ιντερνετ σε αλλες ασυρματες συσκευες?Αλλη μια ερωτηση στις επιλογες δικτυου μπορεις να επιλεξεις σκετο 3g η σκετο 2g?Ευχαριστω!

 

Ναι και στα 2.

 

Για όποιον θέλει παραπάνω πληροφορίες, μπορεί να δει και το Εγχειρίδιο χρήσης που βρίσκεται εδώ http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-S6500XKAVGR-downloads

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμη; Τί γίνεται μ΄αυτό;

Πήγα την Τετάρτη στις 6 του μηνός στο κατάστημα της πόλης μου και μου είπαν οτι το παραγγέλνουν αλλά δεν τους το φέρνουν λόγω μεγάλης ζήτησης. Για τρίτη στις 12 Μαρτίου μου είπαν να ξαναπεράσω μήπως και έρθει. Μετά παίρνω τηλέφωνο σε μια κοντινή πόλη και μου λένε οτι υπάρχει, αλλά το έχουν σε καρτοκινητό (σε πακέτο με νούμερο) στα 95€ με δώρο τους χάρτες πάλι. Επίσης μου λένε οτι απο τις 7 Μαρτίου και μετά αλλάζει η τιμή της συσκευής και πάει στα 119€. Ότι ναναι........

Θα ξαναπεράσω αύριο να ρωτήσω μήπως ήρθε εδώ που μένω. Για να πάω στην διπλανή πόλη ούτε λόγος. Βάζω τα έξοδα που θα κάνω για να πάω και παίρνω κάτι καλύτερο. ;)

 

Τα πρόσθετα που έχει βάλει η vodafone είναι ενοχλητικά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...